REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Górnikiem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legioniści nie zwalniają tempa i wygrali piąty mecz z rzędu. Zespół Aleksandara Vukovicia ograł zabrzan 5-1, tym samym wrócił na fotel lidera, z którego zeszli na kilkanaście godzin zepchnął go Piast. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy warszawiakom.


Paweł Wszołek - Już na początku meczu nieźle złożył się do strzału głową, jednak fantastycznie interweniował golkiper. W 29. minucie uderzył w kierunku bramki, po czym futbolówka odbiła się od Bochniewicza i wpadła do siatki. W 55. minucie Luquinhas minął Chudego, po czym zostawił mu piłkę, a ten wykończył kontrę legionistów. Osiem minut później skrzydłowy do dwóch goli dołożył asystę, dogrywając futbolówkę Niezgodzie. Swój spory udział miał też przy trafieniu Novikovasa. Wszołek długo holował futbolówkę prawą flanką, po czym dograł ją do Niezgody. Na boisku pokazywał ogromne zaangażowanie, walczył o każdą piłkę. Świetnie się oglądało koncertową grę tego zawodnika.

Domagoj Antolić - W 49. minucie „Antola” niekonwencjonalnie zagrał do Luquinhasa, który wpadł z piłką w pole karne i jedynie nabił rywala. Chorwat jest ostatnimi czasy jednym z ważniejszych ogniw w zespole. Z piłką przy nodze był bardzo zwinny oraz mądrze i celnie podawał (90%). Widać, że Antolić nabrał pewności siebie, jest szybszy i dodatkowo nie boi się podejmować ryzyka. Zszedł z murawy w 59. minucie.

Jarosław Niezgoda - W 55. minucie świetnie zauważył wybiegającego Luquinhasa, po czym dograł do niego prostopadle, a Brazylijczyk niemalże zmarnował tę świetną okazję, ale ostatecznie piłkę w bramce umieścił Wszołek. W 58. minucie bardzo mądrze zagrał piłkę do Novikovasa, który mocnym strzałem wpakował ją do siatki. Pięć minut później do asysty dołożył gola, „Jaro” oddał strzał po ziemi w kierunku dalszego słupka, co zaskoczyło Chudego. Opuścił murawę w 76. minucie.

Luquinhas - W 24. minucie chciał uderzyć z powietrza, jednak skiksował. Cztery minuty później odebrał piłkę rywalowi, a następnie zaliczył asystę przy bramce Wszołka. W 55. minucie ruszył z kontrą, po czym minął bramkarza. Ostatecznie nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, jednak na nasze szczęście czujny był Wszołek, który zdobył gola. Momentami denerwować mogła szybkość podejmowanych decyzji przez Luquinhasa, która była z pewnością za wolna. Zszedł z murawy w 61. minucie. Brazylijczyk celnie podawał (86%), wygrał aż siedem na dziewięć pojedynków (78%) oraz wykonał trzy udane zwody.

Artur Jędrzejczyk - W 54. minucie wpadł z futbolówką w pole karne i posłał ją wzdłuż bramki, ale odbiła się ona od Bochniewicza i wpadła do siatki. W 73. minucie fenomenalnie głową przedłożył podanie do Rosołka, po którego strzale piłka minimalnie minęła słupek. Reprezentant Polski wygrał dziewięć na dwanaście pojedynków (75%).

Michał Karbownik - W 53. minucie nieco zapędził się do ofensywy, jednak po chwili cofnął się i sam naprawił swój błąd. „Karbo” grał z polotem oraz był bardzo aktywny w ofensywie. W swoim stylu wchodził w pole karne rywala stwarzając zamieszanie. Celnie podawał (88%) oraz wykonał aż cztery zwody, czyli najwięcej wśród legionistów. Nie miał również żadnych problemów w defensywie, grał pewnie i agresywnie.

Arvydas Novikovas - W 3. minucie groźnie uderzył z wolnego i pomimo ostrego kąta nie wiele brakowało, aby zmusił Chudego do interwencji. W 9. minucie długo zwlekał z oddaniem strzału, przez co piłką trafił w jednego z zabrzan. W 24. minucie dograł piłkę na woleja do Luquinhasa, jednak ten skiksował. W 53. minucie wyczekał aż pokażę mu się do gry „Jędza”, a następnie legioniści cieszyli się z gola. Kilka minut później otrzymał podanie od Niezgody i ze stoickim spokojem zmieścił piłkę między nogami bramkarza. Kilkakrotnie zagrywał bardzo niekonwencjonalne, a zarazem celnie. Był to z pewnością jeden z lepszych meczów Litwina z „eLką” na piersi. Skrzydłowy musi na pewno poprawić celności strzałów, która u niego wyglądała bardzo słabo (1 na 7). Źle prezentowała się również liczba wygranych pojedynków przez Novikovasa, piłkarz zwycięsko wyszedł z trzech na 17 (18%).

Andre Martins - W 40. minucie uderzył zza pola karnego, jednak piłka otarła się o rywala i znalazła się w rękach Chudego. Nieźle wspomagał defensywę, jednak rzadko widywaliśmy go w ofensywie. Portugalczyk miał najcelniejsze podania wśród legionistów (95%) oraz zaliczył aż cztery odbiory.

Igor Lewczuk - W 26. minucie do końca powalczył o futbolówkę, po czym wyprowadził akcję Legii, która ostatecznie zakończyła się dla nas rzutem wolnym. Zabrzanie nie zmusili go do ciężkich interwencji, można powiedzieć, że był raczej bezrobotny. Wygrał osiem na 16 pojedynków (50%).

Mateusz Wieteska - W 23. minucie świetnie wślizgiem wydelegował piłkę sprzed pola karnego Legii. W 28. minucie stał w dobrym miejscu, dzięki czemu przyjął piłkę, która zmierzała do bramki. Celnie podawał (85%) oraz wygrał dziewięć na 14 pojedynków (64%).

Radosław Majecki - W 17. minucie dobrze poradził sobie z Zapolnikiem, który uderzał z bliskiej odległości. W 75. minucie z niewiadomych przyczyn „wypluł” przed siebie futbolówkę, która została dośrodkowana z rzutu rożnego. Odbita piłka trafiła do Wiśniewskiego, który umieścił ją w bramce.

Zmiennicy

Walerian Gwilia - Wszedł na murawę w 59. minucie. Cztery minuty po wejściu zabrał się z akcją, po której padła bramka dla Legii - przy tym golu zaliczył asystę drugiego stopnia.

Maciej Rosołek - Wszedł na boisko w 61. minucie. W 73. minucie piłka sama go znalazła, niestety uderzając z pierwszej piłki nieco się pomylił.

Kacper Kostorz - Wszedł na boisko w 76. minucie, był to dla niego debiut. W 82. minucie zszedł do środka z piłką, jednak uderzył za lekko, aby zaskoczyć bramkarza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
majusL@legionista.com - 13.11.2019 / 17:14, *.plus.pl

Novikovas na +?? Serio??!! Wystarczy trafić do bramki mimo że cały mecz psul wszystkie akcje i tracił piłkę żeby dostać +?? Jak to porównać z postawą Antolicia Jedzy Wszolka czy Luqiego?? Ludzie. Trochę obiektywizmu.

odpowiedz
Legia⚽️News - 13.11.2019 / 00:24, *.94.48

Legia potrzebuje Cyrkowca,sportowca,gimnastyka,szybkiego wysokiego bramkarza co bédzie fruwał w bramce, nie istnieje?na świecie nikt taki?!

odpowiedz
Take The (L) - 12.11.2019 / 16:56, *.vectranet.pl

Majecki powinien minusa dostać! Wiem, że to tylko jedna bramka, ale za to farfocel. Do tego mógł lepiej wypiąstkować.

odpowiedz
kamtom - 12.11.2019 / 16:56, *.orange.pl

Punkty po meczu z Górnikiem Zabrze
Gorzej też wypadł Karbownik, który grał wyjątkowo nerwowo, a przez to niedokładnie. Pamiętajmy jednak, że to wahania formy w przypadku młodych piłkarzy są nieuniknione.

Plusy i minusy po meczu z Górnikiem
„Karbo” grał z polotem oraz był bardzo aktywny w ofensywie. W swoim stylu wchodził w pole karne rywala stwarzając zamieszanie.

ten sam portal , dwie sprzeczne opinie :)

odpowiedz
Mac - 12.11.2019 / 14:39, *.centertel.pl

Majecki słabiutko ... nie pamietam kiedy uratował nam mecz a tego się wymaga od bramkarza... porównajcie sobie z kucjakiem (ten sezon i tak ma słaby ale rok temu ratował Lechię z 10 razy od porażki ) czy innym z arki

odpowiedz
autor - 12.11.2019 / 11:15, *.net.pl

Majecki z niewiadomych przyczyn wypluł przed siebie? Wiadomo, wystarczy obejrzeć powtórki, Jędza przepuścił dośrodkowanie z rożnego i Majecki interweniował na refleks. Druga rzecz stało naszych kilku wokół Wiśniewskiego i nikt się nie ruszył. Majecki wybronił też sytuację sam na sam na początku meczu. Chłopak przy obecnej naszej formie jest bezrobotny w czasie meczów.

odpowiedz
Po(L)noc - 12.11.2019 / 08:49, *.73.156

Nie ma co ukrywać, kolejny bardzo dobry mecz u siebie. I to bez znaczenia że np Wisła czy Górnik obecnie są bez formy, bo na nas i tak wszyscy się spinają i szukają przełamania.
Plus ode mnie to fakt, że nie został zmieniony jednak trener, jak to wielu tutaj oczekiwało.
Jak dla mnie to nie przypadek, że znowu w tym samym okresie drużyna załapuje optymalną formę, podstawowy skład się stabilizuje, z zawodników schodzi chyba jakaś presja...
Tylko że co roku poprzedzała to zmiana trenera i wszystko przypisywało się nowemu, a potem od wakacji znowu to samo było i znów zmiana trenera...
Czy ktoś w klubie nie może wyciągnąć odpowiednich wniosków żeby to zmienić?
Jak dla mnie kilka rzeczy powinno się przeanalizować:
- lipiec i sierpień nie mogą być okresem, gdzie trener nie wie, jakich zawodników będzie miał. A przynajmniej transfery do klubu powinny być robione najpóźniej w czerwcu.
- jak dla mnie za późno też rozpoczynamy przygotowania. Jeszcze długo nasza liga będzie rozpoczynać puchary w lipcu, więc jakim problemem jest nawet raz zrobić przygotowania od razu po zakończeniu sezonu? Przerwa zimowa jest u nas wystarczająco długa na regeneracje. Taka Anglia może mieć czerwiec i lipiec wolny, ale oni w grudniu i styczniu grają nawet co 2 dni !!!
Może wtedy ta forma, która co roku przychodzi w październiku/listopadzie przyszłaby np w sierpniu...

odpowiedz
Matt - 11.11.2019 / 22:59, *.tpnet.pl

Dajcie spokój temu Majeckiemu. Błąd nie czyni gościa automatycznie najsłabszym ogniwem.

Grosicki już w Legii był. Starczy. Vadis? Marzenie.

odpowiedz
Hugon - 11.11.2019 / 22:41, *.vectranet.pl

Dlaczego Majecki nie ma minusa ,kto go faworyzuje ,gra beznadziejnie najgorsze ogniwo LEGII.

odpowiedz
Kibic - 11.11.2019 / 21:53, *.206.38

Legia zaczęła lepszą passę po tym jak do zespołu doszedł Paweł Wszołek , a tyle było gadania , że polonista , że po co on Legii potrzebny . I takie ciągłe stękanie . Widać , że takich zawodników Legii brakuje . Z doświadczeniem , umiejętnościami ponad naszą słabą ligę . Oby na nowy sezon więcej takich wzmocnień do Legii . Marzeniem byłby Grosicki i Ofoe .

odpowiedz
Grosicki tak - 11.11.2019 / 21:58, *.94.5

@Kibic: wiécej Wszołköw i Grosickich!

odpowiedz
Hugon - 11.11.2019 / 22:38, *.vectranet.pl

@Kibic: Grosicki do gry w cumbergaja a w LEGIIw to nie grają.

odpowiedz
kibol - 11.11.2019 / 20:42, *.sekocin.pl

Novicośtam to DNO

odpowiedz
majusL@legionista.com - 13.11.2019 / 17:48, *.plus.pl

@kibol: totalne 0. masakra. Wstyd i żenada.

odpowiedz
kokos - 11.11.2019 / 18:21, *.orange.pl

Majecki po prostu ma mniej pracy i każdy błąd jest bardziej widoczny niż wcześniej. Nie gadajcie, że się nie rozwija, bo celność wykopów bardzo poprawił a i w wyjściach na przedpole widać postępy. Karbownik też będzie popełniał babole i wtedy również powiecie, że "się cofa"?
Młodzi są, zdolni, niech grają.

odpowiedz
andrzej - 12.11.2019 / 14:08, *.chello.pl

@kokos:
ma fatalne statystyki: 71% obronionych vs 86% u Placha. Młodzi bramkarze mają mnóśtwo przewag, np świetnie sie zbierają po interwencji, ale Majecki nawet tego nie ma. Drągowski był młodszy od niego i trzymal całą grę Jagielloni. Legia musi miec najlepszego bramkarza w Polsce.

odpowiedz
Young - 11.11.2019 / 17:53, *.com.pl

Pora zdjąć parasol ochronny znad głowy Majeckiego. Broni już rok i szału nie ma. Bramka dla Górnika to tylko jego wina. Plus za obronę sam na sam.

odpowiedz
bronek49 - 11.11.2019 / 17:43, *.chello.pl

dla mnie Majecki jest teraz najsłabszym ogniwem Legii bardzo słabo gra na przedpolu na lini bramkowej i co lepszy strzał to bramka ,Cierzniak nie jest lepszy od niego kilka drużyn ligowych ma lepszych bramkarzy dlatego Legia niech sprzedaje Majeckiego i kupi dobrego bramkarza

odpowiedz
Pawel - 11.11.2019 / 16:26, *.chello.pl

Majecki minus

odpowiedz
Young - 11.11.2019 / 17:47, *.com.pl

@Pawel: Zdecydowanie minus. Zamiast się chłopak rozwijać, widzimy raczej regres.

odpowiedz
Jan - 11.11.2019 / 16:06, *.orange.pl

Ok

odpowiedz
cezar - 11.11.2019 / 15:52, *.amazonaws.com

LEGIA MISTRZ

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.