Jarosław Niezgoda - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska: Niezgoda na czele

Woytek

W poprzednim notowaniu klasyfikacji kanadyjskiej legioniści mieli na koncie 21 goli w 20 meczach. Po pięciu kolejnych spotkaniach bilans jest dużo bardziej okazały - 39 bramek! Podopieczni Aleksandara Vukovicia dołożyli więc 18 trafień przy zaledwie 4 straconych bramkach. Tak dobre rezultaty spowodowały spore zmiany w klasyfikacji kanadyjskiej. Na czoło wysunął się Jarosław Niezgoda, który ma na swoim koncie 9 goli i 1 asystę. Najwięcej asyst mają Walerian Gwilia i Luquinhas - po 5. Szturmem do czołówki dobił Paweł Wszołek, który w 6 meczach zgromadził 4 bramki i 3 asysty.

W tym sezonie 26 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 10 padło po strzałach z główki. 28 to gole z akcji, 9 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu drugiej połowy - aż 12 trafień. Ani jednej bramki nie straciła natomiast między 15-30 minutą meczu.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 25 meczów: 14 zwycięstw - 6 remisów - 5 porażek, bramki: 39-17
- Ekstraklasa: 1,92 pkt na mecz
- ogółem 1,56 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)


Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Niezgoda911016797
Gwilia358241644
Kante52712641
Wszołek4376442
Luquinhas156221583
Novikovas415171263
Vesović134141147
Karbownik-4410717
Antolić-44191352
Wieteska3-3181436
Carlitos2-28419
Kulenović2-211778
Nagy11217828
Stolarski112131042
Rosołek1-1247
Lewczuk1-1191499
Remy-114335
Jędrzejczyk-11221980
(samobójcza)1-1--
SUMA3932


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 10.11.2019
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
MatWij - 15.11.2019 / 16:32, *.centertel.pl

Kulenovic w Chorwacji utrzymuje nieprzeciętne statystyki!! Po 804 minutach na boisku wpakował piłkę do siatki już... 2 razy! Czyli ładuje bramę co 5 meczów. ZUCH!

odpowiedz
Wolfik - 15.11.2019 / 17:23, *.mm.pl

@MatWij: To on gra? Ja z kolei czytałem że szykuje się do operacji.

odpowiedz
Elquatro - 15.11.2019 / 21:32, *.chello.pl

@MatWij: no i co, dowartosciowales sie?

odpowiedz
Wolfik - 14.11.2019 / 12:45, *.mm.pl

Imponuje łatwość z jaką Jarek dochodzi do sytuacji strzeleckich. Potencjał ma niesamowity, oby zdrowie dopisywało a o bramki będę spokojny.

odpowiedz
Elquatro - 14.11.2019 / 11:58, *.chello.pl

W klasyfikacji rumuńskiej bez zmian. Na czele kks z bułgarskiej.

odpowiedz
Typ - 14.11.2019 / 08:32, *.play-internet.pl

Karbownik chyba juz ma więcej asyst niz Szymanski przez caly rok

odpowiedz
Do redakcji - 14.11.2019 / 05:51, *.orange.pl

A czemu Jedrzejczykowi nie zaliczyliscie bramki z ostatniego meczu?

odpowiedz
MKK - 14.11.2019 / 08:53, *.187.4

@Do redakcji: Bo została oficjalnie uznana jako gol samobójczy

odpowiedz
.. - 14.11.2019 / 01:56, *.vectranet.pl

W rankingu kontuzji ma 1miejsce nie tylko w ekstraklasie

odpowiedz
Elquatro - 14.11.2019 / 14:16, *.chello.pl

@..: Ciekawe krory jestes w rankingu u swej dziewczyny

odpowiedz
Traktor - 15.11.2019 / 18:51, *.centertel.pl

@Elquatro:
Roman nie prowadzi rankingu.

odpowiedz
.. - 16.11.2019 / 12:03, *.vectranet.pl

@Elquatro: u twojej?

odpowiedz
PLK - 14.11.2019 / 00:12, *.cyfrowypolsat.pl

Warto jednak zwrócić uwagę na liczby Wszołka! Przecież ten chłopak zagrał raptem kilka meczy a już ma 4 bramki i 3 asysty!! Tym bardziej że przecież przez kilka miesięcy trenował indywidualnie bo nie miał klubu!!! Pełna profeska!!!! Tak trzymaj Paweł!!! TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
Adek - 15.11.2019 / 04:19, *.tpnet.pl

@PLK: Dokładnie, wystarczy spojrzeć tylko na to co robi na boisku, a statystyki są tylko potwierdzeniem jego przemyślanej gry.
Oby tak dalej :)

odpowiedz
Kle - 13.11.2019 / 21:40, *.vectranet.pl

A jak to się ma do współczynników xA i xG, ktoś coś wie?

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:25, *.cyfrowypolsat.pl

@Kle: Z takimi bzdurami na UJ do Krakowa pewnie tam znajdziesz takie błyskotliwe umysły jak twój!!!
TYLKO LEGIUNIA!!!

odpowiedz
Kle - 13.11.2019 / 23:34, *.vectranet.pl

@PLK: stosunku kreowanych okazji do rzeczywiście wykorzystanych taką bzdurą bym nie nazwał

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:43, *.cyfrowypolsat.pl

@Kle: przy kreowaniu 20-30 sytuacji w każdym meczu i strzelaniu 5-6 bramek jestem w stanie wybaczyć taką nieskuteczność... Pooglądaj Barce, Bayern czy inny Real to stwierdzisz że to jest normą w dobrych klubach... Wszystkiego nie da się wpakować do siatki...

odpowiedz
Kle - 14.11.2019 / 07:59, *.vectranet.pl

@PLK: to to wiem, ale po to są takie statystyki, żeby zmierzyć. U nas okazje są gorsze to i współczynniki inne, a metodologia pomiaru jest wszędzie taka sama. Są sytuacje, gdzie xG jest na poziomie poniżej 0,1 i wpadnie, a bywa że jest setka (xG > 0,7) i jakoś nie wpada. To tak jak z wypłatą i premią - fajnie, że napastnik strzela bramki, od tego jest, ale można na przykład wynagrodzić piłkarza za to, że strzelił więcej niż powinien (na przykład Krzysztof Piątek w zeszłym sezonie, który strzelił więcej, niż wynikałoby to ze statystyk).

odpowiedz
PLK - 14.11.2019 / 15:02, *.plus.pl

@Kle: tu przyznam Ci rację że truno jedną miarą podejść do piłkarza który strzela 10 bramek z karnych i takiego który zdobywa te 10 bramek z akcji czy nawet wolnych... Powiem Ci że jak patrzę na Lukiego to zaczynam rozumieć te statystyki....

odpowiedz
Elquatro - 13.11.2019 / 18:49, *.chello.pl

Mądra, ładna kobieta w domu pod pierzyną, to i o, efekty są

odpowiedz
Kasztelan - 13.11.2019 / 17:58, *.inetia.pl

A gdzie wasz pupilek i pupilek Vuko - Martins ???
Daleko...daleko...hahahahaha
Najgorsze ogniwo zespołu...

odpowiedz
Elquatro - 13.11.2019 / 18:50, *.chello.pl

@Kasztan
Martins ma inne zadania mordo

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:32, *.cyfrowypolsat.pl

@Kasztelan: trębaczom z pod wielkiej krokwi ciężko jest zrozumieć sens gry w piłkę nożną!!! Dla nich liczą się tylko ci co strzelają bramki, prawda trębaczu??!!

odpowiedz
Flolo - 13.11.2019 / 17:46, *.rr.com

Kulenovic i Niezgoda rozegrali prawie tyle samo minut w tym momencie... 778min i 797min... A Niezgoda ma 5 razy więcej punktów w rankingu ... Jak można było tak sabotazowac zespół na początku sezonu

odpowiedz
PLK - 14.11.2019 / 00:02, *.cyfrowypolsat.pl

@Flolo: myślę że od górne decyzje o tym zadecydowały!!! Podobnie jak w przypadku Carlitosa!!! Trzeba było sprzedać to sprzedali!!! Vuko w tej kwestii nie miał nic do powiedzenia!!! Pudel wziął Vuko bo wiedział że nie będzie mu się stawiał co mogło by się zdarzyć gdyby trenerem był ktoś inny!!!

odpowiedz
loko - 13.11.2019 / 16:44, *.vectranet.pl

gwilia chyba nic nie dolozyl od ostatniego notowania, porownajcie wszolkka z iliquniem

odpowiedz
Kik - 13.11.2019 / 13:46, *.play-internet.pl

I na 100% Mioduski go w zimie opchnie,bo kasa się musi zgadzać.Ch#j z wynikami.

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:34, *.cyfrowypolsat.pl

@Kik: I tu niestety kolego masz 100% racji!!! Przykro!!!

odpowiedz
PLK - 14.11.2019 / 00:46, *.cyfrowypolsat.pl

@Kik: choć zastanawia mnie Wieteska... Jest namolnie wystawiany to przypuszczam że coś jest na rzeczy!!!

odpowiedz
grzesiek - 13.11.2019 / 12:23, *.centertel.pl

Punkty kulenovicia tez robia wrazenie
Jakim cudem za niego 2 mln euro wzielismy?

odpowiedz
JoKer - 13.11.2019 / 11:42, *.144.167

Takie sumowanie goli i asyst jest niesprawiedliwe.
Powinien być punkt za gola i pół punktu za asystę.
Moim skromnym zdaniem. A liczby Wszołka robią wrażenie!
Podobnie Niezgody.

odpowiedz
HT - 13.11.2019 / 11:51, *.t-mobile.pl

Lepiej 2 pkt za koła i 1 pkt za asystę, łatwiej liczyć ;)

odpowiedz
frajerek z excela - 13.11.2019 / 12:06, *.inetia.pl

@HT:

Przecież tak jak JoKer pisze też łatwo. Wystarczy formułą i samo się obliczy :)

odpowiedz
Zduneq - 13.11.2019 / 12:23, *.play-internet.pl

@frajerek z excela: dla mnie ta cała klasyfikacja kanadyjska to patologia.Tak jak asysty 2 i ch...j wie którego stopnia

odpowiedz
Zenon - 13.11.2019 / 12:33, *.centertel.pl

@JoKer:
A moim zdaniem powinny być 2 pkt za asystę i 1 za gola lub zostawić jak jest To sport zespolowy i trzeba promować taka postawę. Asysta jest co najmniej tak samo ważna jak gol.

odpowiedz
Tomek - 13.11.2019 / 12:38, *.113.189

@Zduneq: Tak asysty drugiego stopnia to jest dopiero śmieszny wymysł, równie dobrze może być półasysta, czyli wystarczy że zawodnik brał udział w akcji bramkowej i przynajmniej raz w takiej akcji dotknął piłkę. To nic że po nim piłkę dotknęło jeszcze 4 innych kolegów z drużyny ale półasysta jest :)

odpowiedz
Nac - 13.11.2019 / 13:28, *.centertel.pl

@Tomek: drugiego stopnia są robione po to żeby zobaczyć czy pomocnik się do czegoś nadaje ;) bardziej dla trenera i expertow wskazówka niż dla gości co to tylko gol ważny...

odpowiedz
micro - 13.11.2019 / 16:20, *.com.pl

@JoKer: Czasem dobre podanie więcej jest warte niż dołożenie nogi i skierowanie piłki do bramki. 1:1 jest ok.

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:53, *.cyfrowypolsat.pl

@Zduneq: zgoda... bo jak ocenić ludzi którzy robią może nawet więcej od tych którzy strzelają i asystują??!!! Bramkarz, obrona czy defensywni pomocnicy??!!!! Hokej to nie piłka nożna i nie da się tego tak przełożyć!!!

odpowiedz