Bramkarze podczas treningu - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening: Powrót Martinsa, Obradović indywidualnie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Środowy trening rozpoczął się krótko po godzinie 11:00 i trwał nieco ponad godzinę. Tego dnia na boisku zabrakło Williama Remy'ego oraz Arvydasa Novikovasa. Większość treningu indywidualnie trenował Ivan Obradović, a kontuzjowany niedawno Andre Martins ćwiczył już na pełnych obrotach.

Po wyjściu na boisko piłkarze podzielili się na trzy grupy, w których wymieniali między sobą podania. Jedną z nich stanowili piłkarze portugalsko- i hiszpańskojęzyczni wraz z Dominikiem Nagyem. Po pojawieniu się trenera Aleksandara Vukovicia, zawodnicy zrobili dwa kółka wokół boiska i zostali podzieleni na dwie drużyny - niebieskich i pomarańczowych. W kolejnym ćwiczeniu chodziło o szybką wymianę krótkich podań pomiędzy zawodnikami.

W tym czasie bramkarze - Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Wojciech Muzyk i Cezary Miszta trenowali pod okiem trenerów Krzysztofa Dowhania oraz Jana Muchy.

Od początku treningu razem z kolegami ćwiczył Andre Martins, lecz w pewnym momencie udał się do boku boiska, gdzie miał zajęcia indywidualne. Wydaje się, że uraz odniesiony przez niego w ostatnim meczu ligowym nie był na szczęście zbyt poważny i powinien być już brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższą kolejkę.

Portugalczyk dołączył do kolegów na czas meczu treningowego, który był kluczowym elementem środowych zajęć. Wówczas do treningu indywidualnego został zaproszony Ivan Obradović, który jako jedyny nie zagrał potem w meczu na skróconym polu gry.

Trener Vuković podzielił zawodników na dwie drużyny, z czego jedna ewidentnie symulowała potencjalną wyjściową jedenastkę. Niebiescy zagrali w składzie: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Martins, Antolić, Kante, Luquinhas - Niezgoda, natomiast pomarańczowi: Cierzniak - Stolarski, Wieteska, Astiz, Rocha - Agra, Cafu, Praszelik, Gwilia, Nagy - Kostorz (Rosołek)

Pozostali bramkarze, czyli Muzyk i Miszta ćwiczyli z Janem Muchą. Słowak trenował z nimi dalekie wybicia raz prawą a raz lewą nogą, a także bronienie strzałów z bliskiej odległości.

Spotkanie treningowe było emocjonujące, chociaż przez długi czas na prowadzeniu utrzymywali się niebiescy. W pewnym momencie sfaulowany został jeden z zawodników w pomarańczowym znaczniku i Vuković bez zastanowienia krzyknął "Penalty!". Do wykonania "jedenastki" podszedł Kacper Kostorz i pewnym strzałem nie dał szans Majeckiemu. Golkiper Legii, podobnie jak we Wrocławiu, rzucił się w swoją lewą stroną, ale tym razem piłka poleciała w prawą.

Trening zakończył się o 12:20. Wówczas na boisku zostali tylko młodzi - Kostorz, Mateusz Praszelik oraz Maciej Rosołek, którzy przez jeszcze jakiś czas ćwiczyli strzały na bramkę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Szymon - 12.12.2019 / 10:15, *.chello.pl

Co to jest Obradovic? Pudel se kupił i jak zwykle strzał w kolano

odpowiedz
k(L)eo - 12.12.2019 / 08:01, *.chello.pl

Brawo Andre Martina!

odpowiedz
Janusz - 11.12.2019 / 19:38, *.telkab.pl

Ten Obradovic ogor czy kocor?

odpowiedz
Hugon - 11.12.2019 / 23:02, *.vectranet.pl

@Janusz: Ogór nad ogórami .

odpowiedz
kaktus - 12.12.2019 / 00:26, *.tpnet.pl

@Janusz:
kocur... tylko go ktoś wykastrował ;)

odpowiedz
Obcy - 12.12.2019 / 12:45, *.t-mobile.pl

@Janusz: To burak jest.

odpowiedz
Poinformowany - 12.12.2019 / 13:33, *.t-mobile.pl

@Janusz: kocur ale slepy i kulawy. miak zdajsie hycac po szatki i podsluchiwac serbow dla Miodelsona

odpowiedz
Gizior - 11.12.2019 / 18:25, *.alfa-system.net

Szkoda ze dalej marnujemy potencjał luqiego i dajemy go na skrzydlo... Najgorsze co mogło się przydarzyć to kontuzja novikovasa niedosc że straciliśmy go a grał coraz lepiej to jeszcze przez to znów luqi wrócił na skrzydlo, fajnie strzelił ostatnio bramkę i miał kluczowe podanie ale za napastnikiem grał lepiej... A nie wierzę że zagramy kante niezgoda z wisla

odpowiedz
Yorick - 11.12.2019 / 15:56, *.52.128

Gwilia-Kante ustawienie defensywne, Gwilia-Niezgoda ofensywne, Kante-Niezgoda - ultraofensywne. To mi się podoba. Czasy kozaczenia przyjezdnych na Ł3 się skończyły i należy zakładać, że Wisła wyjdzie autobusem i zagęści środek. Będzie miejsce po bokach na wrzutki górą i Niezgoda z Kante przydadzą się obaj w polu karnym.

odpowiedz
Swojak(L) - 11.12.2019 / 18:21, *.centertel.pl

@Yorick: Piękna wizja Macieju.

odpowiedz
gosc - 11.12.2019 / 15:17, *.233.0

To się dopiero nameczyli

odpowiedz
Lubelak - 11.12.2019 / 14:32, *.play-internet.pl

To się chłopaki w 1 godz. 20 min nawet nie zdążyli spocić. Nawet zwykły wykład na studiach trwa dłużej niż trening piłkarzy Legii. Jak tak będzie dalej to może zdobędziemy tego mistrza A później lanie w kwalifikacjach od zespołów z krajów tak biednych że szkoda pisać. Jak nie ma potu i krwi na treningsch to nic z tego nie bedzie. Dlaczego po tym pseudo treningu strzały na bramke zostali trenowac tylko mlodzi. To juz tak sie panom pilkarzykom spieszy po kaske i na zakupy. No nic poczekamy zobaczymy.

odpowiedz
WETERAN - 11.12.2019 / 14:59, *.chello.pl

@Lubelak: No, brawo! Mądrość zaczerpnięta od mistrza Smudy?

odpowiedz
Lubelak - 11.12.2019 / 16:11, *.nette.pl

@WETERAN: a co może według Ciebie za długo trwał ten trening ? Jakby każdy miał taki długi i męczący dzień pracy to by wszyscy chętnie do pracy chodzili. Legia to WOJSKOWY klub a nie balet dla panienek co wyjdą na godzinkę pograją w dziadka, potruchtają wokoło boiska, pogadają, pośmieją się i fajrant pod prysznic. Później mamy tego efekty jak leją nas kluby z krajów w których piłkarze marzą o ciepłej wodzie pod prysznicem po treningu. Brakuje mi Stanisława Czernczesowa to by szybko pogonił tych gwiazdorów do roboty.

odpowiedz
f - 11.12.2019 / 17:16, *.orange.pl

@Lubelak: Ty serio po długości treningu oceniasz jego intensywność i w ogóle wartość?

odpowiedz
Pablo - 11.12.2019 / 17:40, *.chello.pl

Człowieku Ty nie masz nawet w 1% procencie pojęcia myślisz że 1h 20 min to już koniec zajęć dla zawodowego piłkarza? Skoro taki mądry jesteś to czemu nie zostałeś piłkarzem?

odpowiedz
Lubelak - 11.12.2019 / 21:18, *.nette.pl

@Pablo : być może nie mam pojęcia ale mam swoje zdanie że takie treningi to sobie mogą schować do kieszeni. Zresztą i tak życie niestety od kilku lat weryfikuje ich jakość brutalnie na przełomie lipca gdzie po góra trzech meczach odpadamy z zespołami bedącymi w naszym zasiegu ciekawe dlaczego ? może właśnie dlatego że panowie piłkarze są tak przetrenowani tego typu treningami... albo teorii za dużo i w głowach się już chłopakom miesza.

@f- a co to za wielka intensywność była dzisiaj bo ze zdjeć to nie wynika. Widać biedaczki się namęczyli niemiłosiernie dzisiaj. Niech jeden z drugim pójdzie na nocną zmianę pracować do magazynu albo na budowę czy kopalni to zobaczy to co intensywność pracy przez 8-12 godzin.

Nie bądźmy naiwni. Mieć taki zawód jak piłkarz to w naszej dupoklasie bajka. Oni powinni trawę gryźć przez kilka godzin treningu za taki pieniądz jaki zarabiają a nie godzinka gierki i szybciutko do szatni pod prysznic.
W zachodnich ligach to 3/4 naszego pierwszego składu nie łapało by się do pierwszej 11. Wystarczy posłuchać do mówią o intensywności treningów piłkarze którzy wyjeżdżają z dupoklasy na zachód do klubów z Anglii albo Niemiec.

odpowiedz
Były-Piłkarz-Budowlaniec - 11.12.2019 / 23:36, *.mgk.pl

@Lubelak: widać że nigdy nie grałeś chłopaku w piłkę... od wytrzymałości fizycznej jest przede wszystkim zimowy okres przygotowawczy, w lecie jest podtrzymanie formy fizycznej i ewentualne doszlifowanie pewnych aspektów fizycznych. Pod koniec rundy mądralo to są treningi na UTRZYMANIE formy a nie zajechanie się, dlatego treningów jest mniej, ale intensywność wbrew pozorom wysoka. A co do porównania do pracy na budowie - 15 lat wyczynowo grałem w piłkę, pracowałem też na budowie... i poziom zmęczenia po dwóch treningach dziennie jest podobny jak po 10 godzinach na budowie, więc nie chrzań, że piłkarz to zawód piękny, bo jak wszystko, ma swoje minusy... Poza tym stres też jest większy jak na budowie...

odpowiedz
Lubelak - 11.12.2019 / 23:50, *.nette.pl

@Były-Piłkarz-Budowlaniec:
Bzdury piszesz chłopcze. Skoro tak dobrze i mądrze nasze chłopaki trenują to dlaczego dostają ciągle cięgi od przeciętnych drużyn w eliminacjach ? Bo nie wierzę że mają mniejsze umiejętności. Ciekawe jakie uczucie mieliby gdyby trenowali na takiej intensywnoaci jak sie trenuje w futbolu wyspiarskim np. premiership. Nie mowiac o premierchip.Mniej teorii i filozofowania a więcej pracy. Za Czernczesowa byly treningi jak nalezy a teraz trening 1 g 20 min śmiech na sali.
Ps. Co do stresu to nawet mnie nie rozśmieszaj. Stres to ma chirurg podczas operacji albo strażak A nie piłkarzyna w naszej dupoklasie.

odpowiedz
yyy - 12.12.2019 / 09:38, *.plus.pl

@Lubelak: "być może nie mam pojęcia ale mam swoje zdanie"
Hahaha no tak, współczesność w pigułce. Nieważne, że moja opinia jest głupia, ważne, że jest moja.

odpowiedz
Lubelak - 12.12.2019 / 14:55, *.play-internet.pl

@yyy: To tzw. " ironia "

odpowiedz
Sokrates - 12.12.2019 / 21:29, *.as43234.net

@Lubelak: to jest właśnie piękno internetu. Nawet największy debil może mieć swoje zdanie.

odpowiedz
Bródno - 13.12.2019 / 16:58, *.chello.pl

@Sokrates: 100/100 :)

odpowiedz
Gienek - 11.12.2019 / 14:18, *.netfala.pl

Z tym Obradoviciem to jakieś jajca są. Pogonić jak najszybciej z Legii darmozjada!

odpowiedz
Mietek - 11.12.2019 / 15:21, *.play-internet.pl

@Gienek: zgadza się. Przyszedł i doji z klubu kasę i nawet w rezerwach odstaje od innych. Większość kibiców pewnie nawet nie wie jak on wygląda. Teraz Mioduski musi mu płacić zapewne nie małe pieniądze jak Agrze i jemu rodakowi bin ladenowi Roche

odpowiedz
Roen - 11.12.2019 / 17:13, *.centertel.pl

@Mietek: Obradovic kasuje marne 400 000€ rocznie. Dlatego kary dla klubu za race to kwoty jak za waciki.

odpowiedz