Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Blisko ideału

Fumen, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): To było kolejne dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa może nie była doskonała, bo zawsze może być lepiej. Szczególnie, że straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Co nie zmienia faktu, że było blisko ideału. Tak zdominować rywala, tak konstruować akcję, gdy 11 zawodników broni dostępu do bramki... Naprawdę brawa dla zawodników.

W drugiej połowie nie pozwoliliśmy Wiśle na stworzenie zbyt wielu sytuacji. Mogliśmy strzelić więcej niż jedną bramkę. To był kolejny przykład i doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłości.

Chcę podziękować kibicom, którzy byli dzisiaj z nami oraz we Wrocławiu. Myślę, że swoją grą zachęciliśmy część osób, żeby przyjść na mecze. O to też chodzi w tej grze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 18.12.2019 / 17:43, *.play-internet.pl

Do ideału to jeszcze w ch...i drogi,panie Aleksandarze.Faktycznie,zaczyna to jakoś wyglądać,a momentami przeciwnik "nie oddycha".Natomiast zbyt często się zdarza tzw rozprężenie i tracimy kontrolę nad meczem i chyba tylko dzięki naprawdę ogromnej słabości naszej eksraklasy te 2-3 szybko strzelone bramki,pozwalają nam w spokoju obserwować mecz,nie drżąc o wynik.No,ale ponieważ każdy sukces rodzi się w bólach,to i w tym przypadku myślę,że o ile Mioduski nie rozpye...oly tego,co zostało zbudowane(w co osobiście wątpię-bo łasy na kasę jest niesamowicie),to Mistrz Polski zdecydowanie powróci do Stolicy,a w pucharach,przy szczęśliwym losowaniu "coś możemy ugrać".Tylko jak już wspomniałem-trzeba ubezwłasnowolnić Mioduskiego.

odpowiedz
Farme(L) - 17.12.2019 / 09:03, *.bridgefibre.net

Cieszy kolejne zwyciestwo w dobrym stylu. Brawo (L)egia!!!

odpowiedz
On (L) - 16.12.2019 / 13:36, *.25.51

hah, teraz kazdy sie przyznaje, ze jako wielki 'fachowiec' chcial Vuko zwolnic...widac wasza ignorancje i indolencje pilkarska. Kury prowadzac, a nie brac sie za futbol.

odpowiedz
LP7 - 16.12.2019 / 13:04, *.play-internet.pl

Dlugo miałem cierpliwość do Vuko, choć równie dużo rezerwy do jego poczynań.
W pewnym momencie już nie wytrzymałem, myślałem że to droga do nikad i on nic nie urzeźbi.
Hau hau.
Odszczekuję co mówiłem, dalej jest to niewiadoma, ale umówmy się, od czasów Magiery, a na pewno Czerczesowa nasi kopacze nie raczyli nas takimi delicjami jak od czasu zwycięstwa z Lechem. Świetne akcje, świetna gra indywidualna... oby przerwa i okno transferowe tego nie rozwaliły...

odpowiedz
skrzat - 16.12.2019 / 04:55, *.cyfrowypolsat.pl

w zimie sprzedadza podstawowych graczy a szopen karze vuko wszystko wygrywac tak jak to z magiera bylo i trener poleci.i znowu zacznie sie dziadostwo.oby tak nie bylo...

odpowiedz
Yorick - 15.12.2019 / 19:28, *.orange.pl

Vuko buduje na spalonej ziemi, którą zostawił Ssa Pindol i za to co już zbudował należy mu się medal. Ale oceniać i ew. stawiać pomnik będziemy najwcześniej za dwa okna. Tyle zajmie proces konsekwentnej budowy z jednej strony, a z drugiej pozbywania się szrotu, przepraszam: KOCURÓW sprowadzonych przez poprzednich trenerów, yy przepraszam: TRENERÓW.

odpowiedz
Autor - 15.12.2019 / 19:33, *.t-mobile.pl

@Yorick: a kto pomógł trenerom w spaleniu tej ziemi?

odpowiedz
Yorick - 16.12.2019 / 01:23, *.orange.pl

@Autor:
Za 3 zmarnowane lata, a właściwie gorzej, bo te 3 lata cywylizacyjnie cofnęły nas o 10 (utrata marki, rankingu, straty finansowe) odpowiada Mioduski.

odpowiedz
"Nie poddawaj sìę" - 16.12.2019 / 02:55, *.t-mobile.pl

@Yorick: mylisz się. Trenerzy mieli w swoim sztabie Vuco, który razem z "szatnią" zwolnił nie tylko pana Jacka Magierę

odpowiedz
Sebo(L) - 15.12.2019 / 18:27, *.vectranet.pl

Nie będę ściemniał.Byłem jednym z tych,którzy chcieli po kilku kolejkach ligowych wyje..nia Vukovicia ze stanowiska trenera. Teraz z wielką satysfakcją odszczekuję wszystko! Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego trenera,który mógłby poprowadzić "Wojskowych" Wreszcie grę Legii ogląda się naprawdę z przyjemnością.Wreszcie są przekonywujące wygrane.Wreszcie widać ,że ta drużyna prezentuje swój własny styl gry i narzuca go rywalom. Z wielką przyjemnościa oglada się mecze Legii.Nie ma już chaosu,nieporozumienia,przypadkowości.Wszystko to z mozołem wypracował Vuko i nie ma co do tego żednej wątpliwości. I tylko trzeba mieć nadzieję,że tego wszystkiego nie spieprzy Mioduski zimą sprzedając Majeckiego i Niezgody. Zimą trzeba kupić tylko dwóch "kozaków" i MP 2020 jest nasze.

odpowiedz
Arek - 15.12.2019 / 22:11, *.tpnet.pl

@Sebo(L): bo Vuko cały czas buduje ten zespół po swojemu. A taka budowa to proces, który trochę potrwać musi. Ale szacun, za to co napisałeś.

odpowiedz
Tylko Legia - 16.12.2019 / 10:23, *.centertel.pl

@Sebo(L): chyba nie Ty jedyny chciałeś jego zwolnienia, ale to było, po tych jego beznadziejnych decyzjach o wystawianie do jedynki patałacha drewnianego kulenovica, kazdy mecz grany w 10 nie mógł przynosić zwyciestw, sprzedane drewno i sa efekty. Jak ja sie cieszę, że już nie ma z nami "kulaunogi".
Ps czyżby skład z 2 napastnikami wróżył chęć wypromowania Niezgody aby w zimowym oknie cena poszła w górę???

odpowiedz
widelec - 15.12.2019 / 13:50, *.207.141

No dobra,po czasie obrażania Vuko i szydzenia z niego muszę przyznać że wystawieniem 2 napadziorów mi zaimponował,gra wyglądała jak na naszą dupoklase bardzo przyzwoicie,Karbownik robił ogromną różnice chociaż to nie był jego jakiś bardzo dobry mecz(szykuje nam się gwiazda pokroju Glika jak nie lepsza,żeby tylko sodówa nie odbiła)Duet Kante-Niezgoda przez pierwszą połowę był nie do zatrzymania,rozgrywali tych cześków jak chcieli,brakowało tylko wykończenia.Ogólnie wszyscy zagrali jak drużyna a nie pojedyncze pseudogwiazdki,miło było patrzeć

odpowiedz
Alex Bielany - 15.12.2019 / 12:32, *.chello.pl

wszystko piekne, z tym ze zimà pazerny Daruiszek opchnie Karbownika, Niezgode, Majeckiego, i bedzie doopa

odpowiedz
Adam - 15.12.2019 / 12:17, *.chello.pl

Ogólnie cieszy wygrana brawo Legia Warszawa

odpowiedz
Matt - 15.12.2019 / 11:48, *.132.229

Doskonale pamiętam ostatni mecz z Płockiem. Była delikatna różnica między tymi spotkaniami :)

odpowiedz
XXX - 15.12.2019 / 10:38, *.t-mobile.pl

Też byłem w gronie wielkich krytyków Darka ,że posadził Vuko na stołeczku trenera Legii ! Wiec przepraszam ! Fajne w obecnej Legii jest spokój w grze od tył ,wiele akcji po ziemi bez lag !Antolić to taka zmiana o 180 stopni do tego co było ! Wiadomo nie ma co aż tak piać , bo to tylko Wisła Płock ,ale z Ł3 robi się twierdza to raz a dwa przeciwnik wchodząc na murawę myśli ile może dostać i co zrobić aby nie dostać worka bramek .Jedyna rzecz ,która martwi to nachodzące okienko i rozwalenie drużyny .Jak sprzedać to max jednego gracza za dobrą kasę i kupienie dwóch max 3 dobrych !

odpowiedz
krys008 - 15.12.2019 / 10:06, *.serv-net.pl

Delikatnie mówiąc nie byłem entuzjastą Vuko jako trenera Legii. Muszę obiektywnie przyznać, że jak na obecne realia, wygląda to bardzo dobrze.

odpowiedz
MAKEN - 15.12.2019 / 10:04, *.252.7

Może wstrzymajmy się z fanfarami do zakończenia meczu z Zagłębiem Lubin. Wisła P. jest w dołku. I w dodatku osłabiona licznymi kontuzjami. Wczoraj skrzydłowi Legii nie zachwycali. Akcję Legii szły środkiem pola. Przy marnym przeciwniku to wystarczyło. Jednak gdy przyjdzie grać w europejskich pucharach to raczej nie zaskoczymy ani zachodu, ani wschodu swoim stylem gry rodem z lat 80 tych XX wieku. Ponadto na wylocie z Legii są: Niezgoda, Karbownik, Majecki, Nagy, Wieteska. A wrócić ma Kucharczyk.

odpowiedz
Pacho - 15.12.2019 / 14:22, *.2.54

@MAKEN : czy to nie dziwne, że każdy kto trafia na Legię jest w dołku???

odpowiedz
Yorick - 15.12.2019 / 19:24, *.orange.pl

@MAKEN :
Z fanfarami poczekajmy do maja, ale Vuko już zrobił bardzo wiele, zwłaszcza na spalonej ziemi zostawionej przez Ssa Pindol. Nawet jeśli z Lubina nie udałoby się przywieźć punktów, a mecz będzie trudny, to nie podważy to bardzo dobrej oceny Vuko.

odpowiedz
Kiedy prawdziwy trener? - 15.12.2019 / 19:44, *.t-mobile.pl

@Yorick: szkoda, że obecny "trener" rozwalił szatnię panu Jackowi Magierze.

odpowiedz
Piotrek - 15.12.2019 / 09:12, *.gigainternet.pl

Na taka Legię czekałem kilka lat. Takie mecze chce się oglądać. Od kilku spotkań ilość strzałów oscyluje w granicach 20 i więcej, przy odrobinie szczęścia mecze mogą wyglądać jak z Wisła Kraków 7:0. Drużyna ma parcie do przodu, nie cofa się po strzeleniu bramki i broni wyniku tylko dalej atakuje. Nie przejmują się nawet gdy stracą bramkę,bo przy ilości akcji wierzą że strzela więcej bramek. Dzięki Vuko, że Jesteś. Powodzenia.

odpowiedz
Cezzzar - 15.12.2019 / 08:53, *.plus.pl

Od początku mówiłem że voko ogarnie temat i ogarnął

odpowiedz
A.R.G - 15.12.2019 / 07:33, *.35.7

BYŁO DOBRZE ,ALE DO PERFEKCJI JESZCZE DALEKO.

odpowiedz
Obcy - 15.12.2019 / 07:27, *.t-mobile.pl

Powoli zaczyna bronić się teza o słuszności pozbycia się z drużyny zasłużonych gwiazd .Bez nich gra wygląda lepiej. Szatnia też chyba odżyła.

odpowiedz
Sokol163 - 15.12.2019 / 06:28, *.plus.pl

Zawsze można zagrać lepiej ale i tak wielkie brawa

odpowiedz
Danie(L) - 15.12.2019 / 06:24, *.play-internet.pl

Dobry mecz ,domonacja i dosc ładne akcje ,duzo przechwytów i szybki odbior piłki . Słaby mecz Wszołka a wierzyłem ze bedzie jednym z najlepszych graczy .Bardzo dynamiczny Karbownik na parcie do przodu dojrzały jak na swój wiek tylko za długo holuje piłke i na koncu strata zamiast podawac wczesniej.Gruzinmial lepszy poczatek na Legi a teraz jest przecietny.Nie byłem fanem Vuko jako cudotwórcy ale widze ze na chwile obecna daje rade i oby tak dalej.W okienku kupiłbym dobrego rozgrywajacego co stałe fragmenty wrzuca piłke na nos i pognac niepotrzebny balast.Pozdrawiam

odpowiedz
Axy - 15.12.2019 / 01:05, *.centertel.pl

Obejrzałem mecz fortuna - Rb Lipsk i potem Legię i jak usłyszałem, że to co nasi grali było blisko ideału to aż mi ciśnienie skoczyło. Ale chyba nie ma co się denerwować. Widocznie my w Polsce tylko na taki ideał zasługujemy i z tymi grajkami powinniśmy się cieszyć że w ogóle oni są w stanie od czasu do czasu prosto kopnąć piłkę.

odpowiedz
PLK - 15.12.2019 / 01:53, *.cyfrowypolsat.pl

@Axy : zamilcz

odpowiedz
Mamut - 15.12.2019 / 04:06, *.t-mobile.pl

@Axy : łał,i jeszcze drogi są tam lepsze, ludzie tolerancyjni i w ogóle

odpowiedz
Pacho - 15.12.2019 / 14:26, *.2.54

@Axy : a ja obejrzałem Southampton West Ham i wcale nie było źle. A niemiecka liga jest jaka jest - widać jak jest ceniona przez pryzmat złotej piłki...

odpowiedz
Marek G(L)iiwice - 15.12.2019 / 00:19, *.play-internet.pl

Vuko szacuno za to co przekazujesz drużynie ( Legia MISTRZ)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 15.12.2019 / 00:17, *.plus.pl

Zyjecie fikcja...jestesmy slabi...., zamyslu taktycznego zero... Niestety liga jest zalosna...cieszyc sie ze zdominowania Plocka... Oddac Carlitosa co napierdziela bramki w nowym klubie jak Kalasznikow... Juz nie pamietacie bo wgralismy kilka meczy... Ehhh puchary znow Nas bolesnie zweryfikuja... Dla Miodka to tylko biznes pamietajcie...

odpowiedz
Autor - 15.12.2019 / 00:30, *.cyfrowypolsat.pl

@Trener Bramkarzy : Żebym cię miał na wyciągnięcie ręki...!!!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.12.2019 / 00:36, *.chello.pl

@Trener Bramkarzy :

Podaj jakies konkrety a nie narzekasz jak baba.
Moze nie widzisz tej taktyki boś niezbyt lotny?

odpowiedz
Bie /L /sko - 15.12.2019 / 01:53, *.master.pl

@Trener Bramkarzy : on ma jeden problem , jest kibicem polonii

odpowiedz
Arek - 15.12.2019 / 01:57, *.tpnet.pl

@Tomek Mokotów: niestety tu jeszcze ostało się kilku takich nielotów. I tak już jest lepiej, bo jakie tu gówno się wylewało na Vukovicia to szok.

odpowiedz
Bie /L /sko - 15.12.2019 / 01:57, *.master.pl

@Trener Bramkarzy : tzn chodzi mi o tego ,,trenera bramkarzy ''

odpowiedz
PLK - 15.12.2019 / 01:58, *.cyfrowypolsat.pl

@Trener Bramkarzy : chłopie zajmij się trenowaniem bramkarzy.... ale tych w dychotekach!!!
O piłce nożnej to ty pojęcie masz mizerne... trenerze bramkarzy!!!

odpowiedz
Axy - 15.12.2019 / 04:05, *.centertel.pl

@PLK: a jakie ty masz pojęcie o piłce? Kilka celnych podań do kolegi z drużyny i się podniecasz jakby Legia ligę mistrzów wygrała. A prawda jest taka że z taką grą to każde byle gówno przyjedzie i będzie nas golić co zresztą niedawno udowodnili połamatorzy z Luxemburga. O popisie naszych grajków na Giblartarze nie wspomnę.

odpowiedz
lhm - 15.12.2019 / 04:06, *.vectranet.pl

@Arek:
I momentami słusznie się wylewało.
W żenujący sposób przegrał walkę o mistrzostwo i europejskie puchary

odpowiedz
Pacho - 15.12.2019 / 14:32, *.2.54

@lhm: bo miał w składzie Hiszpana z 3 ligi co na końcu piłkarskiego świata strzela bramę za bramą...ale nie wie o co chodzi w piłce. Jakby Legia kupiła gościa z Kataru czy Arabii też byś narzekał i pukał w czoło co oni robią a podniecacie się pół amatorem... z nim mistrza nie było a bez niego może będzie...

odpowiedz
lhm - 15.12.2019 / 15:43, *.153.161

@Pacho:
Aaa... czyli to wszystko wina Hiszpana z 3 ligi. Jest kozioł ofiarny. Vuko niewinny. Brawo!
Jak ja lubię takie bezmyślne tłumaczenia.
W powszechnej opinii wygląda to w skrócie tak:
- Vuko przerżnął walkę o mistrzostwo ale to nie jego wina
- Klafurić rok wcześniej (mając gorszy skład i sytuację wyjściową) zdobył mistrzostwo i puchar ale to nie jego zasługa
Smutne.
A na tym końcu piłkarskiego świata gra paru gości, na których Legii nie byłoby stać.

odpowiedz
Pacho - 15.12.2019 / 19:59, *.2.22

@lhm: nie mówię, że wszystko to wina Carlitosa. Nie powiedziałbym również że Klafuric sam zdobył mistrza. Nie mówię też że Vuko nie poniósł porażki. Fakt jest jednak taki że Carlitos grał pod siebie i swoje statystyki. Mistrza nie było choć grał, a akcje potrafił spowalniać jak Antolic za najgorszych czasów albo niejednokrotnie Gvilla teraz. Grał bo była presją ze strony agentów pewnie też zarządu bo trzeba usprawiedliwić zakup i dobrze opchnac. Vuko wydaje się wyciągać wnioski. Nie pamiętam już kiedy Legia cisnęła tak jak teraz przy korzystnym wyniku. Stawianie na młodzież też jest super. Karbownik, Rosołek, Praszelik, Kostorz, Wieteska, Majecki. Oby tak dalej tylko obawiam się ruchów zarządu...a co do bezmyślnych wpisów to zastanów się co sam piszesz. Ps. Wstawkę z Carlitosem wrzuciłem na bezmyślny komentarz jednego z przedmówców bo płacze za gwiazdeczką.

odpowiedz
PLK - 16.12.2019 / 00:06, *.cyfrowypolsat.pl

@Axy : chłopie, żyjesz historią!!! To co było rok, dwa lata temu to jest właśnie historia!!! A o piłce pojęcia troszkę złapałem... 35 lat z Legiunią... Mowi ci to coś?!!!

odpowiedz
Farme(L) - 17.12.2019 / 09:00, *.bridgefibre.net

@Bie /L /sko: A co to jest ta polonia? :)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 15.12.2019 / 00:11, *.chello.pl

Jeszcze jeden mecz i wszyscy przeprosimy Vuko.

odpowiedz
kontroler_biletow - 14.12.2019 / 22:47, *.206.164

powoli dążymy do ideału

odpowiedz
Szmu(L)ki - 14.12.2019 / 22:40, *.inetia.pl

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i po 20 minutach liczyłem na pogrom jak ze skisłą, ale nie oszukujmy się - nie ważne jaki wyniki czy 3-1 czy 7-0 to było kolejne zmiażdżenie rywala na Ł3.

Coraz więcej ciekawych akcji, odwaga, dokładność i efektywność w grze na jeden kontakt środkiem, dobry pressing. Legia zaczyna pod kątem jakości pierwszy raz od ponad 10 lat odskakiwać tej śmiesznej lidze. Oby nie zakończyło się to wyprzedażą zawodników w zimie czy przed pucharami.

odpowiedz
Rafa(L) - 14.12.2019 / 22:48, *.play-internet.pl

@Szmu(L)ki: 100 % racji mordo. Też byłem i widziałem jak przez większą część meczu skisla była ztłamszona na własnej połowie

odpowiedz
Mb - 14.12.2019 / 23:03, *.toneticgroup.pl

@Rafa(L) : podobna dominacja była na jesieni za kadencji Jacka Magiery,w składziez Nikoliciem i Prijo.mam nadzieje ze zarząd nie popelni podobnego błędu jak wtedy i zamiast osłabiać skład, to go wzmocni. Transfery z klubu sa pewne, ale oby było to robione z głowa,a nie każdy kto lepszy do sprzedaży. Teraz trzeba sie cieszyć, bo gra wyglada naprawde dobrze.

odpowiedz
Darek - 15.12.2019 / 03:43, *.orange.pl

@Szmu(L)ki: Milo przeczytac jak ktos dobrze pisze.Sam lepiej bym tego nie ujal.Na poczatku bylem sceptyczny co do Vuko,ale uwazalem ze nie mozna go zwolnic.Czas,to chyba pirwszy trener ktory go dostal i widac ze warto poczekac.Tak jak np dac sie powinno Magierze a nie od razu zwalniac.Moze czegos pudel sie nauczyl

odpowiedz
Pacho - 15.12.2019 / 14:41, *.2.54

@Darek: z Magiera problem był taki, że nie umiał przygotować zespołu fizycznie. Dostał wystarczająco czasu. Taktycznie i mentalnie świetnie przygotował ale sukces osiągnął jedynie przejmując zespół dobrze przygotowany, za które to przygotowanie zapłacił posada poprzedni trener, bo na początku brakowało świeżości a dodatkowo VOO jeszcze nie był w formie. Runda wiosenna pokazała aktualny warsztat Magica a dowiezienie tytułu było niemalże cudem. Z Vuko obawiałem się że będzie odwrotnie czyli na początku na puchary dadzą max a potem byle do wiosny. Ale jak widać nieuzasadnione obawy. Tylko tak dalej i za ciosem. No ale poczekajmy na ostateczną ocenę na koniec października 2020 jeśli przetrwa wiosnę - czego mu i nam życzę. Pozdr.

odpowiedz