Jarosław Niezgoda - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Podsumowanie

Klasyfikacja kanadyjska: Snajper Niezgoda

Woytek

W rundzie jesiennej najefektywniejszym piłkarzem Legii był Jarosław Niezgoda. Napastnik strzelił aż 14 goli i zanotował 2 asysty, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Drugie miejsce przypadło Jose Kante, a trzecie Walerianowi Gwilii. Gwilia i Luquinhas zanotowali po 6 asyst. Przebojem do drużyny wszedł Paweł Wszołek - 5 goli i 5 asyst.

W tym sezonie 48 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 12 padło po strzałach z główki. 40 to gole z akcji, 10 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 3 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 13 trafień. Ani jednej bramki nie straciła natomiast między 16-30 minutą meczu.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 31 meczów: 18 zwycięstw - 6 remisów - 7 porażek, bramki: 53-23
- Ekstraklasa: 1,9 pkt. na mecz
- ogółem 1,71 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Niezgoda14216211132
Kante9312181042
Gwilia5611301964
Wszołek551012956
Luquinhas369282091
Novikovas415191372
Karbownik55161212
Antolić55241801
Vesović134191597
Wieteska33221668
Carlitos228419
Kulenović2211778
Nagy11217828
Stolarski112141132
Rosołek11576
Lewczuk11231859
Remy114335
Jędrzejczyk11272430
Andre Martins11302524
(samobójcza)1-1--
SUMA5341


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 21.12.2019
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Grzesiek - 25.12.2019 / 16:22, *.centertel.pl

Szacun dla vuko że tyle z nich wykrecil

odpowiedz
Mioduski - 24.12.2019 / 14:19, *.tpnet.pl

Sprzedać,natychmiast sprzedać!$$$!!

odpowiedz
Grzesiek - 23.12.2019 / 19:04, *.centertel.pl

Co się dzieje z Remym ?

odpowiedz
Wolfik - 22.12.2019 / 23:24, *.mm.pl

Ewentualne odejście Jarka Niezgody w przerwie zimowej może okazać się stratą nie do załatania. Z drugiej strony patrząc na naszą sutuację finansową nie spodziewam się, by zespół pozostał bez strat. Mioduski sam wpędził się w błędne koło.

odpowiedz
jacq - 23.12.2019 / 18:22, *.tpnet.pl

@Wolfik: bez przesady,są inni,na których można zarobić.Jarka powinni jeszcze zostawić choć do końca sezonu.

odpowiedz
Michal - 22.12.2019 / 21:18, *.centertel.pl

Martins w 30 meczach tylko jedna asysta, a niedoceniany Antolic 5 asyst.

odpowiedz
wukashi - 22.12.2019 / 10:12, *.play-internet.pl

czyli ostatnio zostali zdjeci, zeby nie bylo za dobrze?

odpowiedz
Antyberg - 22.12.2019 / 14:15, *.centertel.pl

@wukashi: raczej żeby pokazać panu Mioduskiemu, że jeśli sprzeda mu Niezgodę i np Kante to nasza młodzieżą na razie nie pogramy w ataku!

odpowiedz
Wrath - 22.12.2019 / 14:18, *.chello.pl

@Antyberg: Coś jak wybieg Staszka w Gdańsku swego czasu.

odpowiedz
Young - 23.12.2019 / 09:52, *.centertel.pl

@Wrath: Ja myślę, że zmiany były po to, by napastnicy nie doznali nawet najdrobniejszego urazu. Przecież w przerwie ktoś musi odejść. A kto kupi niepełnowartościowy produkt?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.