fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia druga w Ultras World za rok 2019

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii zostali sklasyfikowani na miejscu drugim na świecie w rankingu Ultras World za rok 2019. Legia zwyciężała w Ultras World w latach 2013, 2016 i 2017, raz była druga (2014) i dwukrotnie trzecia (2015 i 2018). W roku 2019 za najlepszą ekipę uznano Wydad Casablanka z Maroka. Legioniści wyprzedzili m.in. Zenita, Crvenę Zvezdę Belgrad, AS Saint-Etienne, Raja Casablankę, czy Rapid Wiedeń. Przypomnijmy, że w mijającym roku ultrasi Legii zaprezentowali 21 opraw oraz dodatkowo pięć pokazów pirotechnicznych.

TOP 10 Ultras World za rok 2019:
1. Wydad Casablanka
2. Legia Warszawa
3. Zenit St. Petersburg
4. Crvena Zvezda Belgrad
5. AS Saint-Etienne
6. Raja Casablanka
7. Rapid Wiedeń
8. Ferencvaros Budapeszt
9. Eintracht Frankfurt
10. FC Kopenhaga


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
spacerowy - 30.12.2019 / 17:58, *.chello.pl

jest moja ulubiona pipi cos jaby nasza lambada

odpowiedz
Kali z Bali - 29.12.2019 / 21:01, *.chello.pl

Wydad i długo długo nic...
Ciekawe kto u nich to wszystko ogarnia? Kibice, klub czy może ludzie z miasta... ???

odpowiedz
Szymon - 29.12.2019 / 20:14, *.chello.pl

Witam. Trzeba obiektywnie przyznać że marokańczycy są na topie. I karoniady, choreo i piro wszystko dobrze zgrane. Do tego rytmiczny śpiew i bardzo żywa reakcja. Szczerze to wyczyny drugiej ekipy z Maroka też na wysokim poziomie, dałbym ich wyżej w klasyfikacji. Dość ciekawe płótna Zenitu na duży plus. A co o nas. REWELACYJNA robota NS. W Polsce Legia i.........................................nic. Reszta to słabiutka. Nawet taka ekipa jak LP kompletnie nie zaistniała. BRAVO NS BRAVO.
PS.
Kilka osób pisało że kibice marokańscy funkcjonują w innych realia niż my bo i stadiony typowo lekkoatletyczne i działania milicji wszechobecny monitoring i zakazy. Ciekawe jak by se poradzili. Pozdrawiam

odpowiedz
jarekk - 29.12.2019 / 13:27, *.metrointernet.pl

Co ja widzę - brak angoli, hiszpanów, włochów. A takie dobre drużyny mają.

odpowiedz
ja - 29.12.2019 / 12:59, *.chello.pl

Moim zdaniem tegoroczne oprawy to takie 3/5.
I średnia moim zdaniem gorsza niż wcześniej (chociaż opraw było spro), ale brakowało też moim zdaniem takich topowych opraw.

W ogóle patrząc na ten rok i na plebiscyt Elki to było raczej mizernie (odnosząc się do Naszych poprzednich lat - bo wiadomo resztę Polski to wyprzedzamy o lata):
postać roku - marnie
odkrycie roku - marnie
wydarzenie kibicowskie - przeciętnie
oprawa - przeciętnie
piosenka - marnie
hasło - marnie
graffiti - marnie
nowa flaga - przeciętnie
cytat - marnie

Fajnie, że budowa ośrodka idzie żwawo, rozkręciły się wyjazdy.
I zagraliśmy jeden bardzo fajny mecz klepiąc 7-0 Wisłę.
Tyle.

odpowiedz
eth - 29.12.2019 / 12:14, *.tpnet.pl

Saint Etienne i Eintracht zamieniłbym miejscami. Wydad wygrał z Legią równiejszym śpiewem i wyraźnymi kartoniadami, które dość trudno tak dobrze zrobić.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 29.12.2019 / 11:53, *.centertel.pl

Wypad kasablanka co to jest?

odpowiedz
dino - 29.12.2019 / 11:15, *.vtelecom.pl

@LP:
Pozdrawiam dzięki za obiektywizm

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.12.2019 / 10:03, *.play-internet.pl

@S-L-S: Dokładnie tak samo uważam.Stadion to Wydad ma elegancki pod kątem robienia opraw.Duży,w miarę płaski,a przede wszystkim jest to stadion lekkoatletyczny,więc jego kształt jakby prowokuje do przestrzennych opraw.Na stadionie typowo piłkarskim-kwadrat,lub prostokąt jest ciężej o takie prezentacje,z powodu innej perspektywy.

odpowiedz
Micz - 29.12.2019 / 09:57, *.centertel.pl

Jak widać tylko petard u Nas brakuje do wygranej

odpowiedz
LP - 29.12.2019 / 05:44, *.play-internet.pl

Prawda jest taka, że wyznaczacie nowe standardy na Polskiej scenie. W czasach marazmu, zakazów i zjadu ruchu ultras w dół w naszym kraju, jesteście jedyną ekipą stale trzymająca poziom na tej scenie. Jako kibic Lecha naocznie mogę potwierdzić kibicowski kryzys w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że kiedyś wróci wszystko do "normy " co do zestawienia to Wydad w ostatnich latach robi kosmos, tony pirotechniki i coraz ciekawsze pomysły, ciekawe jakby odnaleźli się w naszej rzeczywistości, światem kamer policji i zatrzymań politycznych. Ale fakt jest taki, że na chwilę obecną są numer 1. Zenit bym zestawil w skali tego roku na równi z NS. Bardzo dużo dała im nowa trybuna, ale też nowe pomysły. Widać, że europejska scena dominuje w ruchu ultras co kiedyś nie było takie oczywiste :) warto dodać że w tym zestawieniu nie ma żadnej drużyny zwłaszcza z Argentyny, co kiedyś było normą, słabiej też wyglądają choreografie w Brazylii, ale znając ich potencjał, mogą dość szybko powrócić. Z kibicowskim pozdrowieniem

odpowiedz
Zlb 82 - 29.12.2019 / 04:20, *.t-mobile.pl

Brawo Nasi!!!Mogą sobie pyry, krakusy i cała reszta pruc się do Nas, lecz to MY jesteśmy NAJLEPSI!!! Eintracht wokalnie koty!!!

odpowiedz
Kuba - 29.12.2019 / 00:59, *.chello.pl

Wydad wzorował się na Legii z tą oprawą z królem na tronie. My taką mieliśmy.

odpowiedz
100% - 28.12.2019 / 23:47, *.play-internet.pl

Brawo!! Właśnie o taką Legię... nic nie robiłem.

odpowiedz
S-L-S - 28.12.2019 / 18:59, *.plus.pl

Trzeba przyznać ,że oprawy Wydad Casablanka bardzo ciekawe ,ale mają fajny stadion żeby robić oprawy z takim rozmachem ,na stadionie Legii nie dało by się za bardzo zaprezentować oprawy z tym smokiem .

odpowiedz
Autor - 28.12.2019 / 18:54, *.master.pl

Nawet oprawy na gorszym poziomie

odpowiedz
Oczko wwy - 28.12.2019 / 18:53, *.tpnet.pl

No i elegancko oby tak dalej legia mistrz!

odpowiedz
Marol - 28.12.2019 / 17:57, *.centertel.pl

Brawo My
(L)

odpowiedz