REKLAMA

Biblioteka legionisty: Legia Mistrz 2006

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przypominaliśmy już wydanie specjalne, dołączane w roku 2002 do Tygodnika Nasza Legia, z okazji zdobycia przez Legię mistrzostwa Polski. Podobnie było cztery lata później, kiedy legioniści świętowali kolejny tytuł mistrza Polski, tym razem w Zabrzu. 36-stronicowy dodatek przybliża drogę Legii do kolejnego trofeum.

W środku przedstawione zostały wszystkie mecze sezonu 2005/06, wraz ze zdjęciami i skróconymi relacjami. Ponadto zaprezentowana została wizyta legionistów u prezydenta, fotoreportaże ze świętowania tytułu na murawie stadionu Górnika, jak również następnie w drodze powrotnej i na terenie klubu (słynna feta przy trybunie Krytej). Tak jak w poprzednim takim wydawnictwie, przedstawiona została cała kadra, która brała udział w rozgrywkach, jak również sztab szkoleniowy.

W tekście "Dziewięć koron", w skrócie przybliżono także wszystkie triumfy Legii w rozgrywkach Mistrzostw Polski do 2002 roku włącznie. Do wydania dołączone zostały dwa większe plakaty - udekorowanych medalami piłkarzy po (przegranym) meczu ostatniej kolejki z Wisłą Kraków oraz tłumy na Starówce, które przybyły pod Kolumnę Zygmunta III Wazy świętował mistrzowski tytuł dla naszego klubu.

Tytuł: Legia Mistrz 2006 (dodatek specjalny do Tygodnika Nasza Legia)
Liczba stron: 36
Data wydania: 31 maja 2006

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.