Mateusz Cholewiak i Adam Hlousek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Cholewiak na testach medycznych

Redakcja

Mateusz Cholewiak jest bardzo blisko transferu do Legii - poinformował dziennikarz Canal+ Tomasz Ćwiąkała. 29-letni zawodnik ostatnią rundę spędził w Śląsku Wrocław, do którego trafił zimą 2018 roku. W tym sezonie zagrał w 17 meczach i zdobył w nich 2 bramki oraz zanotował 1 asystę. Ten lewonożny zawodnik występuje na różnych pozycjach po lewej stronie boiska - często grał na lewej obronie. W czerwcu kończy mu się kontrakt ze Śląskiem.

W sezonach 2014/15 - 2016/17 Cholewiak występował w Stali Mielec na zapleczu Ekstraklasy. W sumie w Śląsku Wrocław rozegrał 61 spotkań, w których zdobył 4 gole.

Po godzinie 17 Legia Warszawa potwierdziła, że Cholewiak przejdzie w środę testy medyczne i jeśli zakończą się pomyślnie, to podpisze kontrakt i w sobotę wyjedzie z drużyną na zimowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (157)

+dodaj komentarz
seba8102 - 10.01.2020 / 09:58, *.futuro.pl

hmmm... badania od środy i jeszcze ich nie przeszedł?
To może nie warto ryzykować?

odpowiedz
Fratelis1979 - 09.01.2020 / 23:10, *.play-internet.pl

To jest chyba żart!!!

odpowiedz
dejne3 - 10.01.2020 / 07:22, *.plus.pl

@Fratelis1979 : Jeden dobry mecz rozegrał przeciwko Legii to stanowczo za malo

odpowiedz
tekken (L) - 09.01.2020 / 17:28, *.chello.pl

Jestem na tak. Co prawda wolałbym, więcej wychowanków, reprezentantów, gwiazd ligi, czy znanych piłkarzy. Co za nim przemawia to wszechstronność , bo grał na rożnych pozycjach, a to daje rożne opcje.Taka zapchaj dziura. Nikt nam go nie buchnie raczej jak będzie grał to parę lat u nas pogra:). Ma chłopak okazje się pokazać i coś udowodnić wielu.

odpowiedz
Umberto e co - 09.01.2020 / 14:24, *.centertel.pl

Jako kibic Śląska żałuję, że Mateusz odchodzi. Sądzę, że jego potencjał nie do końca został wykorzystany, a to przez kombinacje Pawłowskiego z ustawieniem Cholewiaka na boku obrony - strata czasu i kilku punktów oraz przez to, że wyciągnięty ze Stali Mielec piłkarz, przy zetknięciu z takim: Robakiem, Piechem, Celebanem, Mączyńskim, Chrapkiem i innymi starymi wygami, gasł w szatni jak zapałka w rękach dziewczynki ze znanej baśni. Problem Cholewiaka, to chyba zbytnia nieśmiałość i brak odrobiny bezczelności, tej na boisku i poza nim. Zagadnąłem kiedyś Mateusza we Wrocławiu w miejscu publicznym, wydawał się tak onieśmielony jakby spotkał po latach nauczyciela matematyki, który za moment przepyta go z równań macierzowych.
A to, że Mateusz potrafi grać i ma umiejętności pokazał chociażby w ostatnim meczu Śląska z Amiką, gdzie znakomicie zastąpił Exposito strzelając dwie bramki (jedną nie uznano, bo spalił Puerto). A akcja z Cracovią zakończona bramką na 2-1 - palce lizać, stadiony świata. Cholewiak swoimi bramkami walnie przyczynił się również do utrzymania Śląskowi ekstraklasy w końcówce poprzedniego sezonu. Ale czy te wszystkie przebłyski i ukryte bądź nie walory są warte jego transferu do klubu z budżetem przerastającym całą ligę o kilka długości? Tutaj podzielam wątpliwości wielu kibiców Legii. Skoro nie przebił się we Wrocławiu do pierwszej ,,11", to co widzi w nim Vuko?
Na koniec w sprawie napotkanych tu bon motów czy innych efekciarskich określeń odnoszących się do przedmiotowego transferu, np. ,,Krzysztof Ostrowski II". Myślę, że określenie to jest tyleż efekciarskie co nieprawdziwe. Po pierwsze ,,Ostry", jak sam przyznał po latach, był po prostu ćpunem, a Cholewiak będąc już mężem i ojcem rodziny, ponoć nie rusza nawet alko. A jak pokazuje historia naszej rodzimej kopanej, koneser trunków wszelakich może grać i to nieźle, że przywołam tu innego wspólnego dla Wrocławia i Warszawy gracza - Mandziejewicza, natomiast nie słyszano, żeby udało się to ćpunowi. Po drugie Krzysiu wyjeżdżał z Wrocławia nie tylko jako uzależniony od używek człowiek, ale również wynoszony (do chwili transferu) pod niebiosa swojak, wychowanek spędzający dzieciństwo kilkaset metrów od stadionu gracz, podstawowy zawodnik Śląska , ulubieniec kibiców i trenera Tarasiewicza. U Mateusza tych zagrożeń nie widzę.
W przypadku Krzyśka, to się nie mogło udać. A czy się uda Mateuszowi? To już nie moja bajka, choć życzę mu jak najlepiej, z wyłączeniem dwóch, względnie trzech meczów w sezonie, gzie powinien zaliczyć niższe stany wydolności sportowej. O jakich meczach mowa? Mateusz będzie wiedział:)

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 14:50, *.chello.pl

@Umberto e co: to jest portal Legionistów. Jak nazwa wskazuje Legionisci.com. A nie slask.de

odpowiedz
Umberto e co - 09.01.2020 / 15:18, *.centertel.pl

@Elquatro: Tak pomyślałem, że niejednego Legionistę, zainteresuje kilka spostrzeżeń ,,od kuchni" - z poprzedniego miejsca zatrudnienia ich nowego zawodnika. Natomiast zamykanie się we własnym grajdole, nawet gdyby się miało mniemanie, że jest Wielkim Światem, to ograniczanie siebie i najbliższego otoczenia. Nadto to ,,de" po kropeczce, słabe i cienkie jak wino ze spożywczaka.

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 16:22, *.chello.pl

@Umberto e co: dobra, skoncz sie produkować i zajmij sie swoimi sprawami. To co u nas to juz nasza sprawa.

odpowiedz
Marcin - 09.01.2020 / 16:27, *.tpnet.pl

@Umberto e co: Wielkie dzięki za info. Trzymaj się i nie przejmuj się wpisem Elquatro "warszawiaka" z Piaseczna albo innego Konstancina :)

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 16:31, *.chello.pl

@Marcin: Mokotów.

odpowiedz
jasz - 09.01.2020 / 16:44, *.play-internet.pl

@Marcin: odpier... się od Konstancina

odpowiedz
kermit - 09.01.2020 / 19:43, *.chello.pl

@Marcin: odpier... się także od Piaseczna

odpowiedz
Klara veritas - 09.01.2020 / 23:26, *.cyfrowypolsat.pl

@Marcin: odpier.... cię się od Marcina.

odpowiedz
Seba 1916 - 09.01.2020 / 08:27, *.chello.pl

Wolski Rafał do wzięcia brać go!!!

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 12:04, *.chello.pl

@Seba 1916: cos Ci sie pomylilo. To lechia bierze po nas. Nie My po nich..

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 09.01.2020 / 04:40, *.centertel.pl

Szrot to jakby nic nie powiedzieć

odpowiedz
Quick - 08.01.2020 / 16:33, *.tpnet.pl

Jak my takich piłkarzy rozważamy do Legii,to ja nie mam złudzeń że jeszcze jakośc tej drużyny pójdzie w dół. Oj długo nie zobaczymy fazy grupowej w Pucharach,a o mistrzostwie też bedzie trzeba drżeć

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:25, *.cyfrowypolsat.pl

@Quick: a moim zdaniem Cholewiak to ciekawy piłkarz... Zwróciłem na niego uwagę tej jesieni... Wszechstronny przede wszystkim..
Z takimi grajkami jak on czy Michał Katbownik można zmieniać ustawienie drużyny bez konieczności robienia zmian... Niektórzy chcą więcej Polaków w drużynie a jak już przychodzi to psioczycie!!!! Pozdro Legionisto!!! Obyś się mylił!!!

odpowiedz
Sawo - 08.01.2020 / 16:17, *.cyfrowypolsat.pl

Z Polski koniec kontraktow

Filip Mladenovic - najlepszy lewy obronca w lidze
Darko Jevtic - zeby zagrac na nosie lechowi
Kristian Gytkjaer - uwazam ze to bylby hit
Andan Kovacevic - reprezentant kraju i wedlug instat jeden z lepiej punktujacych stoperow w lidze.
Jorge Felix - dobry zmiennik
Alan Czerwiński - czolowy prawy obronca w lidze
Wojciech Golla - chetnie wymienilbym Astiza na niego
Adam Chrzanowski - chlopak z Warszawy i lewy obronca w swietnym wieku

Zza granicy koniec kontraktow

Fedor Cernych
Carlitos
Nikolic
Krol strzelcow ligi estonskiej 38 meczow 44 bramki 20 lat i reprezentant kraju Erik Sorga
Absolutna gwiazda ligi slowenskiej o ktora mocno zabiega lech Stefan Savic

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 18:23, *.chello.pl

@Sawo: te poinformowany, zaraz czwartek, gdzie ten transfer zagranicznego skrzydlowego do klubu, brazylijczyka???

odpowiedz
Sawo - 08.01.2020 / 20:22, *.cyfrowypolsat.pl

@:) :

Dopoki nie zaczniesz miec nicku a nie cieszacej sie buzki to nie zwracaj sie do mnie.

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 20:56, *.chello.pl

@Sawo: wole miec :) niz tak cienki nick jak twój

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:28, *.cyfrowypolsat.pl

@Sawo: Ochłoń chłopaku!!!

odpowiedz
Kle - 09.01.2020 / 02:22, *.vectranet.pl

@Sawo: podobno Sobiech jest na wylocie z klubu

odpowiedz
Lol - 08.01.2020 / 14:32, *.t-mobile.pl

U mnie na osiedlu chłopaki nieźle wymiataja. Kilku można zakontraktowac - są za darmo

odpowiedz
Sawo - 08.01.2020 / 15:56, *.cyfrowypolsat.pl

@Lol:

Dokladnie! trzeba dac info do tego dresiarza naszego wuefisty ze macie nawet gosci co potrafia grac na 5 pozycjach a na kacu to i na bramce stana :)

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 16:51, *.chello.pl

@Sawo: a jak sie daje info?

odpowiedz
Sawo - 08.01.2020 / 16:57, *.cyfrowypolsat.pl

@:) :

Jak sie ma mozliwosc to sie daje info a jak sie jest usmiechnieta nic nie znaczaca mordka ktorej komentarze nie wnosza nic merytorycznego do dyskusji to niestety nawet dac info nie mozna

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 18:25, *.chello.pl

@Sawo: lepiej byc usmiechnieta mordka niz bucem :) pstryk!

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:29, *.cyfrowypolsat.pl

@Lol: Pewnie takie lole jak ty!!!

odpowiedz
KasztanoRonaldo - 08.01.2020 / 12:15, *.play-internet.pl

MARCEL ZYLLA, RADOSŁAW MURAWSKI, MACIEJ WILUSZ, ŁUKASZ ZWOLIŃSKI, FILIP STARZYŃSKI, DOMINIK FURMAN, JACEK GÓRALSKI im za pół roku kończy sie kontrakt. Ktos odpowiedzialny za transfery powinien zacząć rozmawiać z tymi pilkarzami.

odpowiedz
Stas - 08.01.2020 / 10:53, *.virginm.net

Mam znajomego z Wrocławia i często rozmawiamy o piłce i żałuję że odchodzi od nich Cholewiak bo jak to powiedział piłkarz szybki, waleczny, uniwersalny tylko poprzez swoje ego mało gral u nich,zresztą ja też widząc nasz ostatni mecz we Wrocławiu byłem zadowolony ze gra esposito a nie Cholewiak

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 13:25, *.chello.pl

@Stas: ja mialem dziewczyne z ełku tez mi opowiadala rozne rzeczy..

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:33, *.cyfrowypolsat.pl

@:) : z Ełku czy ełksu???!!

odpowiedz
Sawo - 08.01.2020 / 09:19, *.cyfrowypolsat.pl

Swiat sie konczy

https://mobile.twitter.com/Adam94236657/status/1214571069736132609

odpowiedz
:) - 09.01.2020 / 14:54, *.chello.pl

@Sawo: no i gdzie ten transfer brazylijskiego skrzydlowego??? Mial byc w tym tygoddniu. Takie masz kontakty chyba z psychiatrami bajkopisarz haha!!!

odpowiedz
Pablito - 08.01.2020 / 08:46, *.t-mobile.pl

U nas jak zwykle sami malkontenci - co by nie zrobiono i kogo by nie ściągnięto do zespołu to źle. No i co że ma 29 lat, grunt by wpasował się w drużynę i grał dobrze. Sporo osób ciągle biadoli że trzeba młodych - ale samymi młodymi za wiele moglibyśmy nie zdziałać. Transfer albo się uda, albo się nie uda - myślę że wielkiego ryzyka nie ma, nie zapłacą za niego nie wiadomo jakiej fortuny.

odpowiedz
Prejuce - 08.01.2020 / 08:57, *.t-mobile.pl

@Pablito: bende go zjadl

odpowiedz
Malinka - 08.01.2020 / 08:45, *.tpnet.pl

Dobry transfer,solidny dobry zawodnik,takich warto mieć a Hołownia nie przebił się w Śląsku ...więc po co go brać .

odpowiedz
Hiszpan - 08.01.2020 / 08:40, *.play-internet.pl

Dziwny transfer 30 latka. Z drugiej strony moim zdaniem Mioduski się zorientował że jest kasa do wyjecia że sprzedaży młodych jak Jarosław czy Karbo. Połata sklad tanimi ligowcami w nadziei że za 2 3 lata znów ktoś młody wyskoczy i będzie do sprzedaży. Miodek nie liczy już na frukty z LE A z LM Tym bardziej.

odpowiedz
A A - 08.01.2020 / 08:32, *.multiplay.pl

JAk będzie się starał jak w tej akcji to się przyda...

https://www.youtube.com/watch?v=VmgNLWf0UII

odpowiedz
:) - 08.01.2020 / 07:41, *.chello.pl

Milego dnia ludziki!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 08.01.2020 / 07:01, *.inetia.pl

Krzysztof Ostrowski przechodził jako kluczowy piłkarz i kapitan, a nic nie pokazał.
A ten to, kto w ogóle jest? W jaki sposób ten transfer ma się udać? Gdzie są młodzi piłkarze na tą pozycję? Gdzie jest Mateusz Hołownia? Co? Wypożyczony do Śląska? To się może komuś coś pomyliło? Może to właśnie Hołownię chcą z powrotem, ale przez przypadek podpiszą z Cholewiakiem? Ojej.

odpowiedz
Dublet 2020. - 08.01.2020 / 04:25, *.chello.pl

Miał być nowy w samolocie na 1 zgrupowanie ,no to proszę i jest.

odpowiedz
Pozdrawiam z Nowym Rokiem. - 08.01.2020 / 04:23, *.chello.pl

Ja wam powiem.ostatni mecz z zagłębiem,Jędza kontuzja,na środku wychodzą Astiz i Wieteska. przegrywamy,nie ma alternatywy na ławce. Myślę,że ten transfer jest w kontekście takich własnie sytuacji jaka miała miejsce w ostatnim meczu zakończonego roku,żeby było jakieś pole manewru i trener miał w razie czego w śród kogo wybierać jeśli chodzi o zmienników. Takie mam zdanie.

odpowiedz
Pol - 08.01.2020 / 02:35, *.t-mobile.pl

Ależ internacjonał.
Będziemy potęgą.
Strach się bać.
pinokio i loczek w jednym stali domu.

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:35, *.cyfrowypolsat.pl

@Pol: naćpany czy za dużo brow?!!!

odpowiedz
Yorick - 07.01.2020 / 23:46, *.orange.pl

Coraz bardziej przekonuję się do tego transferu. Tani, Polak, nie gwiazda a więc nie ma ryzyka 'zgniłego jabłka' , w sensie dla reszty raczej impuls do pracy niż demoralizacja. Forma (wartość TM, liczba minut) na fali wznoszącej, a nie opadającej. Do tego znakomite parametry szybkościowe, czyli w końcu prawdziwy "gracz boczny", a nie fałszywy jak Karbownik czy Luquinhas. Zakup na ssolidnego zmiennika z aspiracjami, jakim w tym momencie jest np. Stolarski. I w tej roli Cholewiak powinien się dobrze sprawdzić.

odpowiedz
matio007 - 07.01.2020 / 23:46, *.play-internet.pl

Jeszcze młody chłop tak w e- klapie gra dużo ludzi grubo po 30...Błaszczykowski itd.. Pozdro

odpowiedz
SPECJAŁ ŁAN CZESŁAW - 07.01.2020 / 23:30, *.vectranet.pl

Powtarzam to od dawna Legii jest potrzebny obrońca klasy Puziola albo Pazdana z lat młodości

odpowiedz
Geo - 07.01.2020 / 22:17, *.212.18

Nie kłapcie, dajcie się chłopakowi pokazać.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 07.01.2020 / 22:09, *.236.146

No to Karbo raczej już sprzedany, i znowu gówno będzie.

odpowiedz
NN - 07.01.2020 / 21:27, *.t-mobile.pl

DO TEJ PORY BYŁO BIADOLENIE ŻE BIERZEMY SZROT Z ZAGRANICY A TU POLAK NIBY WIEK 29 LAT ALE W CZYM JEST PROBLEM PYTAM

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:33, *.chello.pl

@NN: masz wcisnietego caps locka

odpowiedz
juhas - 07.01.2020 / 21:11, *.tpnet.pl

Ja nie rozumiem czemu nie rozpoczniemy rozmów chociażby z Nikolicem nie trzeba placic a sprawdzony czy chociażby Vadis jeden z nich by sie przydał juhas

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:26, *.chello.pl

@juhas: hehe to grubo z toba

odpowiedz
Gizior - 07.01.2020 / 21:05, *.alfa-system.net

Nie lubię weszło ale polecam fajny krótki felieton to cholewiaku w legii daje do myślenia naprawdę sam byłem sceptyczny do tego tranaferu nastawiony ale faktycznie dużo prawdy w tym felietonie jest... Wolę cholewiaka niż kolejnego Roche albo obradovica.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:06, *.chello.pl

@Gizior: Legia z dużej

odpowiedz
Kaktus - 07.01.2020 / 21:44, *.tpnet.pl

@:) :
Z "wielkiej" albo "dużą"
Inaczej Ci wychodzi rusycyzm.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:46, *.chello.pl

@Kaktus: jestem z klasy robotniczej, moze dlatego

odpowiedz
Sawo - 07.01.2020 / 22:17, *.t-mobile.pl

@Gizior:

To skolei dla rownowagi przeczytaj to:

https://www.meczyki.pl/newsy/tak-ekstraklasy-nie-zbawimy-legia-warszawa-%E2%80%9Cwzmacnia-sie-29-letnim-rezerwowym-slaska-wroclaw/133564-n

odpowiedz
Kle - 07.01.2020 / 20:43, *.centertel.pl

W to, co napiszę to sam nie wierzę, ale może kogoś z środka pomocy chcą się pozbyć, bo za drogi w utrzymaniu, wtedy Karbo do drugiej linii, a Cholewiak gdzieś tam by sobie pykał. Z drugiej strony co się dzieje ze Stolarskim, to mnie zastanawia?

odpowiedz
:/ - 07.01.2020 / 20:37, *.master.pl

Kolejny amator

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:07, *.chello.pl

@:/: nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera

odpowiedz
Yorick - 07.01.2020 / 19:32, *.orange.pl

PS: pod zdjęciem powinien być podpis "Legia kupuje lewego obrońcę" :))

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:09, *.chello.pl

@Yorick: zabawne jak rzezaczka

odpowiedz
adson 78 - 07.01.2020 / 19:30, *.plus.pl

no i kurka takich transferów nam trzeba ( walczaków ) jestem za i wiem z góry że będzie ten transfer udany ( mam czuja ) !!! a nie dowiarkom proponuję wstrzymać się z opiniami do tego aż rozegra parę meczy !!!

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 20:55, *.chello.pl

@adson 78 : ja ci wierze ;)

odpowiedz
Hoh - 07.01.2020 / 18:33, *.centertel.pl

Buahahahaha oto transfery Mioduskiego:D

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:39, *.chello.pl

@Hoh: smieszne jak posty Sawo i Legia⚽fansandfriends

odpowiedz
Ronaldo - 07.01.2020 / 18:31, *.co.nz

Co to za ogórek XD. Zamiast ściągać 16 i 17 latków, to w Legii dalej dom starców.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:37, *.chello.pl

@Ronaldo: kiedys tez bedziesz stary, jesli dozyjesz, pstryk!

odpowiedz
Sawo - 07.01.2020 / 18:15, *.cyfrowypolsat.pl

Wczoraj pisalem o skrzydlowym zza granicy ktory ma sie pojawic w tym tygodniu. Dzis dopisze ze to brazylijczyk.

Co do Wolskiego to on nie jest za darmo. Kontatk wazny jeszcze poltora roku a transfer gotowkowy w tym przypadku odpada.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 20:57, *.chello.pl

@Sawo: co cpiesz

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:02, *.chello.pl

@Sawo: ja pamietam co pisales, pilnuje tego

odpowiedz
Sawo - 07.01.2020 / 21:35, *.cyfrowypolsat.pl

@:) :

Ty usmiechnieta mordko masz cos godnego polecenia do „cpienia”? Prawde mowiac nie wiem co to oznacza ale jak masz to dawaj!

odpowiedz
Pacan - 07.01.2020 / 22:38, *.com.pl

@Sawo: buahahaha

odpowiedz
Bezsensowny transfer - 07.01.2020 / 18:12, *.t-mobile.pl

Wypozyczony jest lewy obronca Matuszewski. Chlopak ma 18 lat. Skrocic wypozyczenie i niech wraca. Bylby swietna alternatywa dla karbownika. Mlodzian moglby sie ogrywac.
Rozumiem ze jest potrzeba przesuniecia luquinhasa na środek wiec na lewa strone novikovas i haydary. Z prawej Wszołek i jako zmiennic vesovic. A na prawa obrone stolarski i czerwinski (konczy mu sie kontrakt). Do tego rozsadny napastnik bo transfer niezgody raczej przesadzony i to okienko mozna by bylo zamykac...
Ewentualnie furman, starzynski do srodka i jakis obronca bo Lewczuk z jedza mlodsi juz nie bede - ale to juz moze byc na kolejne okienko

odpowiedz
xaxa121 - 07.01.2020 / 18:54, *.tpnet.pl

@Bezsensowny transfer: furman i starzyński i 9 na środek. oj tak graj więcej w fifę i managera.

odpowiedz
Xxc - 07.01.2020 / 20:47, *.t-mobile.pl

@xaxa121: i z calej wypowiedzi akurat zapamietales ostatnie zdanie... no coz zbyt duzo liter oddzielalo pierwsze od ostatniego. Gratuluje percepcji

odpowiedz
Ale jaja - 07.01.2020 / 18:08, *.pognet.pl

Brac za darmo Wolskiego z lechii

odpowiedz
antek - 07.01.2020 / 19:38, *.chello.pl

@Ale jaja: kolego podobno Wolski ma jeszcze ważny kontrakt

odpowiedz
gabrielpiotr - 07.01.2020 / 21:05, *.plus.pl

@Ale jaja: Po co?

odpowiedz
Dziadu70 - 07.01.2020 / 17:54, *.jmdi.pl

krzysztof ostrowski II

odpowiedz
Arek - 07.01.2020 / 22:39, *.tpnet.pl

@Dziadu70: i Krzysztof Szewczyk.

odpowiedz
igrzysk panie Szopen chcemy! - 07.01.2020 / 17:23, *.chello.pl

podobno Mioduch oslodzi nam troche zycia i zorganizuje festyn z tanimi browcem, kielbasa i koncertem zespolu enej
no ale trzeba poczekac na potwierdzenie infa

odpowiedz
Hehe - 07.01.2020 / 17:13, *.chello.pl

powiem tak: jaki dyrektor sportowy takie efekty

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:07, *.chello.pl

na taka bombe czekałem

odpowiedz
Szyszko - 07.01.2020 / 17:01, *.plus.pl

Buahahaha LM w tv...

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:44, *.chello.pl

@Szyszko: tak jak u was od 100 lat :)

odpowiedz
zaba285 - 07.01.2020 / 16:53, *.lukman.pl

lepszy Polak niż Rocha czy inny Agra. jest w miarę uniwersalny, jak nie wypali to będzie całkiem niezły rezerwowy jak na naszą ligę

odpowiedz
Juri - 07.01.2020 / 16:53, *.inetia.pl

Kiedyś były czasy że braliśmy najlepszych z ligi.

odpowiedz
KW - 07.01.2020 / 17:24, *.tpnet.pl

@Juri: jak na przykład Novikovas czy Carlitos lub inny Gwilia.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 07.01.2020 / 17:40, *.174.42

@KW: o to to to!! Polac mu, zacnie prawi!!

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:51, *.chello.pl

@majusL@legionista.com: to kup i lej

odpowiedz
Grzesiek - 07.01.2020 / 16:49, *.centertel.pl

Ja z dwojki karbownik i niezgoda wolalbym sprzedaz karbownika.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:53, *.chello.pl

@Grzesiek: ciekawe

odpowiedz
Yorick - 07.01.2020 / 16:47, *.orange.pl

Ocena transferu nie ma sensu bez pytań 'za kogo' i 'po co'? Wiadomo, że 29 letni rezerwowy z ESA nie będzie ani wzmocnieniem, ani inwestycją. Jeśli natomiast traktować go jako przychodzącego za Philippsa, to ma to sens zdecydowanie: o wiele tańszy i o wiele bardziej potrzebny. Pogłębi rywalizację na bokach, co jest na plus bo Legia od wielu lat kupuje zawodników na środek zamiast na boki i potem to wychodzi. Zawodnicy o charakterystyce środkowego obrońcy lub pomocnika muszą grać na boku, poczynając jeszcze od Guilherme, przez Nagya, teraz Jędrzejczyka, Luquinhasa i Karbownika.
Druga rzecz, zerknijcie sobie w statsy ostatnich meczów Legii i średnie pozycje bocznych obrońców i skrzydłowych. Różnice są minimalne. Jest praktycznie pełna wymienność tych pozycji (przez co są też problemy kiedy np. Luquinhas nie wraca za Karbo). Taki uniwersalny zawdonik o inklinacjach ofensywnych, do tego jeden z najszybszych w lidze, będzie pozyteczną opcją na lewą stronę.

odpowiedz
Jozz-men - 07.01.2020 / 16:38, *.centertel.pl

Przychodzi solidny ligowiec,za grosze mało ryzykujemy nie sprawdzi się trudno.

odpowiedz
hehe - 07.01.2020 / 16:28, *.virtuaoperator.pl

Pyrdoł, Cholewiak. Sama szlachta.

odpowiedz
Cesio - 07.01.2020 / 17:22, *.centertel.pl

@hehe:
A ty byś chciał Dybalę i Messiego

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:26, *.chello.pl

@Cesio: blysnales jak neon nad balaganem

odpowiedz
Cesio - 07.01.2020 / 17:37, *.centertel.pl

@hehe:
Tu nie ma nic do błyskania,tu trzeba budować drużynę na miare możliwości

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:48, *.chello.pl

@Cesio: widze ze mam doczynienia z najmadrzejszym z calej wsi, coz, daruje sobie :)

odpowiedz
AM - 07.01.2020 / 21:41, *.195.241

@:): Daruj sobie koleś, bo faktycznie twoje teksty służą tylko biciu piany !

odpowiedz
Taki tam... - 07.01.2020 / 16:18, *.plus.pl

Sobo(L) ew.. Piszesz ze Mioduski nie czyta naszych komentarzy. Więc Twoich też. Bez napinki. (L)

odpowiedz
Mioduski - 07.01.2020 / 17:54, *.chello.pl

@Taki tam... : jego akurat czytam

odpowiedz
ja85 - 07.01.2020 / 16:02, *.com.pl

Wolski i Sobiech są do wzięcia z Lechii. Trzeba czym prędzej ich ściągnąć.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:52, *.chello.pl

@ja85: sciagnij czapke bo cie chyba scislsa

odpowiedz
Sobo(L)ew - 07.01.2020 / 15:59, *.255.243

Wiecznie nikt nie jest zadowolony. Przychodzi ktoś z zagranicy źle bo,, Szrot", przychodzi Polak źle bo,, Drewno ". Weźcie zamknijcie mordy baranie łby, kupcie swój własny klub i kupujcie takich zawodników jakich chcecie. Na szczęście Miodek i dyrektor sportowy nie czytają waszych komentarzy bo żadnego nie było by ani transferu nie wspominając o Mistrzostwach czy graniu z realem czy sportingiem.

odpowiedz
Ali - 07.01.2020 / 15:54, *.249.78

Ogór

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:40, *.chello.pl

@Ali to ogór

odpowiedz
Ali - 08.01.2020 / 08:50, *.249.78

@:) : dziękuję za komplement

odpowiedz
loczek - 07.01.2020 / 15:44, *.net.pl

to jest uzupełnienie kadry...ludzie bez spiny.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:42, *.chello.pl

@loczek: ludki i ludziki sluchac tego pana

odpowiedz
Ciechanowianin - 07.01.2020 / 15:39, *.orange.pl

Polecam sobie zobaczyc jego gola z Cracovia - gol ala Robben - rajd od polowy boiska, zejscie z prawej strony do srodka i bomba w okno. Z tego filmu jedynie widac, ze jest bardzo szybki i technicznie tez niezly. A pamietam tez jego dobry mecz z Jagiellonia w bialymstoku gdzie slask wygral 4-0. Napewno w takie druzynie jak Legia bedzie mu sie gralo swobodniej i da w niej wiecej w ofensywie niz w Slasku.

W kazdym razie nie jestem pesymista w przypadku tego transferu, wrecz przeciwnie. To nie jest ogor jak tu niektorzy sugeruja. Solidny gracz.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 17:16, *.chello.pl

@Ciechanowianin: obys mial racje, bo czesto bywam w Przasnyszu

odpowiedz
MP(L)87 - 07.01.2020 / 15:36, *.forcepoint.net

No i zegnaj Panie Karbownik....

odpowiedz
Stas - 07.01.2020 / 15:35, *.virginm.net

No to mamy lewego obrońcę ,Karbownik na pomocnika skrzydłowego a Luquinas do środka i to będzie funkcjonowalo

odpowiedz
Zdzicho - 07.01.2020 / 15:55, *.tpnet.pl

@Stas: moze i Karbo na pomocnika, pytanie tylko jaka ligs i klub....

odpowiedz
Książę Nocy - 07.01.2020 / 16:05, *.inetia.pl

@Stas: Karbownik za granicę.. :/

odpowiedz
pupo - 07.01.2020 / 15:33, *.chello.pl

Kierunek rozwoju ala Mioduski... Sprzedać wszystkich i się ewakuować...

odpowiedz
olew - 07.01.2020 / 15:29, *.vectranet.pl

Nam kibolom jak zwykle nic się nie podoba, trzy tytuły w ostatnich pięciu, mecze z Celtami, Realem, Sportingiem, teraz lider... Jakie szczęście, że właściciel, trener, grajki, czytają nas sporadycznie. Żeby było jasne, wolałbym młodego z rezerw, ale nie znam ich, a klub zna... Akurat młodych Legia wpuszcza jak nikt w naszej lidze.

odpowiedz
Sawo - 07.01.2020 / 15:26, *.t-mobile.pl

Rece opadaja. Moze jeszcze kierownik magazynu z pojemnikow jednorazowych na srodek pomocy i nocny stroz z parkingu podziemnego na stopera. Cholewiak ma 30 lat na karku i dopiero od dwoch gra na powaznym poziomie! Wziecie takiego goscia do Legii to zamach stanu. Decyzja o podpisaniu z nim kontraktu to kryminal tym bardziej ze np kontrakt konczy sie rowniez Mladenoviciowi z lechii...

odpowiedz
SŁŻ - 07.01.2020 / 17:28, *.chello.pl

@Sawo: zadna praca nie hanbi, czy to na parkingu czy w magazynie, no ale ty pewnie masz dlonie jak dziewica niespracowane, bo niby czym, jak sie bawisz od 9 do 17 myszka
Pstryczek w nos fifi!!!

odpowiedz
Cesio - 07.01.2020 / 17:43, *.centertel.pl

@Sawo:
Ode mnie też .


odpowiedz
Cesio - 07.01.2020 / 17:43, *.centertel.pl

@Sawo:
Ode mnie też .


odpowiedz
SŁŻ - 07.01.2020 / 17:57, *.chello.pl

@Sawo: mistrz riposty normalnie :)

odpowiedz
Majk - 07.01.2020 / 15:25, *.centertel.pl

He he, już wydają kasę za Niezgodę na jakiś szrot. Szkoda gadać...

odpowiedz
atmosferic - 07.01.2020 / 15:17, *.orange.pl

Dobry transfer. 30 latek w sile wieku. On moze tez grac w pomocy i chyba na skrzydle, o ile sie nie myle. Napewno jest to ofensywnie grajacy obronca, a takich Legia potrzebuje.

odpowiedz
Gizior - 07.01.2020 / 14:54, *.t-mobile.pl

Wolę kolejnego młodego lewego obrońcę z rezerw lub CLJ tak jak karbownik co za sens brać gościa który ani nie ma super statystyk ani wieku... Dajmy szansę naszym.

odpowiedz
StankoL - 07.01.2020 / 14:48, *.net.pl

Ludzie wam się nigdy nie dogodzi. Może wejdzcie na boisko i pokażcie co potraficie. Bardzo dobry transfer, wszechstronny zawodnik, moze grać w ataku pomocy a nawet obronie

odpowiedz
rad - 07.01.2020 / 17:07, *.247.39

@StankoL: A zapier...ał będzie ? ;)

odpowiedz
RAFAL - 07.01.2020 / 14:46, *.orange.pl

Nie ma co ukrywać Mateusz Cholewiak do najmłodszych Piłkarzy nie należy. Jeśli Legia Warszawa zakontraktuje Obrońce to na pewno wniesie do defensywy w Naszej drużynie doświadczenie z gry w Śląsku Wrocław i obycie w Ekstraklasie. Nie umiem powiedzieć czy Mateusz Cholewiak poradzi sobie w Legii Warszawa bo nie tacy Piłkarze jak On przychodzili do Naszego Klubu i po prostu sobie nie radzili. Najlepszym przykładem jest ówczesny Piłkarz Legii Warszawa Arvydas Novikovas który prezentował się dobrze w Jagiellonii Białystok a u Nas gra po prostu przeciętnie. Mateusz, powodzenia!

odpowiedz
Gienek - 07.01.2020 / 14:43, *.netfala.pl

Widzę, że kto by nie przyszedł to będzie narzekanie. Ja uważam, że to przyzwoity transfer przyzwoitego Polaka z naszej ligi.

odpowiedz
Ginpasterz - 07.01.2020 / 14:39, *.204.214

Obrana droga jest jasna. Ściągamy najlepszych którym kończą się kontrakty w naszej lidze (nie mylić z najlepszymi w naszej lidze) Możemy ściągać wynalazki z zagranicy którym kończą się kontrakty, a którzy jednak nic nie gwarantują. Niestety bardzo dobrzy zawodnicy są kosztowni (zarówno polscy jak i zagraniczni) a dobrze wiemy, że kasa pusta. Dla mnie może nawet grać Miś Kazek ze swoimi kolegami, obyśmy wygrywali w lidze i grali w europejskich pucharach, które nas a przede wszystkim trenera i prezesa latem zweryfikują.

odpowiedz
Rafix - 07.01.2020 / 14:30, *.chello.pl

Nie piszcie z kim do LM bo my musimy narazie wygrać ligę, a na zmiennika Karbownika pewnie wystarczy.

odpowiedz
kfjg - 07.01.2020 / 15:13, *.forcepoint.net

@Rafix: Sie ogarnij sam.... To oznacza ze karbownik odejdzie hehe. Na co ty liczysz jeszcze? Ze Legia sie rozwija i goni europe? ZApomnij!

odpowiedz
Rafix - 07.01.2020 / 15:38, *.chello.pl

@kfjg: zimą nie odejdzie, wiec na runde na zmiane wystarczy. Latem może być wieksze wzmocnienie. Rezerwy też są ważne. Dobrze że Polak.

odpowiedz
kfjg - 07.01.2020 / 15:58, *.forcepoint.net

@Rafix: Znajac realia polskiej pilki ludzisz sie naprawde? Karbownik odejdzie dlatego juz szykuja cholewiaka. Sprawdony w lidze w sumie nie najgorszy transfer. Tylko nie na zmiane niestety a w zastepstwie on przyjdzie jak juz

odpowiedz
Rafix - 07.01.2020 / 16:36, *.chello.pl

@kfjg: pierwszy odejdzie Majecki, więc Karbownik bedzie potrzebny.

odpowiedz
kfjg - 07.01.2020 / 16:47, *.forcepoint.net

@Rafix: Spoko :) Hulaj sobie w marzeniach. Za Majeckiego to zagra Muzyk albo Cierzniak kolego. Widze ze jeszcze do nie ktorych nie dociera sytuacja w jakiej jest Legia. Pozdro i obys mial racje

odpowiedz
z wrocławia gosc - 07.01.2020 / 14:28, *.chello.pl

Cholewiakowi nie można odmówić walki i zawsze pozostawia zdrowie na boisku. Na pewno nie jest to zawodnik który wskoczy do pierwszej jedenastki ale będzie duży wzmocnieniem jako rezerwowy. Siła drużyny tkwi w solidnych rezerwowych, a naszą ligę taki Cholewiak sprawdzi się bez problemu. Osobiście dla mnie szkoda jak by do transferu doszło bo był to jeden z moich ulubionych zawodników Śląska, może czasem brakowało umiejętności ale nigdy nie odpuszczał.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:27, *.chello.pl

@z wrocławia gosc: gutenacht

odpowiedz
Rafał - 07.01.2020 / 14:27, *.144.254

LE już drży!.Masakra! ale czego się spodziewać po "dyrektorze sportowym" ,ktory nie ma kontaktow poza naszą kopaną ligą!

odpowiedz
Hhhh - 07.01.2020 / 14:18, *.tmodns.net

Niby dramat ale Lewczuk tez w podobnym wieku do nas trafil

odpowiedz
Kali z Bali - 07.01.2020 / 14:17, *.chello.pl

Perspektywiczny 29 latek z klubu walczącego o najwyższe cele w naszej mocnej rodzimej lidze...
Czego chcieć więcej?
Prowadź Prezesie! Europa czeka! Na Wyspach owczych w pierwszej przed przed przed wstępnej rundzie do LE będziemy murowanym faworytem.
(chociaż nie.. bo na tym etapie nie ma już słabych drużyn)

odpowiedz
Krytykant_zawodowiec - 07.01.2020 / 14:17, *.vectranet.pl

Wole jego niz jakas kolejns ku...z zagranicy z mega pensja i zerowa wartoscia dla druzyny. Ma jeszcze pol roku umowy

odpowiedz
Jaro - 07.01.2020 / 14:14, *.chello.pl

K.... ale ogurek i to przez "u" otwarte

odpowiedz
m4 - 07.01.2020 / 14:11, *.51.162

brac go w ciemno

odpowiedz
Radzymin 100% Legia - 07.01.2020 / 14:11, *.chello.pl

Gościu ma 29 lat, nie wiem czy to jest wzmocnienie na Ekstraklasę, a co dopiero na puchary...

odpowiedz
atmosferic - 07.01.2020 / 15:25, *.orange.pl

@Radzymin 100% Legia: 29 lat to nie 39 lat. Nie wiem skad w niektorych ludziach takie uprzedzenia co do wieku. Jest to normalny wiek, ani nie mlodziak, ani nie staruch. Jest to kompletny absurd wypominac 29 latkowi wiek. Wy pewnie myslicie ze do Legii beda trafiac topowe 18-20 latkowe talenty z calej europy. No nie, tak nie bedzie z pewnoscia. Mozna budowac madrze kadre w oparciu o zawodnikow w roznym wieku co pokazal Ajax w poprzednim sezonie. Byla to wybuchowa mieszanka doswiadczenia i rutyny z eksplodujaca mlodoscia i talentem,
Wazne zeby byl pomysl i zeby kupowac zawodnikow pasujacych do ukladanki, a nie tylko ze wzgledu na wiek i "byleby sprzedac".

odpowiedz
KasztanoRonaldo - 07.01.2020 / 14:04, *.perfecteline.pl

Kto to jest??? Masakra!!!!

odpowiedz
Cesio - 07.01.2020 / 17:30, *.centertel.pl

@KasztanoRonaldo:
Prawdziwy z ciebie kasztan,jak nie wiesz kto to jest i krzyczsz masakra

odpowiedz
Mm - 07.01.2020 / 14:02, *.centertel.pl

Dramat

odpowiedz
filmweb - 07.01.2020 / 18:03, *.chello.pl

@Mm: komediodramat

odpowiedz