REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia U16 udanie kontynuuje swoją zimową przygodę z futsalem - nasi zawodnicy awansowali do dalszej rundy rozgrywek po zajęciu 2. miejsc w turnieju międzywojewódzkim. Gracze o rok młodsi pokonali 4-0 Varsovię w sparingu. Zespoły U11 i U10 udanie zaprezentowali się w festiwalu gier przy Łazienkowskiej. Oba zespoły młodzików uczestniczyły z kolei w turniejach - zespół U12 dotarł do finału Memoriału Krystiana Popieli, zgarnął również wyróżnienia dla MVP i najlepszego bramkarza. Legia U13 mierzyła się z silnymi drużynami europejskimi w "Verein Service Cup" w Niemczech.

W mimiony weekend CWKs Legia U17 zajęła II miejsce w turnieju "Respect Cup" w Szalowej k. Stróży.

Turniej Respect Cup U17 2020(rocznik 2003 i mł):

"Wojskowi" rozpoczęli rok od całkiem niezłego występu w Respect Cup rozgrywanego na Respect Arenie w Szalowej. Podopieczni Łukasza Winka jako jedyni nie doznali porażki w fazie eliminacyjnej i wygrali rywalizację w grupie A. W kolejnych meczach, w fazie play off, pokonali Dunajec Nowy Sącz (dwa karne obronił Stanisław Kucharski) i gospodarzy - Akademię Respect. W finale po raz kolejny padł remis. Tym razem jednak, w wykonywaniu jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, wygrywając 3-2.

- wyniki UWKS Legia 2003/4:
UWKS Legia 2-0 Bronowianka Kraków
UWKS Legia 0-0 Górnik Wieliczka
UWKS Legia 5-1 Sandecja Nowy Sącz
UWKS Legia 0-0 Metal Tarnów
UWKS Legia 1-1 Partizan Bardejov (Słowacja)

1/4 finału: UWKS Legia 0-0 Dunajec Nowy Sącz, karne 2-0
1/2 finału: UWKS Legia 1-0 Akademia Respect (Szalowa)
Finał: UWKS Legia 0-0 Sandecja Nowy Sącz 2004, karne 2-3

UWKS Legia: Stanisław Kucharski, Karol Gozdalik, Kacper Kubiszer, Jan Kołodziejski, Kajetan Jurek, Bazyli Grabiec [04] Antoni Sidor [04], Kacper Cetlin, Maks Dobosz, Kornel Przewoźny, Mirosław Tymczyszyn, Sławomir Tymczyszyn, Kacper Polak
Trener: Łukasz Winek

Legia U16 na eliminacjach Młodzieżowych MP w futsalu:

Po raz pierwszy, w tym sezonie drużyny młodzieżowe Legii uczestniczą w rozgrywkach mistrzowskich także w futsalu. Może to być interesująca odskocznia od piłki na dużym boisku, w okresie zimowym. Z uwagi na specyfikę futsalu, niektóre elementy gry mogą się okazać później bardzo przydatne; w szczególnie zaś, szybkie tempo gry wymusza szybkie podejmowanie decyzji. Do tego, w rozgrywkach mogą również uczestniczyć piłkarze o rok starsi, co w większości zespołów ma zresztą miejsce, i jest dodatkowym elementem trudności (dla przykładu, w Legii U16 startowali gracze z roczników 2004/5, a w pozostałych drużynach większość stanowili gracze z rocznika 2003). Większość stawki stanowią zespoły wyspecjalizowane w tej odmianie piłki, choć na liście uczestników można znaleźć także takie drużyny, jak Śląsk Wrocław czy Piast Gliwice. Po rozegranym tydzień temu drugim międzywojewódzkim turnieju eliminacyjnym w kategorii U14, w których gracze z rocznika 2006 wygrali 3 z 5 spotkań, ale zajęli ostatecznie 3. miejsce w grupie i nie awansowali dalej, w sobotę w Aleksandrowie Kujawskim rozegrano turniej w kategorii U16. Podobnie jak kilka tygodni temu w Górznie, zacięty bój o punkty toczyły przede wszystkim Zdrowie Garwolin, Toruńska Akademia Futbolu i Legia.

Nasz zespół z uwagi na trudne warunki na drodze i korki, dotarł na miejsce dość późno, i niemal z marszu przystąpił do meczu z zespołem z Garwolina (z którym w pierwszym turnieju Legia wygrała 7-6). Pierwsza połowa była mocno nieudana i po przerwie nie udało się odrobić strat, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2-5. Z gospodarzami Legia wygrała 9-1, a w kluczowym spotkaniu z TAF Toruń, mimo szybkiej straty gola i remisu 1-1 do przerwy, ostatecznie po dobrej grze padł zasłużony wynik 3-1 dla podopiecznych Tomasza Kycki i... rozpoczęło się liczenie małej tabelki. Trzy zespoły w obu turniejach uzbierały, także w niej, po tyle samo punktów i decydowała różnica bramek w bezpośrednich pojedynkach. Ta promowała zespoły z Mazowsza i to one pojadą na turniej do Stargardu, gdzie zmierzą się m.in. z Rekordem Bielsko-Biała czy Constractem Lubawa, futsalowymi potentatami. MVP turnieju eliminacyjnego został Igor Strzałek z Legii. Był on jednak w sobotę mocno wspierany przez resztę kolegów z drużyny, którzy również dobrze wdrożyli się w tajniki futsalu.

Mecze Legii U16 (2004 i mł.):
Legia U16 2-5 (1-4) Zdrowie Garwolin
Gole dla Legii: Kacper Knera, Kacper Wnorowski

Legia U16 9-1 Jedynka Aleksandrów Kujawski
Gole dla Legii: Igor Strzałek, Wiktor Puciłowski i Dawid Kiedrowicz po 2, Hubert Wierucki, Tomasz Mazur, Filip Borowski

Legia U16 3-1 (1-1) TAF Toruń
Gole: Igor Strzałek 2, Kacper Knera

Skład Legii: Jakub Mielcarz, Dawid Kuczyński - Kacper Knera, Igor Strzałek, Kacper Jakóbczyk, Wiktor Nowak - Kacper Wnorowski, Filip Borowski [05], Tomasz Mazur, Wiktor Puciłowski [05] - Dawid Kiedrowicz, Hubert Wierucki
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Norbert Misiak

Sparing: Legia U15 4-0 (3-0) Varsovia 05
Gole:
1-0 23 min. Maksymilian Stangret (as. Lucio Ceci)
2-0 25 min. Maksymilian Stangret (as. Szymon Gaj)
3-0 35 min. Maksymilian Stangret (as. Lucio Ceci)
4-0 53 min. Filip Składowski (as. Oskar Lachowicz)

Strzały (celne): Legia 20 (15) - Varsovia 12 (8)
Grano 2x40 minut

Legia: Jakub Murawski (Aleksander Mickielewicz [06]) - Szymon Gaj, Kacper Stankiewicz (Ignacy Morawski), Igor Szostek, Karol Haber (Michał Wojciechowski), Maciej Bochniak (Wiktor Kaiuk), Benedykt Piotrowski (Hubert Ogórek), Oskar Lachowicz, Kacper Rojkowicz (Grzegorz Burakowski), Lucio Ceci (Kacper Michalski), Maksymilian Stangret (Filip Składowski) + zmiany hokejowe (każdy zawodnik zagrał przynajmniej 40 minut)

Legia U13 na "33. Vereins Service Cup"

Legioniści wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju w Munderkingen k. Ulm, w Niemczech, w którym udział wzięło aż 50 drużyn. W fazie grupowej podopieczni Jakuba Zapaśnika zmierzyli się z: SG Dettingen, NK Maribor, SV Langenenslingen i Eintrachtem Frankfurt. Gra i bilans spotkań sobotnich były stosunkowo pozytywne, co pozwoliło walczyć w niedzielę o miejsca 1-20. Tym razem Legia rywalizowała z MSV Mainz, Slavią Praga, Schalke 04, Karlsruher SC i SV Vaihingen. W większość spotkań legioniści byli co najmniej równorzędnymi rywalami, jednakże nie zdołali awansować do ćwierćfinału.
Jak się okazało, grupa legionistów była bardzo mocna, a jej uczestnicy znaleźli się później na podium. W finale Crvena zvezda Belgrad pokonała 3-2 Slavię Praga, zaś w finale pocieszenia Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało z VFB Stuttgart.

Skład Legii na turnieju: Jakub Misiewicz - Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Maciej Jaroszewski, Kuba Nawrocki, Leon Ziętek, Michał Reterski, Szymon Chojecki, Aleksander Iwańczyk, Stanisław Gieroba
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

II memoriał Krystiana Popieli - Tarnów (rocznik 2008 i mł.):

Dobry występ legionistów z zespołu U12, którzy w mocnej krajowej stawce w regulaminowym czasie gry nie ponieśli żadnej porażki, a do tego zaprezentowali się bardzo dobrze pod względem gry, co zaowocowało dwoma wyróżnieniami indywidualnymi - dla najlepszego bramkarza (Marcel Grzejda) oraz najlepszego zawodnika turnieju (które zdobył występujący w naszej drużynie gracz partnerskiego klubu Legii, Królewskich Płock). Królem strzelców został z kolei Krystian Rostek ze Śląska Wrocław.
Po drodze nasi gracze zmierzyli się z SMS Rzeszów, Zagłębiem Lubin, Lechem Poznań, a w półfinale z Escolą Varsovia (która rywalizowała w grupie ze Śląskiem, Wisłą Kraków i Unią Tarnów). Finał był godny tego miana i rozstrzygnięcie ważyło się do ostatnich sekund meczu.

Legia: Marcel Grzejda, Filip Nieckarz, gr. klubu partnerskiego, Norbert Merchel [09], Piotr Bzducha, Szymon Rusin, Daniel Wyrozumski, Mikołaj Jasiński*, Daniel Foks
Trenerzy: Rafał Klimkowski, Mateusz Majewski

Legia U11 na festiwalu gier przy Łazienkowskiej 3:

- Mecze Legii (1x35 minut każdy):

Legia U11 - AP Reissa 09
Strzały (celne): Legia 10 (7) - AP Reissa 5 (0)

Legia U11 - Ząbkovia Ząbki 09
Strzały (celne): Legia 28 (20) - Ząbkovia 5 (4)

Legia U11 - UKS Varsovia 09
Strzały (celne): Legia 13 (9) - Varsovia 16 (15)

Legia U11: Denis Stoliarenko - Jan Rodak, Kuba Piaseczny, Aleksander Marciniak, Borys Boryszewski, Aleksander Badowski [10], Kacper Ziółkowski, Wiktor Wach, Mateusz Strzelecki, Vincent Ziętek
Trenerzy: Sebastian Janusiński, Mateusz Legierski

Legia U10 na festiwalu gier przy Łazienkowskiej 3

- Mecze Legii U10 (r. 2010 i mł.):

Legia U10 - AP Reissa 10
Strzały (celne): Legia 22 (12) - AP Reissa 7 (6)

Legia U10 - Ząbkovia Ząbki 10
Strzały (celne): Legia 30 (22) - Ząbkovia 15 (13)

Legia U10 - UKS Varsovia 10
Strzały (celne): Legia 10 (7) - Varsovia 13 (9)

Legia: Franciszek Golański - Filip Hołowiński, gr. testowany, Jacek Dobrzański, Igor Brzozowski, Tymon Płoszka, Oliwier Pruszyński, Mateusz Pawłowski
Trener: Łukasz Listwan

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.