Mateusz Cholewiak - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 2-1 FC Botosani

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W pierwszym sparingu w tym roku Legia Warszawa wygrała z FC Botosani 2-1. Do przerwy było 0-0, a po zmianie stron legioniści objęli prowadzenie za sprawą Jose Kante. Kwadrans później rywale wyrównali z rzutu karnego, ale w końcówce do siatki po podaniu Pawła Wszołka ponownie trafił Kante.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hagiego

W 7. minucie po raz pierwszy zaatakowali legioniści. Arvydas Novikovas spróbował strzału tuż sprzed pola karnego, ale Litwinowi zabrakło precyzji. Pierwszy kwadrans upłynął spokojnie. Obydwie drużyny wzajemnie się badały i widać było, że dopiero zaczynają zimowe przygotowania do powrotu na ligowe boiska. W 16. minucie z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Legii Mateusz Cholewiak. Strzał zawodnika z dużym trudem odbił bramkarz FC Botosani. Legia miała tego dnia wyraźną przewagę. Rumuni nie mogli sobie pozwolić w ataku na zbyt wiele. Wkrótce jeszcze bliższy szczęścia był Novikovas. Litwin dopadł w polu karnym do piłki i tym razem swój zespół ponownie uratował golkiper rywali. Po jego interwencji piłka wyszła tylko na rzut rożny.

Gra Legii była spokojna. "Wojskowi" wyraźnie czekali na wykorzystanie nadarzającej się tej jedynej szansy. W 38. minucie bliski szczęścia był Kacper Kostorz. Młody pomocnik dostał podanie od Luquinhasa, przymierzył w kierunku górnej części bramki i klub z Botoszan uratowała poprzeczka!

Krótko po zmianie stron Legię na prowadzenie wyprowadził Jose Kante. Gracze Aleksandara Vukovicia rozpoczęli akcję prawą stroną, ostatecznie piłka trafiła pod nogi Mateusza Praszelika, który odegrał ją do Kante. Napastnik z kolei nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w siatce z ok. 16 metrów. Chwilę potem ponownie zagroził Kante. Tym razem jego groźne uderzenie nie zakończyło się jednak trafieniem. W 68. minucie piłka trafiła w rękę jednego z legionistów w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę dla Rumunów. Tę pewnie na bramkę zamienił Marko Dugandžić. Legioniści jednak prezentowali się na tyle nieźle i atakowali bramkę rywali, że w końcu przyniosło to efekt. Akcję w 85. minucie charakterystycznym rajdem rozpoczął Michał Karbownik, podał na środek przed pole karne do Piotra Pyrdoła, a ten zobaczył po prawej stronie Marko Vesovicia. Czarnogórzec przyjął piłkę, prostopadle zagrał do wbiegającego skrzydłem Pawła Wszołka, który z kolei dostrzegł w polu karnym w okolicach piątego metra Jose Kante i napastnik wślizgiem zdobył zwycięską bramkę. W końcówce miał jeszcze swoją okazję Pyrdoł, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Zapis tekstowej RELACJI LIVE!



Kolejny sparing "Wojskowi" rozegrają już w niedzielę, 19 stycznia o godzinie 15:00 czasu polskiego. Rywalem będzie Dynamo Kijów.

Sparing
mecz towarzyski
#LEGFCB
50
Belek, Turcja
16.01.2020
15:00
Legia Warszawa
FC Botosani
Legia Warszawa
2-1
FC Botosani
54' Kante
85' Kante
(0-0)
Dugandzic (k) 68'
1 Radosław Majecki 46'
41 Paweł Stolarski 46'
5 Igor Lewczuk 46'
4 Mateusz Wieteska 46'
16 Luis Rocha 46'
18 Arvydas Novikovas 46'
8 Walerian Gwilia 46'
24 Andre Martins 46'
82 Luquinhas 46'
17 Mateusz Cholewiak 46'
30 Kacper Kostorz 46'
33 Radosław Cierzniak 46'
29 Marko Vesović 46'
34 Inaki Astiz 46'
63 Ariel Mosór 46'
14 Michał Karbownik 46'
22 Paweł Wszołek 46'
26 Cafu 46'
7 Domagoj Antolić 46'
77 Mateusz Praszelik 46'
39 Maciej Rosołek 46'
20 Jose Kante 46'
31 Piotr Pyrdoł 68'
Hidajet Hamkić 13
George Miron 4
Andrei Chindris 6
Denis Harut 2
Alexandru Tiganasu 30
Jonathan Rodriguez 8
Bautista Cascini 25
Marian Tarsa 99
Stefan Ashovski 15
Reagy Ofosu 9
Marko Dugandzic 17
Eduard Pap 1
Andrei Patache 19
Adrian Moescu 20
Alin Seroni 32
Bryan Mendoza 87
Eduard Florescu 27
Hamidou Keyta 7
Mario Ebenhofer 18
George Cimpanu 77
Bogdan Filip 67
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Marius Croitoru
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Krzysiek - 18.01.2020 / 15:42, *.centertel.pl

Ważne zwycięstwo ale najważniejsze,że się zgrywają ze sobą.

odpowiedz
Tak bedzie - 18.01.2020 / 08:44, *.chello.pl

Obstawiam ze ten koles od vlogow w połowie obozu dostanie zj...e od ktoregos z piłkarzy

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 17.01.2020 / 17:10, *.play-internet.pl

Kogo zmienił Pyrdoł w 68 min. ?

odpowiedz
tumuLec - 18.01.2020 / 15:53, *.chello.pl

@SŁAWEK(L): wszedl poprostu, gralismy od tego momentu w 12

odpowiedz
Władeczek - 17.01.2020 / 12:00, *.netfala.pl

Dobra robota faken jest wykonywana tam w tej Turcji. Pochwalam.

odpowiedz
STRIKER - 17.01.2020 / 10:42, *.virginm.net

Jest temat powrotu Carlitosa do Legii! Powaznie!

odpowiedz
Łomatko - 18.01.2020 / 06:00, *.tpnet.pl

@STRIKER: no i fajnie opchnie sie drugi raz :)

odpowiedz
Janinho - 17.01.2020 / 10:30, *.62.93

Patrzę na to zdjęcie i zastanawiam się czy Marunia karierę wznowił :-)

odpowiedz
Kamień - 17.01.2020 / 09:09, *.chello.pl

Jak ktoś nie oglądał to niech zobaczy skrót i zobaczy co Novikovas wyczyniał, o ile w skrócie pokażą to.

odpowiedz
MP(L)87 - 17.01.2020 / 10:45, *.virginm.net

@Kamień: Wez mi nawet nic nie mow... Te strzaly takie nie przygotowane , desperackie wrecz. A jak przesuwal sie po boisku to nie dalo sie patrzec na jego ruchy! On nie umie chodzic tylko czlapie jakby nie mial sily nog podniesc! Slabo wygladal naprawde

odpowiedz
pol - 17.01.2020 / 08:25, *.chello.pl

pinokio i jego kaleki ledwie pokonali potęgę z Botoszan

odpowiedz
Łomatko - 17.01.2020 / 09:19, *.tpnet.pl

@pol: ty gruby grałeś kiedys jakies sparingi na żywo nie FM?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 17.01.2020 / 07:14, *.play-internet.pl

Wygrana z FCB to sukces nawet jesli to trening!

odpowiedz
News⚽️Legia - 17.01.2020 / 03:11, *.204.60

No to Bravo!

odpowiedz
Luki - 16.01.2020 / 22:59, *.sky.com

Mozna gdzieś skrót zobaczyć?

odpowiedz
Kamień - 17.01.2020 / 09:03, *.chello.pl

@Luki: pewnie będzie na legia.com skoro cały mecz transmitowali...

odpowiedz
Cicho sza - 16.01.2020 / 22:56, *.chello.pl

Skuteczność! A co z Jarkiem?

odpowiedz
?! - 16.01.2020 / 22:07, *.chello.pl

A czirliderki nie polecialy do belek?!

odpowiedz
Arek - 16.01.2020 / 22:49, *.tpnet.pl

@?! : przecież mogłaś lecieć:-)

odpowiedz
eLka - 17.01.2020 / 06:26, *.tpnet.pl

@Arek: nóg nie ogolił hihi

odpowiedz
Jajco - 16.01.2020 / 22:04, *.chello.pl

nie no spoko ze wygralismy ale w lidze tylu zmian przepisy mu nie pozwola wykonac...

odpowiedz
oLaf - 16.01.2020 / 19:14, *.vectranet.pl

opinia z onetu: "w Belek powtórzyła się melodia znana z jesieni. Legioniści mieli sporo szans, ale ich nie wykorzystali. Pudłował głównie Arvydas Novikovas, który znów udowodnił, że jest w stanie skiksować w najprostszej nawet sytuacji – w czwartek źle kopnął piłkę, będąc sam przed bramkarzem gości."

jej... znowu Novi pudłuje????!!!?

odpowiedz
Mario - 16.01.2020 / 18:31, *.timplus.net

Myślę, że takim składem mogą powalczyć o awans do LM ;) Ewentualnie kilku młodych sprzedać za parę groszy :)

odpowiedz
Luigi - 16.01.2020 / 18:42, *.chello.pl

@Mario: mysle ze minimum 1/4 LM lub final LE za rok.

odpowiedz
JWR - 16.01.2020 / 18:09, *.centertel.pl

Sprzedawać Novikovasa póki można coś za niego wziąć, w tym sparingu pokazał że przez te pół roku nie zrobił żadnego progresu ani sportowego ani psychicznego.

odpowiedz
Kleo - 16.01.2020 / 17:32, *.fiberplay.pl

Cholewiak na skrzydle??

odpowiedz
Rafix - 16.01.2020 / 17:52, *.chello.pl

@Kleo: tak ale raz na lewej obronie, raz na prawej pomocy.
Znowu rotowanie ustawieniem, choć to pierwszy sparing.
Martwi że jak zwykle przygotowania ruszyły, zespół się zgrywa, a wzmocnień nie widać. Bo te dwa transfery to raczej uzupełnienie ławki.
Może młodzież się bedzie przebijać.

odpowiedz
Jacek - 16.01.2020 / 18:23, *.com.tr

@Rafix:
Chilewiak zagral cala polowe na skrzydle. Zaczal na prawym ptem rotowal z Novikvasem. Na gral w obronie. I przyglądając sie z 3 metrow od linii jego ustawieniu to w obronie slabo to wygladalo. Gubil krycie, nie podchodzil do tego co trzeba. Za to w ataku bardzo aktywny i dynamiczny. Ogolnie pozytywnie jak na skrzydlowege ale po dzisiejszym.meczu nie widze go na obronie.

odpowiedz
filand - 16.01.2020 / 17:24, *.t-mobile.pl

Kante dziękuję.

odpowiedz
Grzesiek - 16.01.2020 / 16:54, *.centertel.pl

Bez Jarka to juz nie ten sam team. Szkoda ze jak zaczyna cos dobrze isc, to jakis wszechpotezny wlasciciel to zaraz musi rozwalic

odpowiedz
Obcy - 16.01.2020 / 18:10, *.t-mobile.pl

@Grzesiek:Szkoda,ale rzeczywistości nie oszukasz. Brakuję pieniędzy. A sponsorzy nie walą do nas drzwiami i oknami.

odpowiedz
Peter - 16.01.2020 / 18:13, *.vectranet.pl

@Obcy: Dokładnie. Cieszmy się, że póki co tylko Jarek odszedł.

odpowiedz
Grzesiek - 16.01.2020 / 18:28, *.centertel.pl

@Peter: no niby tylko jarek, ale kurcze on potrafil te bramki zdobywac i zawsze był w polu karnym tam gdzie trzeba było byc

odpowiedz
Xxc - 16.01.2020 / 18:41, *.t-mobile.pl

@Peter: tylko patrzec kiedy odejdzie majecki i karbownik... ech tylko chetnych na obradobica i agre brak

odpowiedz