Tomas Pekhart - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Wywiad

Tomas Pekhart: Legia przekonała mnie swoim profesjonalizmem

Qbas, źródło: Legionisci.com

Tomas Pekhart to najnowszy nabytek Legii. Opowiedział m. in. o swoich wrażeniach z pierwszych dni w Warszawie i klubie, o niesamowitej atmosferze na trybunach podczas meczu z ŁKS, znajomości z Hlouskiem i Necidem oraz o problemach ze ściągnięciem rodziny do Polski.

Jakie masz pierwsze wrażenia z pobytu w Warszawie?
- Przyleciałem w piątek w nocy, więc nie miałem jeszcze okazji zobaczyć zbyt wiele. Ale to, co widziałem w klubie i na stadionie, robi wrażenie. Natomiast znajomi mówili mi, że Warszawa jest podobna do Pragi i jest fajnym miejscem do życia.

Oglądałeś mecz z ŁKS. Co sądzisz?
- To był typowy pierwszy mecz po przerwie w rozgrywkach. Wszyscy zagrali trochę nerwowo. Legia dostała gola, ale potem zebrała się w sobie, zaczęła kontrolować grę i zepchnęła przeciwników do obrony. Ogromne wrażenie zrobili na mnie kibice. Grałem w wielu klubów, ale styl warszawskich kibiców mogę porównać tylko z greckimi. Co ciekawe, słyszałem, że stać ich jeszcze na więcej. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć ich w najbardziej prestiżowych spotkaniach.

Rozmawiałeś z Necidem lub Hlouskiem przed przenosinami do Legii?
- Od dawna przyjaźnię się z Hlouskiem, więc oczywiście opowiedział mi trochę o klubie. Potwierdził, że Legia pod względem zaplecza jest na poziomie Bundesligi i ma stąd jak najlepsze wspomnienia. Teraz sam się o tym przekonałem. Z Necidem dorastaliśmy razem i graliśmy w młodzieżowych reprezentacjach, m. in. w Polsce, ale on był tu krótko. Nasze żony rozmawiały parę dni temu i potwierdziły się słowa Adama.

Jesteście podobnymi typami napastników?
- Myślę, że poniekąd tak, mamy podobne warunki fizyczne, byliśmy podobnie szkoleni, ale oczywiście każdy z nas ma swój styl.

Rozmawiałeś już trenerem?
- Przed testami medycznymi tylko się przywitaliśmy, ale potem już porozmawialiśmy o tym jaki plan na mnie ma trener.

Propozycja z Legii była jedyną, jaką otrzymałeś zimą?
- Nie, było ich więcej, ale mam malutką córkę i w negocjacjach brałem pod uwagę również tę kwestię, choć oczywiście najważniejsze były sprawy sportowe. Rozmowy były na najwyższym poziomie i Legia przekonała mnie do siebie swoim profesjonalizmem.

A co z drużyną narodową? Drzwi do niej pozostają otwarte?
- To pytanie powraca, lecz nie zastanawiam się nad tym zbytnio, bo już bywałem w wysokiej formie, a nawet najlepszym strzelcem w Grecji, ale nie otrzymywałem powołań. Selekcjonerzy wolą powoływać zawodników z ligi czeskiej i w porządku. Teraz skupiam się więc na grze w klubie. Jeśli więc powołanie przyjdę, to będę szczęśliwy, ale to teraz nie jest główny obiekt mego zainteresowania.

fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Jak ci się podoba atmosfera w szatni?
- Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, a wiem co mówię, bo grałem już w wielu klubach. Początki nie są łatwe, bo trzeba wejść do znającej się grupy, która ma swoje zwyczaje, zachowania, swój styl, a dochodzą do tego problemy językowe. Tu jednak spotkałem się z dobrym przyjęciem, wszyscy są mi życzliwi i pomocni, a większość mówi po angielsku, część po hiszpańsku, tak więc odpadają kłopoty komunikacyjne.

Czy Ekstraklasa to jest dobra liga dla ciebie?
- Myślę, że liga polska jest podobna do czeskiej. Spodziewam się więc gry fizycznej, waleczności wszystkich drużyn, co oczywiście będzie odmienne od tego, jak grało się w Hiszpanii i jak się tam o futbolu myśli. Ale wiem już, że trener chce długo utrzymywać się przy piłce, ale szybko przenosić ciężar gry w okolice pola karnego rywali, a także jak najprędzej odzyskiwać po stracie.

Jak sam mówisz, grałeś w wielu klubach. Skąd masz najlepsze wspomnienia?
- Chyba najlepszy czas miałem w Bundeslidze. To jedna z najlepszych lig na świecie, gdzie poziom i otoczka są imponujące, a ja się tam dobrze odnajdywałem. Świetnie też czułem się w Grecji. Grałem w czołowym klubie, odnosiłem sukcesy i zakochałem się w tym kraju. Uważamy z żoną, że to najlepsze miejsce do życia na świecie.

Sprowadzasz rodzinę do Warszawy?
- Planuję, ale jak już wspominałem, córka jest bardzo mała. Nie posiada odpowiednich dokumentów, by odbyć podróż międzynarodową i żona utknęła z nią na wyspie. Staram się znaleźć rozwiązanie i jak najszybciej je ściągnąć do Warszawy. Zresztą małżonka powiedziała mi, że wybrałem najgorszy moment na zmianę kraju. Ale cóż, takie jest życie piłkarza, różnie może się ono potoczyć.

Wypełnisz kontrakt w Legii?
- Chciałbym i taki mam plan. Mam tu dwuipółletnią umowę, ale jak mówiłem – nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

Legia zawsze walczy o trofea. A czy ty stawiasz przed sobą jakieś cele indywidualne?
- Chcę grać w pierwszym składzie, pomagać drużynie i strzelać gole. Nie wiem, czy mi się to uda i ile ich będzie, ale jestem pewny, że będę strzelał.

Grałeś z różnymi świetnymi zawodnikami. Który był najlepszy?
- Z napastników najwyżej cenię Petera Croucha i Dimityra Berbatowa, ale najlepszy ze wszystkich był Tomas Rosicky.

Rozmawiał: Jakub Majewski


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
Jimmy L - 15.02.2020 / 18:04, *.d1-online.com

Teraz ty przekomaj nas postawa na boisku, powodzenia

odpowiedz
Raf - 13.02.2020 / 19:53, *.02.net

Przed testami medycznymi wogole nie rozmawiał z trenerem czy to normalne?

odpowiedz
Darek - 13.02.2020 / 16:12, *.t-ipconnect.de

Tomas już wie,że kibice dopingują Legię nie zaleznie od wyniku od pierwszej do ostatniej minuty.
Ciekawe czy wie też o spadajacych liściach?W momencie gdy drużyna przegrywa 2-3 mecze z rzędu i przechodzi obok meczów u nas nagle nastaje jesien i spadają liscie.
Oby nie było mu dane tego doświadczyć.Tego mu życzę.

odpowiedz
Autor - 13.02.2020 / 17:01, *.t-mobile.pl

@Darek : fantazja cie poniosła

odpowiedz
Tomek Mokotów - 13.02.2020 / 19:21, *.chello.pl

@Darek :

A tam, dam więcej, po 1 (!) przegranym meczu piłkarzyki wracają w samych gaciach na piechotę.

Ktoś jeszcze chetnie pochwali się fantazją rodem z Konwiktorskiej?

odpowiedz
oLaf - 13.02.2020 / 12:56, *.vectranet.pl

to teraz czekamy żeby Pekhard przekonał nas swoim profesjonalizmem !!!!

oj, marnie to widzę, bo to wyraźnie spadająca gwiazdeczka na emeryturę ale... może stanie się cud i nagle facet zacznie strzelać 400% więcej goli...

odpowiedz
teuo - 13.02.2020 / 09:05, *.chello.pl

Legia przekonała? Nie było pewnie zbyt dużo propozycji bo żadna z niego gwiazda
Teraz lepiej przekonaj Legię :)

odpowiedz
A - 13.02.2020 / 09:24, *.t-mobile.pl

@teuo: taka z niego gwiazda jak z vuko trener

odpowiedz
My name is More Michael More - 13.02.2020 / 08:57, *.plus.pl

44 lata temu matka przyniosła mnie na mój pierwszy mecz na Ł3 w brzuchu, nie bywam na każdym meczu. Kilka razy rozmawiałem z kolegami którzy chcą rządzić klubem bo kupili bilet/karnet. Jest nas kibiców Legii bardzo dużo stwórzmy tak jak w Fc Barcelona ma socios każdy z nas będzie płacił miesięczną składkę w wysokości np. 100 pln. Odkupmy klub od kudłatego i wtedy to my kibice będziemy tu rządzić.

odpowiedz
Andre (L) - 13.02.2020 / 13:20, *.centertel.pl

@My name is More Michael More: zalozmy ze znajdziesz 10000 takich - miesiecznie masz milion ze skladek, rocznie 12 mln. to okolo 10 procent budzetu Legii. Nawet na pensje dla zawodnikow nie wystarczy...

odpowiedz
olew - 12.02.2020 / 22:36, *.vectranet.pl

gada głupoty, ale grajki nie są gawędziarzami, może potrafi grać... mając takich młodych jak nasi, kupno czeskiego grajka trudno sobie wytłumaczyć

odpowiedz
Grzesiek - 12.02.2020 / 21:40, *.centertel.pl

Tomas go home, you are too weak for Legia . Rosołek is better than you. Go back to czech republic

odpowiedz
Rado1916 - 13.02.2020 / 00:00, *.kyivstar.net

@Grzesiek: You are to stupid, to write on this forum...

odpowiedz
... - 13.02.2020 / 08:51, *.master.pl

@Rado1916: u2

odpowiedz
(L) - 13.02.2020 / 13:22, *.centertel.pl

@...: u3

odpowiedz
Loki - 13.02.2020 / 15:22, *.tpnet.pl

@...: Metalica???

odpowiedz
grzesiek - 13.02.2020 / 16:05, *.centertel.pl

@Loki: nie, ich troje

odpowiedz
Pusia - 12.02.2020 / 21:29, *.vectranet.pl

Super kocur!

odpowiedz
Jak to możliwe? - 12.02.2020 / 21:17, *.t-mobile.pl

Jak to możliwe? że nikt nie zapyta Mioduskiego co z kasą 12 mil euro?
Dlaczego nie przyszedł nikt konkretny?
Gdzie realne wzmocnienia 1 drużyny ?
On robi kibiców w balona.
Pekhart przyszedł przecież za darmo.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.02.2020 / 21:23, *.inetia.pl

@Jak to możliwe?:

Nikt nie przychodzi za darmo. Piłkarz bez kontraktu bierze więcej dla siebie za podpis, podobnie jak jego agent. A prezes tłumaczył, że pieniądze idą na utrzymanie klubu, co jest logiczne z racji tego, że na obecnym poziomie klub nie jest w stanie funkcjonować bez sukcesów nawet nie tyle w Lidze Europy, co w Lidze Mistrzów, dlatego kilka takich transferów w roku jest nieodzownych by zasilić klubowe konto. Można wiele złego powiedzieć o prezesie, ale nie to, że chowa te pieniądze do kieszeni. Inna sprawa, że skoro nie było opcji wyjąć kogoś konkretnego, to bym bardziej nie było sensu przepłacać w ciemno.

odpowiedz
olew - 12.02.2020 / 22:38, *.vectranet.pl

@Jak to możliwe?: bo to bardzo głupie pytania...

odpowiedz
widelec - 13.02.2020 / 12:16, *.com.pl

@Mateusz z Gór: szanuje cię kolego bo mądrze piszesz czasami ale jak piszesz ze pudel nic na tym nie zarabia i cały hajs się rozmywa i to jest normalne to zawiadamiam cię,to nie jest normalne ,ok jest budowana akademia tylko jest pytanie ile szopen włożył w to swoich pieniędzy,odpowiem ci, nawet złotówki w to nie wsadził(nie licząc pożyczek i kredytów)koles traktuje klub jak o sposób na życie bo wiadomo że zawsze na plusie będzie i moze sobie na d.pie w domu siedzieć i nic niue robić a bajki o spłacaniach dłużników,lesnego czy iti to to sa tylko bajki koleś ma co miesiąc z Legi zarobek na czysto dla siebie z 500.000złotych ,ogarnijcie sie i polecam matematykę i policzenie tego gdzie ten hajs sie rozmywa,śmierdzi wałkiem na kilometr

odpowiedz
ZGL - 12.02.2020 / 20:01, *.tpnet.pl

Jesli chodzi o gre i umiejetnosci pilkarskie to ocenimy jak zagra !!!

odpowiedz
Pacan - 12.02.2020 / 23:32, *.47.128

@ZGL: no no tylko nie Agra

odpowiedz
kkk - 13.02.2020 / 12:06, *.com.pl

@Pacan: hehe dobre

odpowiedz
Bubu - 12.02.2020 / 19:15, *.t-mobile.pl

Oooo ,profesjonalizm ,

odpowiedz
dino - 12.02.2020 / 19:00, *.amazonaws.com

Brawo Prezes Mioduski!!!!!! <żart>

odpowiedz
Normalny człowiek - 12.02.2020 / 18:51, *.t-mobile.pl

Żartowniś

odpowiedz
lol - 12.02.2020 / 18:05, *.amazonaws.com

heh i juz chlopaka lubie - przynajmniej ma poczucie humoru

odpowiedz
kkk - 12.02.2020 / 17:36, *.com.pl

pierdu pierdu,nikt cie inny nie chciał bo jesteś za słaby,ale mimo to trzymam kciuki na bezrybiu i rak ryba,liczy się tylko Legia

odpowiedz
kibicowanie jest fajne nawet we 3 - 12.02.2020 / 17:28, *.vectranet.pl

Chcę grać w pierwszym składzie, pomagać drużynie i strzelać gole. tak dalej nabytek!!!

odpowiedz
autor - 12.02.2020 / 16:58, *.vectranet.pl

A Ty nas przekonales swoja amatorszczyzna w strzelaniu bramek, a raczej ich brakiem :D Ja pierniczę, bardziej gownianego transferu nie dalo sie zrobic?

odpowiedz
Verdi - 12.02.2020 / 17:15, *.play-internet.pl

@autor: co ty bredzisz? Ile meczy w Legii zagrał, że już go dzieciaku skreslasz?

odpowiedz
Kibolek - 12.02.2020 / 18:08, *.telefonica.de

@Verdi: autor ma rację transfery LICHWIARZA MIODUSKIEGO TO KOMPROMITACJA LEGII , 90 MLN ZŁOTYCH ZAINKASOWAL OSZUST MIODUSKI OD POCZATKU ROKU . ILE WYDAL 3% KUR.... KPINA

odpowiedz
Kwiatek1670 - 12.02.2020 / 19:04, *.play-internet.pl

@Kibolek: możesz wykupić Legię i wtedy będziesz zadzil

odpowiedz
Verdi - 12.02.2020 / 19:26, *.ip-point.pl

@Kibolek: zadnych argumentow, czysty beznadziejny hejt.

odpowiedz
autor - 12.02.2020 / 19:59, *.vectranet.pl

@Verdi: Ty się wez puknij w czoło, popatrz na jego statystyki geniuszu, bo się osmieszasz. To nie zaden hejt, tylko stwierdzanie faktów

odpowiedz
Farme(L) - 12.02.2020 / 20:45, *.virginm.net

@Kibolek: Po pierwsze: nie krzycz jak piszesz.
Po drugie: skąd wziąłeś te wyliczenia? Wiem, że ferie i w ogóle, ale może jednak zrobisz kilka zadań w międzyczasie.

odpowiedz
3142142143 - 12.02.2020 / 20:57, *.centertel.pl

@Verdi:
M



Eee

odpowiedz
Kibolek - 12.02.2020 / 22:04, *.telefonica.de

@Kwiatek1670: No właśnie idealnie napisałeś zadzil przez "ż" inteligencie. MIODUSKI to zwykły paser i OSZUST jak kulczyk i właśnie doświadczamy tego od 3 lat . Ślepy jesteś. Spójrz na liczby i jego osiągnięcia, transfery 1na 10 trafiony.

odpowiedz
Kibolek - 12.02.2020 / 22:09, *.telefonica.de

@Farme(L): Nie krzycze facet . Szymański 6 mln €, carlitos 2mln€ , kulenovic 2 mln€ , Majecki 7mln €, Niezgoda 5 mln € , cafu 0.5 mln € , 10 % za Bielika kolejny 1 mln € . 23.5 mln€ razy 4.25 wychodzi prawie 100 mln złotych. Przejezyczylem się od początku sezonu nie od początku roku .

odpowiedz
prześmiewca - 12.02.2020 / 23:18, *.elartnet.pl

@Verdi: meczy koza, nie chodziłeś do szkoły?

odpowiedz
Farme(L) - 13.02.2020 / 06:48, *.virginm.net

@Kibolek: To zasadniczo zmienia postać rzeczy ;)

odpowiedz
oLaf - 13.02.2020 / 13:01, *.vectranet.pl

@Kibolek: no, super, to teraz odejmij od tego 120 mln zł rocznego kosztu prowadzenia klubu i już zobaczysz ile "zarobiliśmy"....

Mi też się nie podoba kompromitujące prowadzenie klubu przez Miodka (trenerzy amatorzy głównie +Necid, Czukwu) ale się facet przynajmniej stara, szczęścia nie ma za grosz, kasy też także ciężko nam wszystkim : (

odpowiedz
Verdi - 13.02.2020 / 15:14, *.ip-point.pl

@prześmiewca: w przeciwienstwie do ciebie ukonczylem edukacje i to calkiem niezle. Rozumiem, ze skreslacie goscia, ktory nie zagral jeszcze ani razu w naszych barwach? Zapewne Vadisa czy Prijo tez skreslaliscie bo tuz przed przyjsciem do Legii nie szlo im najlepiej. nie mowie, ze to bedzie super grajek ale dajcie mu zagrac i pokazac co potrafi. "Kibicie" od siedmiu bolesci

odpowiedz
autor - 13.02.2020 / 20:46, *.vectranet.pl

@oLaf: mioduski sie stara? co piles czy cpales przed napisaniem tego komentarza?

odpowiedz
Kostek - 12.02.2020 / 16:48, *.vectranet.pl

Facet wypowiada się sensownie, niestety porównania do Necida nie będą nam się kojarzyły zbyt dobrze :) generalnie wszystko w tym transferze jest raczej na nie, także facet jedynie na boisku będzie musiał udowodnić swoją wartość. Pocieszający jest fakt że przychodzi tutaj w pełnym rytmie treningowym(i powiedzmy meczowym bo nawet w Styczniu zaliczył parę "ogonów"). Powodzenia i strzelaj dla Legii jak najwięcej :)

odpowiedz
Mistrz - 12.02.2020 / 16:47, *.centertel.pl

Wszyscy tak mówią. A za dwa tygodnie kolejny który będzie w kasynie profesjonalnie grał

odpowiedz
sprite - 12.02.2020 / 16:40, *.play-internet.pl

Tomas, profesjonalne kluby grają w europejskich pucharach

odpowiedz
Eron23 - 12.02.2020 / 17:20, *.tpnet.pl

@sprite: fiu fiu pół bundesligi pół ligi włoskiej pół angielskiej ojoj same amatorkie kluby no bonie grają w pucharach hahahahaahahah

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 12.02.2020 / 17:43, *.centertel.pl

@Eron23: jaki Mistrz (kurde nie jesteśmy mistrzem!) vicemistrz z profesjonalnej ligi nie gra w europejskich pucharach

odpowiedz
zdruzgotany - 12.02.2020 / 16:18, *.tpnet.pl

Hahahaha czym? profesjonalizmem?? dobre sobie

odpowiedz
Kwiatek1670 - 12.02.2020 / 17:39, *.play-internet.pl

@zdruzgotany: ty kółku jesteś profesjonalista

odpowiedz
Kibolek - 12.02.2020 / 18:10, *.telefonica.de

@Kwiatek1670: Na pewno większym niż ty i MIODUSKI, cymbale

odpowiedz