fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

24. kolejka Ekstraklasy: Legia powiększyła przewagę

Mishka, źródło: Legionisci.com

W sobotnim hicie Legia pokonała 2-1 Cracovię i umocniła się na pozycji lidera. Wszystkie pozostałe zespoły z czołówki goniące zespół ze stolicy straciły punkty. Śląsk przegrał z Zagłębiem, Pogoń z Górnikiem, Piast z Rakowem, a Lech zremisował w Białymstoku. W meczu Wisła kontra Wisła padł remis, a Korona przegrała u siebie z Lechią. W spotkaniu ważnym dla układu dolnej części tabeli Arka podzieliła się punktami z ŁKS-em.

24. kolejka:

Raków Częstochowa 2-0 Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok 1-1 Lech Poznań
Wisła Kraków 2-2 Wisła Płock
Górnik Zabrze 3-1 Pogoń Szczecin
Legia Warszawa 2-1 Cracovia
Korona Kielce 1-2 Lechia Gdańsk
Arka Gdynia 1-1 ŁKS Łódź
Zagłębie Lubin 3-1 Śląsk Wrocław

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
olewa - 02.03.2020 / 09:58, *.vectranet.pl

Legia jest najbogatsza w lidze.
Nasze grajki zarabiają najlepiej.
Klub jest stabilny. Dobry właściciel, dobry trener, dobre grajki. W skali Polski jesteśmy potęgą. Ale piłka jest dlatego piękna, że nie wszystkim i nie zawsze rządzi kasa. Ale na razie jest fajnie i nie ma na co narzekać !!!

odpowiedz
znajca - 02.03.2020 / 14:13, *.com.pl

@olewa:
Moim skromnym zdaniem, kwintesencją rozgrywek klubowych są europejskie puchary. A na tym polu jest daleko od fajnie. No... chyba, że szczytem ambicji jest pokonanie Cracovii, Lecha albo jakiejś innej Jagiellonii.

odpowiedz
Ja - 02.03.2020 / 08:26, *.play-internet.pl

Jak dla nie to dobrze, że meczu nie było w TVP, lepiej by pokazywali mecze wyjazdowe Legii. Domowe można zobaczyć na Ł3.

odpowiedz
PLK - 02.03.2020 / 00:37, *.vectranet.pl

Tak grając nikt w polskiej lidze nas nie zatrzyma!!!
Europa... to inna kwestia!!!

odpowiedz
Arek - 01.03.2020 / 23:52, *.tpnet.pl

Ciężkie mecze jeszcze przed nami. Ale póki co, jest fajnie.

odpowiedz
Mr T - 01.03.2020 / 19:55, *.mm.pl

Przy takiej grupie poscigowej - Cracovia, Pogon i Slask to mistrza mamy juz w kieszeni :)

odpowiedz
jo - 01.03.2020 / 21:41, *.tpnet.pl

@Mr T: przed nami trudne wyjazdy i tylko dwa mecze na Ł3... Wszyscy spinają się zawsze na Legię a pod koniec sezonu będą chcieli jeszcze mocniej nam przeszkadzać. Gramy też z Górnikiem, tym samym, który wypiął się dla Amiki jakiś czas temu żeby było im łatwiej. Jak widać spółdzielnie się zdarzają...

odpowiedz
Mr T - 01.03.2020 / 22:37, *.mm.pl

@jo: oczywiscie potkniecia sie moga zdarzyc, ale po tym co zaprezentowal Slask i Pogon w tej kolejce to nie mam watpliwosci ;)

odpowiedz
Kokosz - 02.03.2020 / 00:03, *.tpnet.pl

@Mr T: No , a Pogoń to się teraz zawiesiła . Jeśli chcą grać w europejskich pucharach , to ostatni moment dla nich , żeby się wzięli do roboty . Nie zależy im czy co ? Dziwne .

odpowiedz
(L) - 01.03.2020 / 08:02, *.ilabs.pl

Rafix

Dużo nauki jeszcze przed Tobą. Ochlon

odpowiedz
Arek - 01.03.2020 / 01:10, *.tpnet.pl

Chciałbym, żeby to był ten moment, w którym to Legia pozostałym rywalom mówi - odjaaaazzzzddddd!

odpowiedz
Wolfik - 29.02.2020 / 12:08, *.mm.pl

Bardzo dobry mecz Rakowa i "kurczaki" zostały ugotowane. Mówiłem, że punkt przywieziony z Bełchatowa trzeba szanować bo większość tam polegnie.

odpowiedz
Juliusz Kamil Miśkiewicz - 29.02.2020 / 01:17, *.tpnet.pl

Amika mknie na jednej szynie , chyba niedługo się wykolei , zdobyła z Jagą punkt jedynie - tonąć zaczyna niczym Arka na mierzeji , czy tam nad zatoką . Spowolnili dążenie do pucharów , coraz bardziej się wloką , jak Pyry wyławiane z garów . W tabeli szanse coraz mniejsze , mają Pyrusy w tym sezonie - i choć starają się jak gejsze , nie skończą sezonu na czwartym peronie . Bo Dublet będzie przecież w Warszawie , więc ktoś z czwartego miejsca w tabeli , zagra w pucharach lub zagra prawie - i np. na Stjarnanie się wypie.....li . Więc ta Amika , choć bardzo sie stara , nie zwieńczy planu pięcioletniego , wpadną do przeciętności gara , w ramach sezonu zmarnowanego . Kartofle w sosie buraczanym , znów będą mistrzom (L) - zazdrościć niesmacznie , zamiast w kierunku ( jak ziemniak ) obranym , zawczasu dążyć skutecznie i bacznie . Nikt się rzecz jasna tym nie przejmuje - Bo mistrzem Legia , a Lech to .....

odpowiedz
Kurak(L) - 29.02.2020 / 08:19, *.32.241

@Juliusz Kamil Miśkiewicz: Powinieneś pisac wiersze dla młodych legionistów, cos jak Tuwim...

odpowiedz
Juliusz Kamil Miśkiewicz - 29.02.2020 / 23:44, *.tpnet.pl

@Kurak(L): Hehe , dziękuję . Tak mnie coś naszło .

odpowiedz
Tv⚽️Legia - 28.02.2020 / 13:32, *.188.238

A kiedy pibliczna bèdzie pokazywała wszystkie mecze ligowe?!wybrane to wybrańcy a tak nigdy publiczna nie osiàgnie 100%ogládalnosci,...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.02.2020 / 10:10, *.chello.pl

@Tv⚽️Legia: za to trzeba zapłacić, a abonament płaci 10% zobowiązanych.

odpowiedz
Wolfik - 29.02.2020 / 12:06, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: To i tak za dużo. Sam się dziwię, że płacę za ten badziew...

odpowiedz
jo - 01.03.2020 / 21:47, *.tpnet.pl

@Tv⚽️Legia: nie płacz, jest przecież ojciec Mateusz i inne ciekawe programy dla ciemnej masy... A tak serio to nie trzeba być wybrańcem, żeby oglądać Legię. Wystarczy mieć NC+ i/lub kupić sobie bilet na mecz. Są też knajpy gdzie prowadzone są transmisje. Kup sobie wodę jak nie masz pieniędzy i też zobaczysz Legię. A jak jest dużo ludzi to wejdź i po prostu oglądaj. Nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma....

odpowiedz
Edek - 28.02.2020 / 12:41, *.play-internet.pl

Ekstraklasa to wszystkie drużyny a nie tylko legia może inni chcą oglądać Lecha Wisłę jagiellonie nie każdy chce legie legia to nie pępek świata

odpowiedz
eLo - 28.02.2020 / 14:50, *.chello.pl

@Edek: Legia z dużej litery bucu

odpowiedz
dino - 01.03.2020 / 19:50, *.plus.pl

@Edek:
Pępek świata to może nie ale pępek ligi na pewno

odpowiedz
Tomek - 28.02.2020 / 09:17, *.113.189

Nie wiem jak oni to wybierają ale zamiast pokazywać mecz lidera z wiceliderem to oni pokazują mecz drużyn z miejsc 9 oraz 5. Mówią coś o popularyzowaniu naszej ligi oraz o docieraniu do większej liczby widzów ale pokazując takie mecze jak ten dzisiejszy to z całą pewności nie wiele osób zachęci do oglądania.

odpowiedz
K - 28.02.2020 / 09:49, *.t-mobile.pl

@Tomek:
Które spotkanie będzie transmitowane przez TVP zostało ustalone przed startem rundy.

odpowiedz
Alan - 28.02.2020 / 10:23, *.t-mobile.pl

@Tomek:
Poprostu nie może być ciągle Legia w tv, była tydzień temu teraz wybrali inny mecz, zresztą jak popatrzy się w transmisję to jesteśmy na 1 pozycji. Zapraszam na Ł3 na żywo tez się fajnie ogląda.

odpowiedz
Tomek - 28.02.2020 / 10:26, *.113.189

@K: Nieprawda. Na początku lutego został wyznaczony plan transmisji do 27 kolejki, a więc już wtedy było wiadomo że i Legia i Cracovia są w pierwszej trójce i chyba ciekawszy jest mecz między nimi niż starcie drużyn które na tamten czas (jak i obecny) nie zajmują miejsc które uprawniają ich do gry w europejskich pucharach

odpowiedz
Tomek - 28.02.2020 / 10:30, *.113.189

@Alan: Tak będę jutro na stadionie i obejrzę sobie wszystko na żywo z trybun ale taki mecz jak jutrzejszy Legii z Cracovią powinien być pokazywany w telewizji publicznej skoro tak zależy im na dotarciu do większej liczby odbiorców.

odpowiedz
K - 28.02.2020 / 10:55, *.t-mobile.pl

@Tomek:
W takim razie do zobaczenia na Łazienkowskiej!

odpowiedz
Rafix - 28.02.2020 / 15:03, *.chello.pl

@Tomek: a masz jakieś badania ktore pokazują że mecz Legia- Cracovia w TVP trafi do większej publiki niż Jaga- Lech?
W Warszawie stać kibica na C+
W Krakowie jak i Poznaniu centusie to pewnie mecze tylko w TVP
A w Białymstoku to juz tylko TVP bo tam to zasięgu pewnie nawet nie ma C+


odpowiedz