REKLAMA

Biblioteka legionisty: Program wystawa Jubileuszowa 100 lat Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przy okazji wystawy jubileuszowej z okazji 100-lecia Legii, która miała miejsce na wiosnę 2016 roku, powstał skromny, 8-stronicowy program, w którym na tytułowej stronie widnieje dawna trybuna Kryta naszego stadionu wraz z torem kolarskim, a także "100 lat Legii Warszawa". Za przygotowanie wystawy i programu odpowiadali Michał Polakowski (MSiT) oraz Wiktor Bołba i Grzegorz Karpiński (Legia).

W środku rozkładanej publikacji znajdujemy krótki tekst dotyczący historii naszego klubu. Jak wiadomo, w tak małym wydaniu trudno było zawrzeć zbyt wiele szczegółów. Ograniczono się więc do najważniejszych faktów, szczególnie jeśli chodzi o samo powstanie Legii. Pokrótce wspomniano również o czasach II wojny światowej i powrotu do funkcjonowania klubu po wojnie.

Znajdujemy także trzy archiwalne zdjęcia piłkarzy Legii, pojedyncze fotografie legijnych pamiątek (z lat 1928-30), a także wykaz legijnych sekcji, wraz z datami ich powstania. Ponadto na jednej ze stron wymienione zostały sukcesy Legii w sportach drużynowych oraz nazwiska złotych medalistów igrzysk olimpijskich. Nie obyło się bez powielenia jednego z błędów, a mianowicie przypisania legijnym koszykarzom Pucharu Polski za rok 1968, którego w istocie nie zdobyli.

Tytuł: Wystawa Jubileuszowa przygotowana przez Legię Warszawa SA oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Autor: Michał Polakowski (MSiT) oraz Wiktor Bołba i Grzegorz Karpiński (Legia)
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 8

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
ding - 15.05.2020 / 14:03, *.chello.pl

Mam!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.