Klasyfikacja kanadyjska: Siła kolektywu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W obecnym sezonie nie ma w zespole Legii zawodnika, który zdominowałby klasyfikację kanadyjską. Na czele znajduje się Jose Kante z dorobkiem 18 punktów, ale tuż za nim jest liczna grupa graczy, którzy stanowią o sile ofensywnej drużyny.

Najwięcej goli nadal ma Jarosław Niezgoda (14), a najwięcej asyst zgromadziła trójka graczy Gwilia, Wszołek i Luquinhas - po 8.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 42 mecze: 26 zwycięstw - 7 remisów - 9 porażek, bramki: 78-34
- Ekstraklasa: 2 pkt. na mecz
- ogółem 1,86 bramki na mecz

W tym sezonie 69 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 17 padło po strzałach z główki. 62 to gole z akcji, 12 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 4 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 20 trafień. W tym samym okresie również najwięcej traci - 10 goli przeciwników.

Najmniej bramek traci w pierwszym kwadransie spotkania - między 1-15 minutą tylko dwukrotnie rywale zdołali pokonać bramkarza stołecznej drużyny.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,1 l.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)