REKLAMA

Europejskie puchary 2020/21 - eliminacje bez rewanżów!

Woytek, źródło: 90minut.pl

Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził terminarz i zasady europejskich pucharów w przyszłym sezonie. UEFA zachowała wszystkie rundy eliminacyjne - w europejskich pucharach 2020/21 wystąpią więc cztery polskie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a zdobywca Pucharu Polski, wicemistrz Polski i trzecia drużyna Ekstraklasy w eliminacjach Ligi Europy. Wszystkie nasze zespoły rozpoczną grę od I rundy eliminacyjnej i będą musiały przejść cztery fazy, żeby zagrać w fazie grupowej.

Największą zmianą jest rezygnacja z meczów rewanżowych w eliminacjach - zostaną rozegrane tylko pojedyncze mecze, których gospodarzy wyłoni losowanie. Wyjątkiem jest IV runda eliminacyjna Ligi Mistrzów, w której zostaną rozegrane mecze i rewanże.

Krajowe federacje mają czas do 3 sierpnia na zgłoszenie drużyn do rozgrywek pucharowych.

Liga Mistrzów

runda przedwstępna - 8 sierpnia
runda wstępna - 11 sierpnia
I runda eliminacyjna - 18-19 sierpnia
II runda eliminacyjna - 25-26 sierpnia
III runda eliminacyjna - 15-16 września
IV runda eliminacyjna - 22-23 września i 29-30 września

Liga Europy

runda wstępna - 20 sierpnia
I runda eliminacyjna - 27 sierpnia
II runda eliminacyjna - 17 września
III runda eliminacyjna - 24 września
IV runda eliminacyjna - 1 października

Losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się 1 i 2 października w Atenach. Faza grupowa rozpocznie się 20 października.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Adam - 16.07.2020 / 10:11, *.intertell.net

Jeden mecz i koniec TAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO , LEPIEJ BY NIE WYSTĘPOWALI TYLKO WSTYD DRAMAT I CO TYLKO NAJGORSZE. Tak jest od kilku już lat , LM to nie dla naszego podwórkowego poziomu , ale i LE nam uciekła . Dla naszej piłki to UEFA winna wymyślić inną LIGĘ np malutka liga lub króciutka liga .Nawet ŁKS mógł by wystąpić w tych formalnych rozgrywkach ze skutkiem jak te nasze pseudo-tuzy legia , i inni .DRAMAT!!!

odpowiedz
Franek Dolas - 20.06.2020 / 16:56, *.centertel.pl

Dzięki koronawirusowi jest szansa że we wrześniu będziemy jeszcze w pucharach

odpowiedz
piki - 21.06.2020 / 09:16, *.dcenter.pl

@Franek Dolas: dobre :)

odpowiedz
wyjazdowicz - 19.06.2020 / 15:45, *.net.pl

nie wazne gdzie
nie wazne z kim
nie wazne kiedy
nie wazne ile rund
wazne zeby wkoncu pojechac zaspiewac i sławic nasz ukochany klub
INO LEGIA

odpowiedz
Vuko - 19.06.2020 / 21:48, *.tpnet.pl

@wyjazdowicz: a gdzie ty chcesz jechac?

odpowiedz
wyjazdowicz - 19.06.2020 / 22:29, *.net.pl

@Vuko: na wyjazd chyba to proste
wiem ze nie mozemy jeszcze jezdzic wiec nie musisz zadawac takich pytan
czekamy na normalność

odpowiedz
Marcin - 19.06.2020 / 09:59, *.centertel.pl

A ja uważam , że w naszej sytuacji i Polskiej kopanej ,to tylko może być szansa.Piłkarze powinni być zgrani, (po) w trakcie sezonu, a jeden mecz,to można i wielkim fuksem z Barceloną wygrać po rożnym.Przy dwumeczu można się już przeciwnika "nauczyć".Btw. często zespoły z naszej ligi potrafiły wygrać jeden mecz z "ogórkami", bo te pierwsze mecze grały z pewnym respektem, a w drugim meczu jak poczuły krew i to , że "król jest nagi" wygrywały w drugim meczu.W naszej mizerii ligowej ,to tylko może wyjść na plus!

odpowiedz
Int - 20.06.2020 / 07:16, *.com.pl

@Marcin: też myślę że to trzeba traktować jak szanse. Boję się tylko tych bramek, które Legia ostatnio traci jako pierwsza i pozniej musi gonić. Tu trzeba będzie grać dużo uważniej

odpowiedz
Kibic - 20.06.2020 / 16:24, *.centertel.pl

@Marcin: Ale w tym wypadku trzeba wygrać wszystkie 4 mecze z rzędu. To może być niezwykłe ciężkie, bez marginesu błędu choćby w jednym meczu.

odpowiedz
tomiacab - 19.06.2020 / 01:15, *.virginm.net

Ku... ile tych rund eliminacji porobili?

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 19.06.2020 / 11:14, *.plus.pl

@tomiacab: Tyle było wcześniej. Tu akurat nic się nie zmieniło. Czytaj artykuł a nie bzdury wypisujesz.

odpowiedz
Jimmy L - 18.06.2020 / 23:42, *.t-ipconnect.de

Jest jak jest nie mamy nic do stracenia, nasza Liga dostaje solidne baty w Europie od kilku lat, jak nie teraz to kiedy ?


Ne

odpowiedz
... - 18.06.2020 / 13:19, *.master.pl

To nie pogramy zbyt długo.. odpadniemy po 1meczu :D

odpowiedz
:) - 19.06.2020 / 21:17, *.chello.pl

@...: jeśli w ogóle załapiecie się na podium pyrki

odpowiedz
Luk - 18.06.2020 / 10:22, *.centertel.pl

A kiedy losowanie eliminacji? Trafimy taki kazachstan, 1 mecz na wyjezdzie i będzie problem

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 18.06.2020 / 09:34, *.play-internet.pl

W tym roku liga mistrzów gwarantowana, wspomnicie moje słowa.

odpowiedz
Węgier - 18.06.2020 / 23:49, *.chello.pl

@PiotrŻo(L)iborz: Ponieważ jestem również, rdzennie, Piotrem z Żoliborza, to nie wypada mi się nie zgodzić :)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.06.2020 / 07:05, *.inetia.pl

Wygląda na to, że jest szansa, iż odpadniemy w podobnym czasie jak ostatnio, ale dwie rundy wcześniej.

odpowiedz
olo - 18.06.2020 / 06:53, *.tpnet.pl

My będziemy w pełni sezonu, bo chyba w tym roku urlopów piłkarze nie będą mieli. Jeżeli zbyt wielu nie sprzedadzą, to zespół ma czas się dograć i potrzebna będzie bardzo długa ławka równorzędnych zawodników.
Ja tam widzę szansę na powodzenie, oby tylko losowanie było korzystne i jak najmniej wyjazdów po Europie ( my chyba i tak na inne stadiony nie wejdziemy ) Takie lato jak w zeszłym roku już się nie powtórzy, zrobiłem ok 20 tys km samolotami i samochodem ( wszystkie loty z przesiadkami po całej Europie )

odpowiedz
Zyga - 18.06.2020 / 06:15, *.centertel.pl

No to pograne w tej edycji ????

odpowiedz
dość kompromitacji - 18.06.2020 / 02:22, *.chello.pl

No to leżymy i kwiczymy!!! A tak w ogóle to poco polskie kluby startują w tych eliminacjach? Żeby po raz kolejny skompromitować siebie i Polske na arenie międzynarodowej??? Kiedy pzpn wprowadzi drakońskie kary finansowe dla klubów które odpadają w eliminacjach z niżej notowanymi rywalami???

odpowiedz
Wojtek - 18.06.2020 / 08:06, *.co.uk

@dość kompromitacji: Kompromitacja to Twój durny komentarz????

odpowiedz
(L)eming - 18.06.2020 / 10:59, *.gov.pl

@dość kompromitacji: poco to sie nogi noco

odpowiedz
Elquatro - 17.06.2020 / 21:35, *.chello.pl

Siedzę przed telewizorem, patrzę Siara na prezydenta startuje.

odpowiedz
Czytał Jarosław Boberek - 17.06.2020 / 22:03, *.chello.pl

@I tak powiem, ze polowe.... : głupiejemy jak ludzie, splycamy się intelektualnie, porzucamy wartości, ale te codzienne a nie te na pokaz, kierujemy się tylko własnymi potrzebami, gardzimy innymi, czego przykładem są nawet rozmowy tu na forum, a oni są tylko obrazem naszego społeczeństwa..

odpowiedz
Wiem co mówię - 17.06.2020 / 21:33, *.chello.pl

A co z tą liga konfederacją zwał jak zwał?

odpowiedz
Wiem co mówię - 17.06.2020 / 21:41, *.chello.pl

@Wiem co mówię : z tą w której na wyjazdy jedzilibysmy do miast typu Cottbus, Liepaja i Huy (Belgia)?

odpowiedz
majk - 18.06.2020 / 10:24, *.chello.pl

@Wiem co mówię : to ma ruszyć od nowego sezonu dopiero

odpowiedz
KAMI(L) - 17.06.2020 / 20:32, *.chello.pl

Dla polskich klubów to nawet dobra wiadomość, przecież łatwiej sprawić niespodziankę jednorazowo niż w dwumeczu. Druga sprawa - dla nas to i tak w el. LM (oby!) sytuacja wygląda na ten moment że będziemy nierozstawieni w III i IV rundzie, ale praktycznie już od II rundy mogą być rywale na zbliżonym poziomie - więc po prostu trzeba być lepszym! (tylko nie tak jak ostatnio z Górnikiem ;))

odpowiedz
Mroczny - 19.06.2020 / 11:32, *.city-net.pl

@KAMI(L): jesteś pewien że od 3rundy jesteśmy nieroztawieni?

odpowiedz
KAMI(L) - 19.06.2020 / 16:26, *.chello.pl

@Mroczny:
Niestety na ten moment raczej tak:
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=4FE4712A1E3EA4FA!293&ithint=file%2Cxlsx&authkey=!ADkGldrPjJ1UdUc

odpowiedz
Pawciu - 17.06.2020 / 20:10, *.orange.pl

Po to graja caly rok zeby grac w pucharach wiec tym bardziej trzeba sie zmobilzowac i zagrac na wysokim poziomie w kazdym z tych meczy

odpowiedz
Kuba - 17.06.2020 / 18:23, *.t-mobile.pl

Niby lepiej grać u siebie, chociaż jak będzie remis, to bramki na wyjeździe podwójnie się liczą. Oby los nam sprzyjał!

odpowiedz
J. - 17.06.2020 / 18:31, *.play-internet.pl

@Kuba: jak będzie remis to będzie po prostu dogrywka

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 17.06.2020 / 18:16, *.plus.pl

No to jeśli chodzi o puchary w tym roku pozamiatane. Kolejny rok się szykuje bez Europy masakra.

odpowiedz
Boro - 17.06.2020 / 18:10, *.play-internet.pl

Przy jednym meczu może być i o to ciezko...

odpowiedz
FI(L)IP - 17.06.2020 / 17:13, *.amazonaws.com

Są szanse, że we wrześniu Polska będzie miała jeszcze jakiegoś przedstawiciela w pucharach.

odpowiedz
L - 17.06.2020 / 17:24, *.tpnet.pl

@FI(L)IP: A ja tam wierzę że awansujemy do Ligi Europy!

odpowiedz
L - 17.06.2020 / 17:41, *.92.105

@L: Dokładnie (L)

odpowiedz
Kamil - 17.06.2020 / 18:17, *.201.18

@L: Chyba was żarty trzymają, albo za dużo pijecie. Oglądał ktoś mecz z Górnikiem ? W tamtym roku identyczna sytuacja 7 punktów i frajerzy zaprzepaścili mistrzostwo i puchary , a w tym będzie inaczej ? bo lepsi piłkarze, czy coś? że ,,babola'' nie będzie bo w Monaco ? Nie sądzę

odpowiedz
singspiel - 17.06.2020 / 18:44, *.centertel.pl

@Kamil: zeszłej wiosny Legia grała fatalnie w kilku spotkaniach. tu się zdarzył jeden słabszy mecz. mimo tego dość pechowo odpadliśmy w IV rundzie

odpowiedz
JACUNHO - 17.06.2020 / 19:04, *.centertel.pl

@Kamil:

O ile się nie mylę to w tamtym roku punkty były dzielone i zostały nam 4 pkt. Dziś ma m y 7 pkt. przewagi a więc jest różnica
Co do " babola " jak nazywasz Radka,to żebyś tylko na kimś innym się tak nie zawiódł,czego Tobie pozostałym serdecznie życzę

odpowiedz
Kibolek - 17.06.2020 / 19:39, *.telefonica.de

@JACUNHO : chłopie pojęcia nie masz o polskiej piłce. Punkty dzielone były tylko dwa pierwsze sezony tego śmiesznego eksperymentu jakim jest ekstraklasa

odpowiedz
Olaf - 17.06.2020 / 19:57, *.vectranet.pl

@Kamil: co gorzej: teraz jest ten sam trener co rok temu przegrał Mistrza podanego na tacy... : O
Mam nadzieję, że czegoś się nauczyli.... chociaż jak patrzę na tych głąbów to już sam nie wiem...

odpowiedz
Kamień - 17.06.2020 / 20:48, *.chello.pl

@Olaf: Nie wiem czy był aż tak podany na tacy. Lechia miała tyle samo punktów, ale sp... sprawę jeszcze bardziej

odpowiedz
Tomek - 18.06.2020 / 07:44, *.113.189

@Kamil: W zeszłym roku sytuacja wyglądała trochę inaczej niż w tym. Rok temu to Lechia była liderem po 30 kolejkach i miała tyle samo punktów co druga Legia. Na trzeciego Piasta nikt nie patrzał. Wtedy oni grali bez ciśnienia, bo każdy patrzał na rywalizację Lechii z Legia. Dzisiaj to Piast jest mistrzem i to on musi gonić Legię. Piast aby być mistrzem musi zdobyć 8 punktów więcej niż Legia (gdy odrobi tylko siedem, to mistrzem będzie Legia). Matematycznie wszystko jest możliwe ale matematyka skończy się praktycznie po 3-4 najbliższych kolejkach.

odpowiedz
Załamka - 18.06.2020 / 18:09, *.master.pl

@Tomek: "patrzał"

odpowiedz