Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Jagiellonia jest groźna

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Po wysokiej porażce z nami Jagiellonia zaczęła osiągać dużo lepsze wyniki. Od tego momentu zdobyli niewiele mniej punktów niż my. To udowadnia, że proces aklimatyzowania się do nowego trenera i jego pomysłu, który potrzebował czasu, by drużyna zaczęła grać jak tego oczekuje, jest już za nimi - mówi przed środowym meczem Aleksandar Vuković.

- Teraz są groźni tak samo, jak wówczas gdy walczyli o najwyższe cele w lidze. Widać pracę trenera, a drużyna ma indywidualności z dużą jakością. Zawodnicy tacy jak Pospíšil, Romanczuk, Makuszewski, Imaz czy Runje to gracze z dużymi możliwościami. Tymczasem są tacy, którzy twierdzą, że Legia nie ma z kim przegrać... Uważam, że tacy ludzie żyją oderwani od rzeczywistości lub się po prostu nie znają. W Białymstoku czeka nas trudny i ciężki do wygrania mecz. Trzeba być na najwyższym poziomie, by go wygrać.

- Jak dbam o koncentrację? Nie ma szczególnej recepty. Po prostu w szatni mówimy sobie prawdę, nie spoglądamy na to, co inni mówią o naszej sytuacji. Wtedy można popełnić błąd i uwierzyć w coś, co nie ma miejsca i nie jest spójne z faktami. Mamy dobrą sytuację w tabeli, która nas zadowala. Przed nami jednak są dwa mecze, które powinny dać odpowiedź, jak trudno jest wygrać kolejny mecz ligowy. Istotne jest, by po tych dwóch meczach mieć co najmniej tak samo dobrą sytuację. Na to liczę. Wiem, że mam zespół, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego. Musimy ciężko pracować, żeby myśleć o sukcesie.

- O Pucharze Polski w ogóle w tej chwili nie myślę. Jedyne nad czym myślę, to mecz z Jagiellonią oraz wybiegam lekko do meczu sobotniego, bo będzie to trzecie spotkanie w krótkim odstępie czasu.

Jak długie przerwy Sanogo i Kante?
- Dopiero dzisiejsze badania powiedzą nam więcej o urazach Vamary Sanogo i Jose Kante. U Vamary jest podejrzenie poważnego urazu [możliwe zerwanie Achillesa - przyp. Redakcja] i czekamy na informacje. Jose ryzykował trochę, wychodząc w niedzielę na boisko. Nie odnowiła mu się jednak kontuzja kolana, ale dziś będziemy wiedzieć więcej. Liczę, że nie będzie tak źle jak w przypadku Vamary czy "Veso".

Szansa Stolarskiego
- Paweł Stolarski jako zmiennik w poprzednim meczu zdał egzamin i bardzo prawdopodobne, że zagra w spotkaniu z Jagiellonią. Wrócił po urazie i długo nie grał. Wiele wskazuje na to, że będziemy z niego korzystać w następnym meczu. Możliwości na tej pozycji mamy różne. Trzeba będzie się zastanowić, która opcja jest najlepsza w jakim meczu. W starciu z Jagiellonią nie będzie jednak zaskoczeń jeśli chodzi o prawą obronę.

Powrót Rosołka
- Cieszy fakt, że Maciej Rosołek ma pierwszy tydzień treningów za sobą i jest brany pod uwagę na kolejne spotkania. Jeżeli nie wydarzy się nic niepokojącego, to będzie z nami w Białymstoku i będzie opcją do wykorzystania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Arek - 24.06.2020 / 01:09, *.master.pl

Jest groźna.. bo mają trenera

odpowiedz
Robert - 23.06.2020 / 22:43, *.inetia.pl

Vuko ocenia realnie. Trzeba się będzie jutro przyłożyć żeby nie było nerwówki w kolejnych meczach.

odpowiedz
tekken (L) - 23.06.2020 / 17:22, *.chello.pl

Trzeba z nimi wygrać, aby mieć spokój.

odpowiedz
Jano - 23.06.2020 / 16:40, *.orange.pl

Bez spiny Panowie ,Lech czy Piast też wszystkiego nie wygrają ,nie ma takiej możliwości!

odpowiedz
Gienek - 23.06.2020 / 15:34, *.netfala.pl

W takim głębokim terenie jakim jest Białystok Legia powinna wygrywać regularnie. Na tak głębokiej prowincji przyjazd Legii jest traktowany jakby co najmniej Real przyjeżdżał. Dlatego trzeba pokazać też na boisku, kto tu jest Warszawą a kto Białymstokiem.

odpowiedz
BKS - 23.06.2020 / 16:39, *.play-internet.pl

@Matigol: to że jesteście foworytem tego spotkania nie ulega wątpliwości.
Ale nikt na pięknym Podlasiu nie traktuje Legii jak Real, że jesteście w formie to nie oznacza że jutro będziecie mieli lżej.
Tak ogólnie to i tak wam gratuluję mistrzostwa.
I mniej piłkarzy takich jak Kante ????

odpowiedz
Swojak - 23.06.2020 / 17:27, *.t-mobile.pl

@Gienek: co ty bierzesz?
Odstaw szybko ????

odpowiedz
Urpix - 23.06.2020 / 22:55, *.plus.pl

@Swojak: Gość ma rację! Podlasie jest piękne :)

odpowiedz
Legia⚽️Gra - 23.06.2020 / 13:31, *.amazonaws.com

Jak bèdzie plan,to z zaskoczenia,trzeba grać z odwagá I pewnościá siebie!psycholog musi siedzieć na ławce rezerwowych!

odpowiedz
... - 23.06.2020 / 12:54, *.master.pl

Może w tym sezonie zagramy bez bramkarza? Ciekawe co dresiarz wymyśli

odpowiedz
Tomek - 23.06.2020 / 12:38, *.113.189

Panie Vukovic żeby czasem nie przyszedł Ci do głowy pomysł z Jędrzejczykiem na prawej obronie a w środku Wieteska. Jędza spokojnie da rade ale Wieteska jest słabiutki i każdy mecz kończy z jakimś wielkim błędem,który bardzo często skutkuje utratą bramki przez Legię.

odpowiedz
Obcy - 23.06.2020 / 12:44, *.t-mobile.pl

@Tomek: To ty chcesz Wieteskę na środek obrony? A mówisz,że takie babole popełnia. Stoper pozycja mało znacząca. Nie ma co.

odpowiedz
Tomek - 23.06.2020 / 13:22, *.113.189

@Obcy: A gdzie ja napisałem że chce Wieteskę na środku obrony? Czytanie ze zrozumieniem się kłania...

odpowiedz
Żmija - 23.06.2020 / 13:43, *.vectranet.pl

@Tomek: zdalne nauczanie hehehe

odpowiedz
Tomek - 23.06.2020 / 13:46, *.113.189

@Żmija: Chyba tak :)

odpowiedz
Pjoter - 23.06.2020 / 15:29, *.t-mobile.pl

@Tomek: Odp...ol się od Wietesia. Sytuacja jest napięta, żeby się nie okazało na koniec sezonu, że będziesz odszczekiwał. Chyba że ci kobietę odbił, to zrozumiem.

odpowiedz
Wariat - 23.06.2020 / 17:50, *.vectranet.pl

@Pjoter: Za to jak widać Wietes to Twoja kobieta... Wieteska jest słabiutki i jak już by Vukovic sobie wymyślił, że Jedrzejczyk na prawej stronie to w środku za Jędze niech gra Astiz a nie cienki Wieteska

odpowiedz