Marko Vesović nie zagra przez kilka miesięcy.. - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vesović zerwał więzadła!

Woytek, źródło: Legionisci.com

W niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem kontuzji nabawił się Marko Vesović. W 43. minucie prawy obrońca Legii podczas walki o piłkę źle wylądował na lewej nodze i złapał się za kolano. Szczegółowe badania potwierdziły niestety najgorszy scenariusz. Czarnogórzec zerwał więzadła w kolanie, więc czeka go bardzo długa przerwa w treningach i mozolna rehabilitacja. W tym roku kalendarzowym na pewno nie zobaczymy go na boisku.


- Jest to poważny uraz, który będzie wymagał zabiegu i rehabilitacji. To dla nas duża strata, Marko czeka długa przerwa. Najważniejsze jednak, żeby pokazał cały charakter i siłę, którą ma w sobie, by wrócił mocniejszy i silniejszy - skomentował trener Aleksandar Vuković.

Najprawdopodobniej długa przerwa czeka także Vamarę Sanogo. Francuz uszkodził ścięgno Achillesa, ale szczegółowe wyniki badań nie są jeszcze znane.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Zdzicho - 24.06.2020 / 19:26, *.tpnet.pl

Veso teraz byl jefen z najlepszych, bardzo dobra forma. Sxkoda. Zdrowia

odpowiedz
Waldi - 24.06.2020 / 16:52, *.inetia.pl

Jagiellonia - Legia 0:1 Pekhart załaduje z łba :-)

odpowiedz
Hirudoterapia - 24.06.2020 / 06:38, *.play-internet.pl

Dajcie go na pijawki gwarantuje miesiąc przerwy nie wiecej

odpowiedz
Rambo - 23.06.2020 / 21:31, *.centertel.pl

Trzymaj się Veso!!! Szybkiego powrotu do zdrowia.

odpowiedz
Micha - 23.06.2020 / 19:24, *.14.27

Veso trzymaj się. Czekamy na twój powrót.

odpowiedz
Hakon - 23.06.2020 / 18:17, *.plus.pl

Mój trener zawsze powtarzał słaba kość pęka

odpowiedz
MP.J ( L ) - 23.06.2020 / 17:31, *.chello.pl

pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale Vuković mógł przynajmniej raz na cztery - pięć meczów wpuścić Stolarskiego a tak zajechał Vesovicia....i Stolarski nie ma rytmu meczowego....Co oczywiście nie zmienia faktu że ta kontuzja jest bardzo pechowa.

odpowiedz
tekken (L) - 23.06.2020 / 17:04, *.chello.pl

Szkoda Veso, zaś Sanogo ma za słabe zdrowie na piłkę na tym poziomie.

odpowiedz
Arek - 23.06.2020 / 16:56, *.tpnet.pl

Jak pech, to pech. A był chyba w najlepszej formie, od momentu przyjścia tu.

odpowiedz
Michal - 23.06.2020 / 23:33, *.co.uk

@Arek: odnosze to samo wrazenie, wreszcie przestal irytowac niecelnoscia zagran.

odpowiedz
Eloeloelo - 23.06.2020 / 16:43, *.mm.pl

Kur.a ale pechowo

odpowiedz
Zbyszek - 23.06.2020 / 15:59, *.97.250

Ja pier... co wiadomość :( :(

odpowiedz
jasiek - 23.06.2020 / 15:33, *.play-internet.pl

Było widać już na powtórkach. Szkoda bo w końcu dobrze grał

odpowiedz
Są efekty - 23.06.2020 / 15:08, *.orange.pl

I właśnie dlatego wiele lig odpuściło sobie dogrywanie sezonu po pandemii. Długa przerwa w treningach, szybkie wejście na grę o dużej intensywności i zaraz pół zespołu będzie kontuzjowane. Sportowo lepiej było już zrobić porządne przygotowanie do nowego sezonu i pójść na jakość od sierpnia niż na siłę dogrywać przerwane rozgrywki. Zdecydowała jednak kasa, jak zwykle u nas.

odpowiedz
singspiel - 23.06.2020 / 15:20, *.atman.pl

@Są efekty: raczej zaledwie kilka. większość lig dokończy sezon. a kasa decyduje wszędzie - piłka nożna to nie rozgrywki charytatywne

odpowiedz
Książę Nocy - 23.06.2020 / 15:08, *.inetia.pl

Dziękujemy sztabie od przygotowanie fizycznego. To bardzo wymowne, że trzech ważnych grajków ma kontuzję ciurkiem. Fantastycznie ku*wa.

odpowiedz
Dddddd - 23.06.2020 / 17:40, *.myvzw.com

@Książę Nocy: idź spać

odpowiedz
pol - 23.06.2020 / 17:51, *.chello.pl

@Dddddd: sam idź spać ....on ma rację.
Trenerzyna pinokio i jego gówniany sztab.

odpowiedz
... - 23.06.2020 / 19:37, *.t-mobile.pl

@pol: wina głównie trenerzyny dyzmovicia

odpowiedz
Darek - 23.06.2020 / 19:54, *.t-ipconnect.de

@Książę Nocy: Sztab nie jest winny kontuzji Vesovicia.To Vesovic za mocno wypuścił sobie piłkę i później musiał ją gonić by jej nie stracić. W konsekwencji tej źle zagranej piłki za chwilę źle stanął i nieszczęście gotowe.
Co do Sanogo to nigdy nie był ważnym piłkarzem Legii i już raczej nie będzie.
Osobiscie cieszę się że Stolarski dostanie wiecej szans na grę.

odpowiedz
Andree - 24.06.2020 / 00:42, *.mm.pl

@pol: ucz sie chłopczyku do egzaminow gimnazjalnych... bo żaden sztab Ci nie pomoże...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.06.2020 / 14:45, *.chello.pl

Niestety, ale poprawnie wykonać wślizg, nie jest łatwo. Veso jest aktywny w ataku, ale ma swoje deficyty, czyli dośrodkowania i gra w obronie. Tym razem niespecjalnie kontrolował wybicie piłki i pojechał.... do ortopedy. Byle szybko wyzdrowiał.

odpowiedz
lucho_83 - 23.06.2020 / 14:12, *.81.66

No to pograne :/ Podejrzewam że może na rundę wiosenna wróci, albo dopiero od sezonu 2021/2022......

odpowiedz
singspiel - 23.06.2020 / 15:22, *.atman.pl

@lucho_83: to już raczej nie u nas...

odpowiedz
Piotr - 23.06.2020 / 13:58, *.play-internet.pl

Zauważ, że dobry grajek który przychodzi do polskiej ligi - czyt. Verso, musi mieć jakiś feler i to jest właśnie to. Ale z drugiej strony, tonie sądzę żeby to była wina lekarzy, ci piłkarze nie są widoczne przygotowani fizjologicznie na takie obciążenia i jest to tylko zależne są d ich możliwości a nie błędów sztabu

odpowiedz
Gepetto - 23.06.2020 / 13:53, *.chello.pl

Ani Veso ani Sanogo już u nas nie pogra. Zauważcie, że każdy zawodnik, który u nas ma kontuzję zaraz łapie uraz za urazem. Niestety mamy amatorski sztab medyczny. Moim zdaniem to od kilku lat jest największą pięta Achillesa Legii. Trzeba wystawić niestety chłopaków na listę transferową może ktoś się skusi. Szkoda płacić pensji za siedzenie na trybunach i szkoda ich zdrowia w przyszłości, a tak to może im ktoś inny pomoże żeby problemów na emeryturze w normalnym funkcjonowaniu nie mieli...

odpowiedz
eduardo - 23.06.2020 / 16:18, *.toneticgroup.pl

@Gepetto: kontuzje sie zdarzaja, nie tylko w Legii. W topowych druzynach Europy sa takie problemy, wiec nie sadze ze to kwestia sztabu medycznego

odpowiedz
Michał - 23.06.2020 / 13:53, *.plus.pl

Ja pikole dramatyczne wiadomości.W tabeli wszystko się układa super gorzej ze zdrowiem naszych chłopaków.DUŻO DUŻO ZDROWIA PANOWIE.CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!!Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia na stadionie panowie.Jazda po mistrza bo mistrz jest tylko jeden-LEGIA!!!Pozdrawiam wszystkich LEGIONISTÓW

odpowiedz
Majkel - 23.06.2020 / 13:41, *.mm.pl

Był mocno w gazie. Szkoda zwłaszcza pod kątem jesieni. Zdrowia Marko!

odpowiedz
benq76 - 23.06.2020 / 13:22, *.tpnet.pl

jak ktoś ma możliwosc to niech sprawdzi jak do tego doszło...we wczesniejszej akcji głupie straty,,,i w tej z kontuzją również po jego błędach ...także trochę na własne życzenie...nawet Vuko kręcił głową że robi babole

odpowiedz
WarszawskaOchota - 23.06.2020 / 13:03, *.orange.pl

Bardzo zła wiadomość.
Vesović gra zawsze solidnie, życzę szybkiego powrotu do zdrowia !
Czyli kto teraz w jego miejsce ? Czyżby Paweł Stolarski ? Pamiętam kilka spotkań w których pokazał się z dobrej strony, więc może podoła.

Co do Sanogo, to widać ewidentnie że ten piłkarz jest ,,szklany'' Klub powinien poważnie rozważyć możliwość sprzedaży tego piłkarza.
Orientuje się ktoś ile jeszcze jest ważny kontrakt z Sanogo ?

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.06.2020 / 13:10, *.vectranet.pl

@WarszawskaOchota: boje się, że Vuko będzie kombinował z Babolem Wieteską i przesuwaniem Jędzy na prawo... A Vamara jeszcze rok kontraktu... Piłkarz niezły, ale zdrowie na karierę nie pozwoli.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 23.06.2020 / 13:50, *.orange.pl

@Sputnik 44:
Aż tak nie będzie ryzykował , mam przynajmniej taką nadzieję.
Jeszcze rok kontraktu, to sporo.
W meczu z Arką, kiedy Sanogo wszedł na boisko i strzelił gola po tak długiej przerwie , miałem nadzieję że wreszcie będzie miał więcej czasu żeby coś konkretnego pokazać, bo umiejętności widać że ma.
Tylko niestety jego zdrowie jest kiepskie, było w Legii kilku piłkarzy którzy mieli ,,papiery na grę'' tylko cały czas zdrowie szwankowało, myślę że z Sanogo będzie tak samo.
Niestety.

odpowiedz
... - 23.06.2020 / 12:53, *.master.pl

Pipom się grać nie chce i symulują !!!

odpowiedz
S - 23.06.2020 / 12:52, *.chello.pl

Paradoksalnie kontuzja Veso podnosi cenę za Karbownika...

Veso, trzymaj się!

odpowiedz
Oski - 23.06.2020 / 12:47, *.79.31

Veso trzymaj się !!!!! zdrowia !!!!!! szkoda chłopaka !!!!!

odpowiedz
Iceman1916 - 23.06.2020 / 12:44, *.orange.pl

Szkoda chłopaka ???? faktycznie miał najlepszy czas w Legii, dawał z siebie wszystko i razem z Wszołkiem robił różnicę w ataku. Ile może zmienić jeden mecz. Z względnego spokoju w składzie po totalny ból głowy Vuko. Z 4 napastników mamy jednego. A mecz wcale nie był jakiś brutalny.

odpowiedz
ANTYzygo - 23.06.2020 / 12:39, *.com.pl

ja pier..., ale dramat.
Współczuję z całego serca. Trzymaj się, dużo zdrowia i czekam na powrót!!!
Zdrowia!!!

odpowiedz
Pjoter - 23.06.2020 / 12:37, *.tpnet.pl

Veso trzymaj się !!!

odpowiedz
ding - 23.06.2020 / 12:37, *.chello.pl

Biednemu zawsze wiatr w oczy :-(

odpowiedz
bum - 23.06.2020 / 12:35, *.135.90

Szacowane 8 mscy przerwy...Mozna sie spodziewac ze to koniec Marko w Legii. Jezeli nie przedluzy kontraktu w czasie kontuzji tzn ze chce odejsc i szykuje sie na zmiany barw. Zreszta co sie dziwic jak w Legii cyrki sa. Z zewnatrz kazdy mysli polski real a jak przyjdzie do klubu i ligi to po jednym sezonie widzi co jest grane... Oni mysla ze Legia ambitny klub naprawde a pozniej...w el LE zamiast Carlitosa gra Kulenovic... sie dziwic ze nie chca przedluzac kontraktow hehe. Ambicje maja wieksze niz mln euro dla prezesa z jakis tam transferow. Takie realia no coz

odpowiedz
Tomek Mokotów - 23.06.2020 / 12:32, *.play-internet.pl

Kolejny odpoczynek Sanogo. Przecież to dramat z tymi kolorowymi w Legii, jak buty cisną to spodenki, jak nie kolano to kostka. Jak nie pulpet to półamator...

odpowiedz
kowaL - 23.06.2020 / 12:32, *.play-internet.pl

Oto skutki pauzy przez Covida, zobaczycie co będzie się działo przez ostatnich 6 kolejek, mecze co trzy dni, trup będzie słał się gęsto i to nie tylko w Legii...

odpowiedz
CBR - 23.06.2020 / 12:31, *.mm.pl

Wiadomo, że szkoda VESO ale uważam, że teraz Stolar będzie miał możliwość pokazania swojej wartości. Taka jest piłka..... Problem jednego jest szansa dla drugiego........ Teraz tylko STOLAR walcz i pokazuj się to mistrzostwa będziemy pewni już po meczu w weekend

odpowiedz
sap - 23.06.2020 / 12:29, *.chello.pl

Szkoda, akurat wtedy kiedy był w szczycie formy. Stolarski w końcu będzie się mógł pokazać i oby dał rade.

odpowiedz
bez - 23.06.2020 / 12:07, *.47.93

Jak tylko zaczął swoje rajdy w tym meczu to stwierdziłem, że skończy z kontuzją. Szkoda, bo zaczął wreszcie pokazywać swój potencjał

odpowiedz
olew - 23.06.2020 / 12:03, *.vectranet.pl

o k.... ! Trzymaj się Veso ! Taki Grajek nap wypadł , szkoda, Szkoda !

odpowiedz