Inaki Astiz - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz przedłużył kontrakt z Legią

źródło: legia.com

Iñaki Astiz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2021 roku. Obrońca miał ze stołecznym klubem umowę ważną do 30 czerwca br.

- Bardzo cieszę się, że kolejny rok będą grał w tak wspaniałym klubie. Jestem szczęśliwy i zadowolony, ale jednocześnie moje myśli krążą przy tym, że w najbliższych tygodniach mamy bardzo ważne mecze i musimy się na nich skoncentrować. Tworzymy dobrą drużynę i czujemy się jak rodzina - jeden zawodnik wspiera drugiego. Nadal moja rola będzie polegać również na pomaganiu młodszym zawodnikom w zaadoptowaniu się do zespołu. Chcę, żeby jak najwięcej skorzystali z treningów pierwszej drużyny, dobrze pracowała ich głowa i zostali lepszymi piłkarzami w przyszłości - mówi Inaki Astiz.

- Obecność Inakiego w naszym zespole, w naszej szatni to ważny element budowania zespołu, który walczy o najwyższe cele. Nawet kiedy znajduje się na drugim planie, to jego mentalność, odpowiedzialność i zaangażowanie ma ogromny wpływ na sukcesy klubu. Jako doświadczony zawodnik nie tylko pomaga nam na boisku, ale i stanowi wzór i wsparcie dla młodzieży, na której w obecnych czasach ciąży ogromna presja - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Kaktus - 24.06.2020 / 19:58, *.tpnet.pl

Sorry, ale po co?
Astiz naprawdę świetny gość, ale to już za wysokie progi dla niego

odpowiedz
Marek - 24.06.2020 / 15:13, *.centertel.pl

Pomysł Legii na puchary - młodzi, którzy może kiedyś odpalą i dziadki u końca kariery...Rola Astiza będzie taka jak Peszki w reprezentacji. Zamiast zostawić kontrakty zawodnikom od "atmosfery w szatni', mogliby w końcu sprowadzić jakiegoś stopera np. Jacha z Rakowa lub Runje z Jagiellonii. Ci nasi środkowi obrońcy poza Jedzą to jacyś paralitycy.

odpowiedz
Matt - 24.06.2020 / 14:18, *.tpnet.pl

Też bardzo mnie to cieszy. Dziwi mnie tylko, że Inaki nie gra zamiast Wieteski. Nie wierzę, że jest słabszy.

odpowiedz
Olaf - 24.06.2020 / 15:25, *.vectranet.pl

@Matt: nie gra po to żeby za grę juniorów w Pro Junior System dostać 3 mln zł.
Wiadomo, Astiz jest lepszy.

odpowiedz
Marcel - 24.06.2020 / 01:04, *.t-mobile.pl

Dobra decyzja, ale szkoda, że na tych samych zasadach nie można było przedłużyć kontraktów z Malarzem i Radoviciem...

odpowiedz
znajca - 24.06.2020 / 06:56, *.com.pl

@Marcel:
Popieram w kwestii Radovicia, a mącicielowi szatniowemu Malarzowi mówię 'dziękuję'.

odpowiedz
Pawcio - 24.06.2020 / 07:49, *.orange.pl

@Marcel: Radovic mial za duze ego zeby grac w 2-ce. Z jakis powodow Vuko podziekowal i Malarzowi, Rado i Kucharczykowi

odpowiedz
Ja - 24.06.2020 / 09:18, *.play-internet.pl

@Marcel: przecież im to proponowali tylko odmówili, bo nie chcieli się jeszcze szykować na piłkarską emeryturę.

odpowiedz
hajdukL - 24.06.2020 / 00:49, *.ar-network.pl

Astiz to dla mnie wzór profesjonalizmu. Mimo słabszej niekiedy formy piłkarskiej, forma fizyczna nienaganna. Bardzo źle to odebrałem gdy po czerwonej kartce z Wisłą Płock usłyszał od swoich kibiców wyp.. Kto jak kto ale on na takie traktowanie nie zasłużył. Tym bardziej, że koszulki ani razu nie kopnął...
Zdrowia i niech zostanie z Legią jak najdłużej.

odpowiedz
Maciek - 23.06.2020 / 23:38, *.prioritytelecom.net

na naszą ligę bardzo dobry obrońca a młodych trzeba sprzedawać.

odpowiedz
Vuko - 23.06.2020 / 19:16, *.play-internet.pl

Ciekawe po co?
Po to by brać kasę!

odpowiedz
mistral - 23.06.2020 / 19:57, *.orange.pl

@Vuko: ty tylko o kasie a to bedziesz mu placil

odpowiedz
derry - 23.06.2020 / 20:27, *.chello.pl

@Vuko:
może zostawmy pytanie bez wymądrzania się skoro Vuko potrzebuje go w drużynie?

odpowiedz
P. - 23.06.2020 / 19:12, *.orange.pl

Dobry duch zespolu. Dobra informacja!!

odpowiedz
... - 23.06.2020 / 17:28, *.master.pl

I tak do 100lat

odpowiedz
WETERAN - 23.06.2020 / 17:18, *.chello.pl

Cieszę się, że docenia się tego piłkarza i człowieka. Mam nadzieję, że zostanie z nami, by uczyć młodych.

odpowiedz
haha - 23.06.2020 / 17:14, *.135.90

Filar... hahah. Oczywiscie szacunek dla Inakiego ale juz wiemy kto zazagra na srodku obrony a kto zastapi Veso na prawej. DM ty to jestes tegi umysl pozamiatales!

odpowiedz
eduardo - 23.06.2020 / 20:03, *.toneticgroup.pl

@haha: kombinujesz na krotka mete

odpowiedz