fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Stal Mielec awansowała do Ekstraklasy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Po wygranej 3-0 nad Zagłębiem Sosnowiec awans do Ekstraklasy wywalczyła Stal Mielec. Po raz ostatni zespół z Mielca występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 1995/1996. Łącznie rozegrał w niej 25 sezonów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
Majk - 19.07.2020 / 13:12, *.centertel.pl

Abstrahując od sympatii kibicowskich. Jeden z nielicznych klubów w których piłkarze Legii się rozwijają. Do dzięki im wystrzeliła forma Majeckiego, oby podobnie z pozostałymi piłkarzami Legii. Skoro zmusili tego lenia Żyro starszego do pracy, to musi być coś pozytywnego w tym klubie ????

odpowiedz
Innowator - 18.07.2020 / 21:14, *.orange.pl

To fajnie że klub z takimi tradycjami wraca do Eklasy ! Brawo "stalówka" !!! A jakich grajków kiedyś mieli..... Zygmunt Kukla na bramce, w obronie Franciszek Smuda, w pomocy Henryk Kasperczak a w ataku byli w tamtych latach - Lato, Szarmach i Domarski, który strzelił anglikom gola i dzięki niemu awansowaliśmy do finałów MŚ w 74 roku. Dziś grają tam nasi bracia Michał i Mateusz Żyrowie. Szacun dla klubu a może i warto się z kibicami Stali zakumplować ? :)

odpowiedz
darekforest - 19.07.2020 / 20:48, *.as9105.com

@Innowator:

Stal Mielec nigdy nie miala przydomku Stalowka. To dla nich obraza. Stalowka to odwieczny rywal zza miedzy-Stal Stalowa Wola.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 18.07.2020 / 19:27, *.centertel.pl

To będą mecze których nie da się oglądać

odpowiedz
damien - 18.07.2020 / 15:44, *.216.12

malutki stadion teraz jest w Mielcu, ale ciekawa historia i mieli króla strzelców mistrzostw świata w napadzie - ile klubów się może pochwalić? Myślę ze przyjemne 5:0 z nimi. Chyba dobra akademia, bo kasy raczej tam nie ma. Ja się ciesze, mam dość tych klubów bez tradycji, czy na obcych stadionach w Eklapie.

odpowiedz
Lukasz2634 - 18.07.2020 / 17:35, *.plus.pl

@damien: najbiedniejsi nie będą. Między innymi PGE i olimp jako sponsorzy

odpowiedz
atmosferic - 18.07.2020 / 14:18, *.orange.pl

Mateusz zyro powinien dostac szanse na oboronie w pierwszej druzynie to samo holownia. W koncu po to wypozyczamy by sie ogrywali i zyskiwali doswiadczenie. Skoro w kadrze jest Stolarski i dostaje szanse to Zyro i Holownia powinni bardziej byc.

odpowiedz
FWK - 18.07.2020 / 11:28, *.play-internet.pl

...a pani Hani pi...oli Lecha z Poznania!!!

odpowiedz
Dexter - 18.07.2020 / 09:28, *.centertel.pl

Polowe pierwszej jedenastki mają na wypożyczeniu

odpowiedz
Mojo jojo - 18.07.2020 / 04:44, *.t-mobile.pl

stalówce mielec wsadzimy w d widelec!

odpowiedz
Zgred Wyjazdowiec - 18.07.2020 / 07:53, *.elartnet.pl

@Mojo jojo: Tarnobrzeg Siarce, wsadzimy w doope 3 palce.

odpowiedz
Lolo Ferarri - 18.07.2020 / 10:18, *.chello.pl

@Zgred Wyjazdowiec: Wisle Pulawy Wsadzimy liście i trawy... w dooope

odpowiedz
Świstak666 - 18.07.2020 / 10:28, *.plus.pl

@Mojo jojo: czekam na to ponad 20lat ;)

odpowiedz
F - 18.07.2020 / 11:28, *.play-internet.pl

@Zgred Wyjazdowiec: Siara,Siara,qrwa stara.

odpowiedz
varsovian - 18.07.2020 / 14:39, *.orange.pl

@Zgred Wyjazdowiec: Śmierdzi wam z doopy, Radzionków śmierdzi wam z doopy :D

odpowiedz
Koń - 18.07.2020 / 19:33, *.plus.pl

@varsovian:
Resovia Rzeszów to chluba wszystkich pasztetów, Stalowa Wola to kebs na cienkim i cola!

odpowiedz
Żmija - 18.07.2020 / 22:43, *.vectranet.pl

@Lolo Ferarri: wsadź sobie - Puławy zawsze z Legią!

odpowiedz
Pjoter - 19.07.2020 / 14:20, *.amazonaws.com

@Zgred Wyjazdowiec: Odra Opole..ja Odrę w dupę pier....olę, nawet Pan Zdzisław pier.....oli Odrę Wodzislaw????

odpowiedz
Lebaid - 18.07.2020 / 03:35, *.vectranet.pl

A czemu oprócz suchej wiadomość i nie ma o legijnych akcentach? ;)

odpowiedz
Szemrany - 18.07.2020 / 00:12, *.centertel.pl

Jedne z najlepszych wyjazdów i niezapomniany grill w pokoju hotelu klubowego????????????

odpowiedz
Kajtek - 18.07.2020 / 08:47, *.orange.pl

@Szemrany : o którym sezonie wspominasz?

odpowiedz
Arek - 17.07.2020 / 23:33, *.tpnet.pl

Dawne czasy się przypominają. Tylko, co tam się odpier...la w tym Zagłębiu. Jeszcze niedawno ekstraklasa, a teraz.....

odpowiedz
Fajnie - 17.07.2020 / 22:46, *.chello.pl

Byle nie żadne radomiaki czy termalici????

odpowiedz
Brawo Żyrko! - 17.07.2020 / 22:39, *.com.pl

Starszy Żyro dwie bramki. Super, niech się chłop odbuduje bo strasznie skrzywdził go ten lamus w Anglii. Mógł złamać mu karierę. Kto wie, może bracia zagrają razem na Ł3 dla nas.

odpowiedz
Jasiu U. - 17.07.2020 / 22:28, *.cyfrowypolsat.pl

Kolejny trudny mecz się szykuje! Już niedługo Stal Mielec-Legia Warszawa 2:0

odpowiedz
Zgred - 17.07.2020 / 22:26, *.02.net

Nawet ksiądz Zdzisław pier.... ODRĘ Wodzisław

odpowiedz
BBC - 18.07.2020 / 14:12, *.t-mobile.pl

@Zgred: nawet biedronki pier...l Amice Wronki

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.07.2020 / 22:11, *.play-internet.pl

Ciekawe,czy uprowadzony fan Stali z rozrzewnieniem wspomina wizytę kibiców Legii w Mielcu.eFka,qrewka,ea Stal Mielec.

odpowiedz
Nutria - 17.07.2020 / 22:56, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: bylem w tym autokarze ;)

odpowiedz
Filip - 17.07.2020 / 21:48, *.111.202

Stal Mielec to k.. i widelec. Jeszcze tylko Siarka I Stal Stalowa Wola i czlowiek odmlodnieje. Oby w barazach wygral Radomiak a nie satelicki klub Amici lub Termalika

odpowiedz
Qwerty - 17.07.2020 / 21:36, *.chello.pl

Fajnie by było gdyby Radomiak awansował.

odpowiedz
Sss - 17.07.2020 / 21:26, *.chello.pl

Stalówce Mielec wsadzimy w doope widelec...... W sumie wolę Mielec niż jakieś słoniki z Termalici

odpowiedz
L - 17.07.2020 / 21:14, *.chello.pl

Stalówce Mielec wsadzimy w dupe widelec

odpowiedz
Gclw - 17.07.2020 / 21:12, *.play-internet.pl

Same potęgi, jeszcze Termaliki brakuje...

odpowiedz
Ktoś - 17.07.2020 / 22:05, *.centertel.pl

@Gclw: przeczytałeś do końca? 25 sezonów w najwyższej lidze.

odpowiedz
T - 17.07.2020 / 22:59, *.virginm.net

@Gclw: stal dwukrotny mistrz polski, grali nawet z realem madryt w pucharach

odpowiedz
Gclw - 17.07.2020 / 23:34, *.play-internet.pl

@Ktoś: i co z tego? Jeszcze Polonię zaproś do ekstraklasy...

odpowiedz
Olaf - 18.07.2020 / 00:06, *.vectranet.pl

@Ktoś: koledze pewnie chodziło o to że , kasy nie mają i będą grać jak ŁKS w tym sezonie... wejdą do ligi aby zaraz spaść w słabym stylu.

odpowiedz
... - 18.07.2020 / 08:36, *.t-mobile.pl

@Gclw: wszołek już jest

odpowiedz