Rosołek strzelił w piątek trzy gole - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

GKS Bełchatów 1-6 Legia Warszawa

Mocne otwarcie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa rozgromiła GKS Bełchatów w pierwszym spotkaniu sezonu 2020/21 aż 6-1. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Maciej Rosołek (trzy), Filip Mladenović, Paweł Wszołek i Damian Hilbrycht (trafienie samobójcze). Mistrzowie Polski pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Przez pierwsze minuty stroną przeważającą była Legia. Gracze Aleksandara Vukovicia atakowali głównie lewą stroną, gdzie po raz pierwszy w nowych barwach grał Filip Mladenović. Na początku Serb popisał się dwoma dokładnymi dośrodkowaniami w pole karne, gdzie niecelny strzał głową oddał Tomas Pekhart. Mistrzowie Polski starali się grać pressingiem. Efekt tego zobaczyliśmy kwadrans po pierwszym gwizdku. Obrońców GKS-u nacisnął Domagoj Antolić, piłkę wywalczył Pekhart, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Maciej Rosołek. Gospodarze tego wieczoru nie mieli w ofensywie kompletnie nic do powiedzenia. Defensywa przyjezdnych była bardzo dysponowana i nie pozwalała przeciwnikom na zbyt wiele. W 28. minucie legioniści trafili po raz drugi. Wszystko rozpoczęło się od dokładnego dośrodkowania z prawej strony do Pekharta, którego uderzenie głową trafiło w słupek. Na szczęście w pogotowiu był jeszcze Luquinhas, który wyłożył futbolówkę do Rosołka, a ten z bliskiej odległości po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 35. minucie GKS po raz pierwszy poważnie zagroził Legii i od razu skończyło się to golem. Po wrzutce z głębi pola obrońcy "Wojskowych" nie potrafili kilkukrotnie wybić piłki poza szesnastkę, z czego skorzystał Damian Hilbrycht, strzałem z półobrotu pokonując Boruca. Na legionistach nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Wiedzieli oni, że mają spotkanie całkowicie pod kontrolą i że lada chwila nadejdą kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Niewiele przed przerwą udało się wrócić do dwubramkowego prowadzenia. Po wrzutce z rzutu rożnego Mladenovicia niefortunnie we własnej szesnastce interweniował Michał Pawlik, który pokonał własnego bramkarza.

Kilka minut po przewie świetną indywidualną akcję przeprowadził Luquinhas, który przebiegł z piłką ponad połowę boiska, lecz na samym końcu został powstrzymany przez Pawła Lenarcika. W 53. minucie prowadzenie Legii podwyższył Paweł Wszołek. Pomocnik skorzystał z bardzo dobrego prostopadłego podania od Rosołka i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi GKS-u. Piłkarze Vukovicia nie zamierzali jednak zwalniać tempa. Szczególnie aktywny na lewej stronie był Mladenović, który po niespełna godzinie gry udokumentował swoją dobrą grę strzelonym golem. Obrońca znakomicie podłączył się do akcji i będąc w polu karnym pokonał Lenarcika mocnym uderzeniem.

W 67. minucie było już 6-1. Akcję rozpoczęli piłkarze, którzy przed momentem pojawili się na murawie. Josip Juranović miękko podał do Mateusza Hołowni, ten przytomnie wycofał piłkę do Rosołka, a ten skomplementował hat-tricka. Goście tego wieczoru prezentowali się naprawdę świetnie. Widać było, że pomimo krótkiego okresu przygotowawczego udało się wypracować w drużynie pewne schematy i zagrania. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry szansę z rzutu wolnego miał Luis Rocha. Portugalczyk celnie uderzył celnie i dobrą interwencją popisał się Lenarcik. W 88. minucie po raz pierwszy dobrze na linii zanotował Boruc, kiedy odbił mocną próbę jednego z przeciwników.

Puchar Polski
I runda
#BEŁLEG
2200
Bełchatów
14.08.2020
20:30
GKS Bełchatów
Legia Warszawa
GKS Bełchatów
1-6
Legia Warszawa
33' Hilbrycht
(1-3)
Rosołek 12'
Rosołek 28'
Pawlik (s) 44'
Wszołek 53'
Mladenović 60'
Rosołek 67'
1 Paweł Lenarcik
2 Mateusz Szymorek
4 Seweryn Michalski
5 Michał Pawlik
7 Szymon Łapiński 61'
8 Damian Hilbrycht 46'
19 Arkadiusz Najemski 46'
21 Mariusz Magiera
30 Łukasz Wroński 83'
59 Przemysław Zdybowicz 61'
70 Marcin Sierczyński
12 Daniel Niźnik
6 Damian Michalak 61'
9 Patryk Winsztal 46'
10 Dawid Flaszka 46'
11 Damian Warnecki
14 Bartłomiej Eizenchart 61'
20 Piotr Skrobosiński
22 Kewin Komar
45 Bartłomiej Lisowski 83'
Artur Boruc 1
66' Michał Karbownik 14
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
71' Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
66' Domagoj Antolić 7
Bartosz Slisz 99
66' Luquinhas 82
Maciej Rosołek 39
66' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
66' Josip Juranović 2
66' Mateusz Hołownia 3
71' Luis Rocha 16
66' Andre Martins 24
66' Kacper Kostorz 30
Inaki Astiz 34
Paweł Stolarski 41
William Remy 44
Trener: Marcin Węglewski
Asystent trenera: Patryk Rachwał
Kierownik drużyny: Radosław Drogosz
Lekarz: Włodzimierz Niemyjski
Masażyści: Damian Zieliński, Janusz Kaczmarek
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Damian Sylwestrzak
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Adam Karasewicz
Techniczny: Paweł Malec
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (69)

+dodaj komentarz
Ogarniecie bracia - 17.08.2020 / 01:13, *.optonline.net

Co z Kopa ?
Ktoś to ogarnie.

odpowiedz
jax - 16.08.2020 / 21:44, *.amazonaws.com

podobno Valencia widziany w stolicy

odpowiedz
Zeigbo - 15.08.2020 / 22:16, *.plus.pl

Czy Valencia do Legii?

odpowiedz
Antykrzeszczu - 15.08.2020 / 22:57, *.chello.pl

@Zeigbo: Jest duża szansa.

odpowiedz
Franko(L) - 15.08.2020 / 18:40, *.t-mobile.pl

Ten Rosołek to niech lepiej nie "komplementuje hattricków". Wolę żeby KOMPLETOWAŁ.....

odpowiedz
bronek49 - 15.08.2020 / 17:26, *.chello.pl

niestety ale bramka Boruca

odpowiedz
Ja - 15.08.2020 / 23:58, *.chello.pl

@bronek49: tak, a obie wojny światowe i wybuch w Bejrucie to też jego wina... Co miał zrobić przy petardzie z piątego metra? Bramkę zawalił Wieteska.

odpowiedz
Szkoda ,że tylko 6 - 15.08.2020 / 17:18, *.t-mobile.pl

Czemu nie 8

odpowiedz
eL - 15.08.2020 / 16:01, *.plus.pl

brawo. Ważne ze był styl i widać że jest zgranie. Pamiętam męki z hafnarfiodorem czy hetmanem....

odpowiedz
AAA - 15.08.2020 / 14:23, *.plus.pl

Najgorszy na boisku Karbownik i Ślisz.

odpowiedz
Bródno - 16.08.2020 / 14:46, *.chello.pl

@AAA: ślisz to straszna padaka

odpowiedz
Kibic Legii zna zawidników Legii - 17.08.2020 / 01:18, *.optonline.net

@Bródno : w Legii nie gra żaden Ślisz, tak napisze tylko troll.
Zapamiętaj trollu na przyszłość, Slisz !

odpowiedz
:) - 15.08.2020 / 14:16, *.t-mobile.pl

Fakien

odpowiedz
Wolfik - 15.08.2020 / 13:02, *.play-internet.pl

Mecz oglądało się fajnie. Bardzo dobre wejście do zespołu Mladenovicia, skuteczny Rosołek, dynamiczny Luqi i pewny siebie Wszołek. O Borucu trudno cokolwiek powiedzieć, oprócz tego, że był w składzie. Równie z powodzeniem mógłby siedzieć na ławce i czasami zaglądać na boisko. Pewna wygrana cieszy, chociaż trzeba mieć świadomość że graliśmy z zespołem który rzutem na taśmę uratował 1-ligę. Takie przetarcie przed meczem pucharowym na pewno jednak wskazane.

odpowiedz
Władeczek - 15.08.2020 / 10:49, *.play-internet.pl

Faken

odpowiedz
Krzeszczu - 15.08.2020 / 10:24, *.bredband2.com

Odpyeerdolcie sie od Wladeczka. On ma swoj styl, swoj zargon, cynizm i swoj humor. Cechy ktorych brakuje wiekszosci komentujacych na tym forum. Wiec zluzujcie majty i dajcie mu spokoj z durnymi komentarzami typu "co to faken"
Nie podoba sie, to nie czytac. Nikt nikogo do tego nie zmusza.

odpowiedz
spasiony - 15.08.2020 / 11:35, *.33.235

@Krzeszczu: obawiam sie, ze Wladeczkow jest juz tutaj kilku, zaczeli pojawiac sie nieudolni plagiatorzy...
A jak ktos nie wie co to "faken" to przypominam, ze prawa autorskie naleza do Adama Nawalki jeszcze z czasow jak prowadzil Gornika Zabrze. "Zapisz to, faken!"

odpowiedz
Marcel - 15.08.2020 / 12:39, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu: No właśnie - jak ci się nie podobają komentarze osób, które krytykują Władeczka to ich nie czytaj i nie komentuj. Bo ci, którzy nie lubią Władeczka też mają prawko mieć swoje zdanie. Także sam zluzuj majty koleżko bo ci krew z nosa pójdzie.

odpowiedz
Krasnal - 15.08.2020 / 19:59, *.telkab.pl

@Krzeszczu: no to jeśli faken jest od Nawałki to ten cały władeczek jest największym kseroboyem a po drugie chyba jest wolność w tym kraju i na pewno nikt nie bedzie pisal co kto może a czego nie.. dziękuję

odpowiedz
eLo - 16.08.2020 / 14:51, *.chello.pl

@Krzeszczu: masz krótką pamięć duński bumie sam kiedyś jechałeś temu od faken

odpowiedz
Krzysiek - 15.08.2020 / 09:49, *.centertel.pl

Mocne otwarcie ze słabym przeciwnikiem.
Ale zwycięstwo oczywiście cieszy.


odpowiedz
KLanik - 15.08.2020 / 09:44, *.chello.pl

Dużo młodych Polaków. Tak trzymać i niech będą sami nasi. Legia to polski klub! CWKS!

odpowiedz
Radom L - 15.08.2020 / 08:56, *.plus.pl

Boruc na ławę!

odpowiedz
Odp - 15.08.2020 / 20:50, *.domynet.pl

@Radom L: Radom do Radomia!

odpowiedz
Swojak (L) - 16.08.2020 / 08:22, *.centertel.pl

@Radom L: warchoły nie mają prawa głosu.

odpowiedz
Władeczek - 15.08.2020 / 08:54, *.play-internet.pl

Dobra robota Legio faken! Bayern rozgromił Barcelone a Legia też nie gorsza, też rozgromiła klub na "B". Maciora była faken, ale większa się mrozi na wtorek.

odpowiedz
Praszka - 15.08.2020 / 08:46, *.play-internet.pl

O co chodzi z tym,, faken,, w niektórych wypowiedziach. Jakaś nowa moda? Taki slang teraz zapanował? Nieraz to czytac się nie chce, albo się starzeje...

odpowiedz
(L)istek - 15.08.2020 / 15:54, *.play-internet.pl

@Praszka: Poczytaj Władeczka to się dowiesz ocb faken.Na początek musisz kupić lg 95" oled i obejrzeć mecz Legii w asyscie maciory faken.

odpowiedz
(L)istek - 15.08.2020 / 16:00, *.play-internet.pl

@Praszka: Ja jestem rocznik 81 i na początku też nie wiedziałem o co mu chodzi:)

odpowiedz
Mareczek - 15.08.2020 / 08:27, *.net.pl

I tak ma grać Legia faken, mistrz faken

odpowiedz
korektor Do re(d)akcji - 15.08.2020 / 04:17, *.centertel.pl

Rosołek może komplementować wszystko, ale hat-tricka to raczej skompletował ;)

odpowiedz
ma(L)bork - 15.08.2020 / 00:40, *.plus.pl

Teraz wiemy dlaczego Cracovia nie chciala grac superpucharu

odpowiedz
Olaf - 15.08.2020 / 00:32, *.vectranet.pl

Brawo!!! Tak to powinno wyglądać ZAWSZE !!!!

Legia II niech się uczy jak wygrać 4 ligę.

odpowiedz
Siwy - 15.08.2020 / 00:21, *.as9105.com

Aż się chce oglądać tak grająca Legię! Brawo!

odpowiedz
? - 14.08.2020 / 23:51, *.versatel.nl

Gwilla i Kante zdrowi?

odpowiedz
Trampek. - 14.08.2020 / 23:36, *.net.pl

O meczu wiadomo wszystko. Natomiast po raz pierwszy muszę pochwalić pracę sędziego głównego Damiana Sylwestrzaka , który dał przykład jak powinno się sędziować - dla tak zwanych sędziów okrzykniętych / czytaj oklepanych/ przez PZPN. Dobry sędzia to taki sędzia,który jest "niewidoczny" , a jednocześnie umiejący utrzymać rygory gry na boisku.Takim właśnie sędzią był dziś Damian Sylwestrzak. Brawo. Tacy sędziowie powinni sędziować na boiskach e-klapy. Dotychczasowi sędziowie powinni udać się na zasłużoną / mniej czy więcej/ emeryturę , albo ... zmienić zawód. Od spektaklów na boisku są piłkarze , a nie sędziowie.

odpowiedz
Arek - 14.08.2020 / 23:47, *.tpnet.pl

@Trampek. : nie jest jeszcze urobiony przez rudego/Przesmyckiego. Jeszcze ma czas. To tak pół żartem, pół serio, ale obyś miał rację. A co do meczu, trzeba przyznać. Miły początek sezonu.

odpowiedz
Wolfik - 15.08.2020 / 00:14, *.play-internet.pl

@Trampek. : Zgadzam się co do oceny pracy sędziego. Dobrze wykonał swoją robotę. Widać, że jeszcze nie jest zmanierowany.

odpowiedz
znajca - 15.08.2020 / 06:34, *.plus.pl

@Arek:
Część z Was usrała się na tego Bońka, że hoho! Musisz być bardzo młody i nie pamiętasz czasów Dziurowicza, Listkiewicza i Laty. Nie wspomnę, że Boniek to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii, obok Deyny i Lubańskiego. Jeżeli nie najwybitniejszy.

odpowiedz
Bródno - 15.08.2020 / 07:40, *.chello.pl

@znajca: co ty kiepie tak bronisz rudzielca?
Bastian masz na imię?

odpowiedz
ROSOMAK - 15.08.2020 / 11:00, *.chello.pl

@Bródno : Rudy jest ok byli gorsi przed nim poza tym to jednak jeden z lepszych piłkarzy w historii Polski który coś osiągnął W piłce więc odpuść trochę

odpowiedz
Arek - 15.08.2020 / 14:34, *.tpnet.pl

@znajca: w ogóle mnie nie obchodzi, że on tam kiedyś dobrze kopał, tym bardziej, że dawno temu było i nie za moich czasów. No może część to już moje czasy, ale nie pamiętam, bo małolat byłem. Ja patrzę przez pryzmat tego, co teraz pier...li. No bo chyba mi nie powiesz, że to jest normalne. Jako prezes podobno poważnego związku powinien chyba jednak zbastować z tymi głupotami.

odpowiedz
znajca - 16.08.2020 / 07:59, *.plus.pl

@Arek:
Zazwyczaj nie wdaję się w polemikę na forum, ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Domyślam się, że Twoja krytyka Bońka dotyczy przede wszystkim jego ostatnich wypowiedzi na temat Covid-19 w Legii. Ja potraktowałem bońkowy komentarz jako ostrzeżenie przed ewentualnymi konsekwencjami ze strony UEFA. Był to komentarz osoby dobrze poinformowanej, skierowany pod adresem włodarzy klubu, którzy w przeszłości wykazali się nieudolnością organizacyjną, za co ponieśli srogą karę. Do czego zdolna jest UEFA wiemy doskonale - właśnie doświadczyli tego niedoszli przeciwnicy Legii z Kosowa.

odpowiedz
Bródno - 16.08.2020 / 22:06, *.chello.pl

@ROSOMAK : jak dla Ciebie rudy wąsacz jest ok. to nie mamy o czym rozmawiać

odpowiedz
Cult King Warsaw - 14.08.2020 / 23:21, *.amazonaws.com

No!prosze !BRAAAWOOO!LEEEGIIIOOO!

odpowiedz
Jarek L - 14.08.2020 / 23:15, *.t-mobile.pl

Władeczek faken uważaj na te maciory bo jutro faken bedziesz szukał wyniku na telegazecie

odpowiedz
Adi - 14.08.2020 / 23:08, *.orange.pl

Przez robotę nie mogłem ogladać ale piękny wynik, brawooo :)

odpowiedz
Władeczek - 14.08.2020 / 22:57, *.chello.pl

Faken, tak się cieszę z udanego startu Legii, że chyba druga maciorka dzisiaj pęknie.

odpowiedz
Darek - 14.08.2020 / 23:24, *.t-ipconnect.de

@Władeczek:Jak obecne transfery wypalą i wciagniemy ligę nosem a do tego dojdzie gra w europejskich pucharach to się chlopie zapijesz.

odpowiedz
Zbyszek - 14.08.2020 / 22:54, *.202.44

No powiem szczerze, że Maldenovica aż się chciało oglądać. Ten Juranovic też z prawej strony ciekawie wyglądał.
Aż się miło oglądało kiedy przypomni się męczarnie w PP z zeszłych sezonów z zespołami z niższych lig.

odpowiedz
Dobry transfer - 14.08.2020 / 22:46, *.chello.pl

Slisz w środku to nieporozumienie. Musi mocno pracować nad formą bo tak to grać nie może!

odpowiedz
Zbyszek - 14.08.2020 / 22:56, *.202.44

@Dobry transfer:
Tak się zastanawiam, chyba 1-2 razy usłyszałem to nazwisko w relacji

odpowiedz
PLBBOY - 15.08.2020 / 00:11, *.227.22

@Zbyszek: jeden i drugi ziemniak, wracajcie na pole, pyry kopać.

odpowiedz
... - 14.08.2020 / 22:39, *.t-mobile.pl

Mecz taki, że w LM już się boją faken

odpowiedz
r - 14.08.2020 / 22:35, *.plus.pl

Czy to nie jest jedna z najwyższych wygranych Legii na WYJEŻDZIE W PP? Ktoś zna jaki jest top 5

odpowiedz
Kaktus - 14.08.2020 / 22:34, *.tpnet.pl

Legia zabrała Bełchatów na Rosołek ;)

odpowiedz
lucho_83 - 14.08.2020 / 22:32, *.internetunion.pl

Lekki sparing przed sezonem.

odpowiedz
Darek - 14.08.2020 / 22:31, *.t-ipconnect.de

Brawo drużyna.Dobry wynik,dobra gra i dobre przetarcie przed rundą eliminacyjną do ligi mistrzów.Taki mecz był potrzebny na rozruch drużyny.
Teraz czas obejrzeć końcówkę Barcelony z Bayerenem.
Brawo Rosolek.Brawo drużyna.

odpowiedz
Madzia drążek - 14.08.2020 / 22:28, *.play-internet.pl

Bardzo fajny mecz pozdrawiamy z Opola ,czarnowąsów

odpowiedz
Leman - 14.08.2020 / 22:26, *.tpnet.pl

Brawo Legia ważne zwycięstwo w meczu z GKS Bełchatów w pucharze Polski powodzenia i zwycięstwa w meczu eliminacji ligi mistrzów Legia_Linfeld fc do boju legio marsz zwycięstwo czeka nas pozdrawiam Leman Legionista z żylety

odpowiedz
Y - 14.08.2020 / 23:15, *.virginm.net

@Leman : skarby lemana to twoje?

odpowiedz
Farme(L) - 14.08.2020 / 22:25, *.virginm.net

Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na zachowanie Perkharta, jak podszedł do Rosołka i ewidentnie ciesząc się z zajebistego meczu Rosoła pogratulował mu... to świadczy o dojrzałości i naprawdę chyba zajefajnej atmosfery w szatni...

odpowiedz
dudi - 14.08.2020 / 23:09, *.vectranet.pl

@Farme(L): obys mial racje, Legia naprzod!

odpowiedz
Władeczek - 14.08.2020 / 22:19, *.chello.pl

Kapustka niepotrzebny jak mamy Rosołek! LEGIA zaczyna sezon z wysokiego C, faken, mistrz może być swietowany już w marcu.

odpowiedz
filand - 14.08.2020 / 22:26, *.t-mobile.pl

@Władeczek:
Wybacz. Nie masz racji. Bez faken...Cokolwiek to znaczy...

odpowiedz
Legia65 - 14.08.2020 / 22:35, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Faken Maciora Faken :-)

odpowiedz
A - 14.08.2020 / 22:41, *.chello.pl

@Władeczek: Znasz tego Flaszke z Bełchatowa?

odpowiedz
Hugon - 14.08.2020 / 23:04, *.vectranet.pl

@Władeczek: Co to za rosołek bez kapustki,kapustka musi być.

odpowiedz