Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Sezon zaczyna się na dobre, gdy zaczyna się Ekstraklasa

Woytek

- Sezon zaczyna się na dobre, gdy zaczyna się nasza Ekstraklasa. To jest coś, co ekscytuje i cieszymy się, że już jutro mamy pierwszy mecz. Mam nadzieję, że będzie nam dane grać kolejne i nic nas nie zaskoczy - mówi Aleksandar Vuković przed spotkaniem z Rakowem Częstochowa.

- Jutro zagramy optymalnym na daną chwilę składem, biorąc pod uwagę dyspozycję każdego zawodnika. Nie będzie zbyt dużo rotacji, bo mamy wystarczająco dużo czasu do następnego meczu.
Potrzebujemy tych spotkań, potrzebujemy złapać rytm meczowy. Trzeba dać jak najwięcej minut na boisku tym, którzy szukają swojej formy i dopiero będą w najlepszej dyspozycji. To będzie najlepszym sposobem, żeby tę dyspozycję osiągnąć.

- Raków to drużyna, które w tym roku najmocniej ze wszystkich rywali utrudniła nam życie. 2-2 w Bełchatowie to mecz, w którym zbyt wiele działo się pod naszą bramką. Żadna inna drużyna nie stworzyła tyle zagrożenia co Raków. Dlatego musimy solidnie przygotować się do tego meczu. Są po swoim pierwszym sezonie w Ekstraklasie i pozostawili pozytywne wrażenie. Nie ma w tym przypadku, widać pracę trenera od podstaw i pomysł. Raków nie będzie drużyną jednego sezonu. My chcemy walczyć o mistrzostwo i od początku się nad tym skupić. Zapowiada się więc bardzo dobre spotkanie.

- Bartek Kapustka będzie w kadrze meczowej, z szansami na występ w tym meczu. Jego dyspozycję oceniłbym bardzo pozytywnie, jeśli wziąć pod uwagę jego przerwę w grze w ostatnim czasie. Widać, że nie potrzebuje tak dużo, żeby być do naszej dyspozycji. Jest na dobrym poziomie i teraz pozostaje kwestia mądrego wprowadzenia go do naszego systemu gry. Kapustka wpisuje się w linię zawodników ofensywnych, których mamy. Może grać zarówno jako dziesiątka za napastnikiem, jak i jako nieklasyczny skrzydłowy. Może też grać jako środkowy pomocnik. Będzie to zależało od naszej sytuacji kadrowej i danego meczu.

- Artur Jędrzejczyk jest do naszej dyspozycji, trenował wczoraj, dziś też będzie trenował. Mam nadzieję, że nasz kapitan jutro będzie na boisku w Bełchatowie.

- Mamy bardzo duże pole manewru, jeśli chodzi o boki obrony, i może być jeszcze lepsze, bo wiadomo jaka jest sytuacja Juranovicia. Są możliwości i bardzo cieszy mnie to, w jaki sposób wprowadził się do drużyny Filip Mladenović. Karbownik jest doświadczonym wyjadaczem, więc tu nie ma zaskoczenia. Widać, że Mladenović znalazł wspólny język na boisku i z czasem powinno wyglądać to lepiej.

- Lopes nie będzie brany pod uwagę, bo trenuje indywidualnie. Dopiero od poniedziałku spodziewamy się go na boisku. Nie podejmiemy żadnego ryzyka i wolę, żeby był do naszej dyspozycji po tej przerwie na reprezentację, która niebawem nastąpi.

- Atak - na pewno cieszy to, że Jose Kante wraca. Już w ostatnim meczu był bardzo przydatny, ale muszę postępować bardzo uważnie, żeby nie spowodować jego straty na dłuższy czas. Bardzo bym chciał, żeby już grał od pierwszej do ostatniej minuty, ale trzeba będzie na to jeszcze zaczekać. Krótki cza treningu, który jest za nim, wymaga stopniowego wprowadzenia go do pełno-meczowego wysiłku. Jest coraz bliżej tego, by grać, ale nie przewiduję tego w sobotnim spotkaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Xvx - 22.08.2020 / 17:28, *.mm.pl

no jak to przecież piszecie że czwa do spadku..to ogarnijcie się bo jak w bełchatowie będzie w trąbę (od spadkowicza jak twierdzicie) to się mało kto zdziwi.. bo to jest tak 3x lepszy zespół niż ostatni pucharowy mega rywal..

odpowiedz
Rado - 22.08.2020 / 14:43, *.com.pl

"Są po swoim pierwszym sezonie w Ekstraklasie i pozostawili pozytywne wrażenie. Nie mam w tym przypadku, widać pracę trenera od podstaw i pomysł."
Nie mam w tym przypadku czego??
Czytamy przed publikacją, nie róbmy tu sport.pl czy innego onetu.

odpowiedz
Robur - 22.08.2020 / 12:50, *.232.15

kante szukaj klubu dla siebie

odpowiedz
Adam - 22.08.2020 / 13:00, *.chello.pl

@Robur: no już nie kwicz

odpowiedz
Jerry - 22.08.2020 / 16:00, *.207.25

@Robur: a nie myślałeś by znaleźć sobie inną dyżynę by jej kibicować?

odpowiedz
BikinidoLne - 22.08.2020 / 04:08, *.centertel.pl

Skalmar Obłonosy hahaha

odpowiedz
(L)istek - 21.08.2020 / 23:08, *.play-internet.pl

To teraz słuchać mordy.Władeczek sprzedał mi swoje 85"oled lg i maciore.Na następny mecz wszyscy u mnie faken.Wejście 10 złych i każdy szalik Legii.

odpowiedz
... - 22.08.2020 / 00:40, *.t-mobile.pl

@(L)istek: lecz się...

odpowiedz
NAPASTNIKA !!! - 21.08.2020 / 22:13, *.com.pl

A w Ataku Czeskie Rasiakolindo . Napastnika na Miarę Mistrza Polski Panie Trenerze !!!

odpowiedz
Odkąd jest Miodek nie mamy trenera - 22.08.2020 / 01:03, *.t-mobile.pl

@NAPASTNIKA !!!: na "pana" trzeba sobie zasłużyć !!

odpowiedz
Bemowo - 21.08.2020 / 21:23, *.chello.pl

Tymaczasem korupcjorz idzie na majstra 6 raz z rzędu....... śmieszny klubik i śmieszni kibice, powinni zaakceptować fakt że tam gdzie my mamy podłogę oni mają sufit.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 21.08.2020 / 21:07, *.centertel.pl

Z rakowem pewna porażka bo trzeba oszczędzać siły przed omonia
Na raków kurs 4,55

odpowiedz
Adam - 21.08.2020 / 21:13, *.chello.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: tak szczerze, gdybyśmy mieli zawalić parę spotkań kosztem awansu do LM (czy chociaż LE) to nawet specjalnie by mi to nie przeszkadzało.

odpowiedz
Center1916 - 21.08.2020 / 23:06, *.centertel.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: A Ja hendikapem na Legie stawiam

odpowiedz
Haha - 22.08.2020 / 15:58, *.orange.pl

@Center1916: i hajs w dupe pojdzie

odpowiedz
Duchu - 21.08.2020 / 19:46, *.mm.pl

Trenerze sezon zaczyna się na dobre zawsze od pierwszego oficjalnego meczu

odpowiedz
vuko = Pinokio - 22.08.2020 / 00:44, *.t-mobile.pl

@Duchu: jaki "trenerze" hahah.. pinokio będąc asystentem jeszcze zanim był zatrudniony jako "trener" kazał mówić do siebie " Panie Trenerze" ... panie dresiarzu

odpowiedz
... - 21.08.2020 / 18:45, *.t-mobile.pl

Dyzma w natarciu

odpowiedz
sct - 21.08.2020 / 18:10, *.mm.pl

przecież obok piszecie że Raków ma myśleć o utrzymaniu w tym sezonie.
Gdy jedna spada i mamy 3 brytanów w 1 ligi gorszych od Łks.
Więc.. w górę serca Legio.. po pucharach w czwie już się posikali ze strachu

odpowiedz
Adam - 21.08.2020 / 21:02, *.chello.pl

@sct: to chyba tylko takie pisanie pro forma bo historia pokazała, że często właśnie drugi sezon jest tym, który faktycznie weryfikuje zespół. Z drugiej strony nie sądzę, żeby Raków musiał się skupiać na utrzymaniu, a i oni sami pewnie tak tego nie widzą.

odpowiedz
Władeczek - 21.08.2020 / 18:08, *.play-internet.pl

Nalać mu maciory po dobrze gada faken.

odpowiedz
Majkel - 21.08.2020 / 16:58, *.mm.pl

Uwielbiam to zdjęcie. Już kilka razy było pod artykułami. :xD

odpowiedz
L - 21.08.2020 / 17:12, *.play-internet.pl

@Majkel: haha redakcja jak widać tez je uwielbia ;)

odpowiedz
Arek - 21.08.2020 / 16:41, *.master.pl

I znowu sezon bez trenera .

odpowiedz
Donald - 21.08.2020 / 19:08, *.chello.pl

@Arek: Wy w Poznaniu co roku tą samą śpiewkę przerabiacie czyli „ znów bez trofeum” hahaha

odpowiedz
WIDZ - 21.08.2020 / 20:00, *.chello.pl

@Arek: To złóż aplikację, a na pewno będziesz szkoleniowcem Legii na lata.

odpowiedz
Groch - 21.08.2020 / 21:36, *.play-internet.pl

@Arek: pamiętajcie ,nie gra trener tylko piłkarze . Z takim składem każdy ma obowiązek zdobyć mistrzostwo: ,Ja, Ty vuko, Kaczyński, Tusk, klubowa sprzątaczka

odpowiedz
Arek - 21.08.2020 / 23:09, *.tpnet.pl

@Donald : więcej uświadczysz wody na saharze, niż oleju w jego pustym dzbanie.

odpowiedz
P(L)EBAN - 21.08.2020 / 16:29, *.centertel.pl

Prowadź NAS Wodzu. Jesteś na właściwym miejscu. Wielka Legia

odpowiedz
Alan - 21.08.2020 / 16:28, *.t-mobile.pl

Karbownik doświadczony wyjadacz..... nie no chyba zaczynam się czepiać wiec może zamilknę.

odpowiedz
Heeee - 21.08.2020 / 17:06, *.t-mobile.pl

@Alan: to jest klub profesjonalny i się czepiasz ,haaa ,pozdrawiam

odpowiedz
1909 - 21.08.2020 / 16:07, *.plus.pl

Zdjęcie gnięcie nobel dla fotografa Oi Oi oi!!!

odpowiedz
method - 21.08.2020 / 20:12, *.mm.pl

@1909: ojojoj

odpowiedz