Aleksandar Vuković - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Jesteśmy daleko od tego, co powinniśmy prezentować

Woytek, źródło: Legionisci.com, Canal+

Aleksandar Vuković (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni z samego wyniku. Nie jest łatwo zdobyć tutaj punkty. Wiemy też jak wyglądały nasze pierwsze mecze w ostatnich sezonach... Dobrze więc, że ten wynik w końcu na inaugurację jest poprawny. Widać jednak, że jesteśmy daleko od tego, co powinniśmy prezentować.

- Mecz powinien być dla nas łatwiejszy, bo dobrze się ułożył - strzeliliśmy gola, rywale dostali czerwoną kartkę. A w drugiej połowie potrzeba jednak było bezbłędnej gry w obronie. Dojdziemy do tego, ale potrzeba czasu. W tym momencie najbardziej cieszy nas dobry wynik z wymagającym i niewygodnym rywalem.

- Stać nas na to, by na boisku niewygodnego rywala ułożyć mecz pod swoje dyktando. Dziś nie potrafiliśmy tego do końca wykorzystać. Uważam, że powinniśmy lepiej kontrolować ten mecz w drugiej połowie. Z drugiej strony dążyliśmy do tego, by zdobyć drugą bramkę i wygrać na boisku Rakowa, bo ostatnio nam się to nie udało. W poprzednim sezonie takie mecze co najwyżej remisowaliśmy - to są pozytywy po tym spotkaniu.

- O intensywność się nie martwię, będzie lepiej z każdym meczem. Nie można zapomnieć, że w nogach brakuje nam meczów, bo nie mieliśmy okazji zagrać sparingów. Musimy to robić grając o stawkę. Na początku mamy trzy mecze i trzy zwycięstwa - idziemy dalej.

- We środę na pewno zabraknie Pawła Wszołka i Josipa Juranovicia. Aktualnie nasza kadra wygląda dużo lepiej na papierze niż jest naprawdę. Kilku chłopaków jest po kontuzjach i dopiero łapią rytm - jak Kante czy Andre Martins. Mamy trochę problemów, ale tak zawsze było. Musimy wyjść z tego obronną ręką i dojść do momentu, w którym będziemy wybierali z dużej liczby dobrych zawodników.

O odejściu Novikovasa

- Z Novikovasem sytuacja wyglądała tak, że mógłby być do naszej dyspozycji najwcześniej za trzy tygodnie. Cały czas leczy uraz, nie trenował z drużyną i trwało to już prawie pół roku. To zawodnik z potencjałem, który mógł ten tu potwierdzić, ale ostatnio nie było ku temu możliwości i nie zapowiadało się, że w najbliższym czasie by to się zmieniło. To jest tak jak z Pawłem Wszłokiem - byłby w kadrze, ale bez możliwości by z niego skorzystać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
łgarz - 25.08.2020 / 11:13, *.tpnet.pl

Miesiąc temu mówiłeś że masz najlepiej przygotowany zespół od lat, kiedy kłamiesz a kiedy mówisz prawdę? wyniki cie bronią, oby jak najdłużej. po meczu z Arką myslałem że pójdzie w lepsze, szybko nam pokazałeś rzeczywistość. Wielki klub, więc potrzebny wielki trener.

odpowiedz
MINA - 24.08.2020 / 20:07, *.centertel.pl

Boli dupa Bronka,a maść daleko bo we Wronkach

odpowiedz
MINA - 24.08.2020 / 20:07, *.centertel.pl

Boli dupa Bronka,a maść daleko bo we Wronkach

odpowiedz
bronek49 - 24.08.2020 / 17:25, *.chello.pl

WY ZAWSZE JESTEŚCIE DALEKO OD TEGO CO POWINNIŚCIE POKAZYWAĆ JUZ SIĘ TEGO SŁUCHAC NIE CHCE I OGLĄDAC TRZEBA DOBRZE TRENOWAĆ ZEBY PÓŻNIEJ DOBRZE GRAC

odpowiedz
RadekBP - 24.08.2020 / 10:08, *.tpnet.pl

A może przestaniecie jęczeć? Trzy mecze o stawkę i trzy wygrane, bramki 9-2. Od 5 lat Legia nie wygrała meczu na inaugurację ligi. Skupcie się na kibicowaniu.

odpowiedz
Fan - 23.08.2020 / 20:00, *.unity-media.net

Brawo Vuko dzięki za 3 zwycięstwa z rzędu tyle w temacie

odpowiedz
Dobre - 23.08.2020 / 20:28, *.t-mobile.pl

@Fan : hahaha

odpowiedz
garry - 24.08.2020 / 11:17, *.chello.pl

@Dobre:
nie śmiej się, ma rację jęczydupo

odpowiedz
... - 24.08.2020 / 15:37, *.master.pl

@garry: już umyłeś?

odpowiedz
bronek49 - 23.08.2020 / 17:53, *.chello.pl

Vuko z taką grą to nie macie szans ze slaba cypryjską drużyną .Raków nawet w oslabieniu przewyższał Legie szybkościowo i fizycznie ,zapytaj się Vuko trenera Rakowa jak się przygotowuje drużyne do sezonu . A co do Boruca to na tą chwile nie jest żadne wzmocnienie drużyny nie broni lepiej od Cierżniaka czy Muzyka zeby troche celniej strzelali to Legia by nawet punktu nie wywiozła

odpowiedz
Dresović - 23.08.2020 / 18:36, *.t-mobile.pl

@bronek49: siatkonoga, gra w dziada i piwko po treningu !!

odpowiedz
Malinka - 24.08.2020 / 08:46, *.tpnet.pl

@bronek49: Radzę albo alkohol albo mecz razem to nie

odpowiedz
Vuko Legia jak się wzmacnia to powinna robić to na miarę prawdziwego MISTRZA POLSKI !!! - 23.08.2020 / 17:24, *.com.pl

Dziwi mnie tylko czemu Legia wydaje takie duże pieniądze na Ślisza , a oszczędza na pozyskanie za taką kasę dobrego napastnika czy też skrzydłowego lub środkowego pomocnika , który za taką kasę powinien błyszczeć w naszej słabej lidze jak OFOE . Trochę kasa wydawana bez głowy . A wzmocnienia Legii na poziomie Mistrza Polski powinny być jeszcze większe , oby tylko jeszcze one były .

odpowiedz
Karlito - 25.08.2020 / 08:38, *.com.pl

@Vuko Legia jak się wzmacnia to powinna robić to na miarę prawdziwego MISTRZA POLSKI !!!:
No sorry ziomuś, ale Luquinhas jest takim naszym Ofoe, a na skrzydłach mamy dwóch pretendentów do kadry - Kapustkę i Wszołka. Napastnik o wysokich umiejętnościach zarówno w wykańczaniu, ale również w rozgrywaniu i w grze kombinacyjnej też jest - Kante. Problem polega na tym, że Kante miał kontuzję, Wszołek złapał koronę, a Kapustka łapie minuty. Trzeba wygrać z Omonią, później przerwa i za 3 tygodnie (mam nadzieję) wszyscy będą gotowi do gry od pierwszej minuty łącznie z drugim napastnikiem i prawym obrońcą. Skład jest świetny, ale potrzeba czasu.

odpowiedz
Tomi - 23.08.2020 / 17:14, *.unity-media.net

Taaas

odpowiedz
VukoWON - 23.08.2020 / 14:10, *.play-internet.pl

boruc rozwali szatnię w miesiąc.
A jego przydupas vuko nadaje się to klasy A

odpowiedz
dino - 23.08.2020 / 14:21, *.vtelecom.pl

@VukoWON:
A skąd takie informacje podziel się
Równie dobrze mogę napisać : Boruc zjednoczył szatnię w miesiąc

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 15:02, *.tpnet.pl

@dino: pewnie z dupy. Jak większość tego typu informatorów.

odpowiedz
Radom L - 23.08.2020 / 14:07, *.play-internet.pl

boruc i vuko WON z Legii!!!

odpowiedz
Warszawa - 23.08.2020 / 14:27, *.t-mobile.pl

@Radom L: Radom won z Legii!

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 15:56, *.t-mobile.pl

@Radom L: vuko mówił, że jest najlepszym trenerem Legii bo najdłużej na stanowisku

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 12:06, *.tpnet.pl

Te początkowe mecze nigdy nam specjalnie nie szły. Przecież wygraliśmy pierwszy mecz sezonu po pięciu latach. Teraz to trzeba wygrywać nawet tak jak wczoraj i przechodzić kolejne rundy w pucharach nawet po męczarniach. Przecież w zeszłym roku po meczu z Kupsami to już Atromitos miał wysadzić nas na dobre. Ja nie mam zamiaru popadać ze skrajności w skrajność, jak większość i czekam na kolejne mecze.

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 12:05, *.tpnet.pl

Te początkowe mecze nigdy nam specjalnie nie szły. Przecież wygraliśmy pierwszy mecz sezonu po pięciu latach. Teraz to trzeba wygrywać nawet tak jak wczoraj i przechodzić kolejne rundy w pucharach nawet po męczarniach. Przecież w zeszłym roku po meczu z Kupsami to już Atromitos miał wysadzić nas na dobre. Ja nie mam zamiaru popadać ze skrajności w skrajność, jak większość i czekam na kolejne mecze.

odpowiedz
Rado - 23.08.2020 / 09:57, *.com.pl

Nie martw się Vuko, zaraz sezon się skończy ;-(

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 11:32, *.t-mobile.pl

@Rado: a potem kolejny zacznie..

odpowiedz
Zgred - 23.08.2020 / 08:31, *.as43234.net

Oho pojawili się eksperci od taktyki i przygotowania fizycznego. W jakich klubach pracujecie? :) a nie teraz pewnie przygotowujecie zawodników z MMA :)

odpowiedz
Tomek 2407 - 23.08.2020 / 08:19, *.co.uk

Jeżeli trener wypowiada się w ten sposób,To chyba nie wykonuje dobrze swojej pracy. Od tego tam jest,jak nie powiem,co od czego,że zespół powinien być gotowy przynajmniej mas 90% swoich możliwości. Jeśli nie przejdą Omonii,to dla mnie będzie to po prostu mega wtopa.Niech w ogóle zrezygnują lepiej z tych pucharów.

odpowiedz
RyzomiR - 23.08.2020 / 08:49, *.centertel.pl

@Tomek 2407:
jak dla mnie to jest jak co roku, szczyt formy obliczony jest na 3 runde eliminacji, bo to dla nas mecz sezonu. Jak go wygramy to mamy grupe LE. Do tego czasu idea jest prosta: wygrac dwa wczesniejsze mecze eliminacji. Nie wazne jak, chocby po mekach w karnych... a liga to w ogole jest traktowana jako sparingi w tym czasie. Zeby sprawdzic zawodnikow, ustawienie itp.

odpowiedz
Kryzys - 23.08.2020 / 07:09, *.orange.pl

Wyluzujcie trochę. 3 mecze, 3 zwycięstwa w meczach o coś na początku sezonu. Pamiętacie starty rok, dwa,trzy, cztery itd temu? Najważniejszy mecz jest w tygodniu. Legia i polska piłka potrzebują punktów. Zejdźmy na ziemię, popatrzmy realnie na to co się dzieje. Atmosfera w drużynie jest dobra, transfery wydają się sensowne. Zdobyliśmy mistrza, ltc jest otwarte. Teraz wyluzować, walnąc pare piw i się uśmiechnąć. Najbardziej czego potrzeba na naszym stadionie to jak jak najwiecej debiutów. Tych kibicowskich, bierzcie młodych na stadion! Uczcie wartości. Tylko L!

odpowiedz
:( - 23.08.2020 / 01:06, *.t-mobile.pl

Liverpool ma Klopa a my mamy vu..o

odpowiedz
singspiel - 23.08.2020 / 11:03, *.centertel.pl

@:(: Looserpool wydał przez ostatnich sezonów ok. 1 miliarda funtów. przy takiej kasie i Ty mógłbyś go prowadzić

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 11:55, *.master.pl

@singspiel: a Legia ma budżet większy niż Raków a poziom sportowy był podobny

odpowiedz
hajdukL - 22.08.2020 / 23:28, *.77.242

Vuko, to nie był Twój mecz. Poprawka w środę.

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 02:56, *.master.pl

@hajdukL: poprawka? raczej w plecy. "Trenerzyna" powie, że ma jakiś kod D.N.O. a "prezes" , znowu przedłuży mu kontrakt.

odpowiedz
zlb - 23.08.2020 / 11:15, *.t-mobile.pl

@Arek: To weź kozaku zglos swoją kandytature na trenera,usuń Vuko i pokaz wszystkim jaki nieomylnym jesteś.Masz szczęście że niecenzuralne teksty nie przechodzą bo rajty pełne by były.Skąd ich bierzecie?Przestańcie puszczać takie gnioty albo pusccie oporowo to szybko znikna takie chlopki małorolne.LEGIA MISTRZ.

odpowiedz
Pablo33 - 22.08.2020 / 23:20, *.ziggo.nl

Jestem spokojny o Legię. A ta zawsze rozkręca się po paru tygodniach. Dobrze że jest szeroki, wyrównany, dobry skład. I super, że 3 mecze i 3 zwycięstwa! Brawo chłopaki, wiem, że idzie wszystko etapami, w dobrym kierunku.

odpowiedz
Cch - 23.08.2020 / 01:13, *.plus.pl

@Pablo33: tylko że Legia musi być gotowa w 100% na już przed nami trudny mecz w eliminacjach a z taką grą to będzie kolejna kompromitacja

odpowiedz
Szymon - 23.08.2020 / 05:44, *.chello.pl

@Cch: Kolego ochłoń. Jaki trudny mecz? Toc to poziom środka tabeli eklapy. I jeszcze mistrz z Cypru wybrany przy zielonym stoliku. Schody mogą zacząć się w 3 rundzie.

odpowiedz
Cch - 23.08.2020 / 09:44, *.cyfrowypolsat.pl

@Szymon : schody to już były w pierwszym meczu

odpowiedz
Nico - 23.08.2020 / 12:40, *.centertel.pl

@Pablo33: po paru tygodniach będzie już po Puchar ????????????

odpowiedz
Kasztan - 22.08.2020 / 22:54, *.207.209

Gra syf i dno
Zero pomysłu zero taktyki
Zero zaangażowania, fizycznie słabo
Panie Vuko Omonia nas zje bez popijania

odpowiedz
NAS - 23.08.2020 / 01:05, *.centertel.pl

@Kasztan: kasztan jesteś... Legia zawsze powoli się rozkręca

odpowiedz
Cch - 23.08.2020 / 01:15, *.plus.pl

@NAS: żeby tylko nie rozkręciła się za wolno w środę bardzo ważny mecz i lekko nie będzie

odpowiedz
Kibic z dala - 22.08.2020 / 22:52, *.vectranet.pl

Vuko,powiedz jak długo masz zamiar stawiać na tego starego i grubego bramkarza ,oglądałem mecz i ten niedojda na 11 wykopów z pola bramkowego miał 11 strat wszystko przechwytywali przeciwnicy. W 1 połowie tylko raz podał do obrońcy.Będzie kandydował do najgorszego bramkarza ligi najstarszym i najgrubszym już jest. A teraz porównaj Barbura z Szumskim też wychowankiem LEGII.

odpowiedz
singspiel - 22.08.2020 / 23:03, *.centertel.pl

@Kibic z dala: kilka piłek wybitych przez Boruca doszło do kolegów. inna sprawa, że rzadko który z nich o te piłki walczył. pewnie dlatego grający w 10 Raków miał 112 km, a my - 110. Porównanie z Szumskim to oczywiście kabaret

odpowiedz
Odp - 23.08.2020 / 01:48, *.centertel.pl

@Kibic z dala: oddal się bardziej

odpowiedz
singspiel - 23.08.2020 / 11:05, *.centertel.pl

@Odp: ze statystyk zaś wynika, że tylko cztery podania Artura nie doszły do kolegów

odpowiedz
Sasza - 22.08.2020 / 22:52, *.chello.pl

Sorry Vuko ale mówisz rzeczy oczywiste. To że gramy wujowo każdy widzi i do tego nie potrzeba żadnego eksperta czy innego fachowca. Ja od Ciebie chcę usłyszeć nie że jest wujowo, tylko DLACZEGO jest wujowo??? Odpowiedz tak, żeby można to było zrozumieć. No, chyba że Ty też nie wiesz...

odpowiedz
Arek - 22.08.2020 / 23:06, *.t-mobile.pl

@Sasza: jest słabo bo mamy słabego trenera. vuko był słabym piłkarzem a teraz swoją słabość przekazuje drużynie

odpowiedz
WETERAN - 22.08.2020 / 22:48, *.chello.pl

Krytykanci na start! Znawcy, specjaliści i mędrcy - razem z nimi. Wasze ględzenia są po prostu żałosne. A sprawa jest prosta: trzeba wygrywać kolejne mecze, choćby po 1:0. Na razie tak jest, więc odśpiewajcie jakiś protest song i nie piszcie tu bzdur.

odpowiedz
Cch - 23.08.2020 / 01:19, *.plus.pl

@WETERAN: no właśnie nie pisz bzdur

odpowiedz
Von dresiarzu - 22.08.2020 / 22:37, *.t-mobile.pl

ty jesteś !! A z tobą można zaapomnieć o poziomie jaki Legia powinna prezentować !!

odpowiedz
WIDZ - 22.08.2020 / 22:45, *.chello.pl

@Von dresiarzu: Módl się o zdrowe nogi, bo na rozum to już za późno.

odpowiedz
Wiskitki (L) - 22.08.2020 / 22:31, *.vectranet.pl

boruc i vuko DNO !!! Obaj WON z Legii !!!!!!

odpowiedz
ROSOMAK - 22.08.2020 / 22:42, *.chello.pl

@Wiskitki (L): CO TY CHŁOPIE MASZ DO BORUCA ( TROCHE SZACUNKU Z DUZEJ LITERY PISZEMY )

odpowiedz
Faken - 22.08.2020 / 22:58, *.t-mobile.pl

@ROSOMAK : Boruc jest bez formy, rewelacyjny transfer

odpowiedz
ROSOMAK - 22.08.2020 / 23:18, *.chello.pl

@Faken: Po czym to poznać jeśli mogę prosić o słowo wyjaśnienia

odpowiedz
Arek - 23.08.2020 / 01:03, *.t-mobile.pl

@ROSOMAK : zobacz jaką ma sylwetkę nasz bramkarz.. piłka pod koszulką czy mięsień piwny jak u trenerzyny Pinokio?

odpowiedz
Cch - 23.08.2020 / 01:22, *.plus.pl

@Wiskitki (L): a kto oprócz Pekharta zagrał lepiej w tym meczu?

odpowiedz
ROSOMAK - 23.08.2020 / 02:06, *.chello.pl

@Arek: JAK TO JEST CAŁA LEGIA NIE TAK DAWNO KRÓL WRACA WSZYSCY ZACHWYCENI LEGENDA KLUBU K.....A BO NIE MOGĘ BO NERWY PUSZCZAJĄ OK CZYLI MA WSZYSTKO BRONIĆ TEGO OCZEKUJEMY CO DO BRZUSZKA SZCZERZE JA NIE WIDZE NADWAGI PAMIETAM CZASY KIEDY NAPRAWDE WYGLĄDAŁ DOBRZE POZA TYM ZAGRAŁ 3 MECZE A TU JUZ NIEPASUJE ALE CO JA TAM WIEM JA Z TYCH CO NIE KUMATY CHOCIAZ KIBICUJE NASZYM PRAWIE 35 WIOSEN POZDRAWIAM TYCH KUMATYCH

odpowiedz
MarjanoPL - 25.08.2020 / 11:34, *.net.pl

@Wiskitki (L):
Zawsze zastanawiam się kto dał prawo wsiunom decydować o tym co się ma dziać w Warszawie? Ziomuś Ty się lepiej zainteresuj trenerem Pogoni Wiskitki a nie się z motyką na słońce porywasz.

odpowiedz
My kibice Vuko - Trzymamy za słowo !!! - 22.08.2020 / 22:26, *.com.pl

Vuko zapowiadałeś transfery do Legii na miarę grupowej fazy Ligi Europy . Jak na razie jeszcze daleko do tego co zapowiadałeś , że będziesz walczył jak lew o takie wzmocnienia . trzymając za słowo , mam nadzieję , że o takie jeszcze będziesz walczył u prezesa Legii bo na dziś Legia w obecnym składzie to daleko jest od poziomu fazy grupowej Ligi Europy

odpowiedz
Ryj - 22.08.2020 / 22:24, *.tpnet.pl

Mocno Vuko! Nawet jak zagracie gorzej i wygracie w środę wybaczymy, ale odwrotnie być nie może. Czasu nie ma i nie będzie, trzeba wygrywać i tyle. Kopacze są, tylko Ty trenerze musisz to poukładać. Gramy na wynik i nie ma co się czarować. Jazda z nimi!

odpowiedz
Rytm - 22.08.2020 / 22:21, *.plus.pl

Nie wystawiaj Gvilli na 10, tylko Lukiego...uparty jak osioł.

odpowiedz
Qwerty - 22.08.2020 / 23:44, *.plus.pl

@Rytm: Gvillia od końca tamtego sezonu rusza się jak wóz z węglem. Ten facet aktualnie ma podanie i nic więcej.

odpowiedz
Beck - 23.08.2020 / 00:23, *.inetia.pl

O Gwilii pisałem już w innym miejscu.Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś "na żywo" jak grał Deyna. On też na boisku nie poruszał się z gracją gazeli,a wg mnie (i nie tylko mnie) był On najlepszym polskim piłkarzem wszechczasów. Martwi mnie coraz niższy poziom komentarzy.Większość nie wie o czym pisze.Chodzi tylko o to , żeby " przywalić ".I to ma być prawdziwy kibic Legii?.

odpowiedz
Roma - 23.08.2020 / 02:01, *.domynet.pl

@Beck: a co to za pomysł porównywać Gwilię z Deyną - Kazik był wielki, a Gwilia to słaby pilłkarz

odpowiedz
Rytm - 23.08.2020 / 08:06, *.centertel.pl

@Beck: ale wiesz, że czasy się zmieniły? Styl gry, intensywność też? Teraz się biega ponad 110 km w meczu, kiedyś to było grubo pod 100 km. Taktyka też poszła do przodu.

odpowiedz
Beck - 23.08.2020 / 10:46, *.inetia.pl

@masz rację. Pozdrawiam

odpowiedz
singspiel - 23.08.2020 / 11:09, *.centertel.pl

@Rytm: z musu. brakuje skrzydłowych. gdyby byli, Luqi grałby na środku

odpowiedz
Afro - 23.08.2020 / 12:07, *.chello.pl

@singspiel: Luqi na środek, G***la do rezerw. Nie nadaje się na tą pozycję. Nie ciągnie gry, nie widzi kolegów. Mam nadzieję że się mylę i wróci mu forma...

odpowiedz