Dariusz Mioduski i Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zamiast Jozaka byłby Berg?

Woytek

Prezes Legii Dariusz Mioduski udzielił obszernego wywiadu serwisowi sportowefakty.wp.pl. W rozmowie poruszony został wątek Henninga Berga, który kilka lat temu był szkoleniowcem Legii. Prezes przyznał, że chciał z powrotem Norwega przy Łazienkowskiej, ale... wygląda na to, że kompletnie pomylił chronologię wydarzeń albo osoby, które przeprowadzały tę rozmowę.

Fragment rozmowy:

Niewiele brakowało, a wróciłby do Legii?
- Tak, byliśmy już dogadani, ale jego norweski klub, Stabaek, nie puścił go. Musielibyśmy czekać z zatrudnieniem go dwa miesiące, a to nie wchodziło w grę, nie mieliśmy tyle czasu. Gdyby nie to, zamiast Romeo Jozaka byłby Berg.

Problem w tym, że gdy Dariusz Mioduski zatrudniał Romeo Jozaka, to Henning Berg akurat był na bezrobociu, po tym jak odszedł z Videotonu FC.

W dalszej części rozmowy dziennikarze WP dopytywali, czy w późniejszym czasie nie było opcji zatrudnienia Berga:

A potem nie było opcji?
- Tak się zawsze zgrywało czasowo, że nie było takiej możliwości.

Tymczasem właśnie w późniejszym czasie była taka możliwość. Media informowały o niej w kwietniu 2019 roku, kiedy to posadę trenera stracił Ricardo Sa Pinto, a drużynę tymczasowo przejął Aleksandar Vuković.

Wówczas Berg był szkoleniowcem Staebek, faktycznie pracował w norweskim klubie, a dyrektor sportowy Staebek na łamach Przeglądu Sportowego sugerował, że jeśli pojawi się konkretna oferta, to podejmie rozmowy z Legią.

Legia wcześniej postawiła jednak na Aleksandara Vukovicia (jak mówi prezes nie chciała czekać), a w czerwcu 2019 roku Berg został jednak szkoleniowcem Omonii Nikozja.

Aktualizacja 16:30

Po godzinie 16:00 serwis WP dokonał poprawki w rozmowie z prezesem w przytoczonych przez nas fragmentach. Teraz wyglądają one tak:

Niewiele brakowało, a wróciłby do Legii?
- Tak, byliśmy już dogadani, ale jego norweski klub, Stabaek, nie puścił go. Musielibyśmy czekać z zatrudnieniem go dwa miesiące, a to nie wchodziło w grę, nie mieliśmy tyle czasu. Gdyby nie to, zamiast Ricardo Sa Pinto byłby Berg.

Niestety... nadal nic nie trzyma się kupy. W momencie zatrudniania Ricardo Sa Pinto Henning Berg był trenerem Staebek od... miesiąca, więc zdanie o czekaniu kolejnych dwóch miesiącach traci sens - owo czekanie miało miejsce po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto, a nie przed jego zatrudnieniem, tak jak napisaliśmy powyżej.

Aktualizacja 16:50

Pojawiła się trzecia wersja odpowiedzi na pytanie, poniekąd uwzględniająca naszą powyższą sugestię:

Niewiele brakowało, a wróciłby do Legii?
- Tak, byliśmy już dogadani, ale jego norweski klub, Stabaek, nie puścił go, bo dopiero zaczął tam pracę. Musielibyśmy czekać z zatrudnieniem go kilka miesięcy, a to nie wchodziło w grę, nie mieliśmy tyle czasu. Gdyby nie to, zamiast Ricardo Sa Pinto byłby Berg.

Trwa brnięcie w tezę, że Legia nie chciała czekać kilka miesięcy na świeżo zatrudnionego trenera Stabaek...

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Le Ja - 27.08.2020 / 01:44, *.orange.pl

Nie wiem czy redakcja pamięta, ale Legia chciała Berga właśnie chwilę po jego zatrudnieniu w Stabaek, o czym była mowa w tamtym czasie, ale się nie udało i dlatego przyszedł Sa Pinto.

odpowiedz
(L) - 27.08.2020 / 00:10, *.tpnet.pl

Czy kogoś w góle takie coś interesuje?

odpowiedz
zp - 26.08.2020 / 22:41, *.chello.pl

A teraz szanowna redakcjo po dzisiejszym tekście Qubasa wszystko staje się jasne, tylko czy przypadkiem ten Berg nie odbiłby się Wam czkawką ? Tego nie wiemy i się nie dowiemy, nie ma co pitolić tylko jedziemy dalej, chciałbym (moje i kilku innych kolegów pobożne życzenia) wspierajmy Vuko i naszą drużynę „do końca”, na rozliczenia przyjdzie jeszcze czas, pozdrowienia.

odpowiedz
Doktor Albanii - 26.08.2020 / 20:50, *.vectranet.pl

Myslę ,ze to dziennikarstwo....
dzisiaj zatrudnia się statystów, którzy dopiero uczą się dziennikarstwa lub kreują własne wersje istnienia świata.

odpowiedz
zduneq - 27.08.2020 / 13:48, *.play-internet.pl

@Doktor Albanii:
Drogi doktorze, proponuję przyjąć jakieś proszki bo statyści to są ale na planie filmowym.W redakcji to mogą być co najwyżej stażyści.

odpowiedz
P - 26.08.2020 / 19:23, *.tpnet.pl

A bierzecie pod uwagę że błąd popełnił ten który pisał a nie Mioduski? Zwykle czepialstwo. P. S. BL to nigdy nie pier.... głupot w wywiadach, prawda?

odpowiedz
Olaf - 26.08.2020 / 18:57, *.vectranet.pl

super, podoba mi się ta analiza!!!

Zdaje się że wywiad robiony "pod jakąś tezę" był i ni cholery nic się nie zgadza!!! ; ))))

Ale jaja, jak zwykle w Legii gdy nadchodzi .... LM i jaja typu Ostrowska : (

odpowiedz
mc - 26.08.2020 / 18:27, *.allegrogroup.com

Tu pisza ze zamiast Jozaka, na innej stronie ze zamiast Ricardo Sa Pinto. Niezle

odpowiedz
mareczek - 26.08.2020 / 18:02, *.vectranet.pl

Po co drążyć na siłę temat? Dzisiejszy mecz pokaże,że wybór obecnego trenera był słuszny i tyle

odpowiedz
zaba285 - 26.08.2020 / 17:39, *.116.118

przecież wp to portal typu super express/fakt. często piszą różne podobne głupoty nie tylko dotyczące sportu

odpowiedz
Wariat - 26.08.2020 / 17:33, *.vectranet.pl

Przecież Mioduski odkąd został prezesem nie powiedział jeszcze ziarna prawdy, ten wywiad pokazuje że jest oderwany od rzeczywistości i nie kojarzy faktów kogo, kiedy i jak chciał zatrudnić...

odpowiedz
Autor - 26.08.2020 / 17:29, *.t-mobile.pl

Kto będzie za Pinokio ??

odpowiedz
zlb - 26.08.2020 / 18:22, *.t-mobile.pl

@Autor: Ty.Juz się możesz cieszyć.

odpowiedz
Matt - 26.08.2020 / 17:10, *.tpnet.pl

Śmiechu warte nie jest to, że Mioduski mógł się pomylić (to nie są zeznania w sądzie), tylko poziom dziennikarstwa na WP. 3 razy zmieniany artykuł by powoli zbliżać się do prawdy. To, że większość osób przeczytała wcześniejsze wersje, nikogo nie interesuje :P Kiedyś za takie bazgroły i szerzenie fałszywych informacji ukazywały się w gazetach sprostowania, dziś na najpopularniejszych serwisach nikt się tym nie przejmuje. Można pisać wszystko i o wszystkim. Czytelnik został sprowadzony do roli odbiorcy reklam.

odpowiedz
Ko(L)o - 26.08.2020 / 17:35, *.t-mobile.pl

@Matt: 100% racji, WP czy GW jeden szrot.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 26.08.2020 / 18:33, *.chello.pl

@Matt:

W sedno

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 16:55, *.centertel.pl

A to legionisci.com mysla ze bedac wlascicielem oraz prezesem Legii Darek nie moze pomylic faktow? Chlop ma tylr na glowie ze to normalna sprawa ze mu sie myli przeszlosc ..

odpowiedz
Ojciec Pijo - 26.08.2020 / 16:48, *.riz.pl

Za dużo pijo w Legii i Wp z laska Bożą podpisano oycec Pijo

odpowiedz
sezon ogórowy - 26.08.2020 / 16:46, *.play-internet.pl

Na wp uwielbiają robić takie newsy posklejane bez ładu i składu i dorobić do jednego słowa pół strony tekstu. Przypomnijmy przy tej okazji że w Borussi występują też Błaszczykowski i Piszczek, którzy grają z Lewandowskim.

odpowiedz
Pozdro_Czaro - 26.08.2020 / 16:32, *.chello.pl

Tylko Klafurić!

odpowiedz
eduardo - 26.08.2020 / 16:19, *.toneticgroup.pl

i berg i jozak to byly trenerskie dramaty

odpowiedz
Krzeszczu - 26.08.2020 / 16:22, *.bredband2.com

@eduardo: Tak wlasnie bylo! A tu na forum jeden z drugim z taka miloscia do lysego lowcy lososi, i achy i ochy jak to bylo zayeebiscie za jego kadencji. albo malolaty i NIC nie pamietaja, albo ludzie z pamiecia jak teflon. Nic sie nie klei.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 26.08.2020 / 16:27, *.centertel.pl

@eduardo: jozak to była totalna pomyłka a Berg bardzo dobrze sobie radził, trochę mecze pucharowe mu nie wyszły.

odpowiedz
grzesiek - 26.08.2020 / 16:56, *.centertel.pl

@Krzeszczu: zgadzam sie. Vuko pokaze dzis łysemu jak gra dzisiejsza Legia :)

odpowiedz
Znafca - 26.08.2020 / 17:15, *.play-internet.pl

@eduardo: plus taki,że z Romeo przyszedł Odidjia

odpowiedz
Krzeszczu - 26.08.2020 / 17:23, *.bredband2.com

@Znafca : Gööwno prawda "znafco". Odjidja przychodzil za Dr.Albana.

odpowiedz
Krzeszczu - 26.08.2020 / 16:15, *.bredband2.com

Skad nagle ta wielka milosc do Berga?
I skad nagle ta jazda po Vukovicu? Przecierz on nasz! Legionista z krwi i kosci! Ma Legijne DNA! Dac mu szanse! Zdobyl mistrza!
Ja pyeeerdole.... zygac sie chce.

odpowiedz
Brat - 26.08.2020 / 16:04, *.chello.pl

No to się Dario skompromitował w tym wywiadzie. Kłamstwo ma krótkie nogi.

odpowiedz
Ding - 26.08.2020 / 16:44, *.play-internet.pl

@Brat: Stażyści z WP też nie ogarnęli tematu.

odpowiedz