Wieteska podczas meczu z Omonią - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wieteska nie zagra przez kilka miesięcy

Wiśnia, źródło: Przegląd Sportowy

Spełnił się czarny scenariusz dotyczący kontuzji Mateusza Wieteski. Obrońca nie będzie mógł zagrać od trzech do sześciu miesięcy z powodu naderwania mięśnia brzucha - informuje "Przegląd Sportowy". Oznacza to dodatkowe problemy w linii defensywy. To właśnie 23-latek lub Igor Lewczuk grali w tym sezonie w wyjściowym składzie u boku Artura Jędrzejczyka.

Wieteska nabawił się urazu w stosunkowo niegroźnej sytuacji. Podczas sprintu we własne pole karne złapał się za okolice pleców, po czym padł na murawę i nie mógł już kontynuować gry. Na boisku zastąpił go wówczas Andre Martins.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
bronek49 - 28.08.2020 / 17:43, *.chello.pl

zadne osłabienie dziwię sie że Legia nie szuka stoperów słaby Wieteska ,wiekowi i niepewni Jędrzejczyk Astiz czy Lewczuk i nigdy nie można być pewni co oni wywina za numer

odpowiedz
MCHR - 28.08.2020 / 14:12, *.orange.pl

Jest i dobra nowina. Tylko kogoś do uzupełnienia składy potrzeba.

odpowiedz
tekken (L) - 28.08.2020 / 11:56, *.230.92

Wyglądało na biodro. Życzę powrotu do zdrowia.

odpowiedz
Karo(L) - 28.08.2020 / 11:43, *.lublin.pl

Brać Petraska z Rakowa, tylko 700 tyś Eur na transfermarkt, 28 lat, 199 cm, 6 bramek w zeszłym sezonie.

odpowiedz
Mr Butterfly - 28.08.2020 / 10:11, *.163.210

Wietesce życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednak mam nadzieję, że go jak najszybciej opchną. Niestety wali babole i jego brak w składzie wyjdzie Legii na dobre.
Jędza też się musi ogarnąć bo to co grał z Cyprem to piach.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 28.08.2020 / 08:06, *.chello.pl

Mateuszowi życzę powrotu do zdrowia. Martwi to, że mamy ogromną liczbę kontuzjowanych piłkarzy. Może by się tak przyjrzeć pracy gościa od przygotowania fizycznego? Coś tu ewidentnie nie styka.

odpowiedz
F i l u 3 k o l o r y - 28.08.2020 / 00:56, *.47.37

UEFA to gigant, a my im znaleźliśmy za skórę myśląc, że im dokopaliśmy przyśpiewkami, oprawą i paroma zadymami. To teraz nawet nie zaśpiewamy na trybunach, bo nas tam nie ma. VARu nie ma, za to jest człowiek uefa, który gwizdkiem na uwali i przepaść rośnie, a polska piłka staje się bezludną wyspą o nazwie Ekstraklasa. Jesteśmy klubem wybitnie niechcianym w rozgrywkach europejskich i trzeba to głośno powiedzieć.

odpowiedz
Michael Angelo - 28.08.2020 / 07:42, *.otenet.gr

@F i l u 3 k o l o r y: masz racje ale nie zmienia to faktu ze Legia powinna tak czy siak wpier...lić bramkę i to nie jedna tej Omonii. Ani przyśpiewki ani sędzia ani UEFA nie maja nic do tego że Legia grała dno, Lewczuk wpier...la się bez pardonu wiedząc ze raczej jest to marne zagrożenie a Jędrzejczyk to sam nie wiem co myślał. Gdyby na ich miejscach był ktoś inny, a na kilku pozycjach inni gracze to myśle ze dzis byśmy się śmiali z jego decyzji a tak pozostaje to co zwykle. Wolałbym oglądać młodych którzy kochają ten klub i gryzą trawę niż takiego wieteske, pekharta i garbatego nosa gille

odpowiedz
eLpolo - 28.08.2020 / 08:33, *.137.74

@Michael Angelo: Też myśle, że naszym stoperem wychwalanym często wiele brakuje. Jędza co wyskok do głowy to praca łapami i opieranie się o przeciwnika. Lewczuk sporo kontaktów na styku faulu. O reszcie wspominam bo ich forma i postawa to dramat. Jeszcze jedno po kiego grzyba my mamy po dwóch zawodników na pozycje, jak i tak w razie potrzeby nie grają tylko rzuca się Karbownika to tu to tam, Rosolka na skrzydło , Luqiniasa to na prawe to na lewe , to na środek . Kto tak gra ? Nie widziałem takich porobanych roszad

odpowiedz
Michael Angelo - 28.08.2020 / 14:22, *.centertel.pl

@eLpolo: szkoda sobie Panowie strzępić ryja jak to mawia klasyk. Życzę nam wszystkim wiele radości i pięknych chwil w Europie jak miało to miejsce nie aż tak dawno temu. Pozdrawiam

odpowiedz
Michael Angelo - 28.08.2020 / 00:31, *.centertel.pl

Wieteska mam nadzieje że do momentu kiedy się wyleczyć Legia o tobie zapomnij i pójdziesz wreszcie w siną dal. Poyebalo was od pieniędzy wy życiowi nieudacznicy. Jeden dzien na onkologii takim parodystom jak ty i paru innym pokazałby cO to znaczy szczęście z wykonywanego zawodu z pasji oraz ile siły ma człowiek który ma zdrowie, pieniadze i podstawy do osiągania sukcesów. Yebac najemnikow, brać wychowanków z L w sercu.

odpowiedz
Marcel - 27.08.2020 / 23:33, *.t-mobile.pl

Nie znam się na medycynie, ale skoro naderwał mięsień brzucha to dlaczego trzymał się za plecy? I dlaczego aż taka długa przerwa? Poproszę o opinię kogoś, kto ogarnia temat i z góry dzięki.

odpowiedz
Pod(L) asiak - 27.08.2020 / 23:31, *.t-mobile.pl

TVP to jednak propaganda wysokich lotów, wszyscy jadą po Legii i Vuco a wg. mnie ten mecz to pasmo nieszczęśliwych dla nas wydarzeń. Legia tragiczna, brak taktyki wszyscy kopacze grali piach itp. Mało dziś w mediach o fatalnej hronologi zdarzeń Thiago bez drugiej żółtej tu już było by po meczu.Lewczuk bezbłędny tym razem, łapie czerwo jak się okazuje niesłuszne, Legia mimo to nadal w grze. Bramka dla Omoni, ok karny, tylko tu już naszym zaczyna brakować tlenu (grali 10vs12) ale chłopaki nadal walczą i może by się nawet udało gdyby nie kolejny popis sedziego po faulu na Kante. Druga bramka Omoni to nasz totalny pech Wieteś łapie kontuzję podczas kontry Cypryjczyków i jest po meczu. Ok wybitnie nie grali ale myślę że gdyby nie fatalny Nathaniel byli byśmy w kolejnej rundzie.

odpowiedz
Prawda - 27.08.2020 / 23:24, *.50.68

Drugi Rzeźnik pusty łeb,i niech nie wraca!a Kucharski bilet fo Afryki,I szukaj drugie złoto Choto!

odpowiedz
atmosferic - 27.08.2020 / 23:09, *.orange.pl

Wielki problem, brak wieteski parodysty - wstawic Holownie do srodka i tyle.

odpowiedz
Ryj - 27.08.2020 / 23:07, *.47.37

Zdrowia Mateusz. Od prawdziwych kibiców!

odpowiedz
atmosferic - 27.08.2020 / 23:04, *.orange.pl

Wzmocnienie skladu.

odpowiedz
Ben - 27.08.2020 / 22:44, *.inetia.pl

Sami znawcy - Astiz za stary, Mosór za młody a Remy za leniwy . Ku..wa może czas dopingować - no właśnie komu?

odpowiedz
WETERAN - 27.08.2020 / 22:26, *.chello.pl

Stary jestem, więc chyba mnie się coś pomyliło: byłem przekonany, że to forum KIBICÓW Legii, a to zlot obrażonych chłopców, którym się nagle przestała podobać własna drużyna. Iśmieszno, i straszno...

odpowiedz
hajdukL - 27.08.2020 / 22:35, *.77.242

@WETERAN:
To drugie. Straszno tu.

odpowiedz
s - 28.08.2020 / 08:04, *.centertel.pl

@WETERAN: Jedna z cech narodowych.....marudzenie!!!

odpowiedz
Kelner - 27.08.2020 / 22:19, *.ip-point.pl

Będzie więcej czasu na chill w na lato.
Ostatnio jak tam siedział z managerami to mu opowiadali o możliwych transferach.
Wyglądał jak jelop. Zgarbiony, otwarte usta, tępe spojrzenie.

odpowiedz
AAA - 27.08.2020 / 20:49, *.chello.pl

Wieteska jednak jesteś parodystą.
Nie wracaj,nikt na Ciebie nie czeka,a jak symulujesz kontuzję bo po raz kolejny zawaliłeś bramkę /a jakoś odwagi nigdy nie miałeś żeby do wcześniejszych wpadek się przyznać/ to zadzwoń do niejakiego Bartłomieja Grzelaka mistrza symulowanych kontuzji i super meczy tuż przed podpisaniem nowego kontraktu.
Cytując pewien utwór "Idż precz*

odpowiedz
LewLegia - 27.08.2020 / 19:45, *.net.pl

To ci osłabienie . o nieeeeeeeeeejuż po nas.

odpowiedz
G(L)ory! - 27.08.2020 / 19:26, *.btcentralplus.com

Nie wiem czy dobrze czy nie. Kiedyś liczyłem na to, że Wieteska wyrośnie na jednego z najlepszych obrońców w Polsce a my długo się jego gra nie będziemy cieszyć bo przyjdzie jakiś klub z Bundesligi i nam go zabierze. Potem doszedłem do wniosku, że jednak Wieteska nie da rady wskoczyć na wyższy poziom i byłem pewny, że odejdzie tego lata a w jego miejsce być może uda się wypożyczyć Jacha lub ściągnąć Bochniewicza z Górnika. Teraz to już nic nie wiem. Jedno jest pewne. Potrzebujemy środkowego obrońcy do pierwszego składu na już i jakiegoś szybkiego skrzydłowego. Może w końcu ten Valencia przyjdzie.

odpowiedz
K(L)AKIER - 27.08.2020 / 18:22, *.cyfrowypolsat.pl

Jak można mieć kontuzję mięśnia brzucha, to co on robił, kiełbasy się najadl przed meczem ,że mu kichy wypchalo czy co.Padaczka jakąś z ta drużyna

odpowiedz
L - 27.08.2020 / 19:25, *.tpnet.pl

@K(L)AKIER: Piękny jest twój komentarz, pokazałeś w nim ogromną więdzę zarówno w dziedzinie sportu jak i medycyny.

odpowiedz
Darek - 27.08.2020 / 18:21, *.t-ipconnect.de

Czasami tak się zastanawiam ile rocznie klub sprzedaje koszulek takiego Wieteski?
8?
Może wliczając w to rodzinę "piłkarza" 14 koszulek?Bo kto o zdrowych zmysłach pójdzie kupić sobie koszulkę Wieteski.Albo Rochy na przykład.

odpowiedz
Sss - 27.08.2020 / 18:37, *.chello.pl

@Darek :zaskoczyłeś mnie.... Nigdy bym nie pomyślał że ktokolwiek mógłby kupić koszulkę z jego nazwiskiem czy Rochy...

odpowiedz
Heniu - 27.08.2020 / 18:16, *.virginm.net

A JA mysle ze Kirkeskov powinien zostac sciagniety nie zwlocznie i rpzestawiony na srodek obrony!!! Brzmi poyebanie wiem ale mysle ze bylby kocurem wlasnie na tej pozycji w Legii. Nie moglby grac w pucharach juz niestety ale na lige i na nastepny sezon juz w europie byloby to dobrym ruchem. Lewczuka szanuje tylko jako chlopaka to nie jego wina ze juz nie ten poziom wieku nie oszuka tu niema co komentowac. Jest kur.va bida ogolnie ha. Modlmy sie, zeby sie rozkrecili do wrzesnia i cos w tej LE zagrali!

odpowiedz
???? - 27.08.2020 / 18:14, *.plus.pl

Spokojnie jest Mosor i Remy . A jak sie przypatrzycie na Lewczuka to co chwilę faul

odpowiedz
Mrok - 27.08.2020 / 18:05, *.play-internet.pl

Kiedy w końcu ci nieudacznicy z zarządu Legii zatrudnią jakichś profesjonalistów do obsługi I drużyny. Sztab medyczny to kuriozum od wielu lat, od czasów Machowskiego. Tamten nie rozpoznał że Siadaczka ma zaawansowaną cukrzyce a Wojtala nie ma jednego kolana w ogóle.
Potem co chwila przytrafiały się krytyczne kontuzje w kluczowych momentach.
Od 10 sezonów cały czas mamy zawodników z kontuzjami ciągnącymi się po kilka miesięcy. Non stop ktoś siedzi na garnuszku w sanatorium.

Z tektury tych naszych piłkarzy robią? W innych drużynach aż tylu zerwań wiązadeł i ścięgien nie ma. Może trzeba nauczyć ich prowadzić przed meczem porządną rozgrzewkę?

odpowiedz
Hiszpan - 27.08.2020 / 17:56, *.play-internet.pl

Nie ma co się pastwić nad Wieteską. Dac szansę Mosórowi albo kupić Petraska. Mam nadzieję że Wieteska już nie zagra w Legii bo jest po prostu słabym piłkarzem i tyle w temacie.

odpowiedz
Papa - 27.08.2020 / 17:22, *.orange.pl

Niestety moim zdaniem to koniec kariery Wieteski w Legi, słaba forma plus kontuzja

odpowiedz
Yeti - 27.08.2020 / 17:14, *.play-internet.pl

Przecież to wzmocnienie.

odpowiedz
bronek49 - 27.08.2020 / 16:56, *.chello.pl

Wieteski już w Legi wystarczy mamy go juz dosć w każdym meczu popełnia kardynalne błedy on mnie przypomina Gmura który tez grał na stoperze i taki sam byl surowy jak on Legia musi kupić conajmniej dwóch stoperów bo na coraz slabszego Jędrzejczyka i Lewczuka nie ma co liczyc

odpowiedz
Sss - 27.08.2020 / 16:32, *.chello.pl

Nareszcie jakieś wzmocnienie..... Nie śpiesz sie z powrotem na boisko....

odpowiedz
Hutnik Warszawa - 27.08.2020 / 17:15, *.orange.pl

@Sss:tez takiego jestem zdania

odpowiedz
L fan - 27.08.2020 / 16:29, *.chello.pl

Profesjonalista

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.08.2020 / 16:26, *.centertel.pl

A tak sie zachwycalismy nowym czlowiekiem od przygotowania fizycznego. A tu kontuzje miesni...A nie chwila, placow. To przepraszam, to zupelnie zmienia postac rzeczy.

odpowiedz
Ziuteeek - 27.08.2020 / 17:01, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: kto się zachwycał?
Widać że motorycznie Legia wygląda fatalnie.
To że koleś złapał Fame to nie znaczy że ogarnia temat jeśli chodzi o piłkarzy.
Słabo to wygląda. Legia na każdym treningu powinna robić tylko dwie rzeczy:
Biegać na sprincie i grać na jeden kontakt.

odpowiedz
Alex Bielany - 27.08.2020 / 16:07, *.centertel.pl

Nie ma znaczenia na Europe za słaby, a w lidze graja takie same ogórki jak my, znowu wygramy te śmieszna ligę, bo reszta jest jeszcze gorsza, sprzedamy karbownika i luqinhansa, czyli jedynych, którzy cos potrafią, załatamy budżet sięgniemy w ich miejsce następnego kalekę który nie grał rok albo dwa i burdel sie kręci

odpowiedz
Danie(L) - 27.08.2020 / 15:57, *.tpnet.pl

Cieszyć się z cudzego nie wypada, ale dla Legii to dobra wiadomość.

odpowiedz
(L)ookson - 27.08.2020 / 15:54, *.chello.pl

Nie ma kogoś z młodych do wstawienia do pierwszej drużyny?

odpowiedz
KO - 27.08.2020 / 15:45, *.tpnet.pl

Czy te kontuzje nie są wynikiem błędu systemowego?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 28.08.2020 / 16:29, *.vectranet.pl

@KO: tabelki z książek wydanych w latach '80 nt przygotowania fizycznego nie sprawdzają się u nas.

odpowiedz
Brwinów - 27.08.2020 / 15:45, *.vectranet.pl

tak zostali przygotowani

odpowiedz
Arek - 27.08.2020 / 15:29, *.master.pl

Super !! Jeszcze tylko Gwilii się pozbyć i nędzy

odpowiedz
PLBBOY - 27.08.2020 / 16:09, *.227.22

@Arek: co tu robisz ziemniaki z Poznania.

odpowiedz
mareczek - 27.08.2020 / 15:15, *.vectranet.pl

Defensywa potrzebuje wzmocnień od dawien dawna.Lewczuk z całym uznaniem dla niego ale jest w wieku przedemerytalnym,a Astiz naprawdę już powinien zwolnić miejsce młodym.Karbownik i Mladenović to nie są typowi obrońcy i nie rozumiem dlaczego nikt tego nie widzi.Legia potrzebuje wg mnie ze dwóch silnych stoperów z dobrymi warunkami fizycznymi,typowego bocznego obrońcy przed Mladenoviciem,który obrońcą nie jest,no i jeszcze kogoś do bramki obok Boruca

odpowiedz
Mr T - 27.08.2020 / 17:57, *.mm.pl

@mareczek: gra na dwoch bramkarzy nie jest dozwolona.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.08.2020 / 15:07, *.chello.pl

No tak, znów eksperci obarczają Wietesa winą za porażkę. Jakie to proste i czytelne. Przegraliśmy, bo grał Wieteska.

odpowiedz
Gizior - 27.08.2020 / 15:02, *.alfa-system.net

Czas mosora!!! Żaden astiz...

odpowiedz
Endriu - 27.08.2020 / 17:54, *.centertel.pl

@Gizior: jestem zza, niech Młody dostanie szansę❗

odpowiedz
Kris - 27.08.2020 / 15:01, *.vectranet.pl

No to Remy do boju

odpowiedz
Ivan - 27.08.2020 / 14:57, *.centertel.pl

I proste mosor do pierwszego skladu

odpowiedz
ziutek - 27.08.2020 / 14:57, *.vectranet.pl

Zagra czy nie zagra co to za óznica,jednego barszcza mniej.

odpowiedz
kibic - 27.08.2020 / 14:50, *.t-mobile.pl

Mała strata

odpowiedz
Odium - 27.08.2020 / 14:47, *.play-internet.pl

To akurat wzmocnienie

odpowiedz
Darek - 27.08.2020 / 14:47, *.t-ipconnect.de

Nic się Mateusz nie przejmuj.Na konto będzie wpływać regularnie.Wrócisz koło marca.Zagrasz jeszcze spokojnie 2 lub 3 ogony do końca sezonu.Przez ten czas my też bedziemý zdrowsi.Może dzieki tej kontuzji ktoś z nas kibiców uniknie zawału serca.
Zdrowiej sobie spokojnie.Nie śpiesz się za bardzo.Pozwiedzaj sobie galerie bedziesz miał czas.
Także apeluje wracaj do zdrowia powolutku.

odpowiedz
Jasio - 27.08.2020 / 14:43, *.waw.pl

Nieprawda. Wieteska łapał się za bok już przed sprintem w pole karne.

odpowiedz
Zbyszek - 27.08.2020 / 16:10, *.152.195

@Jasio:
Złapał się wtedy, kiedy zrozumiał, że nie stoi tam gdzie powinien i nie ma szans na dogonienie gościa. Wtedy nagle dopadła go kontuzja.
Przy niektórych piłkarzykach człowiek czuje się jak superman. Pewnie od 15 lat 2xtydzień gram po 2h na dużym orliku, gdzie walka jest na całego...
Aha.. tylko jest jedna różnica wcześniej muszę iść do roboty, a po powrocie z boiska o 23ej muszę wstać do roboty następnego dnia.
Przez tyle lat udało mi się tylko raz złamać nogę, to może się nadaję? Może nie znam tyle sztuczek, ale na pewno więcej biegam, a na pewno już celniej potrafię podać piłkę
Pozdrawiam z klubu 40+

odpowiedz
głodny piłki - 27.08.2020 / 14:40, *.net.pl

Wieteska nie zagra przez kilka miesięcy:dobra wiadomość w końcu

odpowiedz
Rytm - 27.08.2020 / 14:35, *.centertel.pl

Ten to ma pecha. Jak nie babol w meczu, to teraz kontuzja.

odpowiedz
Remy - 27.08.2020 / 14:34, *.tpnet.pl

Zmusić Remiego do treningów. To nasz najlepszy stoper tylko ściemniacz. Więc te info to światełko w tunelu. Wieteska wylecz do końca kontuzje, nie spiesz sie Mateuszku.Nie spiesz się.

odpowiedz