Walerian Gwilia, Jan Mucha, Arvydas Novikovas - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Novikovas: Szkoda było mi odchodzić

Redakcja, źródło: Przegląd Sportowy

Latem z Legii Warszawa odszedł Arvydas Novikovas. W stołecznym klubie spędził tylko rok. - Przyznaję, że sam jestem tym zaskoczony. Czuję niedosyt z pobytu przy Łazienkowskiej, bo przez rok nie pokazałem wszystkiego, co potrafię. Wykluczały mnie kolejne kontuzje, pół sezonu straciłem z powodu urazów - mówi piłkarz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Novikovas wyjaśnił także powody swojego odejścia. - Szkoda było mi odchodzić, jednak nie miałem wyjścia. Najważniejsze były dwie kwestie. Pierwsza to aspekt finansowy. Muszę patrzeć na przyszłość, nie mam już 19 lat, jak Karbownik. Erzurumspor dał mi lepszy kontrakt niż miałem w Legii, więc była to kusząca opcja, szczególnie że liga turecka jest silniejsza niż polska. Po drugie i najważniejsze, zadecydowały względy rodzinne. Miałem trochę problemów, mam nadzieję, że teraz, kiedy mieszkam w Turcji, wszystko się poukłada. Nie chcę o tym opowiadać, w Legii wszyscy zrozumieli moje położenie, nikt nie robił mi przeszkód, bym odszedł. Trener na pewno nie jest zadowolony, że zdecydowałem się na ten ruch, ale pogadaliśmy, wszystko zaakceptował. To taki człowiek, że najważniejsi są dla niego bliscy, dlatego świetnie mnie zrozumiał. Teraz, w Erzurumsporze, będę mieszkał sam. Moja córka zaczyna chodzić do przedszkola, ma wiele koleżanek, nie chcę jej zabierać z tego środowiska. Będzie przyjeżdżać na dwa tygodnie, na miesiąc. Wszystko się poukłada. Za mną naprawdę trudne miesiące, ale teraz jest dobrze.

Więcej przeczytacie na stronie Przeglądu Sportowego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Matigol - 28.08.2020 / 17:36, *.orange.pl

Moje zdanie jest takie że był to dramatyczny zawód jeśli chodzi o tego grajka. Szkoda że tak późno sobie stąd poszedł. Przychodził jako jeden z najlepszych skrzydłowych tej ligi a u Nas po prostu osiadł na laurach. Osobiście 2 razy widziałem go na Mazowieckiej więc niech nie pier....głupot o życiu osobistym i tym podobnych problemach. Leń i minimalista, nachapał się kasy i pieprzy że musi patrzeć w przyszłość - mało w Legii zarabiałeś litewski popaprańcu? Szary człowiek pracuje 2-3 lata na to co Ty dostawałeś miesięcznie (i to za jaką "grę"!) więc chcąc jeszcze więcej za bycie parodystą (Turasy musieli być bardzo naiwni) pokazujesz jakim jesteś chciwym człowieczkiem. A Ci wszyscy którz się nabierają na jego dyplomatyczny bełkot i płacz jaki to on biedny nie był/nie jest, jakie to on miał/ma problemy osobiste niech się zastanowią 2 razy. Wy nie macie problemów? Każdy z Nas je ma ! I zarabiając ileś tam razy mniej od tego świńskiego blondyna musi sobie z tymi problemami radzić ! Nie łatwiej by Wam było zarabiając 80-100 tys miesięcznie? Proste że łatwiej ! Więc zero litości i zrozumienia dla kogoś kto przyszedł tu tylko odcinać kupony i jechać na opinii z tej podlaskiej, zakompleksionej prowincji.

odpowiedz
666 - 28.08.2020 / 23:24, *.tpnet.pl

@Matigol: Co robiłeś na Mazowieckiej ?

odpowiedz
Matigol - 29.08.2020 / 12:46, *.orange.pl

@666: A co Cię to interesuje?

odpowiedz
bronek49 - 28.08.2020 / 17:25, *.chello.pl

szkoda było ci odchodzić trzeba było grac dobrze w Legii to i tu bys dobrze zarobil odwalałes pańszczyzne i dlatego pozbyli się ciebie i bardzo dobrze

odpowiedz
Otwock - 28.08.2020 / 13:42, *.play-internet.pl

Powodzenia w Turkey????

odpowiedz
Wolfik - 28.08.2020 / 11:58, *.play-internet.pl

Na polskie warunki, dobry zawodnik, ale widać było, że jego głowa jest gdzieś indziej. W Legii nie wyszło, ale życzę powodzenia w Turcji.

odpowiedz
OCB - 28.08.2020 / 11:51, *.chello.pl

"Po drugie i najważniejsze, zadecydowały względy rodzinne. (...) Teraz, w Erzurumsporze, będę mieszkał sam." Ciekawe...

odpowiedz
Kłamca, kłamca. - 28.08.2020 / 12:59, *.waw.pl

@OCB: Co ciekawego jest w tym, że mąż "pali" na mieście i żona go pogoiniła?

odpowiedz
tekken (L) - 28.08.2020 / 11:49, *.230.92

Widzicie matoły co jechaliście po Novikowasie, teraz macie gościu był groźny dla przeciwnika, szybki i nieprzewidywalny, nie grał schematycznie jeden z lepszych w drużynie, ale nie trzeba było go jechać.

odpowiedz
Marcel - 28.08.2020 / 10:33, *.t-mobile.pl

Wypada tylko życzyć wszystkiego dobrego w nowym klubie i w ogóle w życiu. Powodzenia Arvi.

odpowiedz
t - 28.08.2020 / 09:46, *.edu.pl

Czyli już wiemy co go blokowało? Życie osobiste. A jak w prywatnych sprawach jest lipa to zawodnik nie myśli o treningach i grze. No i dochodziły kontuzje, które go blokowały. Szkoda go.
Natomiast duży plus za ciepłe słowa o Legii. Powodzenia AN!

odpowiedz
Pawciu - 28.08.2020 / 09:03, *.net.pl

Bylem pewien ze w pierwszym wywiadzie po odejsciu z Legii bedzie wieszal psy jak to w Legii mu robiono pod gorke i nie pozwolono sie rozwinac- a tu mile zaskoczenie. Wszystkiego dobrego...

odpowiedz
... - 28.08.2020 / 10:01, *.master.pl

@Pawciu: poczekaj z miesiąc ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.