REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Jagiellonią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W sobotę legioniści na własnym boisku przegrali z Jagiellonią 1-2. "Wojskowi" zagrali dwie bardzo nierówne połowy, co wykorzystali przyjezdni już w pierwszej fazie spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, jakie wystawiliśmy warszawiakom.

Paweł Stolarski - Mecz rozpoczął od świetnego dośrodkowania, po którym piłkę w bramce umieścił Pekhart. Niestety Czech był na minimalnym spalonym. W 7. minucie świetnie wpadł w szesnastkę białostoczan, po czym bardzo mocno huknął w golkipera przyjezdnych. Podczas pierwszych kilkunastu minut zobaczyliśmy zupełnie innego Stolarskiego. Miał ogromną chęć do ofensywnej gry, kilkakrotnie świetnie włączał gaz na skrzydle, mijał rywali, po czym dośrodkowywał niewygodne piłki dla przeciwników. W 10. minucie poszedł bezmyślnie na raz, przez co bez problemu minął go Camara. Całe szczęście, że rywale nie wykorzystali jego błędu. Później nieco przygasł, jednak jego współpraca z Kapustką wyglądała bardzo przyzwoicie. Z pewnością jego gra w defensywie mogłaby wyglądać nieco lepiej, często tracił piłkę (11 razy) i narażał nas na ataki Jagiellonii. Jeżeli w następnych meczach podtrzyma taką formę to będzie walczyło o miejsce w pierwszym składzie.

Tomas Pekhart - W 54. minucie uderzył głową, jednak zdecydowanie za lekko. Kilka minut później głową wykończył dośrodkowanie Kapustki. Golkiper białostoczan starał się wybić piłkę, jednak zrobił to zdecydowanie za lekko i skapitulował. Strzelił gola, czyli zrobił to co do niego należało. Pomysł gry na dwóch napastników jest nawet sensowny, ale nie warto go oceniać po jednym meczu. Kante jest o wiele bardziej mobilnym i kreatywniejszym piłkarzem niż Czech, przez to mogliby się uzupełniać. Na pewno potrzebują kilku spotkań na ogranie.

Bartosz Kapustka - Ciężko pracował na murawie, dawał z siebie bardzo wiele. Miał oczy dookoła głowy i sporo myślał. W 56. minucie wpadł w pole karne, po czym szukał luki przy bliższym słupku. Skuteczną interwencją popisał się golkiper Jagiellonii. W 60. minucie bardzo dokładnie dośrodkował futbolówkę, a głową w siatce umieścił ją Pekhart. Widać było, że chce się pokazać z jak najlepszej strony, jednak nie jest jeszcze w optymalnej formie. Brakowało ciekawych rozwiązań czy niekonwencjonalnych zagrań. Zszedł z boiska w 71. minucie.

Artur Jędrzejczyk - W 48. minucie golkiper białostoczan obronił strzał Kante, po czym do piłki dopadł „Jędza”. Nasz kapitan uderzył bez przyjęcia, jednak przestrzelił. Kilka minut później bardzo odważnym i pewnym wślizgiem przerwał akcję „Jagi”. Był skuteczny w swoich interwencjach, wygrał 14 na 19 pojedynków (74%).

Bartosz Slisz - W 25. minucie uderzył z daleka, ale zupełnie się pomylił. Grał poprawnie, jednak w meczu z Rakowem pokazał, że umie wziąć grę na siebie i ruszyć z akcją - w sobotę tego zabrakło. Dobrze radził sobie w odbiorze oraz bardzo celnie podawał (94%). W 63. minucie ucierpiał w starciu w powietrzu, przez co opuścił murawę. Zdrowia!

Jose Kante - Kilka razy ruchem swojego ciała zmylił przeciwnika, po czym skutecznie się obrócił. Tuż po zmianie stron miał znakomitą sytuację, aby wyrównać stan meczu. Niestety snajper nie dał rady pokonać Steinborsa, który szybko skrócił kąt. Często pokazywał się do gry i był zaangażowany. Zdarzało mu się gubić futbolówkę i niecelnie podawać (62%).

Artur Boruc - Rywale poważnie naszej bramce zagrozili dwukrotnie i niestety Boruc dwukrotnie skapitulował. Nie można mieć do niego pretensji przy straconych golach, jednak nie obronił niczego ponad to.

Mateusz Hołownia - W 34. minucie bardzo precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, jednak tylko obił poprzeczkę białostoczan. Strzał – pierwsza klasa, zabrakło szczęścia. Był podatny na pressing rywali, z którym sobie często nie radził. Zszedł z boiska po pierwszej części meczu.

Andre Martins - Był niewidoczny na murawie. Nie pokazał nic ciekawego, a zdecydowanie lepiej zaprezentował się Antolić, który wszedł na drugą połowę. Zabrakło z jego strony pomysłu i kreatywności. Zszedł z boiska po pierwszej części spotkania.

William Remy - W 18. minucie stał co najmniej o dwa metry za daleko od Pulijicia, który wpakował piłę do siatki. Francuz zupełnie się zagubił i zostawił osamotnionego Chorwata. Dziesięć minut później zupełnie nie zwracał uwagi na Imaza, który mu uciekł i pokonał Boruca. Ciężko się dziwić, że stoper popełniał takie "wielbłądy", jeśli ostatni raz w pierwszym składzie Legii wyszedł ponad rok temu. Widać, że wciąż dobrze operuje piłką i kilka razy bardzo precyzyjnie dograł ją do swoich kolegów z drużyny. Między innymi w doliczonym czasie gry świetnej wrzutki Remy`ego nie wykorzystał Antolić.

Luis Rocha - W 18. minucie przewrócił się przed własnym polem karnym, przez co w szesnastkę wbiegł Prikryl. Czech następnie obsłużył podaniem niekrytego Puljicia, który otworzył wynik spotkania. Miał spore problemy z Olszewskim i Prikrylem, którzy kilkakrotnie z łatwością mijali Portugalczyka. W 66. minucie dośrodkował piłkę w pole karne. Wrzutka była bardzo dobra, jednak świetnie zachował się bramkarz przyjezdnych. Po zmianie stron kilkakrotnie bardzo groźnie centrował w szesnastkę. Zszedł z boiska w 84. minucie.

Zmiennicy

Domagoj Antolić - Wszedł na murawę po zmianie stron. Kilkakrotnie skutecznie, z wielkim spokojem przerzucał piłkę do kolegów na skrzydłach. W 90. minucie dograł bardzo dokładnie z prawej flanki do Rosołka, który piłką trafił w słupek. W doliczonym czasie gry Remy świetnie wrzucił mu futbolówkę na głowę, jednak ten fatalnie przestrzelił. To była naprawdę bardzo dobra zmiana. Wyglądał o wiele lepiej niż Martins czy Slisz.

Luquinhas - Wszedł na boisko po zmianie stron. Szukał wolnych przestrzeni, ale brakowało typowych dla niego prostopadłych zagrań. W 59. minucie uderzył finezyjnie, ale skutecznie futbolówkę sparował Steinbors.

Maciej Rosołek - Wszedł na murawę w 71. minucie. W 90. minucie miał stuprocentową okazję, jednak z bliskiej odległości trafił w słupek. Gdyby pokonał Steinborsa, zafundował by nam punkt.

Michał Karbownik - Wszedł na murawę w 64. minucie. Nie pokazał za wiele, ani nie wniósł nic nowego na plac gry.

Filip Mladenović - Wszedł na boisko w 84. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (69)

+dodaj komentarz
Kaprykos - 01.09.2020 / 12:17, *.vectranet.pl

Ja chyba inny mecz oglądałem, najgorszy na boisku Stolarski jest tu najlepszy hehe tyle piłek spartolił, że można by obdzielić cały zespół, nie widział wychodzącego na pozycje Kapustki... ech panie redaktoze...

odpowiedz
WETERAN - 02.09.2020 / 16:30, *.chello.pl

@Kaprykos: Mam identyczne wrażenie. Maciej Frydrych coraz bardziej zadziwia zarówno nieporadnością pisarską jak i przedziwnymi obserwacjami.

odpowiedz
Warsiawiak - 03.09.2020 / 17:40, *.centertel.pl

@WETERAN: dokładnie. Dla mnie nie tyle najgorszy co najgłupszy na placu. To przez niego Legia grała w 10

odpowiedz
Zenon - 31.08.2020 / 20:29, *.centertel.pl

Będą jednak rewanże :-)

3r eLE Linfield FC
4r eLE Omonia Nikosia

Na wyjazdach ;-)

odpowiedz
Idea⚽️Legia and Friends Forever ! - 31.08.2020 / 20:04, *.50.15

A może jakiś program rozrywkowo-naukowo-sportowy Legii w jakimś dogadanym kanale tv ,o Legii,Historii,życiu piłkarzy,kibicòw , i reprezèntacji,chyba wszyscy kibice w Polsce nie tylko Legii,zobaczyli by z ciekawości,,lubimy teleturnieje,programy rozrywkowe ,ja bym połáczył kabaret Olgi Lipińskiej z Wielká grá✨⚽️✨

odpowiedz
Zenon - 31.08.2020 / 20:34, *.centertel.pl

@Idea⚽️Legia and Friends Forever !:

Proponuję "Cicha Lipa" ;-)

odpowiedz
Krzeszczu - 01.09.2020 / 13:36, *.bredband2.com

@Zenon : hahaha, przecczytalem "Licha Cipa" :-)))

odpowiedz
Cult King - 01.09.2020 / 20:14, *.102.19

@Krzeszczu:Dziadku nie przekrècaj,Zenuś nawinoł makaron na uszy

odpowiedz
Krzeszczu - 02.09.2020 / 14:20, *.bredband2.com

@Cult King: spyeeerdalay licha cipo. I naucz sie polskiego durniu jeden. "Nawinol"? tornister na plecy i won do szkoly niedorozwiniety cieciu.

odpowiedz
Cult Legia - 02.09.2020 / 21:41, *.102.55

@Krzeszczu: O to teraz K.. pokazałeś ..jaki intelligent ,Krzeszczu w dumpie trzeszczy,i zamilcz na wieki

odpowiedz
1916 - 31.08.2020 / 19:48, *.chello.pl

Od kiedy 5 zmian można robić?

odpowiedz
Marcin - 01.09.2020 / 08:54, *.plus.pl

@1916: też mnie to zastanawia, może wzorem innych lig,tylko tam to miało obowiązywać do końca rozgrywek.

odpowiedz
Marcin - 01.09.2020 / 08:56, *.plus.pl

@1916: od początku tego sezonu jest możliwość pięciu zmian????

odpowiedz
Plusy - 31.08.2020 / 18:52, *.vectranet.pl

Należą się wszystkim tym ,którzy przychodzą na takie mecze

odpowiedz
gazza - 31.08.2020 / 18:40, *.inetia.pl

Nigdy nie powinno być plusów po przegranym meczu...!!!

odpowiedz
filand - 31.08.2020 / 18:25, *.t-mobile.pl

Uważam,że za ten mecz same minusy...Coś jeszcze???

odpowiedz
bronek49 - 31.08.2020 / 18:12, *.chello.pl

A ja uważam ze przy pierwszej bramce Boruc zawalił na równi z Rochą pozwolił strzelic z pola bramkowego a to jest rewqir bramkarza gdyby tylko ruszył się do piłki to bramki by nie było ,dziwię się ze Legia nie wzieła tego bramkarza z arki tylko a zdecydowała się Jagiellonia co wyjdzie jej na dobre to najlepszy bramkarz ekstraklasy i z całym szacunkiem do Boruca to jest gorszy od bramkarza Jagi który wygrał jej trzy punkty ,a niestety dobre czasy dla Boruca już się skończyły

odpowiedz
Moro - 31.08.2020 / 18:14, *.virginm.net

@bronek49: nie ma sie co oszukiwać. Na tą chwile, taki cierzniak, jakiego widzieliśmy w końcówce poprzedniego sezonu, w 100% zasługuje na miejsce w pierwszym skladzie. A boruc niech idzie najpierw z Remy'm na odchudzanie.

odpowiedz
speed - 31.08.2020 / 17:49, *.play-internet.pl

Zapodam.Trener Ivan Jovanović myślę,że na tę chwilę najlepszy.

odpowiedz
Krzeszczu - 31.08.2020 / 18:35, *.bredband2.com

@speed: chyba caly ten speed cie totalnie rozwalil.

odpowiedz
speed - 31.08.2020 / 22:40, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: A mogło być tak pięknie.

odpowiedz
Brwinów - 31.08.2020 / 16:33, *.vectranet.pl

takiego PAYACA na bramce to dawno w Legii nie było!!!

odpowiedz
PLBBOY - 31.08.2020 / 17:19, *.227.22

@Brwinów: pyry ci na polu zgniją, jak będziesz tyle na internetowych siedział.

odpowiedz
ROSOMAK - 31.08.2020 / 18:23, *.chello.pl

@Brwinów: Szanuj się trochę

odpowiedz
Wilanow - 31.08.2020 / 18:54, *.tpnet.pl

@Brwinów: łatwo jest obrażać kogoś przez internet, ciekawe czy powiedziałbyś to Arturowi w twarz?

odpowiedz
[L] - 31.08.2020 / 16:18, *.elartnet.pl

Zawsze i wszędzie mówiłem, że najlepszy keeper Extraklasy to Pavel Steinbors. Nie mam pojęcia, dlaczego szperacze Legii tego nie obczaili.

odpowiedz
Krzeszczu - 31.08.2020 / 16:57, *.bredband2.com

@[L]: bo woleli pijarowski transfer "legendy trybun".

odpowiedz
Szmu(L)ki - 31.08.2020 / 16:17, *.chello.pl

REMY OUT! Jak on woli w kasynie siedzieć do północy zamiast leczyć kontuzje to nic dziwnego, że nam mecze zawala.
Ten typ to najemnik, który nigdy nie da z siebie nawet 50%.

WYJAZD Z NIM!

odpowiedz
Wiskitki (L) - 31.08.2020 / 14:14, *.vectranet.pl

największe dno to boruc i vuko

odpowiedz
singspiel - 31.08.2020 / 14:33, *.atman.pl

@Wiskitki (L): zmień klub. najlepiej daleko od nas

odpowiedz
ROSOMAK - 31.08.2020 / 19:06, *.chello.pl

@Wiskitki (L): Naucz się chłopcze z dużej litery NAZWISKO zawsze

odpowiedz
Po(L)noc - 31.08.2020 / 14:11, *.73.156

Nie skomentowałem porażki w tygodniu, bo chciałem, aby trochę wku.... opadło, więc tutaj napiszę na chłodno to co ja widzę po ostatnich dwóch meczach.
Zbyt wiele negatywnych czynników zebrało się razem w tym samym czasie i znowu początek sezonu wygląda jak co roku, mimo że jak na moje to jednak jako klub idziemy w dobrą stronę. O jakich czynnikach mówię?
- niesłuszna czerwona dla Lewczuka w meczu z Omonią. Do tego czasu nie wyglądaliśmy gorzej od mistrza Cypru, nawet biorąc pod uwagę że jak na moje graliśmy w 10, bo Rosołek na skrzydle po prostu 'był'. Od czerwonej kartki do zmiany Rosołka graliśmy w 9, a nie ustępowaliśmy kondycyjnie, więc raczej zawodnicy są przygotowani do biegania.
- nieobecność Wszołka, Juranovicam, Lopesa - nie wiem czy gdzieś było oficjalne info, czemu ich nie ma, ale zakładam że są chorzy wiadomo na co. Gdyby byli do dyspozycji trenera, to na pewno taki Rosołek nie grałby w pucharze na najbardziej kluczowej pozycji przy naszej obecnej taktyce!
- brak szczęścia przy dogodnych sytuacjach przy stanie 0-0. Na przykład Pekhart trafia patelnie z Omonią przy 0-0, albo z Jagą cofa się kilka centymetrów przy spalonym i mamy w dwóch meczach prowadzenie, i nie sądzę abyśmy je oddali.

Gdybym miał opisać mecz z Omonią w czwartek, to pewnie też pojechałbym ze wszystkim dookoła kubu, nie zauważając takich plusów jak to, że w kadrze jest coraz więcej Polaków na co rok w rok była wylewana fala jadu. Jedziecie z Borucem, a jak dla mnie, to sukces klubu że gra w końcu u nas. Kapustka jak złapie formę też będzie pewnie wymiatał. Transfery Juranovica, Lopesa, Mladenovica - zero przypadku, sprawdzone nazwiska. Mamy ośrodek do szkolenia młodzieży nie ustępujący znanym markom.
Patrząc jakie kluby są w 3 rumdzie LM, to mając pełną kadrę i przy odrobinie szczęścia z każdym moglibyśmy przejść.

Mam nadzieję, że jednak dostaniemy się do grup LE, bo tylko tej kropki nad i brakuje do zrobienia tak naprawdę kroku sportowego do przodu, bo w lidze raczej nikt nam nie zagrozi, ale kolejny rok bez pucharów będzie tragedią, na którą niestety liczy cała Polska, a tak na prawdę mamy wszystko aby się tam znaleźć.

odpowiedz
Arek - 31.08.2020 / 14:40, *.tpnet.pl

@Po(L)noc: Lopes jakiś uraz ma podobno, jeszcze z Craxy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 14:44, *.centertel.pl

@Po(L)noc: Ile strzalow na bramke oddala Legia w meczu z Cypryjczykami? Czy Rosolek to skrzydlowy? Gdzie jest Praszelik i jak gra? Dlaczego trener oficjalnie mowi, na konferencje prasowej, ze nie wie, dlaczego pilkarze sa zle przygotowani do sezonu? Kogo i w jakim celu bedziemy szkolic w akademii, skoro pozbywamy sie mlodych graczy? Ile jeszcze tego typu pytan mam zadac, zeby podwazyc te Twoje slodkie pierdy. Przeciez rzeczywistosc wyglada zupelnie inaczej, a przyszlosc jest taka, ze nawet wygrywajac kolejny raz lige, dostaniemy znowu baty w pucharach. Po co ja zaklamywac?

odpowiedz
Po(L)noc - 31.08.2020 / 15:11, *.73.156

@Leśny Dziadek:
-a jak nam zagroziła Omonia do momentu gry 11-11, (albo 10-11, patrząc na to że Rosołek z konieczności gra na pozycji na którą się nie nadaje) ? Na pewno nie wyglądaliśmy od nich gorzej.
-młodych szkolimy po to, aby taki Majecki odchodził za 5mln, a za chwilę Karbownik za pewnie większe pieniądze. Dzięki akademii możemy mieć płynność takich transferów. Jeśli nie rozumiesz jak to działa, to sporo pytań będziesz musiał jeszcze zadawać.

Nie chcę pisać, że jest zajebiście, bo też bym wolał abyśmy taką Omonię ustawiali sobie już w 30 minut, ale nawet awansując kilka lat temu do LM z taką Omonią byśmy się męczyli.
Czego byś chciał? Zmiany trenera znowu? Zmiany właściciela?
Jak dla mnie to co obecnie mamy spokojnie powinno starczyć do awansu do LE. Problem w tym, że wystarczy znowu jakaś głupia czerwona kartka abyśmy odlecieli w skrajność kompletnego rozpadu klubu...
Ale to jest tylko moje zdanie, i jak najbardziej rozumiem Twoje podejście.

odpowiedz
speed - 31.08.2020 / 16:12, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: ludzie są na ogół głupi,a Polacy jakby bardziej.I ilu byś pytań nie zadał ilu argumentów nie przedstawił to ktoś kto cię zrozumie czyt,(wystarczy troszkę,niewiele pomyśleć)przyzna ci rację i ogarnie to,że jesteś prawdziwym kibicem który kocha swój klub,któremu zależy na tym aby Legia nie była pośmiewiskiem w kraju a także w europie.Imbecyl natomiast będzie szedł w zaparte i nic go nie przekona,że białe jest czarne,a czarne jest białe.(czy jakoś tak...).Ci wszyscy przytakiwacze jeszcze nie tak dawno ogłaszali wszem i wobec,że Legia to wielki klub liczący się w na arenie europejskiej.A teraz sraczka kogo wylosujemy?czy pkonamy jakiś górków z irlandi czy też z cypru? Tak to prawa co pisze Dziekanowski w ostatnim felietonie Legia to taki polski Bayern Monachium(oczywiście ważąc proporcje) i jest nie do pomyślenia,aby klub o takiej tradycji miał prezesa parodystę trenera z przypadku i kopaczy z trzecioligowych rezerw hiszpańskich.No ale ty nie jeteś prawdziwym kibicem,nie godzisz się na minimalizm,głupotę idiotyczne decyzje,robienie z siebie kretyna.Na szczęście jest paru normalsów na tym świecie i to podtrzymuje człowieka na duchu i karze wierzyć,że jakiś palec Boży yebnie w afroprezesa i pomroczność jasna przeminie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 18:36, *.centertel.pl

@Po(L)noc: Chcialbym tylko jednego - zeby obecny wlasciciel Legii ogarnal sie SAM ZE SOBA, i zaczal myslec logicznie. Ale najgorsze w tym zyczeniu jest to, ze nie wiem, czy jest to mozliwe...

odpowiedz
Wolfik - 31.08.2020 / 18:48, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Nie jest. Oni tylko liczą kasę, nieważne czy ona jest czy nie ma. Liczą, bo w tym są wybitni. Najczęściej jeszcze jeden z drugim nic nie zrobił, a już liczy ile dołoży do interesu. Sami księgowi. Zarabiać na wszystkim: na szpitalach, na komunikacji miejskiej, na szkołach. Debile XXI wieku.

odpowiedz
speed - 31.08.2020 / 22:45, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: O mój drogi myślenie jest najtrudniejszą ze sztuk.Żądasz niemożliwego.

odpowiedz
Po(L)noc - 01.09.2020 / 07:35, *.73.156

@Leśny Dziadek:
ale w czym ma się ogarnąć? W tym, że zrobił z Legii najlepiej działający klub w Polsce? W tym, że piłkarze w Legii najlepiej zarabiają w całej lidze? W tym, że potrafimy do siebie przekonać takich zawodników jak Boruc, Wszołek, Kapustka, Juranovic, Mladenovic? W tym, że zawodnicy mają ośrodek szkolenia jak poważne kluby Europejskie?
Jednym słowem drużyna ma wszystko. Pieniądze, dobrych (przynajmniej na papierze) zawodników, zaplecze treningowe z najwyższej półki! Co może zrobić na dzisiaj więcej Prezes?
Jedyne czego brakuje, to tego aby zawodnicy w końcu weszli na swój najwyższy poziom i nie jest to zależne ani od trenera, ani tym bardziej od prezesa, tylko od zawodników i ich psychiki!

odpowiedz
Po(L)noc - 01.09.2020 / 07:54, *.73.156

@speed:
skoro jedyne co podtrzymuje Cię na duchu to fakt, że ktoś tak jak Ty potrafi tylko krytykować wszystko naokoło to gratulacje!
I patrząc na Twoją ortografię to raczej Ty musisz się jeszcze uczyć dużo, więc nie rzucaj głupkami i imbecylami na lewo i prawo tylko zajmij się na początku swoją osobą!

odpowiedz
speed - 01.09.2020 / 09:48, *.play-internet.pl

@Po(L)noc: O moją ortografię buraczku się nie martw.A twoje argumenty to tak jak gadka z dupą w nocy.Dużo pierdół,mało treści.

odpowiedz
Po(L)noc - 01.09.2020 / 12:31, *.73.156

@speed:
nie wnikam co i z kim robisz w nocy, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie przynajmniej podaje jakieś argumenty...
A jeśli dla Ciebie argumentem jest to, że u nas grają kopacze z trzecioligowych rezerw z Hiszpanii, więc chyba kluby mylisz...

odpowiedz
Darek - 31.08.2020 / 13:08, *.t-ipconnect.de

Błędy indywidualne wielu piłkarzy przyczyniły się do tej porażki.
Stolarski nie zdobył gola w 7 minucie bo strzelił prosto w bramkarza.Takie ma umiejetności i wiecej nie potrafi zrobić.Zaraz i tak będzie zmęczony jak w poprzednim sezonie gdy trener mówił,że nie jest w stanie zagrać 3 meczów w tydzień.
Pekhart to typowe drewno,które umie tylko uderzyć z głowy więc nie ma się co dziwić,że tylko to robi.
Jedrzejczyk nie potrafi wcelować w pustą bramkę.Jedyne co potrafi to zrobić karnego lub przywalić komuś z łokcia.Dobić piłkę do pustej bramki to już jest nie lada wyczyn przewyższający umiejętności naszego kapitana.Ale za te pieniądze nie ma co wymagać.
Hołownia nie oddał strzału pierwsza klasa tylko był to strzał niecelny.Do tego nie radził sobie z presingiem.
Remy statysta przy obu straconych golach.
Rocha pokraka przewraca się i tracimy z tego gola.Po co przedłużali z tym drewnem kontrakt sami chyba nie wiedzą do dzis?
Rosołek z kilku metrów nie pilnowany nie trafia w bramkę.
Zastanawiam sie czemu było tyle zmian w momencie gdy po meczu są 2 tygodnie przerwy?
Druga sprawa.Gramy co trzy dni i trener rotuje bo w 2 kolejce sezonu piłkarzyki są zmęczone.Ale z drugiej strony jak jest przerwa na reprezentacje to wymyślają sparingi by drużyna była w rytmie meczowym.Zamiast w tedy odpoczywać to grają a jak mają grać na poważnie to są rotacje.
Osobiście bym się zdenerwował bardzo idać na mecz,płacąc za bilet a tam Rocha,Remy,Stolarski czy Hołownia.Ludzie nie płacą za bilety by oglądać rezerwy.
A Baruc jak na razie to nie pokazał zupełnie nic.Wszystko co leci w światło bramki to wpada.
I najwazniejsze na koniec.Czemu kolejny sezon znowu drużyna nie jest przygotowana do sezonu?Czy u nas w Legii sezon zaczyna się od 1 kolejki czy od 7?
Trener mówi że drużyna bedzie grała lepiej to tylko kwestia czasu.Czemu nie gra tak jak powinna od początku sezonu?
W poprzednim sezonie było to samo.Początek sezonu słaby.Pózniej gra w kratkę.Dobra gra zaczęła się gdzieś od 18 kolejki i trwała jakieś 10 kolejek.Reszta sezonu to dogorywanie drużyny i 2 zwyciestwa w ostatnich 8 meczach poprzedniego sezonu.Przygotowanie fizyczne się kłania.Czy trener nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniego sezonu?

odpowiedz
Rafcio88 - 31.08.2020 / 11:43, *.vodafone.cz

Minusy przy nazwiskach 3 piłkarzy!? Redakcja jak widać również postrzega obecną "formę" Legii przez nazbyt różowe okulary i widać że nie widzi problemu z tym jak "grają". Piłka na skrzydło i dośrodkowania: to jedyny pysk na grę jaki ma ta pseudo drużyna. Zgodzę się jedynie co do oceny Stolarskiego oraz Pekharta. Reszta to kompletne dno.

odpowiedz
Krzeszczu - 31.08.2020 / 12:40, *.bredband2.com

@Rafcio88: Zgadzam sie. Bo co mozna powiedziec o stwierdzeniu ze przy dwoch zagrozeniach przeciwnikow poscil dwa gole, a pozniej i tak nic nie bronil, i nie dostac minusa?To juz nie rozowe okulary, ale teczowe.

odpowiedz
News⚽️Legia - 31.08.2020 / 11:33, *.50.15

Nastepna porażka bèdzie znakiem że dotychczasowy sztab sportowy trzeba rozwiázać,...

odpowiedz
antek - 31.08.2020 / 11:30, *.play-internet.pl

jeszcze go nie w................................................................l12godzina czas na ciebie

odpowiedz
MAKEN - 31.08.2020 / 11:18, *.151.165

Co można powiedzieć Vuko? Chyba to samo, co ludzie mówią na Białorusi Łukaszence ,,Uchadi !!!".

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 10:44, *.centertel.pl

Niektorzy z komentujacych to albo oplacani trolle, albo dostosowaliscie sie do poziomu klubu. Albo piszecie, zeby cokolwiek napisac. Jezeli twierdzicie, ze nic sie nie stalo, i kolejny, czwarty rok nie zostal zmarnowany, to nie dziwne jest, ze klub tak wyglada. Bo skoro wystarcza wam minimalizm, skoro chwalicie gre, ktorej ogladac sie nie da, w najwazniejszych meczach sezonu. Skoro nie przeszkadza wam, ze trener nie ma pojecia jak przygotowac zespol, a cieszycie sie z kilku dobrych spotkan w lidze, to pogratulowac ambicji. Pamietam czasy, kiedy Legia miala potezne problemy finansowe o na lawce bylo dwoch rezerwowych. Ale tych 13 oralo murawe na Lazienkowskiej. I owszem przegrywali, ale z HONOREM. Byc moze to slowo dzisiaj juz nic nie znaczy, ale skoro tak jest, to nie ma sensu czekac na lepsze czasy...

odpowiedz
Krzeszczu - 31.08.2020 / 11:26, *.bredband2.com

@Leśny Dziadek: Zgadzam sie z Toba i tym co piszesz na 100%. A zarazem jestem lekko zszokowany ze cenzura Twoj wpis poscila. Jeszcze raz, popieram 100%

odpowiedz
Karlito - 31.08.2020 / 12:11, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek:
Zgadzam sie, ze honor to obecnie slowo, ktore odchodzi w zapomnienie. Z cala reszta pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba.
Nie wiem, jak przygotowac druzyne do sezonu, zapewne jak wszyscy tu komentujacy, ale chlopaki potrafia biegac przez 90, a nawet 120 minut i to w oslabieniu. Wiec przygotowanie kondycyjne nie jest zle. Gdzie tkwi problem? Jest to temat mocno zlozony. Przede wszystkim brak skrzydlowych. Gdy ich nie ma, srodek boiska jest zageszczony, przez co nic nie da sie zrobic. Mamy Wszolka, ktory jest niedypsonowany i Kapustke, ktory dopiero sie odbudowuje, a dodatkowo nie jest typowym skrzydlowym. Sam Luquinhas nic nie zrobi.
Drugi problem, to presja. Moze to smieszne, ale mlodzi nie wytrzymuja presji grania w Legii. Rosolek nie daje rady, Holownia brak slow. Praszelik, Cielemecki, Pyrdol...itp. Przechodza do innego klubu i okazuje sie, ze graja calkiem fajna pilke. Tyle, ze tam nie musza zwyciezac z kazdym meczu i nie pojda na lawke po dwoch slabszych meczach.
Obecnie mamy tylko dwoch ofensywnych pilkarzy, ktorzy nie boja sie prowadzic pilki i nrac jednego, dwoch rywali na siebie robiac miejsce innym. Jest to Luquinhas i Kante. Jak wroci Wszolek to jest trzeci. Jeszcze drugi skrzydlowy pokroju Wszolka i Legia zacznie grac efektownie i efektywnie.

odpowiedz
speed - 31.08.2020 / 12:31, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Jak mawiał klasyk:Nie nazywajmy szamba perfumerią.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 13:15, *.centertel.pl

@Karlito: To chyba ogladalismy inne mecze eliminacji do pucharow. Bo ja tam nie widzialem biegania, zreszta nie widzialem niczego, a zwlaszcza jakiejs mysli trenerskiej. A jezeli piszesz o kilku meczach w ekstraklasie, to tak to ocenie: na Pardubickiej mozna tak biegac, do przodu, az sie konczy boisko. Ale to nie gonitwa koni, tylko inny sport, gdzie trzeba tez myslec. I tu sie z Toba zgadzam - pilkarze tez sa wazni, ale najwazniejszy jest pomysl na prowadzenie klubu i zatrudnienie odpowiednich ludzi. Jezeli tego nie doczekamy, to bedziemy sie spierac na nic nie znaczace argumenty. Czy moja jest mojsza, a twoja twojsza. I nic z tego nie wyniknie. Jezeli wlasciciel nie ogarnie SAM SIEBIE i nie zrozumie, ze powiela te same bledy, to mozemy tworzyc encyklopedie wpisow, ale nic z tego nie wyniknie.

odpowiedz
Bercia - 31.08.2020 / 14:58, *.207.181

@Leśny Dziadek:
Ale właściciel-prezes pokazał już kilka razy, że sam się nie ogarnie i pojęcia nie ma.
Ma za to samouwielbienie i przekonanie o własnej wyjątkowości...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 18:43, *.centertel.pl

@Bercia: Niestety tak to wyglada. Do tego twierdzi, ze np. kazdy z trenerow, ktorego zatrudnial byl super w tym momencie, kiedy tu przychodzil. Podobnie z pilkarzami, pamietam zachwyty np. nad Pekhardtem. Oczywiscie on wystarczy na prymitywna, polska lige, ale po co bredzic o Legii w pucharach, z tym pilkarzem.... Czyli brak samokrytyki. Masakra...

odpowiedz
Obiektywny - 31.08.2020 / 10:30, *.tpnet.pl

Stolarski z plusem? Wolne żarty, wystawianie go w pierwszym składzie to sabotaż i wzmocnienie przeciwnika.

odpowiedz
Karlito - 31.08.2020 / 11:54, *.t-mobile.pl

@Obiektywny:
Stolarski nie moze grac w pierwszym skladzie. Ofensywnie wygladal naprawde fajnie, ale w obronie to jest jakis dramat. On jest jednak obronca, ale zle broni. Przeciwnik robi zwod na zamach i Stolar juz miniety. Nie nadaza z powrotem po akcji ofensywnej. Moze niech zagra jako skrzydlowy, skoro Wszolek niedysponowany?

odpowiedz
1918 - 31.08.2020 / 10:09, *.net.pl

Za miesiąc narzekający będą śpiewać z innego klucza jak zaskoczy gdy Legia będzie w fazie grupowej LE i liderem Ekstraklasy. To widać, że drużyna jest mocna, ostatnie dwa mecze to wypadek przy pracy, brak szczęścia i błędy sędziego. A może tak miało po prostu być. Co by nie napisać to ostatnie mecze dostarczyły sporo emocji a to chyba jest najważniejsze w piłce. Pozdrawiam wszystkich Legionistów.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 10:20, *.centertel.pl

@1918: Druzyna jest na Lige zmistrzow:), trener fantastycznie potrafi ja ustawic:)), do tego jego wypowiedzi sa merytoryczne i powazne:))). Skauting sprowadza same gwiazdy:)))), a wlasciciel wszystko ogarnia i jest fachowcem:))))) Lubu dubu, lubu fubu, to napisalem ja Jarzabek, prawdziwy kibic Legii (przydupas wlasciciela)...

odpowiedz
Znawca - 31.08.2020 / 09:54, *.centertel.pl

Droga redakcjo, brakuje jednej oceny a mianowicie ana Trenera. Poprzez swoje wybory mecz przegrany więc minus dla Trenera Vukovica.

odpowiedz
Lukasz - 31.08.2020 / 09:53, *.amazonaws.com

Ciekawe kiedy usłyszymy "Trener ma moje pełne poparcie" ? ;)

odpowiedz
xman - 31.08.2020 / 10:56, *.play-internet.pl

@Lukasz: Już niedługo. Niech tylko odpadnie z LE i papa

odpowiedz
ech - 31.08.2020 / 09:46, *.tpnet.pl

Remy ma to coś, ale w klubie go nie chcą i on to wie. Poprzedni sezon zmarnowany (brak regularnej gry=błędy) i wg mnie to lepszy defensywny pomocnik (jak Jodłowiec) niż obrońca. W klubie go zmarnowali.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 10:32, *.centertel.pl

@ech: Zgadza sie. Potrafi zarowno dokladnie podac, jak i odebrac pilke przeciwnikowi. I ma cos jeszcze, czego nie ma nikt z obecnych pilkarzy w Legii, a czego brakuje w kazdym meczu. Bardzo mocne uderzenie z dystansu. To on i Praszelik powinni grac w pomocy Legii, a nie cienkie Martinsy, czy Gvilie. Pytam sie - jakim nieudacznikiem trzeba byc, zeby tego nie zobaczyc? Mamy i mielismy - Praszelik, dobrych zawodnikow, tylko ich potencjal zostal ZMARNOWANY. Oddalismy Czerwinskiego do Piasta, bo nie pasowal, nie kupilismy Kirkesova, bo 40 000 E to podobno kosmiczne pieniadze. Mozna tak pisac i pisac. Blad na bledzie i bledem pogania. Nie mamy chocby jednego klasowego napastnika, Pekhard to koszykarz, Kante jezdziec bez glowy. Rosolek - dobry na zmiany, a za chwile zostanie sprzedany. Owszem na ekstraklase to wystarczy, ale w pucharach juz nie. I trener, ktory nie wie, dlaczego druzyna jest nieprzygotowana do sezonu. To juz jest jakis kosmos...

odpowiedz
Olaf - 31.08.2020 / 13:06, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: "Pekhard to koszykarz," - o nie, protestuję, widziałem NBA i tak koszykarze w 2 sekundy przenoszą akcję z kosza pod drugi kosz.... u nas w 20 minut Pekhart nie potrafi się ruszyć z piłką , kiwnąć 1 (słownie: jednego) zawodnika i oddać strzał nogą... jedynie stoi i czeka aż mu piłka spadnie na głowę 5 x to będzie 1 gol... a nie zawsze się to zdarza (patrz: Cypr).

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 13:23, *.centertel.pl

@Olaf: :))) Niestety prawda.

odpowiedz
Redi - 31.08.2020 / 09:30, *.centertel.pl

Niby wszystko tak jak napisaliscie, tylko czemu przegrali? Owszem dominacja w drugiej połowie była, ale te strzały...szkoda że trener nie szanuje własnego podwórka, że tak łatwo oddaje punkty. Może trzeba mu zwrócić uwagę że mamy tylko 30 kolejek i może nie być czasu na odrabianie strat jak to zazwyczaj bywa, odpalenie z forma na jesieni może być zbyt późne. Jak na złość inni też juz gubią punkty, więc spiny nie ma...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2020 / 10:36, *.centertel.pl

@Redi: A ja juz mam dosc takiej formy - z Wisla, Gornikiem i Belchatowem mozemy wygrywac i po 10-0. I co z tego? W pucharach nie mozemy sie przebic z druzynami, ktore powinnismy zdominowac i w 1 polowach rozstrzygac rywalizacje. Ale skoro trener na konferencji mowi, ze nie wie dlaczego druzyna jest nieprzygotowana do sezonu, to o czym my piszemy???

odpowiedz