Maciej Makuszewski i Michał Karbownik - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Zapowiedź meczu

W domu z kibicami

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W sobotę Legia podejmie w spotkaniu 2. kolejki Ekstraklasy Jagiellonię Białystok. Przed tygodniem gracze Aleksandara Vukovicia pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa, natomiast ich najbliższy rywal zremisował u siebie z Wisłą Kraków. Starcie z "Jagą" będzie pierwszym domowym w tym sezonie, który kibice będą mogli zobaczyć z trybun.

Częściowa rehabilitacja?
Sobotnie spotkanie będzie dla Legii pierwszym po porażce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Piłkarze mistrza Polski z całą pewnością będą chcieli przed swoimi kibicami zrehabilitować się za wpadkę z Omonią Nikozja. Świadomy jest również tego trener najbliższego przeciwnika Legii Bogdan Zając. - Po takim spotkaniu piłkarze z Warszawy na pewno wyjdą na nas bardzo "naładowani". Będą chcieli się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenie. Nie będzie miało większego znaczenia, że przeciwko Cypryjczykom grali dogrywkę, ponieważ nasi rywale mają szeroką kadrę i wielu dobrych zawodników - powiedział.

Trudno się z tym nie zgodzić, chociaż ewentualna wygrana na pewno nie odkupi utraconego ostatnio zaufania wśród kibiców stołecznego klubu. Tym bardziej, że odpadnięcie z Omonią nie było dziełem przypadku, czy tylko i wyłącznie złej pracy arbitra tego wieczoru. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia grała źle od samego początku i w żaden sposób nie potrafiła zaskoczyć swojego przeciwnika. Schemat dośrodkowań na Tomasa Pekharta został rozpracowany przez sztab szkoleniowy Omonii na długo przed pierwszym gwizdkiem, wobec czego doskonale wiedzieli jak sobie z tym poradzić. W efekcie tego w środę zobaczyliśmy Legię zupełnie bezzębną, grającą wolno, schematycznie i przewidywalnie.

LEGIA WARSZAWA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
1 1,60 X 4,35 2 6,10

Pochwała tylko dla bramkarza
Tak naprawdę za ostatni mecz można pochwalić jedynie Artura Boruca. Sam fakt, że na plus zasługuje tylko postawa bramkarza, może już budzić niepokój. Faktem jest jednak, że żaden zawodnik z pola nie zagrał tak, jakby oczekiwali tego kibice czy trenerzy. Słabo wypadła obrona na czele z Arturem Jędrzejczykiem i Filipem Mladenoviciem, którzy zawinili przy pierwszym straconym golu. Z kolei przy drugim trafieniu nie popisał się m.in. Michał Karbownik, który powinien zdecydowanie szybciej biec we własne pole karne, aby pokryć piłkarza gości, który za chwilę głową wpakował piłkę do siatki. Ponownie źle wypadł środek pola, co po raz kolejny pokazało, że Walerian Gwilia nie jest obecnie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o grę tuż za plecami Tomasa Pekharta. Wiadomo, że trudno jest porównywać klasę rywala, ale zdecydowanie lepiej legioniści wyglądali przeciwko GKS-owi Bełchatów, kiedy ofensywnego pomocnika grał Maciej Rosołek.

Problemy w obronie
Vuković przed sobotnim meczem będzie miał dodatkowe problemy ze skompletowaniem obrony. Przeciwko Omonii słabo zaprezentował się Igor Lewczuk, który wyleciał z boiska po dwóch żółtych kartkach. Z kolei Mateusz Wieteska wszedł w drugiej połowie, ale nie dokończył spotkania z powodu urazu. Jak się okazało, zawodnik naderwał mięsień brzucha, przez co będzie czekała go kilkumiesięczna przerwa w grze. Wobec takiego obrotu spraw szkoleniowiec stanie przed dylematem, kogo ustawić obok kapitana zespołu Artura Jędrzejczyka. Czy zaryzykować ponownie wariant z Lewczukiem, a być może szansę powinien otrzymać Ariel Mosór albo Inaki Astiz lub William Remy?

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Nowe rozdanie
Wraz z końcem poprzedniego sezonu w Białymstoku doszło do zmiany na stanowisku trenera. Po zaledwie 17 meczach z drużyną pożegnał się Iwajło Petew, który zdecydowanie nie podbił serc właścicieli. Nic jednak dziwnego, ponieważ po ponad półrocznej pracy Bułgara nie widać było żadnych oznak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niedługo potem ogłoszono, że nowym trenerem został Bogdan Zając, dla którego jest to pierwszy klub, który prowadzi jako główny szkoleniowiec. Do tej pory 47-latek był głównie kojarzony z bycia asystentem Adama Nawałki, z którym pracował w Górniku Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lechu Poznań.

Ligowy debiut Zająca na ławce trenerskiej Jagiellonii miał miejsce przed tygodniem. W meczu 1. kolejki Ekstraklasy prowadzona przez niego drużyna zremisowała 1-1 z Wisłą Kraków. Jedynego gola dla białostoczan zdobył Maciej Makuszewski, któremu asystował Jakov Puljić. Chorwacki napastnik miał być dużym wzmocnieniem linii ataku, ale jak na razie trudno jednoznacznie ocenić jego transfer do Polski. 27-latek trafił do Jagiellonii z HNK Rijeki, w której strzelił 29 goli w 77 meczach. Na polskich boiskach jak na razie ma podobną średnią (5 goli w 17 meczach), jednak wydaje się, że oczekiwania względem jego były zdecydowanie większe.

W letnim oknie transferowym Jagiellonia przeprowadziła tylko dwa wzmocnienia z Ekstraklasy. Kontrakty z drużyną podpisali środkowy obrońca Błażej Augustyn oraz bramkarz Pavels Steinbors. Pożegnano się natomiast z m.in. Martinem Kostalem, Bartoszem Kwietniem czy Jakubem Wójcickim. Wydaje się, że tym razem Jagiellonia postanowiła przede wszystkim zaufać nowemu trenerowi, niż na siłę przebudowywać skład, co wygenerowałoby dodatkowe koszty, a niekoniecznie prowadziłoby do osiągania lepszych wyników.

Gdzie oglądać?
Mecz z Jagiellonią rozpocznie się w sobotę o 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Grzegorz - 29.08.2020 / 16:19, *.cyfrowypolsat.pl

będzie jakiś link do meczu????

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 29.08.2020 / 16:33, *.centertel.pl

@Grzegorz: na C+sport będzie

odpowiedz
butla - 29.08.2020 / 16:52, *.centertel.pl

@Grzegorz: Nie rób z siebie dziada. 150zł to nie jest jakaś astronomiczna kwota za dostęp do meczów do końca roku.

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 17:14, *.t-mobile.pl

@butla: Nikt nie robi z nikogo dziada. Zamiast wydawać 150 PLN na "profesjonalistów" z C+ wolę zamienić na USD. Kupić akcję z dywidenda miesięczną ( div yield 》 9%) i co tydzień odbierać pieniądze z rachunku. 26 spółek w portfelu wystarczy aby co tydzień pieniądze wpływały na rachunek. Najpierw inwestycja a potem konsumpcja. Chyba ,że Jesteś komunistą to wolisz odwrotnie...

odpowiedz
Farme(L) - 29.08.2020 / 17:30, *.virginm.net

@filand: Ty tak serio?

odpowiedz
Pepe - 29.08.2020 / 17:35, *.t-mobile.pl

@filand:
Normalnie rentier z ciebie. Zaimponowałeś mi jak Wąski Siarze.

odpowiedz
#sztabszkoleniowyout - 29.08.2020 / 17:36, *.amazonaws.com

@Grzegorz: stream +sport I troche poszukaj...

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 17:45, *.t-mobile.pl

@Farme(L):
Tak. Jakieś szczegóły chcesz poznać ????

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 17:50, *.t-mobile.pl

@Pepe:
W nomenklaturze anglosaskiej to się nazywa Passive Income..
Ale jeśli jesteśmy przy cytatatach filmowych to...Nie chce mi się z Tobą gadać ..(PSY)...A może wolisz coś z Wspólczesna rodzina (Modern family)...Ogladam sezon 3. Czy mam od Ciebie pozdrowić Ed O'Neil.( Świąt wg Bundych) a może Sofia Barbara ( Gloria)....

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 17:54, *.t-mobile.pl

@filand: korekta...
Sofia Vergara...Gloria...
Przepraszam za słownik...

odpowiedz
Farme(L) - 29.08.2020 / 18:12, *.virginm.net

@filand: nie mam pytań... ta cała wiedza serialowa to z legalnego źródła czy też kradniesz klikając w linki bo szkoda Ci 50zl? A tak swoją drogą to USD to kiepska inwestycja... trzeba było kupić złoto przed świętami a teraz sprzedać...

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 18:25, *.t-mobile.pl

@Farme(L):
Wiedza z legalnego źródła.. A jedyne czego mi szkoda to czasu na idiotyczne rozmowy z polskimi licencjonowanym mistrzami świata..Mam 3 uncja złota po 1,2 tyś USD, 1,4 tyś USD i 1,6 tyś USD za uncję...To sobie specjalisto policz stopę zwrotu i stopę zapożyczenia. Żegnam. Więcej darmowych porad nie będzie...

odpowiedz
Farme(L) - 29.08.2020 / 18:30, *.virginm.net

@filand: No cóż to gratuluję ;p

odpowiedz
filand - 29.08.2020 / 18:35, *.t-mobile.pl

@Farme(L):
Dziękuję. Życzę powodzenia.

odpowiedz
Farme(L) - 29.08.2020 / 18:40, *.virginm.net

@filand: Wzajemnie...

odpowiedz
Grzegorz - 29.08.2020 / 11:15, *.cyfrowypolsat.pl

będzie jakiś link do meczu?????

odpowiedz
Mówisz-masz - 29.08.2020 / 12:22, *.virginm.net

@Grzegorz: tak na 223 kanale cyfrowego Polsatu :p
https://promocja.player.pl/playerplus-wracamy-do-gry-z-playerem?utm_source=meczyki&utm_content=Sport_sm&cmids=20522346_5274333_241287899_438189390_104626102&dclid=CJGmlquYwOsCFXIHBgAdZUEAbA

odpowiedz
mjuzik - 29.08.2020 / 16:04, *.154.231

@Grzegorz: s365 kropka live - wyskoczą ze 2 reklamy i wszystko hula elegancko. Ja tam ogladam większość, włącznie z LM. Bardzo żadko tnie, musi to być raczej mega mecz jakiś półfinał LM czy cuś.

odpowiedz
Wiem co mówię - 29.08.2020 / 16:46, *.chello.pl

@mjuzik: albo 3 runda el LE

odpowiedz
WETERAN - 29.08.2020 / 11:09, *.chello.pl

To ciekawe, że forum kibiców Legii zamieniło się w forum znawców, którzy tak doskonale znają się na graniu i prowadzeniu drużyny, że powinni zostać trenerami i piłkarzami jednocześnie. Ale wtedy też by narzekali...

odpowiedz
Arek - 29.08.2020 / 13:34, *.tpnet.pl

@WETERAN: i tylko marnują się na forum te talenty.

odpowiedz
speed - 29.08.2020 / 15:16, *.play-internet.pl

@WETERAN: Ale pojechałeś,długo na tym myślałeś?Przemyślenia z głębokiej dópy.

odpowiedz
WETERAN - 29.08.2020 / 18:29, *.chello.pl

@speed: Jesteś wzorcowym przykładem.

odpowiedz
AJG - 29.08.2020 / 10:45, *.chello.pl

Kibicuję Legii od wielu lat.Wielokrotnie obiecywałem sobie,że już dosyć nerwów ale następny mecz znowu był najważniejszym wydarzeniem!
Dosyć ! Jeżeli w meczu dzisiejszym znowu trener wystawi Gwilię
na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika to obiecuję do końca roku nie oglądać meczów !!!! To nie jest pozycja dla tego piłkarza - on może grać w parze z Antolicem lub Sliszem za Luqinhiasem! To widzą wszyscy poza Vuko!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
AAA - 29.08.2020 / 10:35, *.chello.pl

Vuko czy Ty jesteś takim idiotą że nie widzisz tego co widzą wszyscy?
Co robi człapak Gvilia w 1 składzie?
Dlaczego nie przesuniesz Karbownika do pomocy?
Ile baboli musiał zrobić Wieteska żeby dopiero wyimaginowana kontuzja odstawiła go od składu?
Dlaczego męczysz Luquiniasa na boku boiska?
Co z Tobą się dzieje?

odpowiedz
Moro - 29.08.2020 / 10:26, *.virginm.net

kante gotowy?

odpowiedz
Trenejro - 29.08.2020 / 10:38, *.master.pl

@Moro: odczuwa zmęczenie zbyt częstą grą

odpowiedz
Micha(L) - 29.08.2020 / 10:24, *.kpn.net

NASZA LEGIO BEDZIEMY ZAWSZE Z TOBĄ!!!!

odpowiedz
Mirek - 29.08.2020 / 10:12, *.orange.pl

Prawda jest taka że od 4 lat kibice Legii są wiecznie oszukuwani przez zarząd.
Nawet spojrzywszy na ostatnie miesiące.
1. Stan zdrowia i kontuzje. Nie pamiętam czasów kiedy było tyle kontuzji. To nie może być przypadek!
2. Sytuacja dwóch piłkarzy z COVID. Nikt nie wiem kto to jest? Nie ma nawet informacji jak sie czuja.
Pozostaje wiara ze jeszcze żyją
3. Wywiady i nieustanne trąbienie o sukcesach.

Niesty takze Zyleta nie jest w stanie zareagować.
Przykro mi, śpiewanie ch..j z wynikami jest bardzo dobre ale do momentu. Potem sugeruje ma cicha współpracę kibiców z zarządem.

odpowiedz
Arek - 29.08.2020 / 13:36, *.tpnet.pl

@Mirek: to znaczy, że słabą masz pamięć.

odpowiedz
vuko WON !! - 29.08.2020 / 10:04, *.t-mobile.pl

Dzisiaj w plecy.. a Pinokio wytłumaczy to zmęczeniem grą w eliminacjach LM.. po meczu tradycyjnie odśpiewają hymn "nie poddawaj się" sprawdzą konta i z uśmiechem wrócą do domów

odpowiedz
Vuko WON - 29.08.2020 / 09:45, *.play-internet.pl

Legia - jaga 0:3 i vuko z borucem wypad z Legii

odpowiedz
Artek - 29.08.2020 / 09:55, *.centertel.pl

@Vuko WON: won na k6 buraku

odpowiedz
Ssij - 29.08.2020 / 10:18, *.t-mobile.pl

@Artek: artek a ty ta już czekasz?

odpowiedz
On - 29.08.2020 / 10:31, *.plus.pl

@Ssij: Nie może bo Ty zająłeś tam najlepsze miejsce.
Do Vuko von - na Vuko sobie pyszcz ale dla Ciebie to Pan Artur Boruc.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.08.2020 / 09:14, *.centertel.pl

Jezeli Europe chcielismy przestraszyc Pekhardtem i Gvilia, a polska ekstraklase ,,wiecznie zywym,, Astizem i ,,doswiadczonym,, Rosolkiem, to trudno oczekiwac czegokolwiek.

odpowiedz
Jano - 29.08.2020 / 09:05, *.orange.pl

Ale nas Jaga pojedzie.....

odpowiedz
Darek - 29.08.2020 / 08:46, *.t-ipconnect.de

Cała ta liga jest gówno warta.Jedna runda eliminacyjna przy dobrym losowaniu tyle są warci ludzie biegający w naszych koszulkach zarabiający po kilkadziesiat tysiecy złotych miesięcznie lub więcej.
W środę uniknęli gwizdów i wyzwisk.Trybuny powinny im "podziękować"dzisiaj za kawał europejskiego futbolu jaki pokazali w środę.
A klub ma miesiąc czasu do meczu w 3 rundzie kwalifikacji do ligi europy.Niech sprowadzą tu stopera póki nie jest za późno a nie będą nam wciskać kit,że mamy Astiza.
Astiz był dobry ale 12 lat temu jak grał z Choto.

odpowiedz
Paweł - 29.08.2020 / 07:55, *.mm.pl

W letnim okienku transferowym a nie jak napisaliście w zimowym ;-)

odpowiedz
Cyceron - 29.08.2020 / 07:25, *.chello.pl

Zobaczymy co dzisiaj pokażą.

odpowiedz