Dariusz Wyka - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 93-70 MKS Dąbrowa Górnicza

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 2. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała 93-70 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. To drugie zwycięstwo legionistów, które jednocześnie dało im pozycję lidera w tabeli.

Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Hugollka

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gości 5-0, ale Jakub Karolak równie szybko odpowiedział trójką i udanym wejściem pod kosz. W kolejnych minutach przewagę osiągnęła drużyna z Dąbrowy Górniczej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty goście wygrywali 14-8, ale legioniści popisali się udaną pogonią i po rzutach wolnych Justina Bibbinsa pierwszy raz wyszli na prowadzenie (21-20).

Druga część gry to mała sinusoida. Najpierw za sprawą Grzegorza Kamińskiego i Dariusza Wyki "Zieloni Kanonierzy" odskoczyli na 6 oczek (28-22). Następnie serią celnych akcji popisali się rywale - 11 punktów przy żadnym Legii pozwoliło im objąć prowadzenie 33-28. Od tego momentu było już na szczęście tylko lepiej. Na dwie i pół minuty przed przerwą podopieczni Wojciecha Kamińskiego prowadzili 41-35 i przed końcową syreną nie pozwolili już zbliżyć się MKS-owi (47-41).

Trzecia kwarta do jeszcze lepsza gra legionistów, którzy w dwie minuty powiększyli przewagę do 10 punktów, po kolejnych dwóch do 15 punktów (60-45), a na zakończenie kwarty przewaga urosła do 21 oczek (73-52). Najskuteczniejszym w drużynie gospodarzy w tym momencie meczu był Jamel Morris z dorobkiem 17 punktów.

Ostatnie 10 minut spotkania nie zmieniło już nic w kwestii końcowego rozstrzygnięcia, ale na początku rywale rozpoczęli odrabianie strat, tyle że udało im się zbliżyć jedynie na 14 punktów. Następnie ponownie Legia odskoczyła i ostatecznie wygrała aż 23 punktami!

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższy wtorek w Zielonej Górze. Najbliższy mecz w Warszawie odbędzie się w czwartek, 17 września o godz. 17:35 z Astorią Bydgoszcz.

PLK: Legia Warszawa 93-70 MKS Dąbrowa Górnicza
Kwarty: 23-22, 24-19, 26-11, 20-18