Dariusz Wyka - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 93-70 MKS Dąbrowa Górnicza

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 2. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała 93-70 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. To drugie zwycięstwo legionistów, które jednocześnie dało im pozycję lidera w tabeli.

Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Hugollka

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gości 5-0, ale Jakub Karolak równie szybko odpowiedział trójką i udanym wejściem pod kosz. W kolejnych minutach przewagę osiągnęła drużyna z Dąbrowy Górniczej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty goście wygrywali 14-8, ale legioniści popisali się udaną pogonią i po rzutach wolnych Justina Bibbinsa pierwszy raz wyszli na prowadzenie (21-20).

Druga część gry to mała sinusoida. Najpierw za sprawą Grzegorza Kamińskiego i Dariusza Wyki "Zieloni Kanonierzy" odskoczyli na 6 oczek (28-22). Następnie serią celnych akcji popisali się rywale - 11 punktów przy żadnym Legii pozwoliło im objąć prowadzenie 33-28. Od tego momentu było już na szczęście tylko lepiej. Na dwie i pół minuty przed przerwą podopieczni Wojciecha Kamińskiego prowadzili 41-35 i przed końcową syreną nie pozwolili już zbliżyć się MKS-owi (47-41).

Trzecia kwarta do jeszcze lepsza gra legionistów, którzy w dwie minuty powiększyli przewagę do 10 punktów, po kolejnych dwóch do 15 punktów (60-45), a na zakończenie kwarty przewaga urosła do 21 oczek (73-52). Najskuteczniejszym w drużynie gospodarzy w tym momencie meczu był Jamel Morris z dorobkiem 17 punktów.

Ostatnie 10 minut spotkania nie zmieniło już nic w kwestii końcowego rozstrzygnięcia, ale na początku rywale rozpoczęli odrabianie strat, tyle że udało im się zbliżyć jedynie na 14 punktów. Następnie ponownie Legia odskoczyła i ostatecznie wygrała aż 23 punktami!

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższy wtorek w Zielonej Górze. Najbliższy mecz w Warszawie odbędzie się w czwartek, 17 września o godz. 17:35 z Astorią Bydgoszcz.

PLK: Legia Warszawa 93-70 MKS Dąbrowa Górnicza
Kwarty: 23-22, 24-19, 26-11, 20-18

Legia Warszawa [punkty, za trzy]
24. J. Morris 25 (5)
1. J. Bibbins 16 (1)
2. J. Karolak 12 (2)
91. D. Wyka 9 (1)
14. G. Kulka 7
---
31. G. Kamiński 10 (2)
8. M. Sokołowski 8 (1)
15. A. Linowski 2
18. M. Konopatzki 2
84. P. Kuźkow 2
2. B. Didier-Urbaniak 0
99. J. Sadowski 0

MKS Dąbrowa Górnicza [punkty, za trzy]
8. S. Killeya-Jones 17 (1)
2. L. Moore 17
22. E. Wilson 15 (2)
25. M. Nowakowski 8
5. M. Piechowicz 0
---
10. M. Ratajczak 5
13. J. Motylewski 4
41. M. Kroczak 3 (1)
33. K. Dawdo 1
21. I. Karacić 0
3. A. Mazurczak -
14. P. Paduch -

Komisarz: T. Konczewski
Sędziowie: M. Kowalski, M. Nawrocki, A. Szczotka

widzów: 708

Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Hugollka

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 12.09.2020 / 16:23, *.centertel.pl

Sądziłem, że Dariusz Wyka będzie bardziej skutecznym zawodnikiem w drużynie Legii. Jak dotąd niczym się zbytnio nie wyróżnia. Lepszy był w poprzednich drużynach.

odpowiedz
kibic .. - 07.09.2020 / 11:53, *.chello.pl

szkoda ze na hali nie prowadzony jest doing ... i ze tak mało tak zwanych fanatyków z ŻYLETY przychodzi na mecze ..

odpowiedz
Kibic (L) - 12.09.2020 / 16:35, *.centertel.pl

@kibic .. : Zacznij od siebie. Poza tym po co potrzebni są "Fanatycy" ? Wystarczą Fani i rodzice z dziatwą, którzy przychodzą dla zabicia czasu. Sztuki (jednostka miary) się liczą i z nich przychód.

odpowiedz
Ziomek69 - 07.09.2020 / 07:57, *.65.141

Brawo koszykarze. Mocno Legia

odpowiedz
Adam - 06.09.2020 / 03:22, *.chello.pl

O koszu nie wiem prawie nic. Ten MKS to w miarę dobra drużyna. Da się ją jakoś porównać, do którejś z drużyn ekstraklapy?

odpowiedz
Adam - 06.09.2020 / 03:35, *.chello.pl

@Adam: Miało być 'Czy ten MKS to w miarę dobra drużyna?'

odpowiedz
p10 - 06.09.2020 / 06:29, *.centertel.pl

@Adam: Raczej jeden z kandydatów do spadku. Jakby udało się zakończyć poprzedni sezon to najpradobodobniej zająłby ostatnie lub przedostatnie miejsce. Chociaż my w poprzednim sezonie też na dole tabeli (14 miejsce, a mogłobyć gorzej). Obecnie mamy trenera wysokiej klasy jak na PLK oraz solidny skład pozwalający na walkę o playoff. Oby omijały nas kontuzje i Sokołowski został jak najdłużej. Jak narazie wygraliśmy mecze, które powinniśmy wygrywać ( Radom, Dąbrowa Górnicza). Kolejny mecz z jedną z bardzo mocnym Stelmetem będzie weryfikacją możliwości tej drużyny.

odpowiedz
Adam - 07.09.2020 / 08:29, *.chello.pl

@p10: Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

odpowiedz
AC.Milan. - 07.09.2020 / 13:19, *.47.151

@p10: ja rowniez dziekuje, oby wiecej pozytywnych... I cierpliwych no Tak to oceniam .pozdrawiam tych co just dzien przed meczem maja ciarki.....

odpowiedz
arce30 - 05.09.2020 / 23:50, *.tpnet.pl

Ciekawe kiedy hala z prawdziwego zdarzenia.....taka na 10 tys.???

odpowiedz
#krzeszczuout - 06.09.2020 / 02:00, *.amazonaws.com

@arce30: No właśnie,kiedy koparki wjadá na teren budowy,wstyd dla rzádu Warszawy!Warszawa nie ma hali!

odpowiedz
Adam - 06.09.2020 / 03:20, *.chello.pl

@#krzeszczuout: panowie, ale bez napinki, pomyślcie trochę szerzej. Jest kilka hal w Warszawie, ile z nich udaje się zapełnić? Fajnie sobie pomarzyć, ale nawet gdyby na kosza zawsze była pełna publika (a naprawdę wątpię, żę przyszłoby 10 tysięcy ludzi) to i tak kilka/kilkanaście meczy to byłoby za mało, żeby zarobić na utrzymanie.

odpowiedz
watermelon - 06.09.2020 / 18:04, *.vectranet.pl

@Adam: Bardzo dużo zależy od reklamy i umiejętności zaproszenia ludzi na mecz.Chodzi o to,że Warszawa ma ogromny potencjał kibicowski,a hala z prawdziwego zdarzenia mogłaby sprawić,że ten potencjał w końcu zostałby wykorzystany.A poza tym to jest naprawdę wstyd na skalę światową,że stolica dużego europejskiego państwa nie ma dużej hali sportowej.To jest mega obciach

odpowiedz
#antykrzeszczu - 06.09.2020 / 23:45, *.amazonaws.com

@watermelon: Dobrze gada,polać mu,może pikieta ?pod urzédem miasta

odpowiedz
Senior - 12.09.2020 / 16:28, *.centertel.pl

@arce30: Kiedy będzie lepsza hala ? Ja bym napisał tak .... "Jak trawa będzie zielona i owce głodne".????

odpowiedz
bomba - 05.09.2020 / 23:05, *.play-internet.pl

Co znaczy dobry trener !!! Panie Jankowski, tak trudno to przeszczepić na Ł3 ;)

odpowiedz
Dor - 05.09.2020 / 22:39, *.mm.pl

Brawo, dobry pomysł to zamiana ławek rezerwowych z drużyną przyjezdnych

odpowiedz
starszy - 05.09.2020 / 21:58, *.plus.pl

W tym sezonie nasi maja szansę powalczyć o wysokie lokaty. Niezły skład i trener. Wrócił Karolak , Amerykanie w dwóch meczach pokazali się z dobrej strony no i transfer Michała Sokołowskiego - reprezentanta Polski. Zobaczymy.

odpowiedz
Terro - 05.09.2020 / 21:38, *.orange.pl

brawo chopaki! Oby tak dalej

odpowiedz