CLJ U17: Escola Varsovia 04 - Legia U17 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze niedzielne

Juniorzy młodsi Legii pokonali 3-0 Escolę Varsovia w pojedynku CLJ U-17 i zmniejszyli stratę do liderującej Jagiellonii do 1 punktu. Słabiej poszło juniorom starszym CWKS, którzy ulegli niespodziewanie Świtowi Staroźreby, utrzymując wszakże 2. miejsce w tabeli I ligi mazowieckiej. Mecze ligowe rozegrali też najmłodsi legioniści - zarówno z drużyn Akademii, jak i z LSS, które w obecnej rundzie zostały zgłoszone bardzo licznie do rozgrywek w rocznikach 2008-2012. Nasi gracze mogli być najczęściej bardzo zadowoleni ze swojej postawy.

Pragniemy jednocześnie przypomnieć w nowym sezonie, że tak jak od dłuższego czasu, wyniki meczów podajemy dopiero od kategorii U14 (rocznik 2007).

CLJ U17: Escola Varsovia 04 0-3 (0-2) Legia U17
0-1 8 min. Jakub Rutkowski (b.a., po stałym fragmencie gry)
0-2 13 min. Jordan Majchrzak b.a.
0-3 73 min. Fryderyk Janaszek (rzut wolny po faulu na Kubie Rutkowskim)

Strzały (celne) [30-90 min.]: Escola 9 (3) - Legia 14 (6)

Escola Varsovia: Bartosz Żelazowski [05](85' Dawid Poghosyan) - Kacper Dakowicz (75'Antoni Starczynowski), Miłosz Lewandowski, Szymon Słowiński, Mateusz Jasina - Kacper Stępkowski (60' Piotr Wieszczyk), Dawid Drachal [05](60' Wiktor Chłopecki), Karol Witkowski [05](75' Jan Gojżewski), Adam Stankowski (46' Marcel Michalski), Bartosz Zieliński - Bartłomiej Moch
Trener: Paweł Śpiegowski

Legia: Maciej Kikolski – Patryk Winiarski, Patryk Bek, Jakub Rutkowski, Marcel Krajewski – Sebastian Kieraś, Igor Strzałek (43' Bartosz Mikołajczyk), Fryderyk Janaszek – Dawid Kiedrowicz (69' Wiktor Puciłowski), Jordan Majchrzak, Bartosz Dziemidowicz (46' Maddox Sobociński). Rezerwa: Jan Sobczuk
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak, tr. bramkarzy: Michał Kubiak

Ciekawe widowisko obejrzała spora grupa fanów na stadionie przy ul. Fleminga. Oba zespoły preferowały grę w piłkę, ale dzięki zdyscyplinowanej grze obronnej pierwsza odsłona nie obfitowała w okazje bramkowe. Te znacznie skuteczniej egzekwowali legioniści. Już w 8. minucie, po stałym fragmencie gry w polu karnym EV najlepiej odnalazł się Kuba Rutkowski, a 5 minut później do bezpańskiej piłki najszybciej dopadł Jordan Majchrzak, podwyższając na 0-2. Pod koniec I połowy legioniści nie forsowali tempa gry, ale dość skutecznie przechwytywali piłkę na przedpolu własnej bramki. W końcówce niezłą okazję miał Dawid Kiedrowicz, a po rzucie różnym wykonywanym przez podopiecznych Rafała Gębarskiego piłka trafiła w okolice spojenia słupka z poprzeczką.

Po przerwie do ataku próbowała przejść Escola. Groźnie strzelał z dystansu Karol Witkowski, do interwencji zmusił też Kikolskiego Dawid Drachal; gospodarze też wykonywali dwukrotnie rzuty wolne, minimalnie pudłując. Także Legia miała swoje akcje, ale Krajewski, Janaszek, Kiedrowicz czy Majchrzak byli niewystarczająco precyzyjnie bądź ich uderzenia blokowali obrońcy. Z minuty na minutę legioniści coraz skuteczniej odpychali Escolę od własnej bramki. Po starciu Rutkowskiego na 18. metrze od bramki arbiter podyktował rzut wolny, a fantastycznym uderzeniem w okienko popisał się Fryderyk Janaszek, podwyższając na 0-3. Kolejne okazje mieli też Puciłowski, Sobociński i Majchrzak, ale nie zdołali podwyższyć wyniku. Golowi honorowemu dla gospodarzy zapobiegł z kolei w 84. minucie Maciej Kikolski uprzedzając napastnika w sytuacji sam na sam. Zasłużone zwycięstwo odnieśli legioniści, ale gracze drużyny przeciwnej pokazali niemałą jakość w organizacji gry i zapewne, przy lepszej skuteczności i sile ognia w ataku, szybko opuszczą strefę spadkową.

Należy przy tym odnotować, że czołowy skrzydłowy Escoli z rocznika 2004 Patryk Romanowski (gracz kadry narodowej, występujący w lidze zarówno w CLJ U18 jak i w rozgrywkach makroregionalnych), w najbliższych dniach zostanie potwierdzony do gry w Legii.

UKS Okęcie 2014 08 - Legia LSS U13

Strzały (celne) [15-60']: UKS Okęcie 6 (3) - LSS 26 (19)
Grano 2x30 minut

Legia: Oskar Kurc - Patryk Ciborowski, Norbert Augustyniak, Nikodem Skibiński, Jakub Rzępołuch, Adam Kulicki, Jan Bartoszek, Kuba Kuciński, Maciej Suwik, Franciszek Skorżyński, Jakub Ciesielski, Adam Tołwiński, Kacper Danis, Alessandro Tarnicki, Jakub Drzazga
Trener: Rafał Wajman

Znicz Pruszków 09 - Legia U12

Strzały (celne): Znicz 23 (12) - Legia 8 (3)

Legia: Franciszek Golański [10] - Borys Boryszewski, Jan Rodak, Krystian Kopeć, Iwo Dolega, Vincent Ziętek, Aleksander Badowski [10], Piotr Bartnicki, Mateusz Strzelecki, Jakub Piaseczny, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Kacper Ziółkowski, Olivier Ziembicki, Aleksander Marciniak
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

Niedzielne spotkanie można było odbierać jako potencjalny mecz na szczycie w tej grupie I ligi okręgowej młodzików. Jak się okazało, mecz dostarczył wielu sportowych emocji i dał okazję do różnych przemyśleń. Pierwszy kwadrans to zacięty pojedynek w którym oba zespoły szukały swoich sposobów na przedostanie się pod bramkę rywali. Później, dzięki stałej presji w środku pola i odcinaniu od podań, pruszkowianie byli w stanie przesunąć ciężar gry bliżej bramki Legii. Bardzo dobrze miedzy słupkami spisywał się jednak młodszy o rok od większości kolegów Franek Golański.
II połowę legioniści rozpoczęli z większym animuszem i nie tak przygaszeni, jak w I 30 minutach. Pruszkowianie poprawili jednak skuteczność i kontynuowali swój plan gry z I połowy. Także legioniści mieli swoje okazje, za sprawę Edo von Brandta, Ksawerego Kopcia czy Mateusza Strzeleckiego. Znicz grał jednak na tyle konsekwencje, że do samego końca trzeba się było liczyć z jego akcjami ofensywnymi.

Turbo FA II 08 - Legia LSS U12

Strzały (celne): Turbo FA 11 (4) - LSS 28 (17)

LSS: Hubert Lomankiewicz - Julian Gruszka, Aleksander Dworski, Wiktor Manasterski, Bartosz Harazim, Jakub Szymaniak, Maks Małkiewicz (Kpt), Franciszek Kotkiewicz, Piotr Keller, Jakub Szymański, Mateusz Sutkowski, Omar Sawo, Lena Korczyńska, Jakub Podlecki
Trener: Arkadiusz Borowy

Udany występ graczy Legia Soccer Schools z rocznika 2009 (U12), którzy występują w rozgrywkach U13 jako II drużyna. Legioniści szybko narzucili swoje warunki i stworzyli sobie sporo okazji, nawet jeżeli ze skutecznością nie było jeszcze najlepiej. Pod koniec I połowy gospodarze próbowali się otrząsnąć i oddali kilka bardzo ładnych strzałów - trafiali jednak w poprzeczkę bądź na posterunku był dobrze dysponowany, debiutujący w oficjalnych rozgrywkach Hubert Lomankiewicz. Momentami gra wyrównywała się, jednak znacznie więcej pomysłów na grę ofensywną mieli podopieczni trenera Borowego, choć i gracze gospodarzy (występujący na obiekcie sąsiadującym ze stadionem Marymontu) mieli swoje okazje. Powtarzała się sytuacja z I połowy i nasz golkiper nie dawał się pokonać. Pierwsze spotkanie rokuje dość dobrze przed kolejnymi meczami w tej rundzie, w której chłopcy (i wspierająca ich bardzo udanie koleżanka, Lena) zmierzą się z: UKS Irzyk, Polonią III Warszawa, KS II Wilanów i AP Zina II.

Varsovia 2010 - Legia U11

Dla legionistów z rocznika 2010 APLW, wobec wycofania ZWAR-u II z rozgrywek, weekend miał być terminem wolnym. Wobec powyższego, zorganizowany został sparing z Varsovią. Rywalizacja z mocnym przeciwnikiem była gwarancją dobrego poziomu meczu.

Legia LSS U11 - Jedność Żabieniec 09

Legia: Adam Lebioda, Nikodem Sikorski, Dawid Ciborowski, Aleksander Nieckarz, Krzysztof Plewczyński, Jakub Rogalski, Jakub Nowacki, Jakub Pływaczewski, Jan Andrzejak, Michał Zubrzycki
Trenerzy: Piotr Chmiel, Ewelina Sakowicz

Legia LSS II U11 - MKS Polonia II Warszawa 09

Strzały (celne) [40-60']: LSS 2 (1) - Polonia II 4 (3)

Legia (LSS 2010): Kacper Wiśniewski, Mikołaj Kos-Nowicki, Patryk Król, Dawid Król, Kuba Jakubowski, Tymon Prorok, Mikołaj Maćkowiak, Jan Bąkowski, Ignacy Boniński, Milan Doszko, Maks Kostrz, Kacper Danowski, Wiktor Pietraszko
Trenerzy: Daniel Modzelewski, Jakub Lichwierowicz

Legia LSS U9 - Agrykola Warszawa 12

Legia LSS (rocznik 2012): Maciej Dziankowski, Iwo Kamuda, Artem Lavrentiev, Karol Michalski, Paweł Pacuła, Hugo Tatarnikow, Antoni Sałamacha, Ignacy Silski
Trener: Mateusz Ludwiniak, II trener: Tymoteusz Neuff
W grupie zgłoszonej do rozgrywek są również (tym razem uczestniczyli tylko w rozruchu przedmeczowym i dopingowali kolegów zza linii bocznej): Julian Bieszki, Michał Wojcianiec, Dzidek Kinasiewicz, Marcel Stępniak, Mikołaj Borski, Alexander Walkiewicz.

Dla młodych legionistów był to oficjalny debiut w barwach Legii. Choć wielu z nich trenuje na Łazienkowskiej już od kilku lat, niedziela była dniem, w którym mogli po raz pierwszy oficjalnie, w rozgrywkach ligowych (IV liga okr. grupa 14) reprezentować Legię. Choć taki debiut mógł być powodem pewnego stresu, już a rozgrzewce było widać, że dla naszych graczy to okazja dobra jak każda inna, by cieszyć się grą i kontaktem z piłką. Już pierwsza akcja meczu pokazała, że nasi zawodnicy potrafią szybko i sprawnie reagować na wydarzenia na boisku. Potem było równie dobrze. Drużyna Agrykoli również prezentowała się całkiem ciekawie i nie odpuszczała mimo niewątpliwych przeciwności. Legioniści pokazali jednak naprawdę sporo atutów. Choć w kategorii U9 Legia nie tworzy jeszcze oficjalnie drużyny Akademii, można mieć pewność, że wielu z tych chłopców za rok (lub nieco później) w niej zobaczymy.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

I liga woj. U19: Świt Staroźreby 4-3 (3-0) UWKS Legia Warszawa
1-0 26 min. Dawid Majewski
2-0 40 min. Dawid Majewski
3-0 44 min. Damian Jankowski
3-1 49 min. Kacper Cetlin
3-2 54 min. Mikołaj Wiśniewski
4-2 72 min. Maciej Kamiński
4-3 84 min. Maksymilian Dobosz

CWKS Legia: Stanisław Kucharski (46'Jakub Żołędowski) - Kacper Romanowski (70' Oganes Kazaryan), Filip Grygorczuk (46' Sławomir Tymczyszyn), Kacper Kubiszer, Marcin Staszyc - Michał Rak, Kacper Cetlin, Bazyli Grabiec (46'Mirosław Tymczyszyn), Antoni Sidor [04], Kornel Przewoźny (60'Maksymilian Dobosz) - Kacper Polak (46'Mikołaj Wiśniewski)