Amp futbol

Legia wygrała 1. turniej ekstraklasy w Nowym Targu

Amp futboliści Legii wygrali w pierwszym (z czterech) turnieju ekstraklasy w sezonie 2020. Po dwóch zwycięstwach odniesionych w sobotę, nasz zespół w niedzielę również wygrał dwukrotnie. Najpierw legioniści pewnie pokonali Wartę Poznań (5-0), a następnie mierzyli się w meczu o pierwsze miejsce z Husarią Kraków.

Rywalom do wygranej w turnieju wystarczał remis, Legia potrzebowała zwycięstwa - ze względu na lepszy stosunek bramek zdobytych do straconych. Do 40. minuty utrzymywał się remis 1-1. W ostatniej minucie Bartek Łastowski świetnie podał z własnej połowy do Jakuba Kożucha, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i zapewnił legionistom zwycięstwo w meczu (2-1) i turnieju. W doliczonym czasie Husaria próbowała jeszcze odpowiedzieć, miała nawet rzut wolny z okolicy pola karnego, ale legioniści nie pozwolili sobie na utratę bramki.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Jakuba Kożucha z Legii. Królem strzelców z kolei został Krystian Kapłon z Husarii Kraków. Najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Kowalczyka z Widzewa.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 3-4 października w Bielsku Białej.

Legia Warszawa 5-0 (3-0) Warta Poznań
Bramki: J. Kożuch (as. P. Wykrota) 3', K. Kapłon (as. M. Adamczyk) 14', B. Łastowski 19', T. Sokol 36', B. Łastowski (as. J. Kożuch) 38'

Żółta kartka: M. Warakomski (Warta)

Legia Warszawa 2-1 (1-1) Husaria Kraków
Bramki: P. Świercz (sam., as. J. Kożuch) 20', K. Kożuch (as. B. Łastowski) 40' - M. Adamczyk (as. K. Grygiel) 20'

Żółte kartki: B. Abayomi, M. Szczepaniak, J. Popławski (Legia) - M. Ślusarczyk (Husaria)