REKLAMA

Amp futbol

Legia wygrała 1. turniej ekstraklasy w Nowym Targu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Amp futboliści Legii wygrali w pierwszym (z czterech) turnieju ekstraklasy w sezonie 2020. Po dwóch zwycięstwach odniesionych w sobotę, nasz zespół w niedzielę również wygrał dwukrotnie. Najpierw legioniści pewnie pokonali Wartę Poznań (5-0), a następnie mierzyli się w meczu o pierwsze miejsce z Husarią Kraków.

Rywalom do wygranej w turnieju wystarczał remis, Legia potrzebowała zwycięstwa - ze względu na lepszy stosunek bramek zdobytych do straconych. Do 40. minuty utrzymywał się remis 1-1. W ostatniej minucie Bartek Łastowski świetnie podał z własnej połowy do Jakuba Kożucha, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i zapewnił legionistom zwycięstwo w meczu (2-1) i turnieju. W doliczonym czasie Husaria próbowała jeszcze odpowiedzieć, miała nawet rzut wolny z okolicy pola karnego, ale legioniści nie pozwolili sobie na utratę bramki.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Jakuba Kożucha z Legii. Królem strzelców z kolei został Krystian Kapłon z Husarii Kraków. Najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Kowalczyka z Widzewa.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 3-4 października w Bielsku Białej.

Legia Warszawa 5-0 (3-0) Warta Poznań
Bramki: J. Kożuch (as. P. Wykrota) 3', K. Kapłon (as. M. Adamczyk) 14', B. Łastowski 19', T. Sokol 36', B. Łastowski (as. J. Kożuch) 38'

Żółta kartka: M. Warakomski (Warta)

Legia Warszawa 2-1 (1-1) Husaria Kraków
Bramki: P. Świercz (sam., as. J. Kożuch) 20', K. Kożuch (as. B. Łastowski) 40' - M. Adamczyk (as. K. Grygiel) 20'

Żółte kartki: B. Abayomi, M. Szczepaniak, J. Popławski (Legia) - M. Ślusarczyk (Husaria)

Pozostałe niedzielne wyniki:
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 2-1 (1-0) Warta Poznań
Husaria Kraków 3-0 (2-0) Widzew Łódź
Widzew Łódź 0-4 (0-2) Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała

Końcowa kolejność turnieju w Nowym Targu:
1. Legia Warszawa
2. Husaria Kraków
3. Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała
4. Widzew Łódź
5. Warta Poznań

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
mi - 09.09.2020 / 13:44, *.chello.pl

Dlaczego nie podawane są składy drużyn, a przynajmniej Legii. Czy to jest jakaś trudność, czy po prostu się nie chce.

odpowiedz
xman - 07.09.2020 / 12:03, *.play-internet.pl

Wie(L)ki Szacunek dla chłopaków.

odpowiedz
coach biedronka - 06.09.2020 / 20:52, *.sky.com

kiedy odejdzie vukovic ile jeszcze musi zepsuc ,ile mozna patrzyc na jego taktyke, czy ktos to ogarnia o co mu chodzi , nawet trener pod wplywem alkocholu nie ustawia tak druzyny.

odpowiedz
Raf - 06.09.2020 / 23:12, *.mm.pl

@coach biedronka: Polska język to trudna język...

odpowiedz
xman - 07.09.2020 / 12:02, *.play-internet.pl

@Raf: Dobreeeee!

odpowiedz
mi - 09.09.2020 / 13:51, *.chello.pl

@coach biedronka: pomyliłeś chyba strony. Co ma Vuko do amp fudbolu. To jest artykuł o innej drużynie Legii, której wspomniany trener nie prowadzi więc zmień kanał.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.