Aleksandar Vuković - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Chcę sprawdzić jak najwięcej zawodników

Wiśnia

- Mieliśmy teraz trochę czasu na to, aby przeanalizować mecze, które rozegraliśmy w tym sezonie. Mamy pierwsze materiały do analizy i elementy do poprawy, nad którymi pracowaliśmy. To był również okres, który przydał się piłkarzom dotychczas kontuzjowanym jak Jose Kante czy Rafael Lopes. Ich powrót do treningu jest dla nas bardzo dużą wartością - mówi przed meczem z Wisłą Płock Aleksandar Vuković.

Sytuacja Wszołka i Juranovicia
- Zawodnicy wyszli z izolacji w podobnym momencie. Liczymy, że z początkiem przyszłego tygodnia będą mogli wrócić do normalnych treningów. Najpierw czekają ich jednak oczywiście różnego rodzaju badania - od wydolnościowych, po te związane z testem na COVID - musimy mieć pewność, że nie będziemy żadnym ryzykiem, gdy rozpoczną wspólne treningi z resztą zespołu.

Odejście Antolicia
- Zarówno w tym temacie, jak i innych związanych z transferami, chciałbym na razie nie mówić zbyt wiele. Na to wszystko przyjdzie czas na początku przyszłego tygodnia. To samo tyczy się Joela Valencii. Dopiero za kilka dni powiem, jak widzę go u nas w drużynie.

Przerwa reprezentacyjna
- Mankamentem jest fakt, że podczas tej przerwy nie mogłem skorzystać z sześciu podstawowych zawodników oraz Mateusza Hołowni, którzy przebywali na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Wszyscy dołączyli do nas wczoraj i dopiero wtedy mogliśmy mieć pierwszy wspólny trening. Takie są jednak realia i na to również musimy być przygotowani.

Największą wartością będzie dla nas okres po meczu z Wisłą Płock, a przed spotkaniem z Górnikiem. Wówczas będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników i będziemy mogli przeprowadzić normalny mikrocykl treningowy. Jestem jednak zadowolony z tego, jak przepracowaliśmy ostatnie dwa tygodnie.

Rotacja w obronie
- Rotacja wynikała ona z wielu powodów, jak kontuzje czy absencje z powodu kartek. Jesteśmy na początku sezonu i trzeba pamiętać o tym, że rozgrywamy mecze oficjalnie, a jednocześnie należące do okresu, kiedy normalnie bylibyśmy na obozie i przygotowywali się do sezonu. Mieliśmy krótki czas odpoczynku po sezonie, więc pierwsze spotkania są również od tego, żeby sprawdzić jak największą ilość zawodników i aby każdy dostał swoją szansę. Dzięki temu będziemy mieli szerszy obraz na to, jak funkcjonuje nasza kadra.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Sprawiedliwy - 12.09.2020 / 10:44, *.t-mobile.pl

Dla mnie osobiście Vuković jest marionetką
Dlaczego wczoraj nie grał Antolić
Powiem wprost
Bo nie przedłużył kontraktu i pan Mioduski mu tak kazał
Proszę Cię Vuko byłeś dobrym piłkarzem ale trenerem jesteś słabym i to nie Ty decydujesz o składzie
Dla mnie jesteś zerem
Nie kłam na konferencjach
Bądź sobą powiedz prawdę
Tyle w temacie
Wiesz że mam rację

odpowiedz
Adz - 12.09.2020 / 07:24, *.play-internet.pl

@Waldi: Brawo za normalną wypowiedź. Można przynajmniej z Tobą polemizować po ludzku... Uważam że to nie Vuko, ale klasa piłkarzy. Lepiej nie będzie, chyba że się pojawi jakiś Abramowicz. W sumie to bym wcale nie wolał. Najlepszy trener nie pomoże kiedy masz piłkarzy 10 razy tańszych

odpowiedz
vuko = pinokio - 11.09.2020 / 17:55, *.master.pl

Co ty możesz sprawdzać?

odpowiedz
Carlitos - 11.09.2020 / 13:56, *.mm.pl

Szanowni Panowie,
Może porozmawiamy na temat właściwości fal elektromagnetycznych...
Większość tu obecnych ma takie samo pojęcie o ww. temacie jak o prowadzeniu treningów czy zarządzaniu drużyną piłkarską czy też całym klubem...
Ale wypowiadają się jak eksperci...
PS. Od niedawna pewnie jesteście specjalistami także od wirusów...

odpowiedz
Kle - 11.09.2020 / 20:21, *.centertel.pl

@Carlitos: długość fali elektronagnetycznej jest odwrotnie proporcjonalna do jej długości xD

odpowiedz
Kle - 11.09.2020 / 20:21, *.centertel.pl

@Carlitos: miało być częstotliwości

odpowiedz
GambitL - 11.09.2020 / 11:26, *.com.pl

Na szczęście są takie sondy i pokazują co myśli większość a większość jest za VUKO
bo jak czyta wypociny i te udające ekspertów głosy niezadowolenia to się odechciewa kibicować
powtarzam na szczęście są ankiety a te pokazują ze normalni widzą przeogromną prace VUKO

odpowiedz
Franco - 11.09.2020 / 12:21, *.plus.pl

@GambitL: weryfikują puchary.

odpowiedz
speed - 11.09.2020 / 12:35, *.play-internet.pl

@GambitL: Większość nie czyta książek.Na ten przykład.

odpowiedz
Syn Trenera - 11.09.2020 / 13:27, *.plus.pl

@GambitL: Ciekawe co napiszesz jak odpadną w 4 rundzie eliminacji a Pan Trener powie jak w zeszłym roku że jest zadowolony... Ehhhh trenera z charyzma, warsztatem i doświadczeniem..

odpowiedz
Rado - 11.09.2020 / 11:20, *.play-internet.pl

Gościu zaczyna mnie pomału irytować.
"Największą wartością będzie dla nas okres po meczu z Wisłą Płock, a przed spotkaniem z Górnikiem."
Czyli już się asekuruje na wypadek porażki z silnym rywalem, jak jest Płock. No bez jaj, w którą to stronę idzie?

odpowiedz
Dramat - 11.09.2020 / 08:16, *.play-internet.pl

Selekcjoner, kurła, się znalazł. Wypad pajacu!

odpowiedz
Kle - 11.09.2020 / 08:15, *.vectranet.pl

"Dopiero za kilka dni powiem, jak widzę go u nas w drużynie." - nie ma to jak powiedzieć, że w sumie to sprowadzamy zawodników na sztukę, a potem będziemy myśleć, co dalej ????

odpowiedz
Rafa(L)81 - 11.09.2020 / 17:26, *.chello.pl

@Kle: bo ktoś musi mu powiedzieć jaka role ma odgrywać Valencia w Legii. Na razie nasz wielki trener tego jeszcze nie wie

odpowiedz
moguai - 11.09.2020 / 06:06, *.plus.pl

Sami fachowcy od trenerki jak rany...

odpowiedz
Jerz z Potoku - 11.09.2020 / 00:01, *.chello.pl

Skoro Vuko od kilkunastu miesięcy - jako trener - nie ma nic nowego/rozsądnego do powiedzenia w temacie funkcjonowania drużyny, to chyba pora najwyższa, aby jego kolejne "przemyślenia" zacząć pomijać i przestać na nie reagować, choćby na naszym serwisie. Być może nadejdzie taki czas (raczej niezbyt szybko z racji przywiązania do stołeczka), iż legijny szkoleniowiec zorientuje się, że rozprawia sam ze sobą, ew. z wąskim gronem potakiewiczów.
Ps.: ponieważ osobę rzeczonego trenera akceptuje i firmuje prezes dekady, to...szafa gra; tylko na jaką nutę?
Zdroworozsądkowe serdeczności

odpowiedz
Cult✨Legia - 10.09.2020 / 23:53, *.165.0

Normalny właściciel zwalnia natychmiast błaznòw sportowych,Mr Vuko ,jeśli chcesz coś sprawdzić?to lepiej sprawdź tutaj na forum co kibice napisali co kochajá ten klub I majá dość twojej błazenady....

odpowiedz
Jacy kibice ? - 11.09.2020 / 02:57, *.optonline.net

@Cult✨Legia: ma się przejmować tym co ty piszesz, lub inny obszczymurek, który kibicuje innemu zespołowi a tutaj leczy swojej frustracje, to ma czytać ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.09.2020 / 08:00, *.centertel.pl

@Jacy kibice ?: To, czy bedzie czytal nasze wpisy, rzeczywiscie nie ma zadnego znaczenia. A to dlatego, ze ten czlowiek i tak nie jest w stanie czytac ze zrozumieniem. Podobnie jak Ty. Moze jestes zadowolony z tego, co sie dzieje w klubie od 4 lat, kibice Legii nie sa. A pisanie o flustracji, czy obszczymurkach, swiadczy tylko o jednym. Jestescie na jednym poziomie z wlacicielem i trenerem Legii.

odpowiedz
O prosze ktoś ze sztabu Legii? - 11.09.2020 / 15:50, *.133.45

@Jacy kibice ?: Broń swoich ok,ale polecisz z nimi niebawem,niech tylko Mr Mioduski na odmulenie dostanie to zatrybi o co kaman

odpowiedz
Yeti - 10.09.2020 / 21:49, *.play-internet.pl

Już zaczyna się asekuracja... Dostaliśmy wpier.ol w Płocku bo musiałem sprawdzić piłkarzy. To kiedy wyklaruje sie pierwsza jedenastka? W okolicach 20. kolejki???

odpowiedz
Autor - 10.09.2020 / 22:26, *.t-mobile.pl

@Yeti: w kolejnym sezonie będzie to samo pi...ł

odpowiedz
WarszawskaOchota - 10.09.2020 / 20:44, *.orange.pl

Nie chce mi się juz słuchać tego ,,mądrego'' gadania.
Chciałbym żeby Legia wygrywała, nie musi grać widowiskowo, wystarczy żeby wygrywała.
A tak z innej beczki, oglądałem dzisiaj stare mecze w wykonaniu Legii jeszcze z Kazimierzem Deyną w składzie.
Kiedyś Legia i pozostałe drużyny z polskiej ligi grały samymi Polakami i prezentowały nawet w Europie przyzwoity poziom.
Dzisiaj mamy zbieranine z całego świata a polskie kluby prezentują poziom bardzo słaby.
Co poszło nie tak ? Czyżby kiedyś było lepsze szkolenie ? Zdolniejsza młodzież ?

odpowiedz
filand - 10.09.2020 / 22:34, *.t-mobile.pl

@WarszawskaOchota: Dzień dobry wieczór :-)
Odpowiedzi poszukaj na Wyspach Brytyjskich. Oni przez to samo przechodzili około 40 lat temu...
Ps. Mieszkałem na Rakowcu...to była jest i może będzie Ochota ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
Hakon - 11.09.2020 / 12:53, *.plus.pl

@WarszawskaOchota: tylko teraz Polak jak dwa razy prosto kopnie piłkę odrazu znika za granicą...

odpowiedz
Marcin - 11.09.2020 / 15:09, *.tpnet.pl

@WarszawskaOchota: Za czasów Kazimierza Deyny był limit 28 lat kiedy zawodnik z polskiej ligi mógł wyjechać do zagranicznego klubu. Tu cała tajemnica. Najlepsi piłkarze z ligi byli brani do czołowych klubów polskich bo tylko w nich mogli coś osiągnąć i zarobić. Teraz zawodnik w wieku 18 lat zagra dobre pół sezonu i traktowany jest jak gwiazda a prezes klubu juz liczy miliony euro ze sprzedaży jego. Takich pieniędzy nie ma żaden polski klub żeby te nasze gwiazdeczki wykupić z macierzystego klubu.

odpowiedz
Waldi - 10.09.2020 / 20:20, *.inetia.pl

Vukovic to dobro trener, na ligę nawet bardzo dobry ale mam wrażenie , że na Europa to dla niego za wysokie progi. Tu trzeba kogoś, kto będzie się wyróżniał i wizją i ofensywnym stylem i doświadczeniem międzynarodowym. Oby Vuko to kiedyś miał. Życzę mu jak najlepiej :-)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.09.2020 / 20:11, *.centertel.pl

Te wszystkie jego teksty mozna okreslic w ten sposob: wiem, ze nic nie wiem, ale nie powiem... Gdzie byles czlowieku, gdy rozdawali inteligencje...

odpowiedz
Arek - 10.09.2020 / 23:22, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: no właśnie. Gdzie wtedy byłeś?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.09.2020 / 07:57, *.centertel.pl

@Arek: Tam, gdzie potrzeba. Jeszcze jakies ,,madre,, pytania?

odpowiedz
Obcy - 11.09.2020 / 08:36, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Widzę,że kolega leczy na w/w forum swoje życiowe frustrację. Trochę optymizmu. Nie warto tracić zdrowia na rzeczy na które nie mamy żadnego wpływu.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.09.2020 / 20:09, *.centertel.pl

Sprowadzono zawodnika, a ,,trener,, mowi, ze dopiero sie zastanowi, gdzie bedzie gral...Tragi komedii ciag dalszy...

odpowiedz
Hg - 11.09.2020 / 13:22, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: wszyscy ci jadą więc i ja tradycyjnie...spieprzaj dziadu

odpowiedz
Hiszpan - 10.09.2020 / 20:07, *.telnaptelecom.pl

Vukovic już się asekuruje po heroicznej porażce 0:2 w Płocku. Niech się zatrudni w B-klasie to nikt mu na kadrę nie będzie jeździł.

odpowiedz
... - 10.09.2020 / 20:09, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: w B klasie miałby szybką rozmowę z kibicami

odpowiedz
MAKEN - 10.09.2020 / 18:55, *.151.165

Vukowić był świetnym zawodnikiem. Nawet trenerem jest perspektywnicznym. ALE Legii jest potrzebny trener z ikrą. Gość, który idzie po brzytwie. I jest wojownikiem. Trenerem wynoszący do futbolu nową jakość. A przy Vuko to nam nie grozi. :(

odpowiedz
Super⚽️Coach - 10.09.2020 / 19:40, *.165.0

@MAKEN : Potrzebny Super trener z medalami Europy,inaczej nigdy sie nie przebijemy jeśli polityka klubu bédzie dalej taka sama jak teraz.... I że byśmy martwili sie o każde spotkanie Legii to nie ta droga...

odpowiedz
autor - 10.09.2020 / 19:53, *.vectranet.pl

@MAKEN : on jest perspektywiczny? co piłeś? płyn do spryskiwaczy?

odpowiedz
Żart roku - 10.09.2020 / 19:59, *.t-mobile.pl

@MAKEN : " był świetnym zawodnikiem" hahaha..dobre :D

odpowiedz
Toman - 10.09.2020 / 20:01, *.tpnet.pl

@autor: Kolega Maken pewnie miał na myśli, że jest to pierwszy raz w roli trenera Vukovicia. Być może za 10 lat, będzie dobrym trenerem. Być może. Kto wiem. Natomiast wiemy to, że teraz potrzeba doświadczenia i profesjonalizmu, nie początkującego.

odpowiedz
Arek - 10.09.2020 / 20:08, *.t-mobile.pl

@Toman: zawsze będzie marnym trenerzyną. Był asystentem wielu dobrych trenerów i nie skorzystał z tego. A piłkarz z niego był tak wybitny, że wylądowal w jego kochanej Koronie Kielce.

odpowiedz
MAKEN - 11.09.2020 / 11:00, *.t-mobile.pl

@Arek: Mój pierwszy mecz w roli kibica na Legii był 1979 roku. Więc może więcej szacunku ..mądralo" przypisujący mi barwy klubowe Korony.

odpowiedz
Arek - 11.09.2020 / 12:27, *.t-mobile.pl

@MAKEN : sam w wywiadzie mówił, że ma Koronę w sercu, więc?

odpowiedz