REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Wisłą Płock

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W piątek legioniści skromnie wygrali w Płocku. Pierwsza połowa w wykonaniu legionistów była przyzwoita, jednak po zmianie stron ich gra wyglądała fatalnie. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, jakie przyznaliśmy warszawiakom.

Tomas Pekhart - W 30. minucie oddał bardzo mocny strzał głową, z którym nie poradził sobie Kamiński. Świetny instynkt snajperski Czecha. Miał jedną sytuację w meczu i ją wykorzystał brawo! Póki co, jest jedynym piłkarzem Legii, który zdobywa bramki w Ekstraklasie.

Bartosz Slisz - Grał walecznie, był bardzo zaangażowany w rozgrywanie oraz miał oczy dookoła głowy. Dodatkowo niesamowicie harował w defensywie. W 65. minucie w ostatniej chwili uchronił Legię przed stratą gola, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Był wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach legionistów. Dodatkowo bardzo dobrze radził sobie z rywalami w środku pola. Slisz wygrał 14 na 21 pojedynków (67%) oraz zaliczył cztery udane dryblingi.

Filip Mladenović - Często dośrodkowywał piłkę w pole karne, jednak z początku nie wynikało z tego za wiele. W 30. minucie wreszcie jego wrzutka znalazła adresata. Pekhart wykorzystał zagraną futbolówkę przez Serba i umieścił ją w bramce rywala. Trzeba przyznać, że dogranie było idealne. Po zmianie stron przygasł, był zdecydowanie mniej aktywny w ofensywie. W defensywie radził sobie przyzwoicie, jednak kilka raz łatwo ogrywał go Kocyła.

Artur Boruc - Przez większość meczu był bezrobotny. W 60. minucie przyzwoity strzał oddał Rasak, ale Boruc pewnie do boku posłał futbolówkę. Trzy minuty później tuż przed bramką uprzedził go Cillian Sheridan i gdy piłka zmierzała do siatki... sytuację uratował Slisz, wybijając ją z linii bramkowej.

William Remy - W 3. minucie świetnie wyłuskał piłkę rywalowi, dzięki czemu przerwał kontrę płocczan. Grał twardo, a rywale mieli z nim spore problemy. Na pewno prezentował większe skupienie niż w spotkaniu z Jagiellonią. Z pewnością trzeba dać mu czas, aby wrócił do optymalnej formy, jednak nie popełniał poważniejszych błędów w piątkowy wieczór. Podawał najcelniej spośród legionistów (93%).

Artur Jędrzejczyk - W 76. minucie łatwo dał się nabrać na prosty zwód Kocyły. Kapitan warszawiaków musiał faulować rozpędzonego rywala. Był to jeden z niewielu błędów "Jędzy". Grał twardo oraz agresywnie. Nie można się przyczepić do jego występu.

Andre Martins - W 11. minucie technicznie przymierzył zza pola karnego, jednak rywali uratowała poprzeczka. Szkoda, bo uderzenie było naprawdę niezłe. Miał kilka świetnych zagrań, które napędzały nasze ataki. Wydaje się, że wciąż brakuje u niego pewności siebie, przez co nie ma tej przebojowości co kiedyś. Celnie podawał (91%) oraz skutecznie wspierał naszą defensywę. Zszedł z boiska w 84. minucie.

Luquinhas - W 28. minucie niezłym podaniem obsłużył Pekharta, który ostatecznie został uprzedzony przez Zbozienia. Z łatwością kręcił rywalami, którzy odwdzięczali mu się bardzo agresywnymi i ostrymi wejściami w nogi. Zagrał przyzwoicie, jednak stać go na znacznie więcej. Czasami nie wiedział, co zrobić z futbolówką, gdy znalazł się z nią w polu bramkowym. Zabrakło mu pewności siebie w kluczowych momentach.

Jose Kante - Ciężko pracował na murawie i często cofał się do defensywy. Był chętny do gry, jednak kilkakrotnie bardzo nerwowo i niecelnie grał pod presją rywali. Duch walki to właściwie jedyne co pokazał w piątkowy wieczór, oprócz tego nie istniał. Zszedł z boiska w 69. minucie.

Michał Karbownik - Mocno przeciętny występ, jednak do tego w tym sezonie nas przyzwyczaił. Miał kilka przebłysków i lepszych rajdów, jednak również nie zabrakło głupich strat czy niecelnych zagrań. W drugiej połowie w ofensywie go praktycznie nie było, a prawa flanka "Wojskowych" funkcjonowała bardzo słabo. Zszedł z murawy w 66. minucie.

Bartosz Kapustka - W 11. minucie przytomnie zagrał do niego Kante. Kapustka mocno uderzył z bliskiej odległości, jednak skuteczną interwencją popisał się Kamiński. Pierwsze kilkanaście minut wyglądało w jego wykonaniu naprawdę nieźle, niestety później zupełnie zniknął. Widać, że jest poza formą i na razie nie daje jakości drużynie. Podawał niedokładnie (68%) i wygrał tylko pięć na szesnaście pojedynków (31%). Zszedł z boiska w 84. minucie.

Zmiennicy:

Paweł Stolarski - Wszedł na murawę w 66. minucie. Nie dawał za dużo jakości, z pewnością zagrał dużo gorzej niż w starciu z Jagiellonią. W końcówce głupio stracił futbolówkę i naraził nas na atak płocczan.

Walerian Gwilia - Wszedł na boisko w 69. minucie. Nie wniósł świeżości na boisko, a właśnie tego od niego wymagaliśmy.

Maciej Rosołek - Wszedł na murawę w 84. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

Rafael Lopes - Wszedł na murawę w 84. minucie. Był to dla niego debiut z "eLką" na piersi. Grał za krótko, aby ocenić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Marek - 14.09.2020 / 09:38, *.orange.pl

Jedyny plus to Slisz, reszta powinna wracać z Płocka na piechotę...

Legia dała się zepchnąć do narożnika kandydatowi do spadku/ Grała wolno, bez pomysłu. Fatalne przygotowanie taktyczne i motoryczne - wyglądali jakby ostatni mecz grali dzień a nie ponad tydzień wcześniej.

Najgorsze jest jednak to, że "płocka victoria" przesłoniła obraz sytuacji. Jakby przegrali, to może w końcu pozbyliby się Vuko i zatrudniliby trenera z prawdziwego zdarzenia, który przygotuje drużynę do meczów w europejskich pucharach.

odpowiedz
Cch - 14.09.2020 / 08:33, *.plus.pl

Nie było zawodnika na plus w tym meczu

odpowiedz
Opoor - 15.09.2020 / 23:29, *.vectranet.pl

@Cch: Slisz jednak na plus

odpowiedz
Polubowne porozumienie - 13.09.2020 / 23:55, *.amazonaws.com

Vuko trenerem Legii 2 i zabiera swojego serbskiego pomocnika ,cel swans do drugiej Ligi. ,Sagan do jedynki ,Cel Mistrz w mistrzoskim wykonaniu,liga mistrzów i minimum ćwierć finały....marzenie?

odpowiedz
Goc (L) law - 13.09.2020 / 23:26, *.centertel.pl

Plus - 3 ptk mamy.
Minus - jak dlugo pseudoVic bedzie trenoviciem ???

odpowiedz
... - 14.09.2020 / 09:58, *.t-mobile.pl

@Goc (L) law: dożywotnio..on ma kod DNO

odpowiedz
Kibic Legii - 13.09.2020 / 21:53, *.com.pl

Minusem jest to , że mamy napastnika z Czech , któremu w Polskiej lidze jeszcze uda się korzeń wepchnąć i trafić rasiakonaldo do bramki . Przyjdzie poważniejszy mecz w Europie i już nie dadzą głowy wepchnąć między obronną korę . Brakuje Legii napastnika , który umiałby sam sobie wypracować bramkową okazję ogrywając przy tym z dwóch obrońców . Czasy drewnianych napastników odchodzą już do lamusa . Dziś dobry napastnik powinien być , szybki , dobry technicznie , który urywałby się obronie , umiał włączyć się do gry kombinacyjnej zespołu . Takiego napastnika na dobrym poziomie jak na miarę Mistrza Polski Legii brak . Podobnie jak i zawodnika w środku pola , który kierowałby grą zespołu . Kogoś takiego kim dla Legii w środku pola był Ofoe . O dobrym zagranicznym trenerze , który miałby za sobą pracę choćby w Bundeslidze nie wspominając . Po co Legii taki trener ? Przykład zawodnik z naszej ligi przechodzi w pełni sezonu np, do tej bundesligi i potrzebuje kilka miesięcy na to , aby dość do pełnej formy bo po treningach w naszej lidze nie jest przygotowany na grę w Bundeslidze na pełne 90 min .

odpowiedz
DanieLo - 13.09.2020 / 21:40, *.myvzw.com

Sorry ale każdy na minusie. Jeżeli to ma być + w Legii to tragicznie ten sezon będzie wyglądał.

odpowiedz
filand - 13.09.2020 / 20:40, *.t-mobile.pl

Kopia z innego komentarza...
W/g źródeł zbliżonych do manutd_fans_ (Instagram) Manchester United próbuje wykupić Gareth Bale z Real Madryt. Aktualnie wyceniony jest na 28 mln Euro czyli 4 mln Euro mniej jak Milik.
Jest jednak kilka problemów aby przebić ofertą Man Utd...Po pierwsze wartość kadry klubowej ( I skład) to 34,45 mln Euro (https://www.transfermarkt.pl/legia-warschau/startseite/verein/255)
Drugi problem .Bale jak się rozpędzi to po prostej przeskoczy stawik za stadionem Legii albo na północ przestanie w poprzek Trasę Łazienkowską na wysokości Torwaru...Tak czy inaczej powalczyć o Walijczyka można...

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia...Dwa plusy + Trzy minusy = 1 minus czyli 3 pkt...
Matematyka nie jest trudna ale jest dziwna...Dobranoc ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
Kariera Vuko ...sie kończy? - 13.09.2020 / 20:23, *.amazonaws.com


Zmiennicy

Paweł Stolarski - Wszedł na murawę w 66. minucie. Nie dawał za dużo jakości, z pewnością zagrał dużo gorzej niż w starciu z Jagiellonią. W końcówce głupio stracił futbolówkę i naraził nas na atak płocczan.

Walerian Gwilia - Wszedł na boisko w 69. minucie. Nie wniósł świeżości na boisko, a właśnie tego od niego wymagaliśmy.

Maciej Rosołek - Wszedł na murawę w 84. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

Rafael Lopez - Wszedł na murawę w 84. minucie. Był to dla niego debiut z "eLką" na piersi. Grał za krótko, aby ocenić.

odpowiedz
... - 13.09.2020 / 20:46, *.t-mobile.pl

@Kariera Vuko ...sie kończy?: trenerem zostanie Saganowski a asystentem buco .

odpowiedz
Autor - 13.09.2020 / 20:07, *.t-mobile.pl

Na - prezes oraz "trener". + 3pkt w dennym spotkaniu

odpowiedz
xxx - 13.09.2020 / 19:10, *.chello.pl

Szkoda pradu dla tych kopaczy .

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 13.09.2020 / 18:57, *.com.pl

Reszta ligi na remis, więc trzeba się cieszyć z tego co jest, bo mogło być gorzej. Z meczu na mecz powinno być lepiej, ale z Gornikiem może być klapa.

odpowiedz
filand - 13.09.2020 / 17:41, *.t-mobile.pl

2 plusy + 3 minusy = 1 minus...
Matematyka nie jest trudna...

odpowiedz
Wolfik - 13.09.2020 / 13:14, *.play-internet.pl

Kolejny mecz w którym najjaśniejszym punktem zespołu jest defensywny pomocnik - Bartek Slisz, którego wielu tutaj hejtowało...

A mecz w Płocku pokazał, ile watra jest gra naszej pomocy bez Antolicia, którego w klubie już chyba nie chcą.

odpowiedz
Kibic emeryt - 13.09.2020 / 13:12, *.centertel.pl

Nie ma co się oszukiwać niemal wszyscy grają poniżej możliwości a cały zespół to zupełnie inna drużyna niż ten przed przerwą związaną z epidemią
Znów przypadek i potrzeba chwili pewnie spowoduje że zawodnik już przekreślony przez Vukovica może stać się podporą drużyny chodzi o Remy .Popełnił błąd w meczu z Jagą ale już w tym meczu były pozytywy a w piątek był dla mnie najlepszym zawodnikiem Legii a co najważniejsze to jedyny obrońca który potrafi wyprowadzić dokładnym podaniem piłkę z pod krycia .W obliczu odejścia Antolića to może być rozwiązanie w lini pomocy .Ci koledzy co czytają moje wypociny przyznają że mój scenariusz co do Vukovica sprawdza się w 100 % ale marne to pocieszenie bo chyba tylko cud może sprawić że przebrniemy 4 rundę i co dalej ?Czy wreszcie doczekamy prawdziwego trenera .Mioduski dostał nauczkę zatrudniając kolejnych uczni i możliwość utraty majątku swojego życia. Co by nie powiedzieć to nie skończyło się to drugą Wisłą i udało się odzyskać dziesiątki milionów nie osłabiając w znaczny sposób drużyny .Trzeba powiedzieć że na biznesie się zna doskonale i wie że tylko zatrudnienie dobrego sztabu szkoleniowego spowoduje że na piłce się nie tylko nie straci ale można zarobić .

odpowiedz
Yd - 13.09.2020 / 12:02, *.chello.pl

Boruc to Wam płaci?
Przecież grał słabo...

odpowiedz
Kaprykos - 13.09.2020 / 18:59, *.vectranet.pl

@Yd: ????????

odpowiedz
Hugon - 15.09.2020 / 22:43, *.vectranet.pl

@Yd: Płaci Vukovicowi iDohmanowi

odpowiedz
Sebo(L) - 13.09.2020 / 11:47, *.master.pl

Z meczu na mecz Karbo jest cieniem samego siebie.Namącili chłopakowi w głowie transferami do Napoli i innych wielkich firm i efekty tego widoczne są na boisku.Z taką grą to on wyląduje co najwyżej w rezerwach a nie Napoli.

odpowiedz
Błażej - 13.09.2020 / 11:28, *.orange.pl

Pominę, że Kante nie zasłużył na minusa, to jednak trochę wstyd robić literówki w nazwiskach...

odpowiedz
Skrzynia7 - 13.09.2020 / 11:24, *.play-internet.pl

Niby zwycięzców się nie sądzi ale....słabo to wygląda na razie.Jedyny plus to 3 punkty.

odpowiedz