fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz w kadrze na mecz z Dritą

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tuz przed północą Inaki Astiz zastąpił Luisa Rochę na liście A zawodników zgłoszonych na mecz 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Dritą Gnjilane. Zmiana ta prawdopodobnie ma związek z urazem prawej łydki Artura Jędrzejczyka, jakiego stoper Legii doznał podczas środowego treningu. "Jędza" opuścił boisko z pomocą sztabu medycznego i wyraźnie utykał.Wcześniej Astiz został wykreślony z listy na rzecz Jospia Juranovicia. Przypomnijmy,że dziś na pewno nie zagra Igor Lewczuk, który pauzuje za czerwoną kartkę.

Kadra Legii na 3. rundę el. LE:

Bramkarze:
Artur Boruc, Radosław Cierzniak, Cezary Miszta (B)

Obrońcy:
Inaki Astiz, Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Josip Juranović, Igor Lewczuk, Filip Mladenović, Ariel Mosór (B), Nikodem Niski(B), William Remy, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska

Pomocnicy:
Domagoj Antolić, Mateusz Cholewiak, Radosław Cielemęcki (B), Walerian Gwilia, Bartosz Kapustka, Michał Karbownik (B), Luquinhas, Andre Martins, Bartosz Slisz, Joel Valencia, Paweł Wszołek

Napastnicy:
Rafael Lopes, Jose Kante, Tomas Pekhart, Maciej Rosołek (B), Szymon Włodarczyk (B)


(B) - lista B, pozostali zawodnicy zostali umieszczeni na liście A
kursywą zawodnicy, którzy nie trenują z pierwszą drużyną

Jaka jedenastka wybiegnie jutro na boisko? Typujcie w komentarzach!

Procedury UEFA dotyczące zgłaszania zawodników:

LISTA A:
Na liście może znaleźć się maksymalnie 25 zawodników w trakcie sezonu, z czego minimum 8 miejsc zarezerwowanych jest dla "locally trained players".

W skład pojęcia "locally trained players" wchodzą "association-trained players" i "club-trained players". W tej ósemce maksymalnie 4 graczy może być "association-trained players", pozostali muszą być "locally trained players".

wyjaśnienie nazewnictwa:
- "club-trained player" - zawodnik między 15 a 21 rokiem życia (może kończyć 15 lat w trakcie sezonu; do końca sezonu podczas, którego kończy 21 lat), który jest zawodnikiem klubu przez trzy pełne sezony (niekoniecznie ciągiem).

- "association-trained player" - zawodnik między 15 a 21 rokiem życia (może kończyć 15 lat w trakcie sezonu; do końca sezonu podczas którego kończy 21 lat), który jest zawodnikiem klubu lub innego polskiego klubu przez trzy pełne sezony (niekoniecznie ciągiem)

Jeżeli klub na liście A ma mniej niż 8 takich zawodników, to maksymalna liczba zawodników na listę A jest odpowiednio zmniejszana. Na liście A musi znaleźć się co najmniej dwóch bramkarzy, a w sumie musi być minimum trzech na liście A i B.

LISTA B:
Klub może zarejestrować nielimitowaną liczbę zawodników na tę listę w trakcie sezonu. Zmian na liście można dokonywać nawet na dzień przed meczem.

Na liście mogą znaleźć się zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1999 roku i występujący w klubie nieprzerwanie od minimum dwóch lat licząc od dnia 15 urodzin.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.