AP Zina 08 - Legia LSS 09 U12 - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu CLJ U18 piłkarze Legii pokonali na wyjeździe 4-1 Jagiellonię Białystok. W CLJ U15 Legia kontynuuje dobrą passę, a dziś wygrała 3-2 ze Zniczem Pruszków, choć rywale prowadzili już 2-0. LSS (rocznik 2009) stoczyła zacięty pojedynek z AP Zina 2008. Legia U11 i U10 rozegrały festiwal gier z drużynami Śląska, Jagiellonii, Barca Academy i Varsovii, prezentując się z bardzo dobrej strony.

CLJ U18: Jagiellonia Białystok 02/3 1-4 Legia U18
0-1 34 min. Wiktor Kamiński (rzut karny po faulu na Patryku Pierzaku)
0-2 42 min. Patryk Pierzak (as. Hubert Derlatka)
1-2 47 min. Radosław Zyśk
1-3 72 min. Szymon Bednarz (as. Hubert Derlatka)
1-4 76 min. Kajetan Staniszewski (as. Patryk Pierzak)

Legia: Jakub Kowynia – Hubert Derlatka, Szymon Bednarz [04], Damian Urban, Jakub Kwiatkowski – Łukasz Rytelewski (80' Bartosz Ślendak), Ignacy Dawid (80' Ivan Vidosević), Patryk Pierzak – Kacper Skwierczyński (66' Jerzy Munik), Wiktor Kamiński [04](75' Miłosz Pacek), Dawid Barnowski (75' Kajetan Staniszewski). Rezerwa: Jan Sobczuk [05] (br), Marcel Myszka.
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Legia kontynuuje dobrą passę z ostatnich kolejek, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Jehora Macenkę, który zagrał w rezerwach, zastąpił tym razem dwa lata młodszy Szymon Bednarz, który swój pierwszy występ w podstawowym składzie okrasił golem. Wcześniej jednak na listę strzelców wpisali się: Wiktor Kamiński (ósma bramka w rozgrywkach - aktualnie najlepszy goleador rozgrywek, po 7 kolejkach) i Patryk Pierzak. Ten ostatni zawodnik dołożył do tego jeszcze wypracowanie dwóch kolejnych goli. Choć Jagiellonia odgryzła się tuż po przerwie, ostatnie słowo należało do podopiecznych trenerów Szoki i Raczkowskiego. Zasłużone zwycięstwo zbliżyło Legię do pozycji lidera, ale do tego potrzebna będzie jeszcze bardziej regularna dobra gra oraz skuteczność pod bramką przeciwnika, która zaowocuje kolejnymi zdobytymi punktami.

CLJ U15: Znicz Pruszków 06 2-3 Legia U15
1-0 8 min. Michał Podpora
2-0 50 min. Dominik Bula
2-1 53 min. Karol Kosiorek (głową, as. Jakub Kowalski z rogu)
2-2 55 min. Kacper Bogusiewicz (z dystansu, b.a.)
2-3 72 min. Tomasz Rojkowski (as. Fryderyk Misztal)

(w 25. min. Hubert Nowak obronił rzut karny)

Strzały (celne): Znicz 9 (6) - Legia 9 (8)

Legia: Hubert Nowak – Franciszek Saganowski, Rafał Boczoń, Jakub Nędzyński Ż (58' Fryderyk Misztal), Oliwier Olewiński – Kacper Bogusiewicz, Maciej Saletra, Jakub Żewłakow (51' Piotr Zieliński) – Mateusz Szczepaniak [07](51' Karol Kosiorek), Tomasz Rojkowski (72' Igor Rosa), Jakub Kowalski (78' Jakub Chodkowski). Rezerwa: Miłosz Kaniasty (br)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Niezwykle emocjonujące spotkanie w Pruszkowie. Znicz atakował wysoko i agresywnie, a po każdym odbiorze najszybciej - czy to serią krótkich podań czy długim przerzutem - przenosił grę pod bramkę Legii. Dało to efekt już w 8. minucie spotkania. Gospodarze w I połowie grali konsekwentnie i szybko, a w 25. minucie po niebezpiecznym zagraniu stopera Legii i podyktowanym w następstwie rzucie karnym, mogli podwyższyć wynik Hubert Nowak wyczuł intencje strzela i odbił na róg półgórną piłkę szybującą przy słupku. Potem z kolei dobrych okazji nie wykorzystali Kowalski, Saganowski i Szczepaniak.
Po przer2wie pruszkowianie lekko cofnęli się, ale szybko mogli stracić gola po uderzeniu Tomasza Rojkowskiego, odbitym przez golkipera. W 50. minucie pruszkowianie zapędzili się w pole karny Legii, piłka po zagraniu Buli odbiła się od słupka, a ratujący sytuację gracz Legii nie zdołał zapobiec jej wpadnięciu do siatki, wybijając ją zdaniem arbitra już zza linii. Sztab szkoleniowy błyskawicznie wprowadził dwóch nowych graczy - a jeden z nich, Karol Kosiorek, już po 2 minutach przebywania na boisku zdobył gola kontaktowego głowa po rzucie rożnym. Nacisk Legii trwał i dewie minuty później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Kacper Bogusiewicz, który uderzeniem po ziemi doprowadził do wyrównania. Świetnej okazji nie wykorzystał Kowalski, co omal nie zemściło się w 70. minucie, gdy po kontrze Znicza piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Maciej Saletra. W 72. minucie wynik meczu na 2-3 ustalił, efektownym lobem nad wybiegającym bramkarzem, Tomasz Rojkowski, wykorzystując świetne dogranie od Fryderyka Misztala. W doliczonym czasie gry nasi obrońcy znowu musieli wybijać piłkę z bramki po strzałach oddanych w zamieszaniu po rzucie rożnym.
Na półmetku rozgrywek (po 7 kolejkach) sytuacja w tabeli przedstawia się następująco:

AP Zina II 08 - Legia LSS 09 U12

Strzały (celne): Zina 21 (9) - LSS 19 (11)

Legia: Antoni Rybarczyk, Aleksander Dworski, Krystian Wróblewski, Julian Gruszka, Aleksander Dyrała, Patryk Parol, Jakub Podlecki, Jakub Szymaniak, Franciszek Kotkiewicz, Maks Małkiewicz (Kpt), Wiktor Manasterski, Jakub Przybylski, Michał Stankiewicz
Trener: Arkadiusz Borowy, II trener: Krzysztof Krakowski

Niełatwa przeprawa czekała dziś graczy Legia Soccer Schools na Bródnie. Pierwsza połowa pokazała, że starsi koledzy z AP Zina (którzy do tej pory odnieśli komplet 3 zwycięstw) potrafią przycisnąć i stworzyli sobie sporo okazji bramkowych. Obie drużyny miały pewne problemy z grą w niekorzystnych warunkach atmosferycznych - porywisty wiatr i ulewa szczególnie przeszkadzały golkiperom. Dość powiedzieć, że pierwsze 4 gole w tym meczu (po 2 dla obu drużyn) można określić formalnie bądź praktycznie jako "samobóje".
Po przerwie, podobnie jak tydzień temu w meczu z KS Wilanów, legioniści znaleźli swój rytm gry i przejęli stopniowo inicjatywę. Jako że skuteczności nieco brakowało, gospodarze do końca walczyli i mieli nadzieję na korzystny rezultat; zacięty bój trwał do ostatnich chwil meczu.

Festiwal gier - rocznik 2010:

Legia U11 - Jagiellonia Białystok 10

Legia U11 - Barca Academy 10

Legia U11 - Śląsk Wrocław 10

Strzały (celne): Legia 32 (23) - Śląsk 13 (6)

Legia: Franciszek Golański, Oliwier Pruszyński, Oskar Putrzyński, gracz testowany I, Tymon Płoszka, Dawid Rodak, Xawery Eichler, Mateusz Pawłowski, Antoni Błoński, Wiktor Wach [09], Igor Brzozowski, gracz testowany II, Filip Hołowiński, Jacek Dobrzański.
Trener: Mateusz Majewski (którego wspomagał dziś Łukasz Listwan)

Jesienna szaruga (10 stopni, deszcz i porywisty wiatr) nie odstraszyły piłkarzy Legii, Śląska, Jagiellonii i Barca Academy od rozegrania serii sparingów w Legia Training Center. Młodzi piłkarze, dopingowani przez swoje rodziny, zaprezentowali się z całkiem ciekawej strony. Wyników nie zapisywano, a nawet nikt ich specjalnie nie śledził. Taka luźna formuła pozwoliła uwolnić drużyny od ewentualnej presji i wyzwolić w wielu graczach pokłady kreatywności. Dzięki temu oglądaliśmy na boiskach wiele ciekawych akcji i rozwiązań, a umiejętności młodych zawodników pozwalały - jak się okazało - na całkiem niezłe odtwarzanie zagrań i sztuczek znanych dotąd z transmisji lig zagranicznych czy europejskich pucharów. W tym otoczeniu legioniści czuli się jak ryba w wodzie i po wielu akcjach ręce same składały się do oklasków. Tym bardziej wartościowe doświadczenie, że umiejętności naszych graczy można było skonfrontować na tle silnych drużyn. Szczególnie interesujące okazało się ostatnie spotkanie z piłkarzami Śląska, którzy niejednokrotnie odpowiadali równie ciekawymi zagraniami na akcje Legii. Szybkie tempo gry sprzyjało licznym bramkom i paradom bramkarskim.