Mecz z Qarabagem zagrożony?

Woytek - Wiadomość archiwalna

W niedzielę nastąpiła eskalacja trwającego od dawna konfliktu pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem. Walki odbywają się w rejonie spornego terenu - Górskiego Karabachu. Władze obu krajów wprowadziły stan wojenny, więc pojawia się pytanie, czy czwartkowy mecz Legii z Qarabagiem Agdam jest zagrożony?

Kilka godzin temu władze Azerbejdżanu podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu lotów cywilnych na wszystkich lotniskach w kraju do 30 września. Klub Qarabag od dawna stacjonuje w Baku, ale bardzo mocno identyfikuje się z miastem Agdam, które położone jest w granicach spornego terytorium.

Na oficjalnych profilach społecznościowych Qarabagu pojawiły się wpisy nie tylko wspierające działania armii azerskiej - pod hasłem przewodnim "Karabach należy do Azerbejdżanu", ale także relacjonujące wyzwalanie kolejnych wsi.

„To najbardziej pamiętny dzień w moim życiu. Wiadomość, że moi rodzice i potomkowie wrócą do rodzinnej wioski, jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem. Nie potrafię słowami wyrazić wyzwolenia mojej rodzinnej wioski od wrogów. Flaga Azerbejdżanu wkrótce zostanie podniesiona w Karabachu i Szuszy. Jestem dumny z naszej armii i ludzi. Dziś jest dzień jedności i równości. Niech Bóg cię strzeże, żołnierzu azerbejdżański!" - wypowiada się Gara Garayev, piłkarz Qarabagu.

Warto dodać, że Qarabag Agdam jest ważną wizytówką Azerbejdżanu na arenie międzynarodowej, więc władzom tego kraju prawdopodobnie będzie zależało na tym, by spotkanie się odbyło w planowanym terminie.

- Nasze miejsce jest na boisku, nawet w tak trudnej sytuacji. Dla nas reprezentowanie kraju, regionu jest niezwykle ważne. Chcemy na boisku przemówić - mówił Nurlan Ibrahimow, rzecznik klubu dla "Super Expressu".

Mecz Legia - Qarabag zaplanowano na czwartek, 1 października na godzinę 20:00.


Instagram Qarabagu Agdam
fot. Instagram

fot. Instagram

fot. Instagram
źródło: Instagram @FKQarabagh

WYNIKI SONDYCzy Legia wyeliminuje Qarabag Agdam?
SUMA GŁOSÓW: 7308
START: 25.09.2020 / KONIEC: 01.10.2020

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.