fot. Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Decydująca bitwa o Europę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia podejmie Qarabag FK w meczu decydującym o grze w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski mieli tydzień, aby przygotować się do spotkania z mistrzem Azerbejdżanu. Trener Czesław Michniewicz miał więcej czasu, aby przebywać ze swoimi nowymi piłkarzami, ale czy to wystarczy, aby poprawili swoje niedawne błędy i wyeliminowali przeciwników?

Nowy trener. Nowe ustawienie
Przed tygodniem po raz pierwszy na ławce trenerskiej Legii zasiadł Czesław Michniewicz. Nowy szkoleniowiec mistrzów Polski w swoim debiucie nie mógł pozwolić sobie na potknięcie. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania mogliśmy zaobserwować, że ma on nieco inny pomysł na zespół w porównaniu do tego, co oglądaliśmy od początku obecnego sezonu. Pierwsze zmiany pojawiły się już w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty zagrał debiutujący Joel Valencia, natomiast do środka pola został przesunięty Michał Karbownik. Kilkanaście początkowych minut w wykonaniu mistrzów Polski było obiecujące. W ataku działo się sporo, zawodnicy starali się wymieniać pozycjami i wreszcie nie wszystko sprowadzało się do dośrodkowań z bocznych stref boiska. Ostatecznie jednak to właśnie po dwóch wrzutkach padły jedyne bramki. Dwukrotnie asystą popisał się Filip Mladenović, a jego podania sfinalizował najpierw Paweł Wszołek, a potem Tomas Pekhart.

Legionistów trzeba pochwalić przede wszystkim za pierwsze 45 minut, ponieważ drugie w ich wykonaniu było już słabsze. W szeregi drużyny wkradło się zbytnie rozluźnienie, przez co przeciwnicy kilkukrotnie potrafili zagrozić bramce gospodarzy.

WYNIKI SONDYCzy Legia wyeliminuje Qarabag Agdam?
SUMA GŁOSÓW: 7308
START: 25.09.2020 / KONIEC: 01.10.2020



Tydzień wolnego
Z powodu napiętego terminarza mecz ze Śląskiem, który miał odbyć się w zeszłą niedzielę, został przełożony. Ekstraklasa przychyliła się do wniosków Legii oraz Lecha, którzy chcieli mieć więcej czasu na przygotowanie do gry w kluczowej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Z punktu widzenia warszawskiej drużyny, był to na pewno owocny tydzień. Trener miał czas, aby wreszcie nieco dłużej popracować ze swoimi zawodnikami i pomyśleć nad nowymi rozwiązaniami. W poniedziałek sztab szkoleniowy zaserwował swoim podopiecznym dwie jednostki treningowe, Żeby przekazać im jak najwięcej swojej filozofii gry w krótkim czasie. Przed spotkaniem z Dritą urazu nabawił się co prawda Artur Jędrzejczyk, lecz potem zagrał 90 minut, więc nie powinno być obaw, co do jego występu w najbliższy czwartek.

Na ostatnim treningu nie było Jose Kante, którego występ w czwartek stoi pod znakiem zapytania. Oprócz niego na środowych zajęciach nieobecni byli kontuzjowani: Cezary Miszta, Wojciech Muzyk, Williamy Remy, Marko Vesović, Kacper Kostorz oraz Vamara Sanogo.

LEGIA WARSZAWA - QARABAG FK
FORTUNA: 1 1.96 X 3.50 2 4.05

Słaby start Qarabagu
W Azerbejdżanie rozegrano do tej pory cztery kolejki. Qarabag, który jest obrońcą tytułu, zdobył w nich pięć punktów (bilans: 1-2-1). Przed kilkoma dniami najbliższy rywal Legii zremisował na wyjeździe z Sumqayit PFK, czym przedłużył swoją niechlubną passę meczów bez wygranej do trzech. Jak na razie Qarabag jedyne zwycięstwo odniósł w 1. kolejce, kiedy ograł na własnym stadionie Sabah FK 2-0. Wówczas na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mahir Emreli. Zawodnik pomimo zaledwie 23 lat rozegrał dla swojego aktualnego klubu już 157 meczów, strzelając w nich w sumie 49 goli. Ostatnio napastnik leczył kontuzję, lecz na szczęście Azerów przeciwko Legii powinien być już gotowy do gry.

Wygrana Qarabagu na otwarcie sezonu


Obecny sezon jest jak na razie jednym z najsłabszych w wykonaniu Qarabagu. Składać się na to ma kilka czynników, a jednym z nich są cięcia budżetowe. Dlatego też czwartkowy mecz będzie dla Azerów niezwykle ważny w kontekście nie tylko sportowym, ale również finansowym. Ewentualny awans do fazy grupowej Ligi Europy pozwoliłby przynajmniej na chwilę podreperować stan klubowego budżetu. Z racji mniejszych zasobów finansowych Qarabag nie poczynił wielkich zakupów w letnim oknie transferowym. Jeśli chodzi o transfery gotówkowe, to klub zasiliło tylko dwóch graczy - Kevin Medina oraz Patrick Andrade. Pierwszy z nich przeszedł z portugalskiego Chaves za 200 tys. euro, natomiast drugi z bułgarskiego Czerno More Warna za 50 tys. euro mniej.



Szczęśliwe(?) losowanie
Z powodu ostatnich napięć na linii Azerbejdżan - Armenia nie było pewne, czy czwartkowy mecz w ogóle dojdzie do skutku. Azerowie ograniczyli ruch w swojej przestrzeni powietrznej, jednak czarterowy lot Qarabagu doszedł ostatecznie do skutku. Dla legionistów rywalizacja z tą drużyną nie była wymarzoną, ponieważ przed losowaniem było kilka ekip, z którymi mistrzowie Polski byli stawiani w roli większego faworyta. Szczęśliwie jednak kolejny raz mecz w europejskich pucharach odbędzie się na Łazienkowskiej, co wobec ostatnich zawirowań związanych z koronawirusem, a także faktem, że na tym etapie cały czas o awansie decyduje jeden mecz, jest na pewno nie bez znaczenia.

Gdzie oglądać?
Mecz z Qarabagem rozpocznie się w czwartek o 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Karwasz twarz - 01.10.2020 / 16:39, *.play-internet.pl

ostania szansa... skupcie się. TYLKO WYGRANA !!!!!

odpowiedz
kr - 01.10.2020 / 15:21, *.com.pl

Panowie jedziemy z nimi!!! Legiaaaaaaaaaaaaaaa WWWAAAARRRSSSSSZZZAAAAWWWWAAAAA!!!!

odpowiedz
Kasa Misiu kasa - 01.10.2020 / 14:15, *.10.211

A potem po wypłatę do okienka:)

odpowiedz
Pesymista - 01.10.2020 / 14:13, *.10.211

Nie chcę krakać ale nasze super gwiazdy gwiazdami są tylko u nas na podwórku ( chociaż 12 porażek to co to za gwiazdy)
Karabach pojedzie nas 3 do koła a nasi kopacze powiedzą, że nie można patrzeć do tyłu tylko trzeba się skupić na następnym meczu

odpowiedz
oko - 01.10.2020 / 13:58, *.centertel.pl

Może trybuna Torwar?

odpowiedz
Darek - 01.10.2020 / 13:43, *.t-ipconnect.de

Myślę,że dzisiaj odpadniemy.Piłkarze przyzwyczaili się do wygodnego życia.Klub nie nakłada na nich żadnych kar finansowych.Bez względu na wynik piłkarze żyją tu jak pączki w maśle.Więc czy się stoi czy się leży jednakowo się należy.Po co się przemęczać i grać co trzy dni jak można raz na tydzień w weekend.A w tygodniu można skoczyć na kebsa.

odpowiedz
Rafix - 01.10.2020 / 13:37, *.chello.pl

Nie jestem superfanem nowego trenera, ale pytanie.
Czy nie uważacie że z nowym trenerem awans jest bardziej realny?
Z Vuko nie widział bym szans w dzisiejszym meczu.

odpowiedz
SEBO(L) - 01.10.2020 / 14:11, *.centertel.pl

@Rafix: zgadzam się,jest bardziej realny. Wystarczy,że stanie w bramce i zasłoni połowę jej przestrzeni...

odpowiedz
Darek - 01.10.2020 / 14:16, *.t-ipconnect.de

@Rafix: Jeżeli bramkarz bedzie podawał do przeciwnika tak jak to było w meczu z górnikiem zabrze to żaden trener tu nie pomoże.

odpowiedz
SEBO(L) - 01.10.2020 / 13:27, *.centertel.pl

Nowatorskim rozwiązaniem może być laga na Valencię,to ich zaskoczy,tego nie mogą się spodziewać...!

odpowiedz
Jim - 01.10.2020 / 12:59, *.tpnet.pl

Po tym co oglądamy w ostatnich tygodniach nie spodziewam się fajerwerków ale w tym meczu liczy się tylko wygrana, nieważne jak, niewazne ile

odpowiedz
jayjayPL - 01.10.2020 / 12:54, *.inetia.pl

Boruc - Mladenovic, Karbownik, Remy -Antolic, Valencia, Gwila, Luquinhas, Martins - Pekhart, Kante Trzeba grac ofensywnie. W Europie powinien panować szacunek wzgledem Legii. Na to trzeba bardzo mocno pracować.

odpowiedz
Sebo(L) - 01.10.2020 / 12:35, *.master.pl

Niestety nie dostałem wolnego z pracy i będę musiał posiłkować się wynikiem na żywo z netu w telefonie.Tym niemniej liczę,że tym razem piłkarze dadzą z siebie wszystko co możliwe.Grę wysokim pressingiem,szybką,kombinacyjną i będą gryźli trawę od pierwszej do 90 minuty tak aby wyjść zwycięsko z tej batalii. Jeśli w tym roku nie awansujemy do fazy grupowej LE to będzie to totalna już katastrofa.

odpowiedz
K(L)AKIER - 01.10.2020 / 14:53, *.inetia.pl

@Sebo(L): TVP stream i możesz oglądać, ale dużo neta zje:)

odpowiedz
pytanie do zorientowanych - 01.10.2020 / 11:59, *.t-mobile.pl

Czy jest szansa że Machniewicz zostanie zwolniony jak przegra?

odpowiedz
Klakier - 01.10.2020 / 12:16, *.chello.pl

@pytanie do zorientowanych: tak a nowym trenerem zostaniesz Ty, potwierdzone info

odpowiedz
mi - 01.10.2020 / 13:00, *.chello.pl

@pytanie do zorientowanych: bez względu na wynik Machniewicz nie będzie pracował w Legii. Natomiast trener Michniewicz na pewno zostanie bo Legia wygra.

odpowiedz
Kacperek - 01.10.2020 / 11:59, *.chello.pl

2-0 dla Legii !

odpowiedz
grzesiek - 01.10.2020 / 11:49, *.centertel.pl

Bez Vuko to mam gleboko w powazaniu taki awans.

odpowiedz
GL - 01.10.2020 / 11:28, *.tpnet.pl

LEGIO pokaz dzis Kibicom co potrafisz przez 90 minut gry z rywalem ktory jest do ogrania !!

odpowiedz
SF - 01.10.2020 / 11:24, *.tpnet.pl

Walczymy o awans LEGIO! LEGIA 2-0 Qarabag ! "L" !!

odpowiedz
PAB(L) O - 01.10.2020 / 10:29, *.mm.pl

@???? Miało być wiemy, wiemy jak jest

odpowiedz
Felek - 01.10.2020 / 10:28, *.netfala.pl

Rozgromimy ich 8:0, jak kiedyś Polska rozbiła Azerbejdżan na naszym, jeszcze starym stadionie. Byłem na tym meczu, siedziałem na trybunie VIP, za Marylą Rodowicz :-)

odpowiedz
BC - 01.10.2020 / 11:14, *.171.7

@Felek: Jak siedziałeś za Marylą to musiało być ok 38 r p.n.e ;)

odpowiedz
Felek - 01.10.2020 / 13:13, *.netfala.pl

@BC: To był 2005 rok. Już 15 lat minęło. Siedziałem na krytej, Maryla siedziała w rzędzie przede mną, nie centralnie przede mną ale blisko. Wtedy sąsiedztwo takiego "Vipa" robiło wrażenie, dziś już nie, inne czasy...

odpowiedz
heheszek - 01.10.2020 / 13:15, *.tvksmp.pl

@Felek: jak siedziałeś za Marylą, to g...o widziałeś

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 01.10.2020 / 13:52, *.vectranet.pl

@Felek: Byłem wtedy na łuku, bardzo zniesmaczony januszami z trąbkami...przestałem wtedy chodzić na kadrę.

odpowiedz
Felek - 01.10.2020 / 15:18, *.netfala.pl

@heheszek: Maryla siedziała z boku nie przede mną. Przede mną siedział Władeczek z maciorą faken i dzwonił gdzieś ze swojego iphona LG oled 28 cali, dlatego widziałem tylko tablicę Timex z wynikiem faken.

odpowiedz
Golonka - 01.10.2020 / 10:17, *.plus.pl

Azerbejdżan? Jaka to Europa? Won do rozgrywek azjatyckich.

odpowiedz
xLSx - 01.10.2020 / 10:12, *.t-mobile.pl

Według mnie przegramy. Awans będzie miłą niespodzianką, ale nic na nią nie wskazuje. Jesteśmy przeraźliwie słabi, i zmiana trenera w tydzień niczego nie zmieni. Dziękujemy Vuczko za super formę.

odpowiedz
Juri - 01.10.2020 / 09:13, *.centertel.pl

Trzeba grać o swoje,walczyć!

odpowiedz
PAB(L) O - 01.10.2020 / 09:05, *.mm.pl

Wieku jak jest, ale człowiek cały czas wierzy, dziś ty(L) ko awans, do boju Legio marsz...

odpowiedz
???? - 01.10.2020 / 09:17, *.elartnet.pl

@PAB(L) O: Co to jest "Wieku"?

odpowiedz
Patrykowski - 01.10.2020 / 11:54, *.tpnet.pl

@????:
Odmiana rzeczownika ,,wieko" w celowniku lub miejscowniku.

odpowiedz
Stan - 01.10.2020 / 07:49, *.vectranet.pl

Tytuł bardzo na czasie ,

odpowiedz
Obcy - 01.10.2020 / 07:42, *.t-mobile.pl

Oby trener Czesław po meczu nie okazał się być złym trenerem. Bo koncepcja naszego prezesa ulegnie destrukcji. I co będzie dalej strach pomyśleć.

odpowiedz
Semper Fi - 01.10.2020 / 10:36, *.cyfrowypolsat.pl

@Obcy: Wlasnie o to chodzi! Ma sie sprawdzic pod presja i wyciagnac Legie z dna.
Jesli nie, to wspolczuje trenerowi tego co nastapi.
No ale bedzie mial rok by udowodnic, ze to byl dobry ruch.
Liga Mistrzow za rok czeka?
Wszystko mozliwe.
Bracia! Dzis Tylko Zwycięstwo!
Niech Wiara przycmi rozsadek!
Do ostatniego gwizdka, niech kazdy z nas zapomni o porazkach!
Dzis Nasza Wiara ma pchnac Legie do Zwyciestwa!

odpowiedz
Mario Marki - 01.10.2020 / 07:34, *.chello.pl

Kieubachy w górę i golimy frajerów. Trzeba ich dojechać!

odpowiedz
Fan - 01.10.2020 / 11:16, *.171.7

@Mario Marki: Oj, przydałby się teraz Ś.P. Pan TRENER Janusz Wójcik :(

odpowiedz
ja - 01.10.2020 / 13:33, *.171.7

@ ToJeAmelinium: Kolega chyba nowy i nie zna tekstów Trenera Wójcika

odpowiedz