Legia U14 8-4 SEMP Ursynów U14 (2007) - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze czwartkowe i piątkowe (akt.)

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sparingu rozegranym w czwartek Legia U14 po meczu zdominowanym przez ofensywną grę i wymianę ciosów, Legia U14 wygrała 8-4 z SEMPem Ursynów. Dzień później Legia U10 rozegrała mecz ligowy z Varsovią. Oba zespoły zaprezentowały dobry futbol i wysokie umiejętności indywidualne. Legionistom do pełni szczęścia brakowało może tylko ciut większego zdecydowania i skuteczności pod bramką Varsovii, ale spotkanie mogło się podobać.

Sparing: Legia U14 8-4 SEMP Ursynów U14 (2007)
Gole:
1-0 7 min. Maciej Jeleński (as. Stanisław Gieroba po akcji Mateusza Różańskiego)
1-1 9 min. Tadeusz Thiel b.a.
2-1 18 min. Stanisław Gieroba (as. Aleksander Iwańczyk)
2-2 20 min. Tadeusz Thiel (po solowym rajdzie)
3-2 21 min. Aleksander Iwańczyk (as. Mateusz Różański)
3-3 29 min. Mateusz Walczuk b.a.
4-3 32 min. Stanisław Gieroba (as. Maciej Jeleński)
5-3 40 min. Stanisław Gieroba (as. Mateusz Różański)
6-3 43 min. Stanisław Gieroba (as. Aleks Płoszka, po strzale Aleksandra Iwańczyka)
7-3 52 min. Aleksander Iwańczyk (as. Igor Busz)
8-3 75 min. Igor Busz (as. Sebastian Baranowski)
8-4 80 min. Mateusz Walczuk

Strzały (celne): Legia 18 (1#) - SEMP 15 (8)

Legia: Dawid Ostrowski - Maciej Jaroszewski, Leon Ziętek Ż, Kuba Nawrocki, Leon Falecki, Mateusz Różański, Sebastian Baranowski, Aleksander Iwańczyk, Kuba Solecki Ż, Maciej Jeleński, Stanisław Gieroba, Igor Busz, Jan Leszczyński, Aleks Płoszka
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Po raz kolejny w przerwie "reprezentacyjnej" (5 legionistów wystąpiło dziś w meczu kadry Mazowsza) Legia U14 rozegrała sparing z czołowym zespołem I ligi mazowieckiej - i po raz kolejny było ciekawie. O ile mecz z Ursusem był jednak triumfem defensywy, tym razem oba zespoły grały "na tak", a gole padały momentami jeden za drugim. Ursynowianie znieśli dzielnie ponad pół godziny takiej wymiany ciosów, ale od stanu 3-3 zarysowała się przewaga Legii. Na pięć kolejnych trafień "wojskowych" SEMP odpowiedział dopiero w końcówce, celnym strzałem Walczuka.

Spotkanie miało oczywiście dla obu drużyn dużą wartość szkoleniową. Można było sprawdzić w dłuższym wymiarze czasu i w warunkach meczowych nowe rozwiązania taktyczne oraz spróbować sił graczy na nowych dla nich pozycjach na boisku. Choć nie zabrakło przy tym błędów, jak mówi przysłowie - "powtarzanie jest matką uczenia się". boiskowy debiut zaliczył dziś w Legii pozyskany latem z Warty Poznań napastnik Igor Busz, który okrasił swój pierwszy, półgodzinny występ golem i asystą. Kibice obu drużyn obejrzeli ładne, otwarte spotkanie, w którym drużyny myślały momentami raczej o atakowaniu niż o obronie.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

U10: UKS Varsovia - Legia U10

Strzały (celne): Varsovia 23 (12) - Legia 34 (16)

Legia: Oliwier Frąckiewicz - Szymon Wlazło, Cyprian Lipiński, Filip Wancerz, Stanisław Ziętek, Fryderyk Paprocki, Julian Liwartowski, Radosław Maćkowiak, Maksymilian Albrecht
Trener: Łukasz Listwan, tr. koordynator: Sebastian Różycki

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały zespoły Varsovii i Legii. Choć obie zgłosiły się do rozgrywek rocznika 2011 dopiero teraz i rozgrywają swoje spotkania na V poziomie rozgrywkowym, poziom był iście pierwszoligowy. Zarówno Legia jak i Varsovia nie stroniły od popisów indywidualnych, jak i składnych akcji zespołowych, a bramkarze mieli sporo roboty. Goli jednak zbyt wiele nie padało, gdyż na posterunku byli najczęściej obrońcy i bramkarze. Varsovia zaczęła od mocnego pressingu i licznych uderzeń z dystansu. W drugiej kwarcie zdecydowanie do głosu doszła Legia. W drugiej połowie podopieczni trenera Listwana byli już zdecydowanie częściej przy piłce, jednak niekoniecznie przekładało się to na dorobek bramkowy. W meczu mógł być tylko jeden zwycięzca, ale można być pewnym, że mecze z Varsovią, czy z Barca Academy są w tym roczniku niemal gwarancją dobrego poziomu. Oby jak najszybciej odbywały się na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.comREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.