REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Qarabagem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W czerwcu prezes Dariusz Mioduski na w programie Sekcja Sportowa" na sport.pl powiedział: "Nie dopuszczam do siebie myśli, że nie zagramy w fazie grupowej europucharów"... Legia 0-3 Qarabag. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, jakie wystawiliśmy legionistom.

Artur Boruc - Jeśli bramkarz trzykrotnie wyjmuje piłkę z siatki to pozytywnej oceny nie otrzyma, jednak Boruc na pewno wyróżniał się na tle beznadziejnie grających zawodników z pola. Trzykrotnie bardzo dobrze radził sobie z mocnymi uderzeniami Osuwu. Wielokrotnie internował bardzo pewnie, lecz zdarzył mu się jeden "pusty przelot" oraz niedokładnie wybicie, jednak gdyby nie on Qarabag mógłby "Wojskowych" jeszcze bardziej skompromitować i upokorzyć.

Filip Mladenović - Kilkakrotnie nieźle wymanewrował rywala, jednak koniec końców nie wiedział do kogo zagrać piłkę. W 42. minucie popisał się bardzo mocnym strzałem z dystansu, piłkę koniuszkami palców nad poprzeczką przeniósł golkiper „Ogierów”. Była to jednak z najgroźniejszych akcja "Wojskowych" w tym meczu, którą stworzył defensor. W 50. minucie nie dał rady zaasekurować Andrade, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Bartosz Slisz - Nie podołał randze spotkania. Zanotował stratę na własnej połowie, musi jeszce wiele się nauczyć. Jeżeli do nauki w Legii ma służyć mecz decydujący o awansie do Ligi Europy, no to zebrał cenną lekcję.

Bartosz Kapustka - Starał się pomagać w defensywie, jednak był za wolny i za mało zdecydowany. W 30. minucie dynamicznie obrócił się z futbolówką, po czym dośrodkował ją do Valencii, który trafił prosto w bramkarza przyjezdnych. Miał chęć do gry, ale czasami jego zagrania były zupełnie nie przemyślane. Zszedł z boiska w 66. minucie.

Joel Valencia - W jego grze było dużo niedokładności, często grał za lekko. W 30. minucie mocno uderzył z woleja, jednak trafił piłką w Magomedaliyeva. Kilkakrotnie uciekali mu rywale, a co gorsza to Ekwadorczyk nie kwapił się, do gonienia ich. Miał momenty lepsze, kiedy ciężko pracował na murawie, jednak zdarzały mi się też spore przestoje. W 70. minucie za mało agresywnie atakował rywala, który następnie asystował przy bramce Ozobicia.

Domagoj Antolić - Nie popisał się niczym nadzwyczajnym, grał w miarę prosto i banalnie, a dodatkowo czasami nieskutecznie. Był wolny i człapał na placu gry. Nie brał na siebie piłki, ani żadnego ryzyka. Zszedł z murawy w 64. minucie.

Igor Lewczuk - Był bardzo niepewny, nerwowy, często atakował zupełnie nie w tempo, a dodatkowo podawał niecelnie w prostych sytuacjach. Przy trzeciej bramce ani on ani „Jędza” nie zaatakowali zupełnie niekrytego Ozobicia, Chorwat stał w okolicy piątego metra zdążył przyjąć piłkę, zobaczyć jak jest ustawiony golkiper i podwyższyć prowadzenie.

Artur Jędrzejczyk - W 50. minucie zdecydowanie nie popisał się w defensywie „na raz” atakując swojego rywala, który po chwili asystował przy golu. Przy trzecim trafieniu Qarabagu bardzo biernie atakował rywala, jeżeli można to nazwać atakiem, który miał masę czasu, aby pokonać Boruca.

Josip Juranović - Bardzo nerwowo grał w defensywie, a w ofensywie po raz kolejny nie pokazał nic, ale to nic nadzwyczajnego. W 62. minucie został ograny jak małe dziecko przez Zoubira. Jak piłkarz, wydawałoby się na niezłym poziomie, może zachować się w taki sposób?! Póki co Chorwat prezentuje bardzo słaby poziom, a wydawać się mogło, że będzie to piłkarz który weźmie grę na siebie.

Rafael Lopez - Najbardziej widoczny był w 40. minucie, gdy bardzo mocno sygnalizował zagranie ręką Mediny. Niczym więcej nie zaistniał podczas czwartkowego wieczoru. Zszedł z boiska w 56. minucie.

Tomas Pekhart - Pomimo, gry dwoma napastnikami, w Legii brakowało prawdziwego snajpera. Czecha na murawie nie było, nie wiadomo gdzie był.

Zmiennicy

Paweł Wszołek - Wszedł na murawę w 56. minucie. Jego wejście nie zmieniło wiele w naszej grze. Zanotował kilka ciekawych prób.

Luquinhas - Wszedł na boisko w 64. minucie. Z pewnością nie wprowadził oczekiwanej świeżości.

Michał Karbownik - Wszedł na murawę w 66. minucie. Od razu po wejściu zanotował przyzwoity rajd na połowie przeciwnika, który niestety zakończył się stratą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
filand - 03.10.2020 / 19:26, *.t-mobile.pl

Ojojoj...juz dawno w tej rubryce nie było samych zakazów wjazdu..

odpowiedz
Jedi - 03.10.2020 / 18:00, *.spectrum.com

Najlepiej byłoby odważnie poświęcić ten sezon na gruntowną przebudowę zespołu, bo to co się od kilku lat rok w rok odbywa to pudrowanie syfa, uzupełnienia na ..bał to pies, bez rozeznania i wstępnych obserwacji, co w ogóle nie podnosi jakości, co doprowadziło do takiej sytuacji, że 2/3 jest do wymiany i wcale nie trzeba sięgać po wielkie nazwiska, na przykład Owusu, który ośmieszał naszych defensorów onegdaj został z Legii odesłany z kwitkiem, a z kolei Valencię, którego ściągnęła Legia, nie chcieli w Karabachu. Wiadomo, że co rok (z jednym wyjątkiem) było mistrzostwo, ale ten zespół jest coraz słabszy i kiedyś ta passa siłą rzeczy się skończy, niewykluczone, że w tym sezonie, gdyż nie ma rundy finałowej i chyba nikogo nie ździwi, że nie załapiemy się nawet do ligi Europy dla ubogich.. Trzeba zacząć od defensywy i odesłać Jędzę z Lewczukiem do galerii sław jako żywe eksponaty, a na ich miejsce wstawić takich, którzy dobrze rokują, którym się chce grać i potrafią to robić.

odpowiedz
Pacho - 03.10.2020 / 22:20, *.chello.pl

@Jedi: idź na inne fora siać ferment. Zacząć to trzeba od trenera, którego w tym momencie nie mamy. Magiera nawet by awansował z tym składem.

odpowiedz
Cch - 04.10.2020 / 09:45, *.cyfrowypolsat.pl

@Pacho: z tymi kalekami to by najlepsi trenerzy europejscy nie awansowali

odpowiedz
bronek49 - 03.10.2020 / 17:32, *.chello.pl

Michniewicz przekombinował ze składem wystawiając zawodników którzy dotychczas nie grali lub grali mało czyli trener nie odrobił lekcji co nie dobrze swiadczy o trenerze

odpowiedz
Vader (L) - 03.10.2020 / 13:20, *.plus.pl

Trener postawił na rezerwowy skład w takim meczu na zawodnikòw którzy albo mało grali albo są w odbudowie to sabotaż.

odpowiedz
Amek - 03.10.2020 / 11:57, *.tpnet.pl

A co się dzieje Cholewiakiem?

odpowiedz
KO - 03.10.2020 / 09:01, *.com.pl

A gdzie miał być Pekhart? On strzela bramki jak mu się dogra piłkę, a w tym meczu nie miał na to szansy. To taki zawodnik, jak ktoś na niego zapracuje to on to wykończy, sam raczej niczego nie wykreuje.

Jeśli był odcięty od sytuacji to efekt był taki jaki był. On po prostu nie pasował do tego meczu

odpowiedz
Mateusz z Gór - 03.10.2020 / 10:58, *.orange.pl

@KO:

Powinien być w polu karnym, ale w tym meczu nie było nawet sensu tam być. W związku z tym szlajał się w różnych sektorach boiska, gdzie udowodnił, że przyjęcie prostego podania w jego przypadku kończy się ucieknięciem piłki na 3 metry, a próba dryblingu to ogranie samego siebie. Ja wiem, że Czech jest dobry w strzelaniu goli, ale jest tak dzięki jego grze głową, nie technice, której nie ma wcale. Dlatego jest bezużyteczny poza polem karnym, co jest oczywiste dla obserwatorów i powinno być również oczywiste dla trenera.

odpowiedz
Pacho - 03.10.2020 / 22:22, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: niestety nie mamy trenera...

odpowiedz
krzysiek - 03.10.2020 / 08:48, *.orange.pl

dziadostwo

odpowiedz
Kibic - 03.10.2020 / 08:17, *.vectranet.pl

Jędza nie prowadzi instagrama:)

odpowiedz
kot - 03.10.2020 / 07:08, *.chello.pl

o Borucu. "jedno niedokładne wybicie" to podanie przeciwnikowi i kontra. Naprawdę dziwię się tym klapkom na oczach w sprawie Boruca. I statystyki i to co oglądamy jest fatalne względem oczekiwań. A to że gość który grał/grzał ławę tyle lat w ligach wyspiarskich i nie potrafi wykopywać to jest kuriozum

odpowiedz
Real deal - 03.10.2020 / 01:42, *.virginm.net

Kazda interwencja Boruca to ryzyko,a wy sie zachwycacie jak cos obroni,to jego zawod,on ma bronic.

odpowiedz
ben - 02.10.2020 / 23:32, *.inetia.pl

Jak różowy grubas nie dostaje minusa za trzy bramki, to ile muszą mu strzelić. Jak będzie w takiej formie to przekroczy setkę w sezonie!

odpowiedz
Arek - 02.10.2020 / 22:24, *.tpnet.pl

Ja odpuściłem sobie czytanie tego newsa. Zobaczyłem tytuł i się za łeb złapałem. Że tam jakieś plusy ktoś z redakcji dostrzegł. Ja poza Borucem żadnego plusa nie widziałem. Za to minusy, a i owszem. Na czele z Czesławem z Kaszub, który taki skład wystawił, że też się za łeb łapałem. i napier...la mnie bania do tej pory.

odpowiedz
Cch - 04.10.2020 / 09:53, *.cyfrowypolsat.pl

@Arek: a Boruc za co na plus? Za 3 bramki?

odpowiedz
Panter - 02.10.2020 / 21:55, *.ostnet.pl

Za taką kasę co oni biorą to powinni trawę gryść a nie spacerować ani złotówki bym imm nie zapłacił

odpowiedz
Panter - 02.10.2020 / 21:41, *.ostnet.pl

Plusy i minus sorry hahahahahaha

odpowiedz
KAT - 02.10.2020 / 21:28, *.chello.pl

Jedyny plus jaki pozwoliłem sobie dostrzec to mecz bez udziału publiczności. Gdyby UEFA pozwoliła zapełnić stadion w 100% takby się stało. Kibice straciliby pieniądze za możliwość oglądania dramatu w dwóch odsłonach ,a pan z mopem na głowie napełniłby kieszenie ze sprzedaży biletów. Czasami UEFA da się lubić ;)

odpowiedz
ANTYzygo - 02.10.2020 / 20:55, *.vectranet.pl

Ludzie odczepcie się od Pekharta. Przecie to jest typ napastnika, który ma dostać wysoką piłkę w polu karnym, on nie jest od biegania. Ogarnijcie się trochę. Do niego potrzebna jest inna taktyka niż np. do Kante. A że głupi Wieprz kazał mu biegać, to pewne było ze to się nie uda.
Dajcie spokój Czechowi, pomyślcie zanim napiszecie. To nie jest człowiek na kontry.

Myślimy jak coś piszemy.

odpowiedz
Marcin - 03.10.2020 / 15:38, *.play-internet.pl

@ANTYzygo:
"GRUBY WIEPRZ" uznał, że skoro zawodnik dostaje takie pieniądze to będzie zapier***! Nie dość, że on jest wolniejszy ode mnie to jeszcze w ciągu meczu bym go zabiegał!

odpowiedz
Greg - 02.10.2020 / 20:44, *.orange.pl

Michniewicz ustawił zespół dokładnie pod przeciwnika i był z tego dumny. Skoro Azerowie grają skrzydłami, to dał im wolne skrzydła i wszystkich zgrupował w środku. A w dodatku wziął gości takich ja Valencja Czy Lopes, którzy są za dobrzy by walczyć o piłkę. Oni piłkę szanują.

odpowiedz
Ibor - 02.10.2020 / 20:27, *.play-internet.pl

Trener w wywiadzie przed meczem mówi ze wprowadza nową taktyka i dlatego gra Kapustka od początku bo ją zna i już tak grał .... trenerze nową taktykę się wprowadza miesiącami nie w ciągu kilku treningów .
Gratulacje dla Vuko jako jedyny jest wygranym

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.10.2020 / 20:46, *.orange.pl

@Ibor: Czyżby Vuko postawił u buka na wygraną z Azerami? To rzeczywiście jest wygrany. Bo jeżeli chodzi o inne wygrane, to popisałeś się podobnie, jak ten klaun, który został zwolniony.

odpowiedz
:D - 03.10.2020 / 13:57, *.master.pl

@Ibor: haha

odpowiedz
Optymista - 02.10.2020 / 20:14, *.t-mobile.pl

jakie ku*** plusy??!!! do magazynów ich i niech na wózkach widłowych zaopieda***ą...banda cwaniaków ... zero ambicji i honoru!

odpowiedz
Sss - 03.10.2020 / 01:43, *.chello.pl

@Optymista: nie daliby rady ,nie nadają się, ja jako kierownik nie zatrudniłbym takich nierobów...

odpowiedz
Da redakcji - 02.10.2020 / 19:29, *.t-mobile.pl

A co z Bartkiem Sliszem?

odpowiedz
Sebo(L) - 02.10.2020 / 19:23, *.master.pl

Pierwszy do odstrzału z tej drużyny to Pekhart.Ten "napastnik" to żart. Kiedyś w Legii grał podobny "wirtuoz" z Rosji,Roman Oreszczuk. Legii potrzebny jest napastnik a'la Nikolić. Bazowanie na tym,że dośrodkuje się w pole karne a tam piłka odbije się od głowy Pekharta i wpadnie do siatki rywala to absurd.Drugi do odstrzału Lewczuk.Swoje już w Legii zrobił.Dziękujemy.Trzeci Antolić.Chyba już mu się sprzykrzyła gra w Legii a kibicom patrzenie na jego "grę".

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.10.2020 / 19:31, *.orange.pl

@Sebo(L): Napisz, kto zasługuje, żeby zostać. Będzie szybciej...

odpowiedz
Sebo(L) - 02.10.2020 / 19:35, *.master.pl

@Leśny Dziadek: w zasadzie masz rację,no ale grać kimś jednak trzeba... człowieka krew zalewa jak sobie pomyśli co Mioduski zrobił z naszym klubem :(

odpowiedz
Wolfik - 02.10.2020 / 19:39, *.mm.pl

@Sebo(L): Do odstrzału w trybie natychmiastowym: Lopez, Pekhard, Antolić (po wczorajszej wypowiedzi już go powinno nie być), Martins, Lewczuk, Gwilia.

Niestety, najszybciej zostaną sprzedani inni: Karbownik, Luqi, może Wszołek.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.10.2020 / 19:54, *.orange.pl

@Sebo(L): Slisz, Luqinias, Karbownik, Wszołek, ewentualnie Kapustka. Kto jeszcze? A żeby było śmieszniej, być może Karbownik i Luqi zostaną sprzedani...
Reasumując - nie ma kogo sprzedać, nie ma kim grać. Co gorsza, są potężne długi, a kasy nie widać...Wcale się nie zdziwię, jeżeli Legia nie awansuje w tym sezonie do pierwszej 8. Niemożliwe? Wszystko jest możliwe, z tym właścicielem...

odpowiedz
Sebo(L) - 02.10.2020 / 20:18, *.master.pl

@Wolfik: @Leśny Dziadek : niestety prawdopodobnie tak właśnie będzie,że co bardziej wartościowi piłkarze jakimi na chwilę obecną są Luiqi,Karbo i Wszołek zostaną sprzedani,może chętny znajdzie się jeszcze na Gwilię ,Antolicia i Kante. Reszta nieudolnot prawdopodobnie zostanie. Z duetem napastników Lopez-Pekhart jesteśmy "bezzębni" bez Wszołka i Luiqui z kolei nie istnieją boki pomocy.To może być bardzo cieńki sezon dla Legii.

odpowiedz
Wolfik - 02.10.2020 / 21:35, *.mm.pl

@Sebo(L): Wielu ciekawych zawodników trafiło do drużyn naszych rywali w ex. W Rakowie bardzo dobrze prezentują się Tjanić i Tudor, w Śląsku fajny mecz rozgrywa Zylla (kiedyś kojarzony z Legią). Co ciekawe, zawodnicy przychodzą i grają. A u nas: "dawanie czasu", "nie jest gotowy", "musi się wkomponowac" i cała masa innych bzdur z kabaretu dla myślących inaczej.

odpowiedz
Autor - 02.10.2020 / 22:59, *.master.pl

@Sebo(L): Nikolić w ekstraklasie sobie radził ale w meczach z lepszymi zespołami był jak dziecko we mgle.

odpowiedz
oLaf - 03.10.2020 / 00:00, *.vectranet.pl

@Autor: dobra, mi wystarczyłby Pekhart jakby grał jak NIkolic w lidze : )

Jak Miodek myśli że wygra ligę drewniakiem który stoi niemrawo w polu karnym i czeka na 6 piłek na głowę, a nie potrafi wygrać 1 dryblingu lub sprintu , no to się srodze pomyli.... : (

odpowiedz
Cch - 04.10.2020 / 10:00, *.cyfrowypolsat.pl

@Sebo(L): juniorów bym wpuścił i jestem pewny że by zapieprzali na każdym meczu

odpowiedz
Cch - 04.10.2020 / 10:02, *.cyfrowypolsat.pl

@Wolfik: zapomniałeś o tym kalece Jędrzejczyku

odpowiedz
Mac - 02.10.2020 / 19:23, *.play-internet.pl

A gdzie ocena Slisza?

odpowiedz
Pawciu - 02.10.2020 / 19:22, *.net.pl

Wiekszosc z zawodnilow nie dojrzala do gry w Legii a co dopiero w pucharach + sabotaz w postaci taktyki w najwazniejszym meczu calego roku!

odpowiedz
Tenorio - 02.10.2020 / 19:18, *.tpnet.pl

Zmiany trenerów co niepowodzenie! MAGIERA powinien do dziś pracować z zespołem! Transfery nieprzemyslane plus niewiem dlaczego w Legii zawodnicy przechodzą testu chyba z 7dni.U nas chory A jak odejdzie to gra. Najgorsze to że brak pomysłu i rozwoju na przyszłość!

odpowiedz
... - 02.10.2020 / 19:23, *.t-mobile.pl

@Tenorio: niestety były "trener" rozbił szatnię panu Jackowi Magierze ( o którym można powiedzieć, że jest Legionistą w przeciwieństwie do serbskiej ... )

odpowiedz
MarioL - 02.10.2020 / 20:03, *.wanadoo.fr

@Tenorio: !Magiera narazie nie.Tu uczeń jest niepotrzebny,tu jest potrzebny trener z jakimś doświadczeniem i nie z polskiej myśli szkoleniowej.

odpowiedz
Rafix - 03.10.2020 / 21:27, *.chello.pl

@MarioL : Gdyby do tej pory był Magiera to już byłby doświadczonym trenerem. Miałby zapewne kilka porażek, ale dzięki temu mógłby wyciągnąć wnioski i np. ten sezon eliminacji który był mega szczęśliwy pewnie spokojnie by przeszedł. A tak co nowy trener to po każdej porażce wyciaga wnioski.
Magiera miał tylko za mało charyzmy i sił aby postawić Miodkowi jakieś ultimatum, aby walnąć w stół że potrzeba takiego i takiego piłkarza.
Tuż przed jego zwolnieniem rozwalono mu cały skład, nikogo nie dostał, reszta robiła fochy, a on sienie skarżył.

odpowiedz
Obcy - 02.10.2020 / 19:17, *.t-mobile.pl

Może po Warcie będzie mniej minusów. Ten rywal jest w większym zasięgu naszych kopaczy.

odpowiedz
Arek - 02.10.2020 / 19:02, *.t-mobile.pl

- prezes - piłkarze + brak vuco

odpowiedz