Arvydas Novikovas - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Novikovas: Ludziom brakuje realnego spojrzenia

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl

Arvydas Novikovas, który 20 sierpnia odszedł z Legii, zanotował bardzo dobry początek w tureckiej SuperLig. W trzech meczach strzelił dwie bramki i ma jedną asystę. W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Sportowego ukazała się rozmowa z litewskim pomocnikiem, w której poruszony został wątek odejścia z drużyny mistrza Polski.

Novikovas wyraźnie jest zły na kibiców Legii, uważa że ciągle im coś nie pasowało i zarzucali mu brak profesjonalizmu.

- Skoro kibice Legii uznali, że jestem słaby, to powinni cieszyć się, że odchodzę, a nie robić pod górę i wypisywać do Turcji, że Novikovas słaby, chory i nie wiadomo, co z nim jeszcze. W moim obecnym klubie wówczas zaniepokoili się, zrobili zrzuty tych wpisów i wysłali zapytanie do Legii, o co w tym chodzi? Nie wiem, co w ludziach musi siedzieć, by jeszcze na „do widzenia” człowiekowi pod górę robić? - mówi piłkarz.

Zawodnik odsłania także kulisy rozstania z Legią. Z jednej strony twierdzi, że nikt go z klubu nie wypychał i po prostu otrzymał dobrą ofertę, ale jednocześnie przyznaje, że miał spięcie z lekarzem pierwszej drużyny, a sprawa oparła się nawet o dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego.

- Ileż można leczyć jedno i to samo? Ten sam mięsień łydki. Trzy razy trzeba było go naprawiać. „A to jest to, a może to?” – słyszałem od lekarza. A jak już niby byłem zdrowy, otrzymałem zezwolenie na trening, poszedłem i znowu ten sam mięsień się rozwalił. Prócz tego, że znowu czekała mnie przerwa denerwowałem się, bo ktoś naprawdę mógł odnieść wrażenie, że celowo kręcę coś z tymi kontuzjami. A chciałem, jak najszybciej wracać, rwałem się do grania. Dostawałem pozwolenie na powrót i znowu. No załamka. (...) Dlatego powiedziałem trenerowi Vukovicowi i dyrektorowi Kucharskiemu, że to jakiś absurd. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że mam ogromne serce do gry, do piłki - mówi zawodnik.

Ponadto zawodnik był mocno zaskoczony zwolnieniem Vukovicia i uważa, że nastąpiło ono zbyt szybko. - Pomijam, że wiele dał temu klubowi, odzyskał mistrzostwo Legii, a sezon na dobre nie ruszył, a jego już nie ma. (...) Wiadomo, że w Legii są wymagania. Podstawą jest zdobycie mistrzostwa Polski. Legia to najlepszy, największy klub w Polsce, ale „ten zły, tamten zły, Novikovas zły, Vuković zły”. To są jacyś dobrzy? Ludziom brakuje realnego spojrzenia i uważają, że każda zmiana, to zmiana na lepsze - uważa.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach Przeglądu Sportowego


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 02.10.2020 / 13:55, *.230.92

Większośc wypisujących bzdury tutaj nie zna się na piłce. Być może jakby gościu został u nas to i Vuko jeszcze byłby tu.

odpowiedz
Arek - 02.10.2020 / 14:59, *.master.pl

@tekken (L): bardzo dobrze, że nie ma już vuko

odpowiedz
kibic(L) - 02.10.2020 / 13:23, *.inetia.pl

Szkoda, że nie biadolił jak pieniądze co miesiąc na konto wpływały... Nie bardzo rozumiem w czym problem? Skoro nie miał zaufania do lekarza to idzie do najlepszego specjalisty w kraju (chyba go stać z tych 100 000 zł miesięcznie wydać 2000 zł na wizytę) i konsultuje diagnozy stawiane w klubie. W razie czego przychodzi z papierami od innego doktora i tyle.
Inna sprawa, że każdy wie co się dzieje w klubie za Lokacza... Niekompetencja goni niekompetencję.

odpowiedz
Byznesmen - 01.10.2020 / 18:40, *.versatel.nl

Vuko mając 2 letni kontrakt dostanie "odprawę" za 1 rok. Pozostałą połowę przekaże loczkowi. Przecież na tym polega podpisywanie 2-3 letnich kontraktów i zwalnianie po miesiącu.

odpowiedz
eduardo - 01.10.2020 / 18:29, *.toneticgroup.pl

ludziom brakuje realnego spojrzenia??! ty leniu, lec do roboty za 4-5k za 8h dziennie (to i tak niezle) . To jest realne spojrzenie

odpowiedz
Real - 01.10.2020 / 19:07, *.164.78

@eduardo: 4-5k, niech na minimalną wskoczy i wtedy się nauczy pokory.

odpowiedz
Matigol - 01.10.2020 / 16:21, *.orange.pl

Już raz to pisałem o Tobie ty litewski leniu - widziałem Cię osobiście dwa razy w miejscach w których nie powinieneś być jako zawodowy (?) piłkarz. W jadze grałeś pierwsze skrzypce, byłeś jednym z najlepszych skrzydłowych ligi, przyszedłeś do Nas i zaliczyłeś totalny zjazd w dół. Przytulałeś ogromną kasę za wykonywanie zawodu w sposób gorzej niż amatorski. Teraz w Turcji nagle ozdrowiałeś i przypomniałeś sobie jak się gra w piłkę. Byłeś pierwszym hamulcowym jesli chodzi o naszą ofensywę, szans dostawałeś na tyle dużo żeby nawet te gorsze mecze przykryć tymi lepszymi. Ale tych drugich nie było. Jeśli miałeś jakieś "ale" do lekarza klubowego to trzeba było te brudy wyprać wewnątrz a nie zabierać je ze sobą i teraz płakać że zdrowie, los, źle napompowana piłka czy przydługa trawa. Jesteś taki sam jak Ci twoi byli białoruscy kibice - szczekać potrafisz a jak przychodzi co do czego to bida z nędzą. Bez pozdrowień.

odpowiedz
lob - 01.10.2020 / 17:15, *.chello.pl

@Matigol: Leń i balangowicz. Wiadomo było to od dawna. jak grał w jadze to o tym ich kibice mówili. W tym podlaskim grajdole trudno było mu się ukryć.
Kto go tu ściągnął ?? a Miodek go jeszcze przyklepał. On nigdy nie ukrywał sympatii do jagi, a jak grał dla nich to klepał się po ich herbie. Kto bierze takiego zawodnika do Legii ???
Wydoił nasz klub i poszedł teraz doić Turków ( całe szczęście )
Pogra ze dwa miesiące i znów na L4......

odpowiedz
Arek - 01.10.2020 / 18:01, *.master.pl

@lob: vuko go ściągnął

odpowiedz
Hvhghgv - 01.10.2020 / 16:06, *.t-mobile.pl

Obojętnie jak było ..... wypi......j białostocka tyczko.

odpowiedz
Marcel - 01.10.2020 / 13:46, *.t-mobile.pl

Nawet jeśli były jakieś krzywe akcje w klubie to powinien to zostawić dla siebie, ewentualnie wyjaśnić z kim trzeba i tyle, a nie teraz to wszystko wywlekać, narzekać i marudzić Bo słabo to teraz wygląda niestety.

odpowiedz
Uchal z Wyszkowa - 03.10.2020 / 11:14, *.amazonaws.com

@Marcel: a co jeśli nasi klubowi lekarze to faktycznie nieuki? Pomyśl o innych potencjalnych kontuzjach graczy i sposobie ich leczenia. Novikovas nie jest pierwszym, który zwrócił na to uwagę. Pomijam styl w jakim to zrobił. Ale inaczej niby jak? W klubie, wewnątrz? Przecież nic by to nie dało. Tu trzeba wstrząsnąć tym Klubem całkowicie bo w środku nie dzieje sie dobrze od piłkarzy począwszy na lekarzach kończąca. Skąd wiem? Ano wiem z wewnątrz

odpowiedz
majusL@legionista.com - 01.10.2020 / 13:15, *.174.42

Placzek , len i balangowicz. Bardzo sie ciesze ze nie kompromituje Legii.

odpowiedz
Boli was bo mówi prawde - 01.10.2020 / 12:16, *.tpnet.pl

Nie powiecie mi chyba że gamonie wypisujące cos o nim w internecie, po tym jak juz od nas odszedł, to cos normalnego...

odpowiedz
Pepe - 01.10.2020 / 14:20, *.t-mobile.pl

@Boli was bo mówi prawde:
Tak samo jak wywlekanie brudów, kiedy już jest się daleko stąd.

odpowiedz
L - 01.10.2020 / 18:44, *.tpnet.pl

@Pepe: Chłopie o czym ty mówisz ktoś z przeglądu (tfu!) go poprosił o wywiad to powiedział co myśli i tyle. Jakby ciebie w nowej pracy ktoś spytał o to jak było w starej pracy to byś mu kłamał że było super mimo że nie było?????

odpowiedz
Wie(L) un - 01.10.2020 / 12:13, *.18.56

Popłacz się jeszcze i zrub zrzut białostocki paziu w takim lamosowie może wystarczy człapać po boisku ale grając w WIELKIEJ LEGIItrzeba zap.....LAC GRYSC TRAWĘ a ty nawet normalnie chodzić nie potrafiłeś bo się potykales wkladzie

odpowiedz
Autor - 02.10.2020 / 02:03, *.vectranet.pl

@Wie(L) un: a kiedy widziales zeby ktokolwiek tu zapier...al? od dawna w tym klubie takich pilkarzy nie ma

odpowiedz
Ali - 01.10.2020 / 11:59, *.249.78

co za frajer pompka, białorusin z podlasia co prosto kopnąć nie potrafi

odpowiedz
lob - 01.10.2020 / 11:57, *.chello.pl

Tego grajka nigdy nie powinno być w Legii...On jak grał w jadze to po bramkach klepał się po ich herbie. Przyszedł tu tylko dla kasy. Nawet tego nie ukrywał. Wydoił nas i poszedł dalej doić tylko Turków...Leser i nic więcej.........

odpowiedz
AC.Milan. - 01.10.2020 / 11:56, *.centertel.pl

Ale faktycznie gosc ma racje trzeba byc gnojem zeby pisac zle na koniec.. a jak gosc bramke dla nas strzelil to wszyscy skakali.. Myslcie dzieciaki.. nie kompromitowac sie...

odpowiedz
Won - 01.10.2020 / 11:22, *.toneticgroup.pl

Takich ogórów jak novikovas czy gvilia nigdy tu nie powinno być, chyba że w dwójce. Takich "trenerów" jak magiera, czy vuković tak samo.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.10.2020 / 11:05, *.centertel.pl

Miales wypasiona miske, lozko wodne, przytulales ogromne pieniadze. Co w zamian? Nic, zwalanie winy na klub, lydke, lekarza, kibicow, jest zalosnym usprawiedliwieniem tragicznej postawy i gry. Moze mamy postawic pomnik pilkarzowi, ktory pisze takie brednie? Prawda zabolala, i niech boli. A to, ze teraz grasz dobrze, nie ma zadnego zwiazku z wystepami w Legii, w ktorej sobie nie poradziles.

odpowiedz
Oskar - 01.10.2020 / 10:42, *.227.22

Z tym sztabem medycznym faktycznie jest coś nie tak. Co sezon plaga kontuzji, które później ciągną się długimi miesiącami.

odpowiedz
Arek - 01.10.2020 / 11:00, *.master.pl

@Oskar: do Legii przychodzą takie miernoty jak Langil, Obradovic, Agra, Novi..as itp. Potem im się grać nie chce bo kasa na konto leci

odpowiedz
Jaro - 01.10.2020 / 10:38, *.tpnet.pl

Novikovas popełnił duży błąd biorąc u nas nr 18 po Michale Fatalnym , nawet jakby Messi do nas przyszedł i wziął ten numer 18 to by kiepsko grał , Fatalny rzucił na nią klątwe przed odejściem że każdy kto ją założy to staje się drewnianym prymitywem tak jak i on był.

odpowiedz
Kibolek - 01.10.2020 / 10:37, *.telefonica.de

Mioduski amatorze lichwiarzu spier....j

odpowiedz
Pseudo yntelygent. - 01.10.2020 / 12:02, *.35.8

@Kibolek: Widzę wypowiedź na wysokim poziomie, dużo wnosząca do dyskusji. Czemu szanowna redakcja tego nie usuwa ?

odpowiedz
... - 01.10.2020 / 10:28, *.master.pl

Ale theBill :o

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 01.10.2020 / 10:28, *.35.8

Witamy w polskiej nienawistnej krainie, gdzie duża część społeczeństwa będzie się cieszyć z twoich niepowodzeń zamiast dopingować w drodze po spełnienie.

odpowiedz
Arek - 01.10.2020 / 10:46, *.t-mobile.pl

@ToJeAmelinium.: lepiej przegrać z Omonią i udawać, że noc się nie stało.. mieć amatora trenera i miernotę noviku..sa

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.10.2020 / 10:06, *.chello.pl

Trudno się z nim nie zgodzić. Traktowano go jak śmiecia. Tak jak Wietesa, który jest dyżurnym kozłem ofiarnym. A facet miał prawdziwą ochotę coś dla nas zagrać. Jego uwagi na temat lekarza, można by uznać za konfabulację, gdyby nie plaga kontuzji w zespole, do tego seryjnie odnawialnych. Wydaje mi się, że chyba nawet ten lekarz z Legią nie współpracuje...

odpowiedz
kibolo - 01.10.2020 / 09:59, *.orange.pl

O proszę, naszą forumkę nawet w Turcji czytają :)

odpowiedz
oLaf - 01.10.2020 / 13:21, *.vectranet.pl

@kibolo: taaaak!!! jesteśmy siłą sprawczą transferów w Legii !!!

; )

odpowiedz
kibolo - 01.10.2020 / 18:21, *.orange.pl

@oLaf: Trzeba w takim razie wychwalać Wietesa i Gwilię. A nuż się uda... ;)

odpowiedz
Alex Bielany - 01.10.2020 / 09:58, *.centertel.pl

To w ludziach siedzi chamie ze kosztowales duze pieniadze, dostawales niezle pensje, a byles leserem I leniem

odpowiedz
Sputnik 44 - 01.10.2020 / 09:35, *.t-mobile.pl

Przykre to, ale Arvydas ma rację...

odpowiedz
Pawciu - 01.10.2020 / 09:16, *.net.pl

Pelna prowizorka prowadzenia klubu

odpowiedz
lob - 01.10.2020 / 09:14, *.chello.pl

U nas to się chłopie obijałeś i ciągle na L4...Pojechałeś do Turcji i od razu ozdrowiałeś i strzelasz bramki..........Dobrze, że się pozbyliśmy takiego zawodnika........

odpowiedz
MF85 - 01.10.2020 / 09:25, *.nato.int

@lob:
a do tego dalej nie dociera ...
czytales w ogole ten artykul?

odpowiedz
Tomek - 01.10.2020 / 09:29, *.113.189

@lob: A może tam rzeczywiście mają lekarza, który zna się na rzeczy. A u nas wystarczy spojrzeć na to co robi Mioduski i co osiągnął jako prezes i już wiadomo, że dalej kopie się w czoło i nie uczy na swoich błędach. Amatorka całą gębą...

odpowiedz
Sputnik 44 - 01.10.2020 / 09:37, *.t-mobile.pl

@MF85: to kolejna ofiara zdalnej edukacji... No cóż, ktoś łopatę musi obsługiwać...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.10.2020 / 11:08, *.centertel.pl

@MF85: Przeczytaj jeszcze raz tytul i odnies go, do tego kiepskiego grajka. Jemu rzeczywiscie brakuje realnego spojrzenia na swoje wystepy w Legii...

odpowiedz