fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Nie przewiduję rewolucji kadrowej

źródło: Legia Warszawa

- Jose Kante nie będzie z nami na meczu z Wartą Poznań. Cały czas Jose przechodzi rehabilitację kontuzjowanej kostki i zobaczymy jaki będzie przebieg, ale w niedzielnym meczu na pewno nie wystąpi. Kilka zmian względem meczu w eliminacjach Ligi Europy na pewno się pojawi, choć nie przewiduję rewolucji kadrowej. Praktycznie wszyscy zdrowi zawodnicy jadą z nami do Grodziska i tu na miejscu zdecydujemy, kto znajdzie się w dwudziestce - mówi Czesław Michniewicz.

- Odczuwamy ogromny zawód i niedosyt po tym, co stało się w czwartek. Nie tak wyobrażaliśmy sobie piątek po meczu z Karabachem. Zostaliśmy odarci z nadziei gry w Lidze Europy. Nie jest łatwo się z tym pogodzić, ale musimy już skupić się na tym, co czeka nas w przyszłości. Wiemy, że trzeba zdobyć mistrzostwo i Puchar Polski, na tym się teraz koncentrujemy. To nasz priorytet. Oczywiście, musimy wiele rzeczy poprawić, by nasza gra funkcjonowała na wyższym poziomie. Przerwa na mecze reprezentacji będzie dobrym momentem, choć łącznie dziewięciu zawodników jedzie na zgrupowania. Ci którzy zostaną, będą trenować pod okiem Marka Saganowskiego i Przemysława Małeckiego. Asystenci otrzymali już szczegółowy plan wskazujący nad czym trzeba pracować przed meczem Superpucharu z Cracovią i kolejnym spotkaniem ligowym.

- W niedzielę wybiegniemy na boisko z nastawieniem, że chcemy grać dobrze w piłkę. Mamy potencjał, umiejętności oraz olbrzymie możliwości i chcemy to pokazać. W meczach, które miałem okazję prowadzić, tylko fragmenty mogły mi się podobać, a chciałbym żeby tych fragmentów było jak najwięcej. Nad tym pracujemy, bo kilka akcji było naprawdę dobrze przeprowadzonych i ich rozegranie mi się podobało. Było ich jednak zdecydowanie za mało. Liczę na to, że w niedzielę będziemy stwarzać sytuacje i zdobywać bramki.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
Niko - 06.10.2020 / 23:22, *.plus.pl

I stopera typu petrasek - silnyi pazdan-umie wyprowadzić piłkę wszysko

odpowiedz
Niko - 06.10.2020 / 23:19, *.plus.pl

Żeby opcja z pekhart em działała na lewym i prawym skrzydle musiałby grać chyba Ryan Giggs z najlepszych czasów a nie schodzący do środka grający short pass kapustka lukinias czy walencja tu potrzeba wariata z dorzuta szybkością i dryblingiem

odpowiedz
Niko - 06.10.2020 / 23:12, *.plus.pl

Pekhart to nie jest napastnik do 4-2-3-1

odpowiedz
Niko - 06.10.2020 / 23:09, *.plus.pl

Czechu ma dwa wyjścia żeby naprawić legie pierwsze - kupić lewego skrzydłowego z dryblingiem i dośrodkowaniem prawego ma Wszołek jeśli chce dalej grać na pekharta drugie - sprzedać Czecha i w to miejsce kupić kogoś do napadu szybkiego technicznego grającego kombinacyjnie wbiegającego na prostopadle podanie napadziora typu Ahmed Musa itp

odpowiedz
Grzesiek - 07.10.2020 / 17:38, *.centertel.pl

@Niko: a po co czechu ma cos naprawiac jak miodek i tak rozpierdupcy to...

odpowiedz
lol - 06.10.2020 / 21:49, *.eidsiva.net

Panie treneiro prosze lepiej juz nic nie mowic.

odpowiedz
Paul Visco - 05.10.2020 / 23:06, *.chello.pl

Nic dziwnego , skoro 1 rewolucja kadrowa zakończyła się TOTALNĄ KLĘSKĄ , chciał wszystkich zaskoczyć składem i zaskoczył ,ale tylko swoich .

odpowiedz
Warszawiak1234 - 05.10.2020 / 03:00, *.chello.pl

Startuja praktycznie od zera. Brak obrony, pomocy i ataku. Z szacunku do Boruca nie napisze wiecej. Nie ma zgranego zespolu.

odpowiedz
Tagi - 04.10.2020 / 21:21, *.vectranet.pl

Trzeba zrobić sobie kilku miesięczny rozbrat z oglądaniem meczy Legii ( dla własnego zdrowia ). Na to nie da się patrzeć.

odpowiedz
kibic(L) - 05.10.2020 / 17:19, *.inetia.pl

@Tagi: MeczÓW kur.., meczÓW! Meczy to krowa na łące.

odpowiedz
koci łapci - 04.10.2020 / 18:36, *.vectranet.pl

On nie może inaczej mówić bo przynajmniej do zimy ta kadra jest mu potrzebna.Przecież nie może zniechęcać graczy,którzy tu są,Być może ta rewolucja kadrowa już jest szykowana.Oby! Oby bo ciężko tu dostrzec tu jakieś perspektywy na przyszłość

odpowiedz
Goclaw - 04.10.2020 / 18:09, *.centertel.pl

Spieprzaj chorzysto !!!!!

odpowiedz
ben - 04.10.2020 / 17:59, *.inetia.pl

Chcieliście trenera z klasą to macie, Zamienił porażki Vuko w sukcesy. Legionista całą gembą!

odpowiedz
slon61 - 04.10.2020 / 17:34, *.orange.pl

Legia nie ma napastników !

odpowiedz
Wawa - 04.10.2020 / 12:33, *.124.248

Nie
Wierzę trenerowi który
W przeszłości kręcił
LODY
A gdy zaczęło się pod tyłkiem
Palić to niby sam się przyznał
Zwykły pajac zwany Czesiem

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.10.2020 / 11:49, *.orange.pl

Trenerze, jakie fragmenty?

ZERO gry zespołowej. Piłkarze nie znają się ze sobą, nie pasują do siebie i nie potrafią razem grać.

odpowiedz
Paweł - 04.10.2020 / 11:05, *.vectranet.pl

Przełożyli mecz bo czesiowi gdzieś się kajecik z nr telefonów zawieruszyl albo uaktualnia bazę danych tel.

odpowiedz
..... - 04.10.2020 / 12:12, *.plus.pl

@Paweł: Nudny już jesteś

odpowiedz
rroy - 04.10.2020 / 10:41, *.mm.pl

W.... się na plecy "trenerze"

odpowiedz
Dss - 04.10.2020 / 09:24, *.70.2

Fajnie kolejny łomot dziś dostaniecie , coś pięknego :)

odpowiedz
,,, - 04.10.2020 / 10:21, *.tpnet.pl

@Dss : Chyba ty i twój zespół obsraliscie się, że może być wypie...ol w rodzinnym Grodzisku?
Jakiś covid wam się wdał?

odpowiedz
Peter mokotuff - 04.10.2020 / 08:29, *.chello.pl

Taktyka na pekharta może coś z głowy trafi..

odpowiedz
XX - 04.10.2020 / 08:04, *.mm.pl

Agenta 711 zwolnili z Niecieczy, bo na wiosnę miał serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa, gdzie z drużyny która była w górnej ósemce zaczęło im zaglądać widmo walki o utrzymanie.

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2020 / 13:58, *.centertel.pl

@XX: 100 prpcent racji. Mysle ze czesia razem z kapustka polecił naszemu preziowi sam prezes PZPN . I pewnie do dziś sie smieje z naszego prezia

odpowiedz
Hiszpan - 04.10.2020 / 07:44, *.play-internet.pl

A Cholewiak coś jeszcze robi?

odpowiedz
Vuko - 04.10.2020 / 08:32, *.tpnet.pl

@Hiszpan: pije

odpowiedz
Hiszpan - 04.10.2020 / 07:01, *.telnaptelecom.pl

Wygramy tylko koniecznie muszą zagrać Boruc,Lewczuk i Jędrzejczyk. 108 lat życiowych doświadczeń to mega kapitał.

odpowiedz
Czes(L)aw - 04.10.2020 / 01:59, *.centertel.pl

mamy Valencje, sprowadźmy Barcelonę, Real, itp.. i jesteśmy potężni :)

odpowiedz
Arek - 03.10.2020 / 23:20, *.tpnet.pl

A tak swoją drogą, wszyscy tu po Litwinie jechali, a wychodzi, że ma rację. Kante już kolejny raz leczy kostkę, kontuzjowaną w słynnym meczu ze Śląskiem. No chyba, że to druga kostka, ale tego raczej nie wie nikt, poza klubowymi lekarzami i trenerami. Ciekawe, ile jeszcze będzie się leczyć.

odpowiedz
Sztab sportowy trzyma łape?Kucharskiego? - 04.10.2020 / 01:29, *.57.75

@Arek: Legia sie zrobiła dla naciâgaczy rajem...

odpowiedz
Arek - 03.10.2020 / 23:16, *.tpnet.pl

Ciekawe, czy rewolucja taktyczna będzie. Tak np. jak w czwartek. Noż ku...wa mać, szlak człowieka trafia. Przekombinowałeś Czesław. I to grubo.

odpowiedz
Adam - 04.10.2020 / 00:50, *.chello.pl

@Arek: szlag, nie szlak

odpowiedz
Dario65 - 03.10.2020 / 23:15, *.orange.pl

To Pan Michniewicz chce być jeszcze trenerem Legii.Nie wiem czy widzi naprawdę potencjał w tej drużynie czy tylko kasę. Bo fragmentów dobrej gry w meczach które prowadził CM to nie było żadnych i nie prędko takie będą. Następny będzie odczarowywał rzeczywistość przy pomocy swoich asystentów. Będziemy mieli kolejnych do rozliczenia poza trenerem, który będzie na zgrupowaniu reprezentacji U-21.

odpowiedz
Pusia - 03.10.2020 / 22:53, *.vectranet.pl

Czesiu nas spuści...

odpowiedz
Yeti - 03.10.2020 / 22:29, *.play-internet.pl

Nie chce mi się oglądać tych wkładek do koszulek Legii, po tym meczu z Karabachem mam chwilowy legiowstręt. To minie, bo jestem kibicem Legii od wielu lat, ale dalej szlag mnie trafia jak pomyślę o tym meczu z Katabachem. Minie wiele meczów, dobrych meczów, zanim zapomnę o tym wstydzie.

odpowiedz
Kwas70 - 04.10.2020 / 07:44, *.oktv.se

@Yeti: Ja tez zostalem wyleczony z ogladania na jakis czas tych kopaczy.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 03.10.2020 / 22:28, *.tpnet.pl

Panie prezesie Mioduski-- 2 tygodnie klub bez trenera... Klub największy w PL, Czy Pan postradal zmysły... Kochani kibice naszej Legii nie pozwólmy na to.....

odpowiedz
Tom - 03.10.2020 / 22:25, *.chello.pl

Dlaczego mam wrażenie że - LEPIEJ TO JUŻ BYŁO.

odpowiedz
Wojtek86 - 03.10.2020 / 23:03, *.chello.pl

@Tom: No bo było.

odpowiedz
Kristof - 03.10.2020 / 22:22, *.ziggo.nl

Michniewicz ma w......e w Legie .Dla niego jest ważniejsza młodzieżowa reprezentacja. Zatrudnienie go to jak strzał w kolano! On się nie będzie utożsamiał z Legia. NIGDY!! Teraz wyjezdza na zgrupowanie i przekazuje klub dwóm amatorom co nigdy nie lizneli powaznej piłki.Ale co tam ładna kaskę przytuli za nic nie robienie.

odpowiedz
Rafa0243 - 03.10.2020 / 22:14, *.inetia.pl

Vuko był dobrym trenerem, wyrzuceni powinni być ci , którzy są odpowiedzialni za takie transfery, Kapustki, Lopezy, Boruce, Valencje!!!

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2020 / 16:43, *.centertel.pl

@Rafa0243: byl bardzo dobrym trenerem. 4:0 z jagá. 7:0 z wisla. 5:1 z gornikiem pokaz mi drugiego w ostatnim 10-leciu ktory mialtakie wyniki. 1,85 gola na mecz. Prawie 2 bramki co mecz zdobywalismy...

odpowiedz
Grygi - 03.10.2020 / 22:12, *.chello.pl

Czesiek odpocznijcie sobie po wyczerpującym meczu z tym czymś z tamtąd. Po takiej batalii zróbcie sobie urlop do Świąt A Ty PANIE TRENERZE Z AMICI wróć do reprezentacji i nie wracaj NIGDY

odpowiedz
12kufli - 03.10.2020 / 21:44, *.centertel.pl

Panie Michniewicz wypadałoby chociaż przeprosić. A najlepiej przeproś pan i idź w piź...iec z dala od Legii

odpowiedz
Jerz z Potoku - 03.10.2020 / 21:29, *.chello.pl

Oczekuję od Pana, jako nowego trenera Legii konkretnego wyjaśnienia kwestii: dlaczego posadził Pan na ławce rezerwowych, w wiadomym meczu, całą formację pomocy, którą tak skrupulatnie kompletował Vuko?! Opowieści o konieczności dostosowania Pańskich wyborów personalnych do wybranej - nomen omen przez Pana taktyki gry - raczej nikogo nie przekonują, a jedynie wzbudzają ironiczny śmiech. Panie Czesławie, to co uczynił Pan w czwartek przed meczem, to był szkoleniowy przysłowiowy strzał w oba kolana! Pana zmiennicy/wybrańcy byli kompletnie zagubieni, niezgrani z resztą drużyny i piłkarsko bezradni. Popełnił Pan kardynalny błąd, który kosztował klub ok. 10 mln € i degrengoladę wizerunkową.
Ps.: a propos' "odarcia z nadziei gry w LE" - to Pańska niewytłumaczalna brawura spowodowała tą futbolową kompromitację i klęskę finansową nie do powetowania przez co najmniej najbliższy rok.
Za miast serdeczności: Koledzy Kibice, prawdopodobnie rozpoczynamy kolejny, piąty rok "w plecy". Z tym wyborem trenerskim raczej daleko nie zajedziemy. Po raz kolejny "prezes dekady" urządza nam futbolowe piekiełko...

odpowiedz
Adam - 03.10.2020 / 22:13, *.chello.pl

@Jerz z Potoku: Należy zadać sobie pytanie czy Michniewicz faktycznie jakoś tam śledzi naszą ligę (a selekcjonerzy teoretycznie powinni) czy na szybko obejrzał ze dwa mecze kiedy trafiła mu się fucha w klubie. Ustawienie drużyny sugerowałoby to drugie.
Zastanawiam się czy on nie podszedł do tego meczu na zasadzie 'mogę zrobić cokolwiek'. Dopiero zaczął pracę, więc przynajmniej te kilka miesięcy będzie miał co robić, szybkie zwolnienie raczej mu nie grozi. Przy porażce zawsze można powiedzieć 'jestem tu krótko, nie znam piłkarzy, bla, bla, bla'. Wymówka już jest. Co dalej? Ustawiając piłkarzy jak Vuko też miałby potencjalny problem - przegrałby to 'Vuko zrobiłoby to samo, po co ta zmiana'; wygrałby to, znowu, 'Vuko zrobiłby tak samo, nie trzeba było zmieniać trenera'. Osobiście odnoszę wrażenie, że Michniewicz mógł za bardzo odlecieć i przekombinował. Albo pomyliło mu się z FIFĄ gdzie w sumie można sobie przerzucać piłkarzy jak się chce i jeżeli gracz jest ogarnięty to jakoś to będzie.

odpowiedz
Masz pan racje - 04.10.2020 / 00:01, *.online.no

@Jerz z Potoku: w punkt

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 04.10.2020 / 00:05, *.chello.pl

@Adam: Tezy-pytania przez Ciebie sformułowane są godne uwagi. Jednak ja, przynajmniej aktualnie, nie podejmuje się ich roztrząsać. Zdrowie cenię ponad wszystko, a szczególnie ponad obecne legijne miodowe realia...
Ps.: jeżeli jednak znajdzie się ktoś chętny do zmierzenia się z naszą piłkarską współczesnością, to warto byłoby aby to czynił w przeświadczeniu, iż próbuje rozebrać na czynniki pierwsze przygotowania i przebieg najważniejszego (!) dla Legii meczu w br.
Skoro nowego trenera (CM) było stać w przeciągu kilku dni na zanegowanie półtorarocznego dorobku szkoleniowego swojego poprzednika (AV), to zagłębianie się w taktyczno-personalne meandry raczej mija się z celem.
Jedno jest pewne po tym legijnym piłkarskim blamażu; Pan Czesław nie zabłysnął zarówno od strony sportowej, jak i obyczajowej; zresztą osądźcie sami...

odpowiedz
Warsiawiak - 04.10.2020 / 02:35, *.centertel.pl

@Masz pan racje : potwierdzam

odpowiedz
Kristof - 03.10.2020 / 21:22, *.ziggo.nl

Ci którzy zostaną, będą trenować pod okiem Marka Saganowskiego i Przemysława Małeckiego. A kto to są ci dwaj?????????Aha juz wiem.Saganowski trenował wcześniej Bayern Monachium a Małecki był jego asystentem w podawaniu piwa.Dramat.Kolejni darmozjadzi na utrzymaniu przez Legię.

odpowiedz
1909 - 03.10.2020 / 21:15, *.media.pl

Postać roku cz. M., cytat roku zostaliśmy obdarci..., szmacianka roku cz. M., najlepszy mecz z qarabag, najgorszy przed nami... Czesiu out, pekhart out, karbownik goood bay:(, smutne to wszystko...

odpowiedz
Anty Vuko - 03.10.2020 / 21:14, *.tpnet.pl

Kuźwa scyzoryk sam otwiera się w kieszeni. Co w klubie robi jeszcze p. Kucharski? Przecież on razem z Vuko powinien zostać wyrzucony. Co jeszcze robią Jędrzejczyk z Lewczukiem? Takich galaret jeszcze w Legii nie było. Co robi Lopez i Pekhart i wreszcie co robi pseudo trener od przygotowania fizycznego? Gdzie są Lukinas i Karbownik i ich dynamika? Kuźwa nie da się oglądać wyczynów Legii. Wypieprzyć darmozjadów i postawić na młodych. Trudno poczekamy na lepsze czasy. Wpuścić do ataku dwa młode latawce niech robią szum. Rozpocznijcie budowę młodej, ambitnej i walczącej Legii.

odpowiedz
Adam - 03.10.2020 / 23:47, *.chello.pl

@Anty Vuko: Jędza i Lewczu korzystają z tego, że nie ma ich kim zastąpić.

odpowiedz
Cch - 04.10.2020 / 09:28, *.cyfrowypolsat.pl

@Adam: juniorów bym wpuścił a Jędrzejczyka i Lewczuka na trybuny

odpowiedz
Leśny Dziadek - 03.10.2020 / 20:55, *.centertel.pl

Moze na Warte to wystarczy, moze...takie mamy czasy. Chyba, ze znowu zagraja mecz zycia (pisze oczywiscie o pilkarzach z Poznania), a to jest bardzo prawdopodobne, juz kosiarz Tralka ich do tego przekona...

odpowiedz
Pawciu - 03.10.2020 / 20:51, *.net.pl

"Zostaliśmy odarci z nadziei gry w Lidze Europy" - normalnie cytat roku w plebiscycie eLek.

odpowiedz
Hiszpan - 03.10.2020 / 20:48, *.telnaptelecom.pl

Olbrzymie możliwości. Panie Czesławie pamięta Pan serial telefon 110? Sequel telefon 711 nie odniesie takiego sukcesu.

odpowiedz
Jasio - 03.10.2020 / 20:58, *.icpnet.pl

@Hiszpan: pierwsze slysze o takim serialu.

odpowiedz
Hiszpan - 03.10.2020 / 20:59, *.telnaptelecom.pl

@Jasio: Obejrzyj super produkcja rodem z NRD. Dokładnie taki sam syf jak obecna Legia. Rzygać się chce jak o nich człowiek pomyśli.

odpowiedz