fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening: Gra na małej przestrzeni

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mecz z Zagłębiem Lubin coraz bliżej, a póki co trener Legii wcale nie ma dużego komfortu osobowego na treningach. W czwartek o godzinie 11 do pełnej dyspozycji sztabu szkoleniowego było 14 zawodników z pola i 3 bramkarzy. Indywidualnie trenowali Jose Kante i William Remy. Dopiero jutro do treningów wrócą kadrowicze Walerian Gwilia, Filip Mladenović, Michał Karbownik, Bartosz Slisz i Maciej Rosołek.

Nieobecnych było dwóch stoperów: Mateusz Wieteska nie trenuje od meczu z Cracovią, a Inaki Astiz w środę nabawił się urazu. Oznacza to, że w niedzielę najprawdopodobniej Czesław Michniewicz będzie miał do dyspozycji tylko dwóch środkowych obrońców.

Tym razem "Wojskowi" pracowali nad taktyką gry na małej przestrzeni. Trenerzy wyznaczyli białe i czerwone linie od jednego pola karnego do drugiego. Najpierw rozgrywanie piłki odbywało na szerokości ok. 20 metrów, a boisko dodatkowo było podzielone na strefę obrony, pomocy i ataku. Trzech obrońców i bramkarz musiało sobie radzić z czterema lub sześcioma atakującymi. Nie zabrakło elementów pracy nad wyprowadzaniem piłki od bramki pod presją ofensywnych graczy. Następnie pole do gry zostało poszerzone do szerokości pola karnego - na 40 metrów - i kontynuowano gierki od bramki do bramki, a piłka głównie podawana była po ziemi. Szkoleniowiec na bieżąco przekazywał swoje uwagi podopiecznym.

Zajęciom, które trwały nieco ponad półtorej godziny, z boku przyglądał się prezes Dariusz Mioduski.

W czwartkowym treningu udział wzięli:

Bramkarze: Boruc, Cierzniak, Tobiasz
Zawodnicy z pola: Andre Martins, Antolić, Cholewiak, Jędrzejczyk, Juranović, Kapustka, Lewczuk, Luis Rocha, Luquinhas, Pekhart, Rafael Lopes, Stolarski, Valencia, Wszołek

W piątek legioniści również będą trenowali o godzinie 11. Godzinę odbędzie się konferencja prasowa Czesława Michniewicza. Mecz Legia - Zagłębie odbędzie się w niedzielę o godz. 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej 3.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Elka - 16.10.2020 / 20:52, *.net.pl

Michniewicz ucz ich ucz bo grają jak by piłkę poraz pierwszy przy nodze mieli, ludzie po Covit19, z rozwalonymi płucami by lepiej grali niż oni.

odpowiedz
Łukasz - 16.10.2020 / 09:53, *.amazonaws.com

Sytuacja kadrowa to jest jakiś dramat :(.

odpowiedz
jo - 16.10.2020 / 05:32, *.tpnet.pl

Nie jestem ekspertem w kwestii przygotowania zawodników i taktyki ale od początku tego sezonu dosłownie cały zespół gra futbol jak w latach siedemdziesiątych - na stojąco, prędkość przesuwania się, poruszania po boisku w porównaniu nawet do ekstraklasy jest dramatyczna. To nie pasuje do piłki jaką dziś ogląda się wszędzie. Szybsze są wszystkie zespoły, nawet te, które przed sezonem skazywane były na walkę o utrzymanie. Rzuca się brak skuteczności, no ale przy tej prędkości to raczej norma.
Nie przypominam sobie podań prostopadłych ale jak się biega z prędkością walca drogowego to w sumie nie są potrzebne takie podania.
Brakuje lidera zespołu, chyba po prostu zespołu jako takiego nie widać. Jest tylko grupa ludzi ubranych w te same stroje, poruszająca się tempem dostojnym w kierunku przeciwnym do swojej bramki.
No i zostaje temat kontuzji... Chyba nie zepsuł się jeszcze tylko właściciel bo on nie gra i jak go przypadkiem piłką w łeb nie trafią to kontuzji mieć nie będzie...
O młodzieży, transferach, pomyśle na klub i przyszłość nie piszę bo sama lista innych spieprzonych rzeczy jest jeszcze dłuższa.

odpowiedz
Trampek - 16.10.2020 / 10:24, *.net.pl

@jo: Nim napiszesz głupotę na stojąco - to usiądź - pomyśl i dopiero napisz coś mądrego. A jak nie potrafisz pomyśleć , to zapoznaj się z historią klubu. A gdy się zapoznasz , to wówczas może zrozumiesz jak grała LEGIA i jakie miała osiągnięcia na arenie międzynarodowej w latach 70-tych. To w tamtych latach LEGIA grała w półfinale ówczesnych europejskich rozgrywek Mistrzów Krajowych - odpowiednik dzisiejszych LM . Dziś jest to marzenie " ściętej głowy". To w latach 70-tych zarówno klubowa jak i reprezentacyjna pil;ka nożna osiągnęła największe sukcesy nie tylko na europejskiej ale również światowej arenie. Dla ułatwienia podsyłam ci jeden z linków dotyczący LEGIA , a szczególnie zwrócił uwagę na ten fragment linku zaczynający się od słów tu cytat:"Legia znowu "Pany", europejsko przy Łazienkowskiej". Tu ten link . https://legionisci.com/historia/ Bez obrazy.

odpowiedz
jo - 16.10.2020 / 10:45, *.centertel.pl

@Trampek: Masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem... Nie odnoszę się do gry Legii w latach 70-tych tylko do futbolu jako takiego. Do siłowej różnicy jaka powstała na przestrzeni 40-50 lat. Nie ,,gotuj się'' Trampek bo nie podważam jakości Legii ale widzę spadek jakości w porównaniu z ubiegłymi latami. Uważam, że popełniono błędy skutkujące kontuzjami, kiepską motoryką i brakiem pomysłu.

odpowiedz
SEBO(L) - 16.10.2020 / 14:46, *.centertel.pl

@jo: Trampek: oj kolego,oni chcieliby powrotu futbolu z lat 70.-tych! Można by ciągle podawać do bramkarza, bramkarz mógłby złapać taką piłkę, i znowu...I jeszcze raz... Ale nie narzekajmy, chociaż mamy piłkarzy w tym wieku,a na pewno już tak grających i poruszających się... Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze!

odpowiedz
L - 17.10.2020 / 12:53, *.tpnet.pl

@Trampek: Jo napisał trafny komentarz a ty próbowałeś zabłysnąć i zrobiłeś z siebie idiote...

odpowiedz
Nic z tego nie bédzie,wszyscy bez energii... - 16.10.2020 / 00:50, *.amazonaws.com

Długo w Legii brak przebojowości,I w sztabie ,zarzádzie no Mr Mioduski musi zatrudnić jednego Karwoskiego nie kilku Maliniakòw...

odpowiedz
Hiszpan - 16.10.2020 / 00:04, *.telnaptelecom.pl

Obojętność ... Býł żal był wku.... Teraz mam Was wkłady głęboko... Róbta co chceta.

odpowiedz
BLACK - 15.10.2020 / 23:26, *.btcentralplus.com

krotko....WON!!

odpowiedz
PLBBOY - 15.10.2020 / 22:55, *.145.250

Póki co trener nie ma dużego komfortu osobowego na treningach. W niedzielę trener będzie miał do dyspozycji tylko dwóch stoperów. BUHAHAHAHAHA!!! Przecież to jest żenada. Jeszcze te bezczelne wypowiedzi tego czegoś, co ma się za dyrektora sportowego. Ręce opadają.

odpowiedz
Taki Jeden - 15.10.2020 / 22:36, *.t-mobile.pl

Dlaczego na liście piłkarzy, biorących udział w treningu napisane jest Luis Rocha, Andre Martins, Rafael Lopes, a pozostali podani są tylko z nazwiska? Jakby było napisane Martins, Rocha i Lopes to też by było wiadomo, o kogo chodzi. No heloooł! ;-)

odpowiedz
Super⚽️Kołcz - 15.10.2020 / 19:39, *.amazonaws.com

Powinni każdy z piłkarzy po worku kartofli I biegać dookoła ošrodka,choć jedno okrâżenie może by coś do nich dotarło....

odpowiedz
Legion - 15.10.2020 / 19:09, *.centertel.pl

A co się dzieje z Vuko?

odpowiedz
Autor - 16.10.2020 / 00:34, *.t-mobile.pl

@Legion: szczęśliwie jest poza Legią i oby tak zostało !

odpowiedz
Legion - 16.10.2020 / 07:50, *.chello.pl

@Autor: Jesteś pewien że poza? Stracił tylko funkcje trenera a nie został zwolniony, chyba że coś przeoczyłem.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 15.10.2020 / 18:23, *.centertel.pl

Dariusz podpatruje przygotowania kolejnego trenera, gdyz bedzie nastepnym szkoleniowcem. A jak to sie skonczy? Wystarczy przypomniec kto trenowal Legie, i czego sie mozna bylo od tych asow nauczyc...

odpowiedz
PPU - 15.10.2020 / 19:12, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Albo wprowadzi elementy treningu Igi :)

odpowiedz
Darek - 15.10.2020 / 18:15, *.t-ipconnect.de

Pół roku później.
William Remy trenował indywidualnie.

odpowiedz
PLBBOY - 16.10.2020 / 02:14, *.145.250

@Darek : HAHAHA!!! Dobre. W sumie to normalna sytuacja w Legii. Powinni coś zrobić z tym sztabem medycznym.

odpowiedz
Rafal - 15.10.2020 / 17:25, *.orange.pl

Mam pytanie czy ktoś wie kiedy wróci do treningów Vamara Sanogo? Dziwna cisza a to zawodnik z dużym potencjałem już wracał po kontuzji zdobył bramkę i cisza.

odpowiedz
warka80 - 15.10.2020 / 19:14, *.net.pl

@Rafal:

Przegapiłeś kolego, w tym samym dniu ok 20 czerwca co Veso zerwał krzyżowe, a Kante doznał kontuzji kostki przez którą wypadł z gry na 2 miesiące (to ten sam dzień co w nerwach kopnął koszulkę Legii w drodze do szatni) po meczu na treningu wyrównawczym Sanogo zerwał ścięgno achillesa, w czerwcu koniec kontraktu, do treningów wróci pewnie w styczniu po pół rocznej przerwie bo tyle się mniej więcej pauzuje przy takiej kontuzji-- jak nie będzie powikłań w rehabilitacji, wtedy może coś jeszcze pogra ale czy u nas jak mu sie kontrakt kończy w czerwcu ?

odpowiedz
Demoloq - 15.10.2020 / 17:21, *.centertel.pl

Mecz bez kibiców...

odpowiedz
... - 15.10.2020 / 16:56, *.master.pl

Ostatnie zdjęcie: trenerze.. ile za urlop?

odpowiedz