Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Było dużo momentów, nad którymi musimy pracować

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Za nami bardzo trudny mecz. Spodziewaliśmy się takiego spotkania i byliśmy do niego optymalnie przygotowani. Pracowaliśmy solidnie. Mieliśmy dobrze zanalizowany sposób gry przeciwnika. Szkoda, że po pierwszej bramce, gdzie po bardzo ładnej akcji zdobyliśmy prowadzenie, szybko to prowadzenie straciliśmy. To była sytuacja, w której powinniśmy uniknąć straty bramki. Mamy rzut rożny, po którym idzie kontratak i mamy rzut karny. Na szczęście po przerwie znowu zaczęliśmy dobrze grać. Strzeliliśmy szybko bramkę, mieliśmy dobre momenty i okazje, żeby zdobyć kolejne bramki. Zagłębie było groźne do końca, walczyło choćby o remis.

Jestem zadowolony z wyniku. Było dużo momentów dobrych, ale też takich, nad którymi musimy mocno popracować. Najważniejsze, że możemy w spokojnej atmosferze pracować do kolejnego meczu, bo zawsze łatwiej pracuje się po zwycięstwie. Wygraliśmy, ale trzeba już o tym zapomnieć. Od jutra już tylko Śląsk.

Nie nazwałbym tego przełomem. To dopiero pierwszy mecz w Ekstraklasie po moim przyjściu. Zagraliśmy dwa mecze pucharowe, potem były przerwy, mecze odwołane. Brakowało ciągłości. Drużyna potrzebuje zwycięstw. Wtedy pokaże pełnię swoich możliwości, bo potencjał jest. Poszczególnych zawodników i formacje stać na to, żeby grać lepiej. Jestem zadowolony przede wszystkim ze zwycięstwa, ale było dużo momentów, gdzie z własnej winy, własnej inicjatywy traciliśmy piłkę, graliśmy niedokładnie. Było dużo podań do tyłu. Po odbiorze piłki pierwsze podanie najczęściej było kierowane do tyłu albo do boku, czyli nie wykorzystywaliśmy tej przewagi, że przeciwnik był szeroko ustawiony, bo chciał atakować. W pierwszej połowie za mało graliśmy w kontakcie, doskok był, ale bez kontaktu. O tym wszystkim rozmawialiśmy w przerwie. W drugiej połowie już kilka takich momentów widziałem.

Chcemy wykorzystać największy atut Pekharta, czyli umiejętność strzelania bramek głową. Dzisiaj strzelił jedną bramkę głową i jedną nogą, ale też dużo piłek utrzymał. Pracujemy nad tym, żeby mógł pod presją obrońców utrzymać się przy piłce. Dzisiaj wiele razy tak było. Za moment wróci Kante, jest Lopes, jest rywalizacja w ataku. Cieszę się, że mam z czego wybierać. Dzisiaj mieliśmy problem gdzie indziej. Problem był ze stoperami, bo wszyscy są kontuzjowani, poza dwójką, która grała od początku. Serce mi zadrżało, gdy Artur Jędrzejczyk leżał za linią autową, ale na szczęście wstał i dograł mecz do końca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
MARKUS - 19.10.2020 / 18:56, *.t-mobile.pl

jeszcze daleka droga przed nami

odpowiedz
Legia⚽️King - 19.10.2020 / 22:47, *.amazonaws.com

@MARKUS : Daleko od szosy.

odpowiedz
HW - 19.10.2020 / 14:22, *.orange.pl

A ja chce Legii ktora wygra w lidze 25-27 meczy z 30 a nie tak jak teraz

odpowiedz
grzesiek - 19.10.2020 / 14:31, *.centertel.pl

@HW: za kadencji Vuko Legia zdobywała1,85 gola na mecz. Prawie 2 bramki co mecz. Nie waNe czy gralismy u siebie czy na wyjezdzie. Ja chce taką Legie- grajaca ofensywnie i strzelajakaca minimum 2 bramki w meczu.

odpowiedz
Dresović - 19.10.2020 / 15:33, *.master.pl

@grzesiek: statystyki podbił np. mecz z Wisłą, która oddała spotkanie.

odpowiedz
grzesiek - 19.10.2020 / 13:36, *.centertel.pl

Skład personalnie jest duzo lepszy niz rok temu. A gra gorsza. W tamtym roku zamiast pekharda musielismy bujac sie z nieobliczalnym kante. W srodku zamiast ślisza mielismy gwilie. A i tak gra wygladala duzo duzo lepiej...

odpowiedz
AliMario - 19.10.2020 / 13:25, *.tpnet.pl

Same zle wybory w klubie i druzynie, kopacze jego trener i Prezes. Wróć Lesnodorski i Magiera. Bez pozwanych zmian już nic się nie "sklei" z tego projektu....może nie są to słabi indywidualni kopacze ale taka ekipa nie ma tzw DNA ...jak to nawia klasyk.. d.... d....d...

odpowiedz
Darek - 19.10.2020 / 12:28, *.t-ipconnect.de

Zmienił się trener a taktyka ta sama.Laga na Pekharta.Jednak Vukovic nie był taki zly i wiedział co robi.
Pierwsza połowa to dno.Mnóstwo strat zwłaszcza Juranovicia.Druga połowa juz troche lepsza.

odpowiedz
grzesiek - 19.10.2020 / 13:17, *.centertel.pl

@Darek : za Vukovicia ogrywalismy wisle krakow 7:0, gornik zabrze 5:1 i jagiellonie 4:0. Wszystie prestizowe mecze wygrywalismy My i to w pieknym stylu. Mecz z omonia nikozja nie wyszedl ale czy to powod zeby od razu zealniac trenera. Hah.

odpowiedz
gość - 19.10.2020 / 14:54, *.chello.pl

@grzesiek: a gdzie byliscie jakis czas temu, wszyscy Vuko won. A teraz to niby szkoda?

odpowiedz
vuko nie wracaj !! - 19.10.2020 / 15:36, *.master.pl

@gość: szkoda, że tak późno został zwolniony !!!

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 14:56, *.centertel.pl

@gość: ja akurat od samego poczatku jestem za Vuko. Wiec nie trafiles byku.

odpowiedz
GL - 19.10.2020 / 09:20, *.tpnet.pl

W tym meczu LEGIA lepsza w kazdym aspekcie !!

odpowiedz
SF - 19.10.2020 / 09:18, *.tpnet.pl

Karny powinien byc sprawdzony na VAR jak sa watpliwosci bo po to jest a nie dyktowany z kapelusza!!

odpowiedz
WL - 19.10.2020 / 09:10, *.tpnet.pl

Dobrze ze mamy Pekharta !!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.10.2020 / 07:52, *.chello.pl

Czesiek widzi i jasno stwierdza: "Po odbiorze piłki pierwsze podanie najczęściej było kierowane do tyłu albo do boku, czyli nie wykorzystywaliśmy tej przewagi, że przeciwnik był szeroko ustawiony, bo chciał atakować". Wypisz wymaluj, gra Gwilii. Tylko kto ma go zastąpić? Taki mamy skład.

odpowiedz
KuraK - 19.10.2020 / 08:51, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Antolic gra dokladnie to samo. Z tym ze mniej i wolniej biega.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.10.2020 / 08:57, *.chello.pl

@KuraK: Zgoda, dlatego piszę, że nie ma go kto zastąpić. Kłania się polityka Miodzia.

odpowiedz
(L)egia - 18.10.2020 / 23:35, *.virginm.net

Mi też się nie podoba Michniewicza zachowanie z czasów Lecha. Ale gdyby drużyna autentycznie zaczęła grać lepszy futbol dzięki niemu i wygrywać, to dlaczego nie dać mu szansy? Inna sprawa z kaczorowskim pajacem, który nic nie wniósł do naszego zespołu i był świeżo po tym incydencie, tu zgoda, niech spada z naszej Legii. Ale jeśli Michniewicz miałby być solidniejszym trenerem, niż jego poprzednicy, to chyba jednak warto zrobić wyjątek. Jak słucham jego koncepcji na ustawienie naszej drużyny, to odnoszę wrażenie, że to jest jednak trener, który ma pojęcie i wygląda to co najmniej obiecująco. Fakt, miał momenty niesławy w przeszłości, ale wszyscy jesteśmy ludźmi, każdy błędy popełnia i uważam, że powinniśmy dać mu szansę się poprawić, zwłaszcza że od tamtej pory minęło już dużo czasu. I nie chodzi mi o to, żeby nagle zacząć go pozdrawiać, słodzić mu, ale żeby chociaż przestać po nim jechać i dać mu popracować. Bądźmy ludźmi i nie dajmy się znowu podzielić.

Natomiast, podobnie jak większość, tak i ja uważam, że Mioduski powinien odejść.

odpowiedz
(L)egia - 18.10.2020 / 23:20, *.virginm.net

Mi też się nie podoba Michniewicza zachowanie z czasów Lecha. Ale gdyby drużyna autentycznie zaczęła grać lepszy futbol dzięki niemu, to dlaczego nie dać mu szansy? Inna sprawa z kaczorowskim pajacem, który nic nie wniósł do naszego zespołu i był świeżo po tym incydencie, tu zgoda, nie spada z naszej Legii. Ale jeśli Michniewicz miałby być solidniejszym trenerem niż jego poprzednicy, to chyba jednak warto zrobić wyjątek. Kto jesy

odpowiedz
pol - 18.10.2020 / 23:12, *.chello.pl

bla bla bla bla bla bla....................tego samego pieprzenia ciąg dalszy,tyle ,że z innych już ust

odpowiedz
hugon - 18.10.2020 / 22:57, *.vectranet.pl

Widzisz Cesiu brak obrońców a tak łatwo się pozbyli Walukiewicza jednego z lepszych stoperów w lidze

odpowiedz
Gienek - 18.10.2020 / 22:56, *.play-internet.pl

Dajcie spokój Czesiowi. Chłop niech zapracuje na szacun kibiców wynikami Legii.

odpowiedz
Hugon - 18.10.2020 / 22:38, *.vectranet.pl

Brak gry z kontry,przeciwnik stoi pod naszą bramką zamiast grać do przodu grają w poprzek, i ten gruby zamiast wrzucać do pomocnika trzyma piłkę pod pachą.Dobrze ze chociaż nie wali lagi na aferę. Trochę zmądrzał .

odpowiedz
PLK - 19.10.2020 / 00:17, *.cyfrowypolsat.pl

@Hugon: "gruby"??? Odezwał się szczupaczek!!! Dla ciebie tumanie osiągnięcia "grubego" to marzenia pustej bani!!! Tępaku!!!

odpowiedz
Zbyszek - 19.10.2020 / 13:26, *.plus.pl

@PLK:
Też nie rozumiem tej nagonki na Boruca. Walił lagi bo pewnie tak mu kazali, piłkarz jest od realizowania tego co mu trener każe. Mam wielkie wątpliwości czy Majecki, Cierzniak albo nawet i Arek w czasach jak ratował nam dupę obronili by piłki, które puścił Artur. Trochę jest takie oczekiwanie, że Artur jest Bogiem i skoro drużyna nic nie gra to bramkarz i tak wszystko wyłapie.
Ja trochę na bramce broniłem i wszystkim którzy tak się mądrzą nt. Artura polecam niech sobie znajdą duże boisk, staną między słupkami i zobaczą jak to jest.

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 18.10.2020 / 21:47, *.stansat.pl

Michniewicz wypad z Legii...nic Ci nie pomoże chórzysta aut...Chcemy trenera a nie poznanskiego frajera !!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Alex Bialny - 18.10.2020 / 21:38, *.centertel.pl

Malutki progres jest, ale jeszcze dluga droga przed nami

odpowiedz
Expat - 18.10.2020 / 21:33, *.virginm.net

Wkurza mnie ciągle pomijanie Rosolka przy mówieniu o napastnikach. Gość jest może niżej w hierarchii i nie jest w najwyzszej formie, ale ciągłe zapominanie o nim na pewno mu nie pomoże.
Poza tym z dwojga złego to wolałbym stawiać na młodego Polaka niż nasze podstarzale gwiazdy które również za wiele nie pokazują.
Młodzi chyba zbyt wielu szans to nie dostaną, a szkoda.

odpowiedz
Marcinos - 18.10.2020 / 23:43, *.orange.pl

@Expat: jak gramy ustawieniem z jednym napastnikiem a mamy jednego skutecznego Czecha, Lopesa którego po coś jednak wzięliśmy, Kante który wcześniej naprawdę coś grał, to Rosołek który ostatnio w kadrze też nic nie pokazał jest pomijany. Gdybyśmy nie wzięli Lopesa byłoby mu łatwiej.

odpowiedz
MARKUS - 18.10.2020 / 21:30, *.t-mobile.pl

mały progres w grze jest szkoda SETEK nie wykorzystanych poprawą jest tylko to powinno być 2 mc temu INWESTOR NA WCZORAJ

odpowiedz
krzysio jarzyna - 18.10.2020 / 21:06, *.tpnet.pl

w końcu mamy trenera, nie pozera

odpowiedz
Milan - 18.10.2020 / 22:47, *.chello.pl

@krzysio jarzyna: Ze Szczecina ???

odpowiedz
Gość - 18.10.2020 / 21:03, *.233.0

słowik OUT

odpowiedz
Alan - 18.10.2020 / 20:33, *.t-mobile.pl

Brawo wygrać z drużyną z pierwszej trójki po takim rozbiciu to jest COS ....Ja tam widze w tym trenerze przyszłość moze dlatego ze tak wielu piszących tu jej nie widzi.... ale cóż lubie by na przekór ????????????????????i na szczęście więcej razy wychodzi na Moje

odpowiedz
Michał - 18.10.2020 / 20:26, *.plus.pl

Brawo za dzisiaj i jedziemy dalej.Hej LEGIO tylko zwycięstwo!!!Kiełbasy do góry i golimy dalej!!!

odpowiedz
andreas - 18.10.2020 / 20:21, *.chello.pl

czekam na wypowiedź Vuko co się stało z drużyna która jesienią 2019 grała jak z nut a w tym roku gra dno. Gdzieś był błąd.

odpowiedz
Jak coś się zaczyna to wypada to dokończyć , dopiero zabierać się za jakieś zmiany , a nie w trakcie bo to niczego dobrego nigdy nie przynosi . - 18.10.2020 / 20:19, *.com.pl

Podobnie jak z U-21 też dużo brakowało - może stabilizacji z trenerem , których ich prowadził całe eliminacje , a wszystko zaczęło się sypać gdy pojawiły się informacje , że trener odchodzi , a może jednak będzie . tylko czy ten meczy tylko czy może później jeszcze jeden , czy jednak przyjdzie ktoś całkiem nowy no Czeski film tak się nie robi .

odpowiedz