fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 2-1 Zagłębie Lubin

Czech pokarał Zagłębie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wreszcie wywalczyła na własnym stadionie komplet punktów. Mistrzowie Polski pokonali 2-1 Zagłębie Lubin, które w stolicy zaprezentowało się z bardzo słabej strony. Dwa gole dla Legii strzelił Tomas Pekhart, który w tym sezonie ma na koncie już siedem trafień.

Już w 1. minucie gry bliski bramki był Tomas Pekhart. Napastnik Legii wygrał walkę o piłkę po wrzutce z prawej strony, ale jego strzał przeleciał obok słupka. Za moment odpowiedzieli goście, kiedy do siatki trafił Filip Starzyński. Sędzia liniowy słusznie podniósł jednak chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną pomocnika Zagłębia. Kwadrans po pierwszym gwizdku po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Artur Boruc. Bramkarz Legii pewnie złapał piłkę kopniętą z okolic 15 metra przez Dejana Drażicia, który mógł żałować zmarnowania dobrej okazji do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie. Potem na boisku zaczął dominować chaos i niedokładność. Drużyny nie potrafiły w żaden sposób przedostać się pod pole karne przeciwnika i zakończyć akcję celnym uderzeniem.

Wreszcie w 22. minucie z dystansu szczęścia spróbował Pekhart. Ponownie jednak Czechowi zabrakło nieco precyzji, gdyż posłał piłkę nieco obok słupka. Lubinianie z każdą kolejną minutą oddawali rywalom coraz więcej miejsca, co wkrótce się na nich zemściło. W roli głównej ponownie wystąpił Pekhart, który tym razem dokładnym uderzeniem lewą nogą pokonał Dominika Hładuna. Wydawało się, że od tego momentu przewagę będą zdobywać piłkarze gospodarzy, jednak lubinianie nie zamierzali szybko składać broni. Wkrótce szybką kontrę prawym skrzydłem przeprowadził Patryk Szysz, który holował piłkę przez kilkadziesiąt metrów. Następnie podał ją do Drażicia, a ten został sfaulowany w polu karnym przez wracającego Bartosza Slisza. Sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Filip Starzyński. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Tuż po przerwie okazję miał Filip Mladenović. Obrońca Legii przymierzył w kierunku dalszego słupka, jednak nieznacznie chybił. Za moment odpowiedzieli piłkarze Zagłębia, kiedy fatalnie w stuprocentowej sytuacji pomylił się Sasa Balić. Obrońca przyjezdnych dostał piłkę będąc kilka metrów przed bramką, jednak jego wykończenie pozostawiło wiele do życzenia. Ta niewykorzystana okazja mogła zemścić się na podopiecznych Martinsa Seveli, kiedy po podaniu Luquinhasa z najbliższej odległości chybił Paweł Wszołek... Druga odsłona spotkania zapowiadała się niezwykle emocjonująco tym bardziej, że w 53. minucie na prowadzenie Legię wyprowadził Pekhart. Czeski napastnik głową sfinalizował dokładnie podanie ze skrzydła od Luquinhasa.

Po strzeleniu drugiego gola gra Legii nieco się poprawiła. Zagłębie przestało dochodzić do jakichkolwiek okazji bramkowych. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego bliski hat-tricka był Pekhart. Czech strzelił lewa nogą zza pola karnego, jednak zabrakło mu celności. W samej końcówce bliski wyrównania był Sysz, który po podaniu ze skrzydła posłał piłkę ponad bramką.

Ekstraklasa
7. kolejka
#LEGZAG
0
Warszawa
18.10.2020
17:30
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
2-1
Zagłębie Lubin
30' Pekhart
53' Pekhart
(1-1)
Starzyński (k) 38'
1 Artur Boruc
2 Josip Juranović
5 Igor Lewczuk
55 Artur Jędrzejczyk
25 Filip Mladenović
22 Paweł Wszołek
99 Bartosz Slisz
14 Michał Karbownik 85'
8 Walerian Gwilia 83'
82 Luquinhas
9 Tomas Pekhart
59 Kacper Tobiasz
41 Paweł Stolarski
16 Luis Rocha
24 Andre Martins
7 Domagoj Antolić 83'
17 Mateusz Cholewiak
11 Joel Valencia 85'
39 Maciej Rosołek
21 Rafael Lopes
Dominik Hładun 30
Kacper Chodyna 26
Lorenco Simić 5
Lubomir Guldan 33
Sasa Balić 3
75' Łukasz Poręba 8
Jewgienij Baszkirow 4
Filip Starzyński 18
78' Dejan Drażić 95
Patryk Szysz 17
75' Samuel Mraz 11
Konrad Forenc 12
Soren Reese 6
75' Rok Sirk 9
78' Jakub Żubrowski 14
Jakub Bednarczyk 21
Jakub Wójcicki 23
Dominik Jończy 27
75' Mateusz Bartolewski 77
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot
Trener: Martin Sevela
Asystent trenera: Paweł Karmelita, Ivan Vrabec
Kierownik drużyny: Karol Sitarski
Masażyści: Dariusz Puchalski, Tomasz Pełech
Sędziowie
Główny: Piotr Lasyk
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Wojciech Myć
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
loko - 19.10.2020 / 10:39, *.vectranet.pl

czech uratowal punkty, u poprzedniego trenera tez tak bylo, slisz gra padaczke i bedzie ja gral bo to zawodnik nie rokujacy

odpowiedz
Juri - 19.10.2020 / 10:23, *.centertel.pl

Graliśmy bez wzmocnień transferowych 1 skład.
Valencia i Kapustka.

odpowiedz
Krzysiek - 19.10.2020 / 08:15, *.centertel.pl

Brawo Legia!
Trzymajcie się zdrowo i zwycięsko!

odpowiedz
Elquatro - 19.10.2020 / 08:12, *.254.85

o wygrali

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.10.2020 / 07:49, *.chello.pl

Problemem jest Gwilia. A konkretnie jego gra: wiele razy chłopaki przechwytywali gałę, była szansa na szybką kontrę, a Gwilia zagrywał bezpiecznie do najbliższego , albo do tyłu. I okazję diabli brali. Ten "faul" Ślisza był dęty, tak samo jak Bodvardsona z Jagi, na pyrze. Tam Myć, a tu Lasyk. Sędziowskie dno.

odpowiedz
czizys - 19.10.2020 / 11:44, *.135.90

@Po(L)ubiony: Trudno sie nie zgodzic... Gosc jest ociezaly i ma przyjecie jak jakis amator i tez zanim zdecyduje co zrobic to jest albo strata albo zmarnowana dogodna sytuacja.... w kurniku gral u nas paraliz.... nie on jedyny tak ma. Ja nie wiem czy w Warszawie powietrze jakies za rzadkie czy co hahaha. Pozdro!

odpowiedz
Wolfik - 19.10.2020 / 11:47, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Gwilia jest - nazwijmy to - w nie najwyższej dyspozycji. A jeśli tak jest, to wiadomo że woli grać bezpiecznie, bez ryzyka. Generalnie wiekszość naszych gra bez większego ryzyka, w meczu z Zagłębiem jedynie Michał Karbownik znacząco grę potrafił przyspieszyć. Wnerwia mnie natomiast, że za mało strzelamy z dystansu (chociaż w tym meczu - o dziwo - strzały były i nawet bramka padła).

Co do sędziów...nie wiem, czy teraz są takie wytyczne ale tych karnych jest znacznie więcej. Nagminnie są gwizdane ręki, na które kiedyś sędzia by nawet nie spojrzał, to samo faule. I z opisanej przez Ciebie sytuacji sędzia dość łatwo się wybroni. Bardzo podobna sytuacja jak w meczu z Omonią (faul Jędrzejczyka). Kontakt był, Bartek wpadł w nogi rywala, karny. Nie tylko nasi sędziowie gwiżdżą "bezpiecznie" - vide sytuacja z czerwoną kartką dla Bosniaka w meczu z Polską. Takie czasy nastały.

odpowiedz
znajca - 19.10.2020 / 07:24, *.com.pl

Niby ograli ligowego średniaka, ale w pucharach znowu nie gramy i NIC tego nie zmieni.

odpowiedz
... - 19.10.2020 / 15:32, *.master.pl

@znajca: ligowego średniaka? Do średniaka to im sporo brakuje

odpowiedz
dede - 19.10.2020 / 18:18, *.135.90

@...: czyli do Legii z ostatnich 3 sezonow... prawda jest ze Legia popadla w przecietnosc. Straszne to a wszystko w imie zarobku jednego sknerusa.

odpowiedz
Yeti - 18.10.2020 / 22:53, *.play-internet.pl

Niezła druga połowa ale to jeszcze nie ta Legia, którą chcemy oglądać.

odpowiedz
Olomanolo - 18.10.2020 / 22:03, *.com.pl

Brawo Legia cały mecz i 3 celne strzały nooo szacunek Wszołek mistrz zmarnowanych akcji !!

odpowiedz
Ja - 18.10.2020 / 21:53, *.centertel.pl

Slisz dziś i już we sumie od dłuższego czasu bieda taka że oglądać się nie da nie wiem co ludzie w nim widzą przeciętny biedak taki do miedzi Legnica albo do innego shitu

odpowiedz
PLK - 19.10.2020 / 00:35, *.cyfrowypolsat.pl

@Ja: I tu kolego jesteś w błędzie!!! Nie wiem czy wiesz ale on nie jest od strzelania bramek tylko od rozbijania ataków rywala i wychodzi mu to całkiem nieźle!!! Potrafi też czasami rzucić fajną długą piłę do któregoś z naszych piłkarzy!!!

odpowiedz
Zbyszek - 19.10.2020 / 13:30, *.plus.pl

@Ja:
Problem Ślisza leży w tym, że gra bardzo w kratkę. Ma dobre mecze, ale ma też takie, w których gra słabo tak jak z Zagłębiem.
Problem tylko polega na tym, że za taką kasę jaką kosztował to oczekiwania są jakie są i faktycznie wiele razy chłopak ma z tym problem

odpowiedz
GL - 18.10.2020 / 20:39, *.tpnet.pl

Super Pekhart !!

odpowiedz
SF - 18.10.2020 / 20:37, *.tpnet.pl

Cenne punkty LEGII !!

odpowiedz
bolo - 18.10.2020 / 20:30, *.inetia.pl

Zaczęło się. Po wybitnie średnim meczu chórzysta stał się legionistą.3 punkty i słabe dzisiaj Zagłębie sprawiły że od tej pory wszelkie kompromitacje którymi Nas raczyli prawie-piłkarze idą w niepamięć.Gratuluję dobrego samopoczucia.

odpowiedz
Kibol78 - 18.10.2020 / 20:29, *.chello.pl

Pekhart jest drewnem? Gdzie jesteście malkontenci i dzieci neostrady? Najlepszy napastnik jakiego do tej pory sprowadził DM,szkoda ze nie ma z kim grać

odpowiedz
SNS - 18.10.2020 / 20:49, *.amazonaws.com

@Kibol78: Jest drewniany i mało dynamiczny w biegu. Ale instynktu do bramek nie można mu odmówić. Problem zaczyna się wtedy jak całą taktykę ustawia się pod to że jest wysoki i coś z główki strzeli. Festiwal wrzutek jak w Crakovi.

odpowiedz
Kibol78 - 18.10.2020 / 22:37, *.chello.pl

@SNS:
kompletnych napastników jest na świecie kilku, jeden nawet został w Legii "przeoczony". Tomas to napastnik który nie w każdej taktyce się sprawdzi , ale jak widać nie przeszkadza mu to aby być najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w ostatnich latach :) 5 meczy /6 bramek , dodatkowo jego przebiegnięte kilometry w ciągu meczu są nieprawdopodobne jak na zawodnika o jego profilu, a to już pokazuje jego profesjonalizm i zaangażowanie w tak trudnej sytuacji której znalazła się drużyna.

odpowiedz
Hugon - 18.10.2020 / 22:45, *.vectranet.pl

@Kibol78: On nie meczy tylko strzela bramki dla LEGII.

odpowiedz
Paweł - 19.10.2020 / 17:56, *.centertel.pl

@SNS: Nieprawda. Jak na tak wysokiego napastnika jest wybiegany i wszechstronny, strzela nie tylko głową (co również nie jest proste) ale i z gry, zza pola karnego etc. Zachowuje się lepiej niż pomocnicy w Legii. Super Tomas. Brawo.

odpowiedz
oLaf - 19.10.2020 / 19:53, *.vectranet.pl

@Kibol78: Pekhart to straszny drewniak!!! Jakby było inaczej to byśmy nie odpadli z el. LM i el. LE !!!!

Wczoraj pierwszy mecz który mu świetnie wyszedł i co z tego?? Odpadliśmy z el. w Europie i choćby drewniak zagrał nie JEDEN mecz dobrze RAZ NA 3 MIESIĄCE tylko kilka to i tak nic to nie zmieni.

odpowiedz
Adam - 20.10.2020 / 16:49, *.chello.pl

@oLaf: Już zapomniałeś, że w końcówce poprzedniego sezonu grał mimo kontuzji, żeby nie osłabiać zespołu. Już zapomniałeś o ważnych bramkach. Już zapomniałeś o jego zaangażowaniu?

Kiedy był sprowadzany sam byłem mocno sceptycznie nastawiony, po kilku meczach, w których wypadł gorzej też narzekałem, ale gość swoją postawą i liczbami pokazuje, że warto mu zaufać.

odpowiedz
Kris - 18.10.2020 / 20:08, *.vectranet.pl

Do ideału jeszcze daleko

odpowiedz
filand - 18.10.2020 / 20:07, *.t-mobile.pl

Pekhart dziękuję ⚽️⚽️

odpowiedz
ben - 18.10.2020 / 20:05, *.inetia.pl

Pekhart znowu nam dupę uratował. Żadna z drużyn nie jest tak uzależniona od jednego strzelca. Brawo Tomas

odpowiedz
sen o - 18.10.2020 / 20:02, *.chello.pl

nasi mają problem z decyzyjnością Wszołek, Luqu czy Karbownik mają prawie setki i głupieją zamiast strzelać. stąd 6 z 7 bramek Czecha.

odpowiedz
docent - 18.10.2020 / 20:44, *.antik.sk

@sen o: masz racje

odpowiedz
Jim - 18.10.2020 / 20:00, *.tpnet.pl

@lucho..83: Tam był odgwizdany spalony ale zachowanie Wszołka w tej sytuacji faktycznie kuriozalne

odpowiedz
Tarchomin - 18.10.2020 / 20:00, *.orange.pl

Pekhart uciszył krytyków.

odpowiedz
SNS - 18.10.2020 / 19:55, *.amazonaws.com

Gwilia! Przestań mi Legię prześladować!

odpowiedz
Jani - 18.10.2020 / 20:10, *.chello.pl

@SNS:Grał lepiej niż beznadziejny Slisz

odpowiedz
SNS - 18.10.2020 / 20:45, *.amazonaws.com

@Jani: Slisz zawalił bramkę. Ale to Gwilia zwalniał grę, grał do tyłu i tracił piłki.

odpowiedz
lucho_83 - 18.10.2020 / 19:53, *.chello.pl

Najważniejsze zwycięstwo, po mocno średnim meczu. Zatrzymanie się Wszołka w polu karnym w sytuacji sam na sam kuriozalne...

odpowiedz
Michał - 18.10.2020 / 19:51, *.plus.pl

CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM! Druga połowa to było światełko w tunelu!!!Ważna wygrana i jeszcze ważniejsze 3 punkty.Kiełbasy do góry i golimy następnych!!! Brawo za dzisiaj i dawac więcej.W końcu nie muszę się jutro wstydzić LEGII NASZEJ LEGII!Pozdrawiam

odpowiedz
mietowy - 18.10.2020 / 19:47, *.chello.pl

różnica jednej bramki a powinno być 2 lub 3 różnicy

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 18.10.2020 / 19:43, *.cyfrowypolsat.pl

Z bólem serca przekonałem się, że rzeczywiście głównym powodem indolencji strzeleckiej na Ł3 była psychika grajków. Od lat ciągle mówi się o kibicach jako o dwunastym zawodniku. Dopiero Czesio wytłumaczył im, że ten dwunasty zawodnik bramek nie będzie strzelał. Wielki szacunek dla trenera że zaczął do ich mózgów docierać.

odpowiedz
Adam - 20.10.2020 / 19:23, *.play-internet.pl

@(L)eve(L)64: spokojnie, to tylko jeden mecz

odpowiedz
Słaba ta Legia niestety - 18.10.2020 / 19:34, *.com.pl

Zęby bolą od oglądania tej "WIELKIEJ LEGII " słabiutkie Zagłębie mamy u siebie i przy dobrym zespole taki mecz zamyka na spokojnie z 5:0 i cześć . A my szkoda gadać

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 18.10.2020 / 19:32, *.plus.pl

NO I CO TERAZ? Już piłkarzyki są ok. bo wygrały? Mówiłem, że potrafią wygrać, a wy na jakiegoś mioduskiego zwalacie winę! hahahaha

odpowiedz
kolumbus blu dżakets - 18.10.2020 / 19:30, *.vectranet.pl

Trzeb przyznać,że ten pressing w 2 połowie do samego końca na plus.Zagłębie nie pograło i o to chodzi

odpowiedz
Normalny człowiek - 18.10.2020 / 19:29, *.chello.pl

Wreszcie! Golimy ogórków

odpowiedz
Jacek - 18.10.2020 / 19:29, *.play-internet.pl

Tak teraz wszyscy lux gra zajebista drużyna wow lux po prostu bajka ????????????????????

odpowiedz
Kibic - 18.10.2020 / 19:26, *.84.166

Brawo, 3 punkty zostają w Warszawie. Wszyscy na pokład, odbudowujmy Legię!

odpowiedz
olew - 18.10.2020 / 19:26, *.vectranet.pl

niezły meczyk, Karbownik świetny, na nim można zbudować niezłą pakę, wreszcie graliśmy w piłkę ...

odpowiedz
Wolfik - 18.10.2020 / 19:31, *.mm.pl

@olew: Można. Ale to już nie temat dla nas.

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 18.10.2020 / 19:25, *.centertel.pl

Druga połowa daje nadzieję na lepsze jutro. Fajnie się oglądało niektóre akcje . Ważne 3 punkty i oby było tylko lepiej. Najlepsi na boisku Jura ,Pekhart i Luqi.

odpowiedz
Wawa - 18.10.2020 / 19:25, *.124.248

Powiem
Takkkkkk
Momentami to była gra jakiej oczeku8
Ale jeszcze
Wiele pracy przed nimi
Brawo pektar Wszołek luki karbo



odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.10.2020 / 19:28, *.chello.pl

@Wawa: 100% racji kolego. Karbo dzisiaj zagrał b.dobrze. Pekhart i Luqui też. Co do Wszołka - mógłby śmielej kończyć. Ale jest postęp.

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2020 / 19:25, *.129.66

Coś niesamowitego! Wspaniała sprawa, nie wiem kiedy to do mnie dotrze tak w stu procentach.

odpowiedz
Slay - 18.10.2020 / 19:25, *.mgk.pl

Legia to najgorsza techniczne drużyna ligi. Karbownik, co on robi na boisku. Boruc , tylko stwarza zagrożenie pod bramką, niestety swoją. Tylko Legia.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.10.2020 / 19:30, *.chello.pl

@Slay: Idź stąd trollu.

odpowiedz
Piasek - 18.10.2020 / 19:24, *.inetia.pl

Czesiu, i tak zawsze będziesz chórzystą :P

odpowiedz
Olo - 18.10.2020 / 19:26, *.chello.pl

@Piasek: Ogarnij się, patusie...

odpowiedz
Rafa(L) Tarczyn - 18.10.2020 / 19:24, *.centertel.pl

Ślisz dramat

odpowiedz
A - 19.10.2020 / 07:40, *.net.pl

@Rafa(L) Tarczyn: nie ma u nas takiego zawodnika jak-Ślisz

odpowiedz
Jean Pierre - 18.10.2020 / 19:22, *.icpnet.pl

Światełko w tunelu...

odpowiedz