Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Potrzebna seria zwycięstw

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Kiedy będziemy w optymalnej dyspozycji? Chciałbym żeby to nastąpiło jak najszybciej. Momenty gry w drugiej połowie meczu z Zagłębiem napawają optymizmem. Były akcje budowane w ciekawy sposób, z dużym rozmachem. Duża różnorodność taktyczna, dużo podań, zmiany kierunku ataku, gra na jeden kontakt i zdobywanie przestrzeni. Była taka gra, jaką chciałbym obserwować. Był agresywny odbiór piłki na połowie przeciwnika. Musimy grać tak przez cały mecz, na razie są tylko fragmenty - mówi Czesław Michniewicz przed meczem ze Śląskiem.

O Śląsku Wrocław
- Nie patrzę na Śląsk przez pryzmat jednego meczu w Płocku. Byłem na ligowej inauguracji we Wrocławiu, gdzie Śląsk grał z Piastem Gliwice. Widziałem bardzo dobrze grający, zdyscyplinowany zespół, posiadający zawodników o dużym potencjale i bardzo silną ławkę rezerwowych. Ponadto wszyscy są zdolni do gry. Zawsze można przegrać jeden mecz, ale opinia o rywalu powinna być szersza.
- Co do samego meczu wrocławian w Płocku, to rzucało się w oczy to, że okoliczności tego spotkania były takie, a nie inne. Jeśli gra się na placu budowy, to ciężko dostrzec dobre momenty. Zobaczyłem jednak kilka bardzo dobrych akcji w wykonaniu piłkarzy Śląska i takiej postawy spodziewam się jutro w Warszawie.

- Podobnie jak Zagłębie, Śląsk ma dobre stałe fragmenty gry. Mają Piotrka Celebana, który doskonale czuje się w walce w powietrzu. Ponadto mają dynamikę w grze –bardzo szybko przechodzą z obrony do ataku, wykonując dłuższe podania na wolną przestrzeń, gdzie mają szybkich skrzydłowych. Na to trzeba będzie zwrócić uwagę. Skupiamy się na całej drużynie, a nie na jednym zawodniku. We Wrocławiu jest trener, który pracuje od dłuższego czasu, więc z dnia na dzień zbyt wiele się nie zmieni. My jednak musimy patrzeć przede wszystkim na siebie, bo można wiedzieć wszystko o przeciwniku, ale jak nie będziemy robić tego co chcemy, to będzie problem.

13 zawodników poza kadrą
- W środę sytuacja ze środkowymi obrońcami się nie zmieni. Łącznie z naszej kadry, która liczy 31 piłkarzy, 13 nie będzie branych pod uwagę: Astiz, Cholewiak, Cierzniak, Hołownia, Kapustka, Kostorz, Miszta, Muzyk, Sanogo, Vesović, Wieteska, Kante i Kapustka. Pozostali zawodnicy są zdrowi i regeneracja szybko następuje. Dziś trenujemy do południa. Pierwszy raz będzie trenował Kacper Kostorz, który przechodził skomplikowaną chorobę, wymagającą dużo czasu na odbudowanie. Będziemy mu się przyglądać.

- Jose Kante trenuje indywidualne, może pod koniec tygodnia wróci do treningu z drużyną.

- Bartek Kapustka przebywa w domu z koronawirusem, ale nie ma żadnych objawów. Liczę na to, że po 10 dniach otrzyma wynik negatywny i wtedy wróci do treningów, nie tracąc za dużo ze swojej motoryki.

Szansa dla „rezerwistów”?
- Ariel Mosór także przebywa na kwarantannie związanej z koronawirusem, więc nie może być brany pod uwagę. Będę przyglądał się graczom rezerw w meczu ligowym. Jehor Macenko to młody obiecujący zawodnik. Może będzie taka konieczność, by włączyć go do trenowania z pierwszą drużyną, ale najpierw musi przejść testy. Nie zrobimy tego w tym tygodniu, bo w czwartek będziemy po treningu szykować się do wyjazdu do Szczecina. Najwcześniej będziemy więc decydować w poniedziałek po meczu z Pogonią.

Potrzebna seria zwycięstw
- Wynik kształtuje pewność siebie. Nam potrzebna jest seria zwycięstw, żeby Legia zaczęła grać na miarę potencjału. Obiecujące jest to, że w drugiej połowie ostatniego spotkania były momenty z kilkoma udanymi akcjami, składającymi się wielu podań. Praktycznie każdy zawodnik brał udział w budowaniu tej akcji, zaczynając od Artura Boruca, który je porządkował. To było pozytywne. Oddajemy za mało strzałów z dystansu, choć są okazje ku temu. Nad tym musimy się skoncentrować, choć nie ma kiedy tego trenować, bo przed nami tylko jeden trening. Będziemy jednak przypominać o piłkarzom skuteczności strzałów z dystansu, by wzięli je pod uwagę.

Pekhart na szpicy
- Rafael Lopes musi cierpliwie czekać na swoją szansę. Nie ma potrzeby, by Tomas Pekhart zaczynał mecz na ławce rezerwowych. Zdobył dwie bramki i jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Myślę, że w najbliższym meczu - jak się nic złego nie wydarzy - będzie tym, który wyjdzie w pierwszym składzie.

- Na co dzień poznaję zawodników na treningu. Trzeba wiele meczów wspólnie rozegrać, żeby powiedzieć, że kogoś się naprawdę poznało. Zawodnicy są bardzo otwarci na współpracę i ze wszystkimi dobrze się ona układa. Ci, którzy nie grają, zawsze są trochę zawiedzeni, ale droga do pierwszego składu jest tylko poprzez trening. Muszą robić wszystko, by zwrócić uwagę moją i sztabu, że są gotowi i mogą kogoś zastąpić. Będą takie tygodnie, w których będziemy grali po 3 mecze, więc na pewno będą zmiany. Na początek chciałbym, żeby jak najczęściej grał skład zbliżony do tego, który grał w ostatnim meczu. Chcemy poszukać stabilizacji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Bbk - 21.10.2020 / 15:21, *.amazonaws.com

Zycze Legi jak najlepiej dlatego mam nadzieje ze przegra mistrzostwo I wszystko co jest do wygrania w tym sezonie wyedy moze Pan Prezez zastanowi soe nad poddaniem sie do dymisji i powoli zacznie wszystko wychodzic na prosta bo niestety jego wybory spychaja Nasza Legie bardzo gleboko

odpowiedz
Darek - 21.10.2020 / 06:52, *.t-ipconnect.de

Bracia i siostry trwa właśnie zbiórka na oprawy.Kto może niech wpaci choć niewielką sumę.Może część z tych pieniędzy pójdzie na walkę z chórzystą.Jakieś banery lub inne akcje.Ten człowiek nigdy nie powinien się znależli w naszym klubie.
Stwórzmy chłopakom z NS warunki do działania.

odpowiedz
SEBO(L) - 21.10.2020 / 14:34, *.centertel.pl

@Darek : Mają długi,to niech spłacają. Działają jak Przeprezes Mioduski- wpisał w budżet kilka lat z rzędu wpływy z pucharów, to niech kombinuje. Fakt,kosztem sprzedaży najwartościowszych graczy. Jeśli nie potrafi się działać w ramach pewnego budżetu, to trzeba ponosić odpowiedzialność.A źródełko wysycha... Ja też mam kredyty. Dołoży się ktoś?

odpowiedz
Kierownik drużyny out! - 21.10.2020 / 00:28, *.47.15

Mosòr zdrowy a CzeSio dostaje stare wiadomości ?!co tu sie kur.! dzieje?!kto i po co miesza w Legii!

odpowiedz
L - 21.10.2020 / 02:39, *.tpnet.pl

@Kierownik drużyny out!: Wszyscy ci ludzie mioduskiego dookoła piłkarzy i trenerów (ja na nich mówię znajomi królika) są do wy.ebania wraz z cwaniakiem kucharskim na czele. Myślę ,że jakby ktoś robił ranking na najbardziej chaotycznie prowadzony klub piłkarski w europie to mielibyśmy podium a może i złoto? Jest to winna mioduskiego i jego korposzczurów którzy chcą robić kariery zamiast wykonywać dobrze swój zawód. Co do michniewicza wydaje się mówić z sensem i jego niewiedza co do Mosóra nie jest jego winą...

odpowiedz
Peru123 - 20.10.2020 / 23:53, *.plus.pl

Dodatkowo, ja jako Legionista bym go nie zatrudnił, ale jestem jak Miodek i uja się znam na piłce, on sobie wymislil że trener zna na wskroś wszystkie talenty w naszych ligach i Oni (te talenty) za nim przyjdą do Legii, Dyzio marzyciel, Miodek jeszcze daj że 40 baniek i ci się odechce, Legia da radę a ty poplyniesz

odpowiedz
Peru123 - 20.10.2020 / 23:43, *.plus.pl

Dla wszystkich zainteresowanych już niedługo będziemy tylko pamiętać o MP 2020 i 2021 Legii a nie o porażkach pyr w lidze pucharów jakiś tam i ich wice w tej niby słabej lidze

odpowiedz
P(L)EBAN - 20.10.2020 / 23:18, *.tpnet.pl

na prawdę nie wiem i nie rozumiem co ten chórzysta robi w Legii. ja na niego nie mogę patrzeć

odpowiedz
Yeti - 20.10.2020 / 22:58, *.vectranet.pl

Prowadź wodzu do zwycięstw! To jedyny sposób na odpokutowanie poznańskich win z przeszłości.

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 21:19, *.play-internet.pl

skoro droga do pierwszego składu wiedzie przez trening to ciekawe co pokazali Valencia i Kapustka takiego , że posadzili na ławce Wszołka i Luquinasa w meczu z Azerami , jestem bardzo ciekawy

odpowiedz
DAVID - 20.10.2020 / 19:43, *.ap-media.pl

Bogusław Leśnodorski Prezesem i mamy LIGĘ MISTRZÓW

odpowiedz
Korek' - 20.10.2020 / 19:49, *.chello.pl

@DAVID: przynajmniej LE, a w obecnych realiach, to też dużo!

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 21:17, *.play-internet.pl

@DAVID: raczej Nikolic , Malarz , fura szczęścia i wylosowanie Dundalk dało nam LM , a nie Leśny

odpowiedz
Korek - 20.10.2020 / 21:33, *.chello.pl

@wrt : rozumujesz subiektywnie. Bez Leśnego nie byłoby fazy gr. LM.

odpowiedz
dino - 20.10.2020 / 21:42, *.vtelecom.pl

@wrt :
Ktoś tych piłkarz sprowadził raz, szczęściu trzeba pomoc a my mu pomogliśmy grając 3x pod rząd w grupie Ligi Europy, raz z awansem na wiosnę

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 22:37, *.play-internet.pl

@Korek: ale co w tym jest subiektywnego ? Z takim losowaniem co roku byśmy grali

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 22:38, *.play-internet.pl

@dino: to się zgadza ,ale co to ma do rzeczy ? Była mowa o LM

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 22:40, *.play-internet.pl

@Korek: subiektywne jest Twoje stwierdzenie bo Leśny nie wylosował Dundalk

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 22:42, *.play-internet.pl

@dino: Leśny sprowadził też panią Ostrowską więc bez Leśnego i tej pani LM byłaby już wcześniej

odpowiedz
Korek' - 20.10.2020 / 22:54, *.chello.pl

@wrt : owszem, BL nie wylosował Dundalk, ale "wylosował" (czyt.: sprowadził/utrzymał) do/w Legii kilku piłkarzy europejskiego formatu. To oni utorowali nam awans do fazy gr. LM.
Ps.: czy wyobrażasz sobie taki sposób kompletowania solidnej drużyny w obecnych miodowych realiach...?

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 23:04, *.play-internet.pl

@Korek': to jest jedna strona medalu , druga to pani Ostrowska , nie można oceniać tylko jednej strony bo to nie obiektywne , są zasługi ,ale też błędy , błąd kosztował nas bardzo wiele , owszem szczęściu trzeba pomóc , ale nieszczęściu również , więc równie dobrze można powiedzieć : Leśny na prezesa i mamy walkowera a nie LM

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 23:13, *.play-internet.pl

@Korek': co do obecnych realiów to widzę tych błędów jeszcze więcej i zostaje tylko wyobraźnia , natomiast tęsknota za Leśnym to przesada , ten ranking dzięki któremu mieliśmy dobre losowanie liczył się jeszcze z czasów iti a nie tylko za Leśnego , punkty do niego zaczęliśmy nabijać od meczów ze Spartakiem , więc równie dobrze można za iti tęsknić

odpowiedz
Korek'' - 20.10.2020 / 23:19, *.chello.pl

@wrt : Kolego, tak frywolnie żonglując "argumencikami" możemy tą polemikę ciągnąć do białego rana. Tylko po co ?
Dobrej nocy

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 23:41, *.play-internet.pl

@Korek'': po to by nie szerzyć subiektywnej propagandy ,że bez Leśnego nie byłoby LM skoro wcześniej nie było jej właśnie przez niego , dobrej nocy i lepszego prezesa niż obecnie mamy

odpowiedz
SF - 20.10.2020 / 19:11, *.tpnet.pl

Powodzenia LEGIO w jutrzejszym meczu ! LEGIA 2-0 Slask !!!

odpowiedz
Krzysiek - 20.10.2020 / 18:18, *.centertel.pl

Wszystkiego dobrego życzę trenerze Legii.

odpowiedz
sz - 20.10.2020 / 16:29, *.chello.pl

won z Legii

odpowiedz
Miki - 20.10.2020 / 16:18, *.inetia.pl

Dość ostry wywiad…
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/905670/pko-ekstraklasa-aleksandar-vukovic-tak-zzytej-i-zjednoczonej-druzyny-w-legii-nie

odpowiedz
:( - 20.10.2020 / 12:52, *.net.pl

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/905654/skandal-w-poznanskiej-policji-koszulka-legii-warszawa-sluzyla-za-wycieraczke

odpowiedz
Vip - 20.10.2020 / 13:46, *.t-mobile.pl

Poznańskie psy

odpowiedz
OJEJ - 20.10.2020 / 16:25, *.135.90

@Vip: Ooooo... spokojnie zaraz jakis rewanzyk sie zrobi ;)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.10.2020 / 17:20, *.orange.pl

@:(: Trzeba zebrać psie kupy z całej Warszawy i pod spód flaga Lecha. Robimy zbiórkę psich sraczek.

odpowiedz
Piasek - 20.10.2020 / 12:42, *.inetia.pl

Czesiek telefon odblokował to zaczęły się zwycięstwa

odpowiedz
Ja1916 - 20.10.2020 / 13:15, *.vectranet.pl

@Piasek:
Jeszcze opowiedz ten żart z telefonem 100 razy, jest tak zabawny że trzeba go pod każdym postem wrzucać koniecznie.

odpowiedz
Stan - 20.10.2020 / 13:21, *.vectranet.pl

@Ja1916: ma rację ,To jest Czesiek

odpowiedz
luk - 20.10.2020 / 12:26, *.centertel.pl

Nieliczny z trenerow ktory mowi wprost ze graja piach wiekszosc meczu a dobra gra to tylko fragmenty.

odpowiedz
711 zgłoś się - 20.10.2020 / 14:55, *.master.pl

@luk: w każdym klubie mówił to samo

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.10.2020 / 12:10, *.chello.pl

Czesław trafnie diagnozuje problemy w grze Legii. Nie wykęca się kocopołami. Jeśli do tego dojdzie trochę szczęścia i uczciwy sędzia, wrócimy na drogę zwycięstw.

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 11:46, *.centertel.pl

poznaniak mozesz miec inna serie na pewno nie zwyciestw...

odpowiedz
Wszystkoniewiedzący - 20.10.2020 / 11:34, *.122.216

Brakuje strzałów z dystansu ale nie ma kiedy potrenować bo przed nimi jeden trening. Urwał to może robić 3 treningi dziennie. Podobno na zachodzie trenują ciężej i dłużej. Kadra jest przepełniona leniami i szklankami, byłby to też sposób naturalnej selekcji. Sami powinni zostawać po treningach i ćwiczyć strzały i dośrodkowania.

odpowiedz
SEBO(L) - 20.10.2020 / 14:29, *.chello.pl

@Wszystkoniewiedzący : Wiesz,co mówił Romario? "Trenować powinni ci, co nie umieją grać. " Przecież ci artyści wszystko potrafią: grać na jeden kontakt (aut),na dwa kontakty (przyjął-stracił),podanie w punkt (trafić w głowę Pekharta),kto by marnował czas na jakieś strzały z dystansu,dośrodkowania? Tylko po to,żeby pokazać,że nikt nie umie się do niego złożyć i dobrze ułożyć stopę? Żeby się okazało,że nikt nie ma wystarczająco siły i techniki do wykonania najprostszej i głównej czynności piłkarza,jaką jest kopnięcie piłki? ;) Tu są takie asy techniki i taktyki,że aż brzydzą takich rozwiązań! Niech sobie Omonie, Kazachstany albo inne Rakowy kopią zza pola karnego! Do tego celnie! Za te marne kilkadziesiąt tysięcy złotych,tak się nie będą poniżać...

odpowiedz
Stan - 20.10.2020 / 11:31, *.vectranet.pl

711 nr ratunkowy ,z tąd ten uśmiech ,czuję ,że będzie dobrze,haaaaaaaa

odpowiedz
pnk - 20.10.2020 / 12:51, *.chello.pl

@Stan : Jak widać lekcje zdalne Ci nie służą.

odpowiedz
Stan - 20.10.2020 / 13:22, *.vectranet.pl

@pnk: śpier,,,j ino migiem ,heeee

odpowiedz
czizys - 20.10.2020 / 11:27, *.43.36

Potrzebny prezes dyrektor sportowy oraz trener.... Oraz stoperzy rozgrywający i skrzydłowi. Dziękuję do widzenia. Każde kolejne pierdy mnie nie interesują

odpowiedz
Obserwator - 20.10.2020 / 11:08, *.40.137

Mam nadzieje ze Czesio bardzo szybko pozna sie na Valenci i przestanie wystawiac go do skladu.

odpowiedz
mmz - 20.10.2020 / 10:38, *.tpnet.pl

Kapustka nie jest brany pod uwagę dwukrotnie :)

odpowiedz
WIDZ - 20.10.2020 / 10:53, *.chello.pl

@mmz: I bardzo dobrze. Nawet trzykrotnie by nie zaszkodziło.

odpowiedz
Kibic (L) - 20.10.2020 / 11:20, *.203.50

@WIDZ: You make my day !!! uśmiałem się do łez. Szacunek za trafiony komentarz

odpowiedz
F - 20.10.2020 / 12:55, *.tmodns.net

@mmz: 13 niewymieniony to pewnie Remy

odpowiedz