Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Zagraliśmy dobry mecz

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Przed meczem zastanawialiśmy się, jaki skład wystawić na to spotkanie - czy poszukać innych zawodników, czy postawić na stabilizację. Wybraliśmy to drugie. Choć nie wszyscy w niedzielę grali tak, jak byśmy oczekiwali, daliśmy im jeszcze jedną szansę i to się opłaciło. Zagraliśmy dobry mecz, były naprawdę bardzo dobre momenty w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie zabrakło celności przy wykończeniu akcji i decyzyjność też nie była najlepsza. W niektórych sytuacjach za dużo wrzucaliśmy z bocznych sektorów boiska, a w innych, gdy byliśmy w świetle bramki, nie szukaliśmy strzałów, tylko jeszcze lepszego podania.

W przerwie powiedziałem, żeby zmienić sposób grania, nie nastawiać się na tylko jedno rozwiązanie, na dośrodkowania, ale grać więcej środkiem, szukać kombinacji i strzałów. Już pierwsza akcja przyniosła nam bramkę, co dało troszeczkę spokoju. Nie zadowalaliśmy się 1-0, bo do końca meczu było jeszcze dużo czasu. Nie ma co bronić 1-0, tylko trzeba dalej atakować. W końcówce spotkania strzeliliśmy na 2-0. Nie widziałem bramki kontaktowej dla Śląska, bo w tym czasie szykowaliśmy zmianę i udzielałem instrukcji Rafie Lopesowi. Wiem tylko, że Artur popełnił błąd i za to przeprosił drużynę w szatni. Powiedziałem: dziś ty popełniłeś błąd i drużyna pomogła tobie, a następnym razem ty pomożesz drużynie. Nic takiego się nie stało. Jak się wygrywa, takie błędy szybko idą w zapomnienie. Gratulacje dla drużyny za sposób gry, intensywność, bo tempo było bardzo dobre w naszym wykonaniu. W przerwie mówiłem, że żeby wygrać, to tempo musi być jeszcze lepsze, nie można zwolnić. Cieszymy się, bo wygraliśmy drugi mecz w ciągu czterech dni.

Mam żal, że po tak wielu dobrze skonstruowanych akcjach nie udało się strzelić bramki, jak choćby w drugiej połowie po fantastycznej akcji Michała Karbownika. Przy pustej bramce szukał dogrania do Pawła Wszołka. Powiedziałem mu po meczu: taką akcję zrobił tylko Maradona i ty, tylko że on zakończył ją bramką, a twoja akcja pójdzie w zapomnienie. Zagrał świetny mecz, jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Nie lubię chwalić pojedynczych zawodników, ale bardzo mi się podobała jego gra w ostatnich dwóch meczach. Napędza nasze akcje, pokazuje olbrzymią jakość i bardzo pomaga drużynie, bo to on przyspiesza wszystkie akcje.

Śląsk zagrał zdecydowanie lepiej niż w Płocku. Tego się spodziewaliśmy. Oglądałem ich mecze. Spodziewaliśmy się Śląska bazującego na dobrej organizacji, który potrafi szybko wyprowadzić kontratak. To bardzo stabilna i doświadczona drużyna.

Pomysł na ten mecz był taki jak zawsze - wygrać. Daliśmy na odprawie wskazówki, jak można to zrobić, mieliśmy plan i on okazał się dobry. Końcówka była nerwowa na własne życzenie. Ważne, że zagraliśmy ją mądrze, wysoko, dynamicznie doskakiwaliśmy do pressingu. Nie było widać nerwowości, emocje trzymaliśmy na wodzy i fajnie, że wygraliśmy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
45540 - 23.10.2020 / 20:18, *.kth.pl

ile godzin w tygodniu trzeba trenować na takiej intensywności żeby zagrać tak dobry mecz ? dobrą, europejską i ofensywną piłkę w Polsce gra w tej chwili tylko Lech niestety. Legia gra o klasę słabiej. Wolniej, asekuracyjniej, defensywniej - co najwyżej jest to poziom polskiej, słabej ligi. niektórzy w tym kraju to na wysokiej intensywności potrafią nawet 50 godzin tygodniowo przepracować. fakt - 3 lata takiej pracy, psychiatra i spier**** - taki kraj. podejrzewam, że na takiej intensywności piłkarze pracują może 10 godzin tygodniowo. jak dla mnie to może to i być 5 godzin, ważne żeby 90 minut w meczu była grana piłka na poziomie europejskim. ja to mam kaca do tej pory po tym azerbejdżanie.

odpowiedz
Tagi - 22.10.2020 / 21:50, *.vectranet.pl

Widać lepszą grę , szybszą , do przodu i zaczynają uderzać zawodnicy , którzy za Vuko nie oddali ani jednego strzału. Gra robi się co raz bardziej składna . Wierzę że trener wyciśnie z każdego z tych chłopaków wszystko to co najlepsze , a nie będzie próbował ich przerabiać na swoją modłę.

odpowiedz
LewLegia - 22.10.2020 / 17:59, *.net.pl


Nigdy w życiu ty chórzysto
nie zostaniesz Legionistą.
Tak jak pudel właścicielem
razem z nim jesteście zerem.

odpowiedz
Koperczak - 22.10.2020 / 15:41, *.vectranet.pl

Było co było ale przeszłość.Ja w tych dwóch meczach widziałem rękę nowego trenera i lepszą grę drużyny.Bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia ale na ten moment widzę pozytywy

odpowiedz
SEBO(L) - 22.10.2020 / 10:47, *.centertel.pl

Zastanawialiśmy się nad składem... Już raz wymyśliliście skład na Karabach - połowa zawodników z pola to nowi i niezgrani,w większości niepotrzebnych na boisku w tym meczu. Bo bramkarz wiadomo, ma bronić,może nie być jeszcze zgrany z resztą, ale nie był tu kompletnie nowy i nieobeznany z klubem,miastem,wymaganiami. Prawy obrońca- konieczność, Vesovic kontuzja, a Stolarski przestał grać już w piłkę i kończy karierę piłkarską,zaczyna ją w innym kompletnie sporcie.Mladenovic -typowy lewy obrońca z inklinacją do gry ofensywnej plus dobra wrzutka,wybór dość oczywisty. Ale Kapustka? Valencia? Lopes???!!! To już było przegięcie ku..sa, więc ty nie myśl,i póki co stawiaj na zgranie,które mimo wszystko dało niewiele warte mistrzostwo... (z punktu widzenia gry w pucharach)

odpowiedz
MARKUS - 22.10.2020 / 10:24, *.t-mobile.pl

widać progres oby jak najdłużej I co ważne myśl TAKTYCZNA jest parę rzeczy do poprawki ale gra teraz a wcześniej to PRZEPAŚĆ to że słowik ale na razie wyniki bronią to zastanawia mnie skład z azerami kto to wymyslil ogólnie oby tak dalej powodzenia w lidze

odpowiedz
Mario-Londyn - 22.10.2020 / 10:20, *.as13285.net

Czeslaw teraz chwali Karbownika,Wszolek kolejny dobry mecz to dlaczego nie wystawil ich z Karabachem ?? Dlaczego w najwazniejszym meczu sezonu wystawil beznadziejnych Valencie i Kapustke ?? A w lidze wystawia najsilniejszy sklad ??!! Oj Czesiu Czesiu pogubiony jestes.

odpowiedz
tbar@wp.pl - 22.10.2020 / 00:34, *.orange.pl

Karbo - jeszcze się dużo chłopiec musi nauczyć. Nie ma strzału, zresztą cala Legia mizernie wygląda pod tym względem. Luqui - niezły goniec, ale jakoś bramek nie strzela. Jak zabraknie Pecharta, to nie będzie miał kto strzelać. Ale ogólnie meczyk dobrze ustawiony. Doskok do rywala i nareszcie nie ma sparingowej, ospałej gry - jak mówił trener Górski: "Ja do ciebie, ty do mnie".

odpowiedz
Kamień - 22.10.2020 / 07:57, *.chello.pl

@tbar@wp.pl:
Pecharta na pewno zabraknie bo nie gra w Legii

odpowiedz
Hugon - 21.10.2020 / 22:50, *.vectranet.pl

Cesiu,daj ławę Jędzy i Sliszowi będzie mniej nerwówki w drużynie.

odpowiedz
Balder14 - 23.10.2020 / 02:32, *.amazonaws.com

@Hugon: Jedzą od jakiegoś czasu odwala panszczyzne...

odpowiedz
Micha - 21.10.2020 / 22:26, *.14.27

Panie trenerze, oby tak dalej z progresem. Niech barany sobie piszą o chórzyście. Jesteśmy tu i teraz, a teraz Legia zaczyna grać, a nie szwędać się po boisku. 8.11 coraz bliżej.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 22.10.2020 / 10:31, *.centertel.pl

@Micha:
Ciekawe, czy tak samo napiszesz, jak pan 711 wróci do swojej klubowej formy na poziomie +- 1,5 punktu na mecz...

odpowiedz
Brawo - 21.10.2020 / 22:19, *.t-ipconnect.de

Brawo Trener Czeslaw. Poznan i Warszawa. Braci sie nie traci. Razem po mistrza tylko legia. Niczym Tiba z Poznania wygramy. Jak Pekhart z banki bramke strzelimy.

odpowiedz
Yeti - 21.10.2020 / 22:30, *.vectranet.pl

@Brawo: Co ty pier.olisz? Jaki poznan i Warszawa? Gdzie poznaniowi do Warszawy? Co najwyżej sznurówki wiązać.

odpowiedz
hajdukL - 21.10.2020 / 22:57, *.plus.pl

@Yeti:
Nie wiadomo kto głupszy. Ty czy on. A może ja, że w ogóle o tym.

odpowiedz
CWKSiak - 21.10.2020 / 23:00, *.centertel.pl

@Brawo:
Nie pij tyle w trakcie meczów, bo ci się drużyny pierdaczą...
Zaintonuj temat w krainie kompleksów, daleko zajdziesz...

odpowiedz
Jimmy L - 22.10.2020 / 06:19, *.com.tr

@Brawo: Braci się nie traci ? Ale odleciał!!!. Nie wiem co bierzesz ale przyznam daje kopa

odpowiedz
Arek - 21.10.2020 / 22:11, *.tpnet.pl

Normalnie to nadziwić się nie mogę. Nie ma paniki we własnym polu karnym. No, znaczy się dziś nie było. Śląsk nie fiknął. Bo poza tym błędem Jędzy nic nie moli zrobić.

odpowiedz
Johny - 21.10.2020 / 21:50, *.chello.pl

Co za patologia tu siedzi..... masakra. Panie TRENERZE - są tu też prawdziwi kibice którym Legia leży na sercu a nie tylko patrza jak tu zepsuć atmosferę.

odpowiedz
Qbex - 21.10.2020 / 21:19, *.orange.pl

I co nam po Karbowniku? Przyjdzie grać o Puchary w przyszłym roku to go nie będzie. Tak naprawdę to on i Valencia tylko zajmują miejsce w składzie...

odpowiedz
mmz - 21.10.2020 / 21:10, *.tpnet.pl

Gratulację za 3pkt ale nigdy nie powinieneś się tu znaleźć!

odpowiedz
Zborek - 22.10.2020 / 08:02, *.plus.pl

@mmz: płyń z Czajki

odpowiedz
Tom - 21.10.2020 / 21:05, *.233.0

chórzysto wypad z Legii

odpowiedz
Alan - 21.10.2020 / 21:04, *.t-mobile.pl

Brawo Trenerze prosze isc swoją drogą i nie słuchać tych co tak często się mylą a uważają za nieomylnych......Zreszta patrzeć na poczynania Prezesa tak nie jest.

odpowiedz
Grzesiek - 21.10.2020 / 21:02, *.centertel.pl

Karbo poradzilby sobie pewnie nawet na stoperze jakby trzebało.
Pilkarze w sierpniu i we wrzesniu sa komplwtnie nie w formie. Kto w tym klubie odpowiada za przyfotowanie fizyczne powinni cos z tym zrobic albo pzpn niech wroci do starego systemu gry 30 kolejek i bajlando a nie jakies 7 dodatkowych meczow

odpowiedz
tomiacab - 22.10.2020 / 07:29, *.virginm.net

@Grzesiek: przecież juz nie ma dodatkowych meczów. Zaczynajmy moze sezon w maju to będzie forma na eliminacje

odpowiedz
grzesiek - 22.10.2020 / 14:48, *.centertel.pl

@tomiacab: teraz ma być 18 druzyn w ekstraklapie co daje 34 mecze. Wiec dalej sa dodatkowe ale teraz juz mniej wiec moze pilkarze beda lepiej grać

odpowiedz
Darek - 21.10.2020 / 21:01, *.t-ipconnect.de

Czemu teraz panie chórzysto nie grasz Valencią i Kapustką?Teraz Karbownik i Wszolek dobrzy a w meczu z Karabachem to ich na ławkę posadziłeś.Czesio taktyk.

odpowiedz
P. - 21.10.2020 / 21:08, *.net.pl

@Darek : Kapustka ma pozytywny wynik testu

odpowiedz
BoHen - 21.10.2020 / 22:51, *.t-mobile.pl

@Antyberg: He he no!

odpowiedz
Roger_1916 - 21.10.2020 / 20:58, *.chello.pl

Karbownik zagrał świetny mecz - znów ma ten luz, łatwość wchodzenia w drybling i mijania kolejnych rywali. Może rzeczywiście jego idealną pozycją jest środek pomocy. Oby tak dalej Karbo!

odpowiedz