Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Zwolnienie było niespodziewane i niezasłużone

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl

Aleksandar Vuković udzielił pierwszego wywiadu po zwolnieniu z Legii. W rozmowie z Dariuszem Tuzimkiem na łamach serwisu sportowefakty.wp.pl były trener "Wojsokwych" nie szczędzi gorzkich słów i uważa, że został zwolniony niespodziewanie i niezasłużenie.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych cytatów, a całą obszerną rozmowę znajdziecie tutaj.

- Zwolnienie oczywiście boli. Tym bardziej że było niespodziewane i - moim zdaniem - niezasłużone. Nie powinno się wydarzyć w tym momencie. Nie na trzy dni przed pucharowym meczem z Dritą i nie na półtora tygodnia przed spotkaniem z Karabachem. (...) Wnioski wyciągnąłem i wiedziałem, że porażkę z Górnikiem wykorzystam do mobilizacji drużyny. Ona dobrze reagowała na takie bodźce. Byłem pewien, że następny mecz będzie zupełnie inny, bo już to wcześniej przerabialiśmy. (...) Gdybym odpadł w meczach o Ligę Europy, nie miałbym prawa powiedzieć nawet słowa. Ale nie powinno być tak, że jeden mecz decyduje o ocenie twojej pracy przez kilkanaście miesięcy. Odbieram to jako niesprawiedliwe. - mówi Serb.


Vuković przyznał, że w gabinetach na Łazienkowskiej pierwsza niepewność pojawiła się pod koniec ubiegłego sezonu, gdy drużyna odpadła z Pucharu Polski. "Vuko" sugeruje, że prezesowi podpowiadano, że konieczna jest zmiana taktyki i nazwisk na boisku. Były szkoleniowiec mistrzów Polski skrytykował także jedenastkę, wystawioną na mecz z Azerami, ponieważ było w niej za dużo nowych twarzy i nie mogło to dać dobrego skutku. - nowy trener poszedł za narracją, która była forowana w klubie i była odmienna od mojej - twierdzi.

- Dariusz Mioduski to człowiek, który chce dobrze i robi wszystko, by tak było, ale wokół Legii często nagle wybucha histeria. Taka niekontrolowana i niemal z niczego. Potrafi powstać nawet po jednym tąpnięciu, nawet po jednej przegranej. I to ta histeria nie pozwala klarownie zobaczyć problemów klubu. Łatwo wtedy o błąd, o zagotowanie się, o podjęcie decyzji zupełnie niepotrzebnej. (...) Wierzyłem, że prezes ma do mnie zaufanie, choć wiedziałem, że cały czas dostaje również negatywne podpowiedzi na mój temat. Tak, przegrałem z Omonią, ale cel - awans do fazy grupowej Ligi Europy - był nadal przede mną. Nie byłem od tego celu dalej niż na przykład trener Dariusz Żuraw z Lecha.

- Tak zżytej i zjednoczonej drużyny jak teraz w Legii nigdy nie było. I myślę, że Radosław Kucharski doskonale o tym wie. W dniu, kiedy chciał przedstawić zespołowi nowego trenera, też się przekonał, że w tej drużynie nie brakowało jedności.

Całą rozmowę znajdziecie na sportowefakty.wp.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (139)

+dodaj komentarz
Kajtus Czarodziej - 22.10.2020 / 23:25, *.co.uk

Zwolnienie Vuko jak najbardziej sluszne, tylko termin beznadziejny.. to gosc ktory za cholere nie uczy sie na wlasnych bledach! Mamy jednak teraz wiekszy problem, bo zamiast prawdziwego trenera zatrudnilismy BLAZNA i to w dodatku z korupcyjna przeszloscia! Wlasciciel Legii powinien siebie wyrzucic razem z Vuko, bo tez nie uczy sie na wlasnych bledach!!!!!

odpowiedz
ras4 - 22.10.2020 / 21:20, *.vectranet.pl

vuko Dyzma by Ci pozazdrościł tupetu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.10.2020 / 10:44, *.centertel.pl

Zwolnienie bylo takie jak ty - tendencyjne, badziewiaste i tandetne...

odpowiedz
asd - 22.10.2020 / 10:08, *.orange.pl

ale kibice przestańcie już pluć na Vuko , MISTRZA zdobył ! No i co Cesio bedzie lepszy ? Już przegrał LE i Superpuchar .
Tutaj problemem jest już tylko ZARZĄD !!!!!

odpowiedz
vuko Won! - 22.10.2020 / 16:02, *.master.pl

@asd: vuko trener na lata

odpowiedz
Kibic emeryt - 22.10.2020 / 09:03, *.centertel.pl

Vuković dalej idzie w zaparte i nie potrafi odejść z honorem .Fakty są takie że zawalili z przygotowaniem i tu wine ponosi cały sztab szkoleniowy bez wyjątku .Vuko wywalił Carlitosa bo miał z nim konflikt i być może dzięki temu straciliśmy miliony
Mioduski popełnił fatalny błond zatrudniając go .Michniewicz wiedzonc jak wygląda zespół zaryzykował i przegrał ale wystarczyło odpowiednio dobrać skład i taktykę a gra wyglonda dużo lepiej i tak będzie dalej choć pewnie będą i porażki i remisy .Prawdziwą wartość trenera poznamy na wiosnę
Dla mnie obecny trener to nie najlepsze rozwiązanie ale gorzej być nie będzie i trzeba Michniewiczowi dać szanse bez zbędnej krytyki .

odpowiedz
Piwi - 22.10.2020 / 10:20, *.t-mobile.pl

@Kibic emeryt: "wiedzonc"? Poważnie?!

odpowiedz
vuko = pinokio - 23.10.2020 / 00:22, *.master.pl

@Kibic emeryt: "dalej idzie w zaparte i nie potrafi odejść z honorem " przecież on nie wie co to HONOR !!!

"Wydawało się, że Dariusz Mioduski wyciągnął wnioski ze zwolnienia Jacka Magiery, o czym sam mówił, że to był błąd.",
buco: "Uważałem, że moją robotę w szatni to prezes musi docenić." "nie zwolniła mnie szatnia ani grupa zawodników.
A różnie z tym wcześniej w Legii bywało."
"Stanisław Czerczesow jak do mnie zadzwonił po zwolnieniu".

odpowiedz
jkp - 22.10.2020 / 08:24, *.vectranet.pl

W siną dal. Niech wyp... pinokio

odpowiedz
hajdukL - 21.10.2020 / 22:27, *.plus.pl

To był mało potrzebny wywiad. Spodziewałem się więcej niż tych kilka trafnych zdań byłego już szkoleniowca. Prawdziwy facet się nie żali jak Żewłakowy i inne Kucharczyki. Mimo wszystko, powodzenia dla Vuko. Co by nie mówić, wraz z jego odejściem i zatrudnieniem Michniewicza, jak dla mnie czara goryczy Miodoustego się przelała. Nie wierzę już w ten klub, a korporacji się nie kibicuje.

odpowiedz
... - 22.10.2020 / 02:01, *.master.pl

@hajdukL: vuko = PINOKIO !!! powodzenia , spie...j !!

odpowiedz
lol - 21.10.2020 / 21:22, *.amazonaws.com

tzn spoznione i zasluzone !!!!

odpowiedz
zaba285 - 21.10.2020 / 21:16, *.116.118

powinien obejrzeć drugą połowę ze Śląskiem i zobaczyć jak chórzysta zmienił grę zespołu, to by zrozumiał dlaczego wyleciał. nawet Pekhart który za Vuko ledwo człapał i wyglądał jak Necid za starych dobrych czasów ;) w tym meczu zapieprzał. okazało się, że potrafi szybko biegać :)

odpowiedz
Tagi - 22.10.2020 / 21:42, *.vectranet.pl

@zaba285: 100% poparcia dla Twojej oceny sytuacji.

odpowiedz
grzesiek - 23.10.2020 / 10:42, *.centertel.pl

@zaba285: idz sie leczyc gosciu. W pazdzierniku zawsze forma piłkarzy wzrasta po beznadziejnym sierpniu i wrzezniu. Jak nie wierzysz to przeanalizuj poprzednie sezony....nic do tego nie ma trener. A jaki z obecnego trenera spec juz pokazal nie wystawiajac karbo luqinhasa i wszolka w meczu z karabachem kto

odpowiedz
Marcin - 21.10.2020 / 20:23, *.t-mobile.pl

Nie na temat, ale dlaczego Karbownik gra? Milik, najlepszy strzelec Napoli w zeszłym sezonie odstawiony od składu. Inwestujemy w nieswojego zawodnika

odpowiedz
hajdukL - 21.10.2020 / 22:45, *.plus.pl

@Marcin:
Nie takie głupie to, jakby mogło się wydawać. Zarówno pytanie, jak i stwierdzenie.

odpowiedz
ade - 21.10.2020 / 19:45, *.t-mobile.pl

legia

odpowiedz
bep - 21.10.2020 / 17:08, *.chello.pl

Chyba nie sądzi, że kibice zapomnieli o jego butnych i aroganckich wypowiedziach po kolejnych kompromitujących występach? Vuko= Pinokio

odpowiedz
Legia.pl - 21.10.2020 / 17:07, *.play-internet.pl

Co wy wiecie trener nie gra na boisku to dupy dają zawodnicy

odpowiedz
Ja1916 - 21.10.2020 / 16:23, *.vectranet.pl

cytuję Vuko po meczu z Górnikiem przed Drittą : "Nie mamy innego wyjścia niż zagrać lepiej w europejskich pucharach. Każdy najbliższy mecz jest zagadką, nie można powiedzieć, że wygramy w czwartek"
Vuko w powyższym wywiadzie : "Wnioski wyciągnąłem i wiedziałem, że porażkę z Górnikiem wykorzystam do mobilizacji drużyny. Ona dobrze reagowała na takie bodźce. Byłem pewien, że następny mecz będzie zupełnie inny, bo już to wcześniej przerabialiśmy."
W takim razie ma rozdwojenie jaźni, czy też kłamie ?

odpowiedz
Adam - 21.10.2020 / 17:04, *.chello.pl

@Ja1916: Przecież te dwie rzeczy się nie wykluczają. 'Nie można powiedzieć, że wygramy w czwartek' - takie stwierdzenie, które może rzucić każdy trener, piłkarz czy kibic przed każdym meczem.
'Byłem pewien, że następny mecz będzie zupełnie inny' zakładam, że w domyśle chodziło mu, że mecz byłby lepszy w wykonaniu naszych piłkarzy. No ale lepszy wcale nie oznacza, że wygrany.

odpowiedz
grzesiek - 21.10.2020 / 17:39, *.centertel.pl

@Ja1916: vuko po objeciu stanowiska i beznadziejnej grze Legii jeszcze z czasow kulenovicia stwierdził że "Legia juz grać lepiej nie bedzie". Nie minelo pol roku a roznosilismy w pył wisle 7:0, gornika 5:1 i jage 4:0 . Na 7 meczow przed koncem sezonu mielismy 12 pkt przewagi. I to bez carlitosa za ktorym kibice tutaj mało nie płakali.

Także gosciu nie wierz we wszystko co ludzie mowia...

odpowiedz
Autor - 22.10.2020 / 17:00, *.t-mobile.pl

@grzesiek: jak ty dajesz radę pisać w kaftaniku :o

odpowiedz
grzesiek - 22.10.2020 / 19:44, *.centertel.pl

@Autor: troche rece skrepowane, ale jak widac da sie. Pozdrawiam z psychiatryka

odpowiedz
HOP - 21.10.2020 / 16:18, *.knc.pl

Niespodziewane i niezasłużone to było zatrudnienie ciebie na stanowisku trenera Legii.

odpowiedz
Majkel - 21.10.2020 / 16:09, *.mm.pl

Większość zwolnień trenerów jest niespodziewanych a w ich subiektywnej ocenie każde będzie niezasłużone. Gdyby było inaczej to karuzela trenerska stała by w miejscu i dziś z przodu grałby weteran Rado z Kuchym Kingiem za staż i "zasługi" a co 2-gi sezon bylibyśmy na 2-3 miejscu.

odpowiedz
Bbk - 21.10.2020 / 15:16, *.amazonaws.com

To wy przestancie piepszyc i wygooglojcie statystyki trenerow sprzed ostatnich 10 lat i zobaczycie ile bramek tracili ile punktowali w meczach itd Vuko w pisuje sie w srednia tak samo jak Magiera i pozostali tak ze nie byl zlym trenerem tylko sredniakiem jak pozostali zreszta

odpowiedz
Jasio - 21.10.2020 / 14:41, *.waw.pl

Jak lubie Aco, to nie wiem po co on to pieprzy.
Zwolnienie go było głupie. Jednak równie głupie jest sugerowanie, że on by wygrał z Karabachem, zapominająć, że ostatni dobry mecz pod jego wodzą to ten z Jagą ponad pół roku temu. Miodek ma głupich doradców, to fakt, ale nikt Vuko nie zwolnił za jeden mecz. Ehh. Wyszło Ci jak wyszło. Masz (L) w sercu, to pewne. Jednak prosze zachowaj klasę. Aco, ten wywiad to jest słabizna.

odpowiedz
gibon_79 - 22.10.2020 / 05:05, *.02.net

@Jasio:
Dokladnie.

odpowiedz
Jasio - 21.10.2020 / 14:40, *.waw.pl

Jak lubie Aco, to nie wiem po co on to pieprzy.
Zwolnienie go było głupie. Jednak równie głupie jest sugerowanie, że on by wygrał z Karabachem, zapominająć, że ostatni dobry mecz pod jego wodzą to ten z Jagą ponad pół roku temu. Miodek ma głupich doradców, to fakt, ale nikt Vuko nie zwolnił za jeden mecz. Ehh. Wyszło Ci jak wyszło. Masz (L) w sercu, to pewne. Jednak prosze zachowaj klasę. Aco, ten wywiad to jest słabizna.

odpowiedz
Simon - 21.10.2020 / 14:39, *.155.3

Przypomniał mi dlaczego czekałem jego wylotu - buta, brak samokrytyki, oderwanie od rzeczywistości (trwa).

odpowiedz
Felek - 21.10.2020 / 13:28, *.netfala.pl

Dzięki Vuko za mistrza... Aż tyle i tylko tyle. Szkoda, że nie awansowaliście do pucharów. Niestety Legia została źle przygotowana do sezonu i w tym przypadku nie ma wymówek. Vuko ponosi współodpowiedzialność.

odpowiedz
VukoWON - 21.10.2020 / 11:25, *.plus.pl

Co ten amator pieprzy to głowa mała!

odpowiedz
ajg - 21.10.2020 / 11:20, *.chello.pl

Przyznam,że przez dłuższy czas byłem zwolennikiem Vuko - bo to "nasz człowiek",niegłupi,ma papiery i ambicje!
Ale już w maju zauważyłem,że prowadzenie Legii go przerosło!
Ta jego wypowiedż swiadczy również o tym,że niczego nie zrozumiał,że uważa,że mu zrobiono krzywdę.Tak ,zrobiono, bo dostał szansę prowadzenia Legii co najmniej rok,dwa za wcześnie!Powinien jeszcze się uczyć zawodu w mniejszych klubach...

odpowiedz
tomiacab - 21.10.2020 / 11:13, *.235.143

Niezasłużone to było zatrudnienie. Potrenuj koronę albo petrochemie, a dopiero startuj do poważnej posady.

odpowiedz
Ziom - 21.10.2020 / 11:09, *.centertel.pl

Tak zżyta drużyna ze nawet na boisku nie mieli zamiaru walczyć. Chyba vuko chodzi o to ze jak przegrywali mecz to cała drużyna schodziła z podniesiona głowa

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.10.2020 / 10:56, *.chello.pl

Smęci, aż przykro. W ubiegłym roku, przewalił koncertowo MP, tym roku drżeliśmy do samego końca, trwoniąc ogromną przewagę z sezonu podstawowego. Przegrywaliśmy seryjnie mecze u siebie. Zaczynaliśmy grać jak Cracovia, nie dało się na to patrzeć. Vuko, powinieneś odejść rok temu!

odpowiedz
dobry - 21.10.2020 / 10:55, *.tpnet.pl

Kiedy Twoja Legia zagrała nie dobry, tylko w miarę przyzwoity mecz?????
Z Arka chyba w marcu

odpowiedz
Jg - 22.10.2020 / 11:06, *.t-mobile.pl

@dobry: chyba ponad połowę meczów w tamtym sezonie

odpowiedz
Lipa - 21.10.2020 / 10:36, *.chello.pl

@Thom -Nie tak wygląda piłka,Tylko taka jest zasada działania korporacja nią stał się nasz klub.

odpowiedz
Rado - 21.10.2020 / 09:12, *.47.90

To, że drużyna grała słabo na początku sezonu jest faktem, z którym trudno dyskutować, ale to, że nie gramy w fazie grupowej LE jest winą tylko i wyłącznie prezesa Mioduskiego, który przed najważniejszym meczem zwolnił trenera i zatrudnił gościa, który dokonał sabotażu wystawiając niezrozumiały skład na mecz z Karabachem. Zostawienie Luquinhasa, Wszołka i Karbownika na ławce jest niewytłumaczalne, z nimi w składzie być może też byśmy odpadli, ale na pewno szansa na awans była o wiele większa.

odpowiedz
Odp - 21.10.2020 / 09:31, *.159.68

@Rado: tak jak posadzenie na ławie Carlitosa rok temu.

odpowiedz
Antyberg - 21.10.2020 / 10:20, *.centertel.pl

@Odp: właśnie!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.10.2020 / 11:03, *.chello.pl

@Rado: Vuko nie wygrałby z Karabachem. Za to, że wygrałby z Dritą, też głowy bym nie dał. Vuko stracił kontakt z rzeczywistością i samooceną. "Tak, przegrałem z Omonią, ale cel - awans do fazy grupowej Ligi Europy - był nadal przede mną. Nie byłem od tego celu dalej niż na przykład trener Dariusz Żuraw z Lecha" - kij z pyrami, ale grali dużo lepiej od nas. Jeśli Vuko tego nie widział, to kariery w trenerce nie zrobi. Czesław o wiele trafniej analizuje grę drużyny, gadki Vuko przy tym, to kocopoły.

odpowiedz
Wolfik - 21.10.2020 / 14:19, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: No...Karabach przeanalizował, że hey.

odpowiedz
Adam - 21.10.2020 / 17:07, *.chello.pl

@Wolfik: A co miał przeanalizować przez kilka dni? Zresztą, sądząc m.in. po ustawieniu drużyny, Legii też nie analizował. Podejrzewam, że trafiła mu się fucha, zgodził się i na szybko obejrzał mecz czy dwa w drodze do Warszawy. A selekcjoner, przynajmniej teoretycznie, powinien śledzić całą ligę i jakiś tam rozeznanie mieć.

odpowiedz
Zgred - 21.10.2020 / 09:12, *.as9105.com

Nie oszukujmy się.. Ktoś z góry zarządu próbuje decydować kto ma grać i ustala skład żeby później sprzedać zawodnika za kasę. Taki jest plan

odpowiedz
Thom - 21.10.2020 / 10:21, *.vectranet.pl

@Zgred: niestety, nie oszukujmy sie, na tym polega współczesna piłka w mniej znaczących ligach typu "pl ekstraklasa". A my kibice możemy sie tylko wściekać na brak wyników ale to kasa musi się zgadzać, wyniki są lub ich nie ma niejako przy okazji

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 21.10.2020 / 08:37, *.chello.pl

Brak spokoju i cierpliwosci polaczony ze zlymi transferami. Gotowy przepis na problemy. Magiera i Vuko to ludzie ktorzy powinni byc w Legii tak dlugo jak Brychczy. Kto tego nie rozumie robi blad.

odpowiedz
Kibolek - 21.10.2020 / 10:57, *.telefonica.de

@Warszawiak 1234: pozdrawiam trenera Magiere przy okazji . Myślę że Vuko powinien być trenerem przynajmniej do meczu z karabachem. Jeżeli by odpadli mogli by to zwolnić

odpowiedz
... - 21.10.2020 / 13:30, *.master.pl

@Warszawiak 1234: vuko jak najdalej od Legii !!!

odpowiedz
PN - 21.10.2020 / 07:20, *.tdt.pl

Zdominujemy ligę , zobaczycie.. tylko i aż ligę

odpowiedz
Adam - 21.10.2020 / 17:10, *.chello.pl

@PN: tylko co nam po dominacji w lidze, w której żaden zespół nie jest na tyle mocny i stabilny, żeby chociaż spróbować wykorzystać naszą słabość i kryzysy.

odpowiedz
Xxc - 21.10.2020 / 18:33, *.vectranet.pl

@PN: nie byłbym tego taki pewny

odpowiedz
jo - 21.10.2020 / 06:32, *.tpnet.pl

Vuko - zły, Sa Punto - zły, Hasi - zły, Klafuric - zły, Jozak - zły, Magiera - zły, Czesio - już też dla części zły...
To kto jest kur#@ dobry????
Kogo dla części mają tu zatrudnić Jurgena z Liverpoolu czy Guardiolę z City ....
W tej druzynie przewija się tyłu piłkarzy co w drużynach dziecięcych gdzie stałości składu nie ma wcale. Robienie raportu o byłych Legionistach przestało mieć sens bo co artykuł, to musiałaby powstać nowa encyklopedia 13-to tomowa.
Szanowny pan właściciel powinien zająć się zarabianiem pieniędzy a nie zabawą w prezesa bo mu to wybitnie nie wychodzi.

odpowiedz
Adam - 21.10.2020 / 17:16, *.chello.pl

@jo: No jakoś zapomniałeś o Stanisławie i Henningu. Czesio nie odpowiada bo to nie jest zmiana na lepsze. Kolejny wynalazek polskiej myśli szkoleniowej, równie dobrze można było zostawić Vuko. Hasi, Klafurić, Jozak - nie pamiętasz już jak nieudane był te eksperymenty? Sa Pinto też - brak umiejętności trenerskich + brak umiejętności interpersonalnych. Magiera? No nie wiem, czytając komentarze mam wrażenie, że wiele osób trochę się do niego 'przekonało' (chyba na zasadzie 'nie był taki zły') i wcale nie jest jakoś mocno krytykowany. O Vuko nie napiszę, już się porozpisywałem pod innymi artykułami, mam dość.

odpowiedz
Hiszpan - 21.10.2020 / 03:15, *.play-internet.pl

Panie Vuko prawda jest taka że wraz z mistrzem Bortnikiem przygotowaliscie Legię tak super pod względem taktyki i motoryki że nawet jakbyś dorzucił Messiego, Fernandesa i Pogbe to Karabach by nadal wyżył się na Legii jak ostatnio. Trochę pokory i skromności.

odpowiedz
grzesiek - 21.10.2020 / 08:12, *.centertel.pl

@Hiszpan: no i tutaj jest problem, przygotowanie fizyczne na sierpień i wrzesień nie istnieje w Legii od hmmm conajmniej kilku sezonów chyba od czasów Berga...

odpowiedz
grzesiek - 21.10.2020 / 08:30, *.centertel.pl

@grzesiek: najglrsze ze to nie pierwszy taki sezon. Rok w rok to zamo i nikt sie tym nie zajął.

odpowiedz
Rafał - 21.10.2020 / 02:10, *.chello.pl

Z szacunkiem do naszej legendy panowie!
Chcecie się szczycić mianem najlepszych kibiców w Polsce, ale kultury z domu niektórzy z was nie wynieśli za grosz. Żal!

odpowiedz
tomiacab - 21.10.2020 / 11:22, *.235.143

@Rafał: prawie sie udlawiłem śniadaniem. Nie ubliżaj Kazimierzowi Deynie i Panu Lucjanowi Brychczy

odpowiedz
:D - 22.10.2020 / 12:23, *.t-mobile.pl

@Rafał: legenda PINOKIO z kieleckim DNA

odpowiedz
SEBO(L) - 21.10.2020 / 00:26, *.chello.pl

Narzekaliście na Vuko,to macie Czesia z kolekcją much.

odpowiedz
... - 21.10.2020 / 00:41, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): gdyby nie vuko to możliwe, że Czerczesow dalej prowadziłby Legię.

odpowiedz
Dogwar - 21.10.2020 / 01:00, *.play-internet.pl

@...: ciekawa teoria... Możesz ją jakoś przybliżyć? Skąd takie stwierdzenie? Jakieś dowody? Fakty?

odpowiedz
Wolfik - 21.10.2020 / 14:21, *.mm.pl

@...: No patrz...a ja głupi cały czas myślałem, że to Leśniodorski posunął Czerczesowa. Okazuje się, że przypisał sobie zasługi Vukovicia.

odpowiedz
Neo-Nówka - Teleexpress (Bez cenzury ) - 21.10.2020 / 00:15, *.master.pl

Polecam od 4:38 idealnie pasuje do PINOKIO !!!

odpowiedz
Pinokio WON !!!! - 21.10.2020 / 00:04, *.master.pl

Wyp..j !! sabotażysto !!

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 23:33, *.centertel.pl

Na miejscu Vuko brałbym sie za trwnerke piasta gliwice bo lada momwnt tam trwnera zwolnią. Piast niby antyLegijny. No ale sa zdecydowanie gorsze antyLegijne...
A piast z takim trenerem by zmiatał wszystko z powierzchni ziemii. Ponadto tam z prezesem pewnie szlo by sie dogadac nie to co u nas...eh

odpowiedz
buhaha - 20.10.2020 / 23:13, *.toneticgroup.pl

Błazen. Takich naturszczyków jak ty, magiera, jozak, klafuric, urban NIGDY tu nie powinno być! Tu potrzeba trenerów, a nie słuchaczy szkółki niedzielnej.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 21.10.2020 / 14:20, *.centertel.pl

@buhaha: Urbana to Ty szanuj. Przypomnij sobie w jakim momencie go zwolniono i odpowiedz sobie na pytanie kto po nim miał taką pozycję i przewagę na koniec roku. A grali na frontach. Składu super też nie miał także ten

odpowiedz
oLaf - 21.10.2020 / 15:13, *.vectranet.pl

@Pab(L)o Loża: korekta: to Urban z Trzeciakiem "nie poznali się" na talencie Lewandowskiego i oddali go z Legii II do Znicza. Tym panom dziękujemy na zawsze!!!

odpowiedz
Hugon - 20.10.2020 / 22:45, *.vectranet.pl

Nie srajcie ogniem, po meczu z karabachem było widać jakim taktykiem jest Cesio.

odpowiedz
Ja1916 - 20.10.2020 / 22:23, *.centertel.pl

Teraz mówi ze kolejny mecz bylby dobry, a po meczu z górnikiem gadał że nie wie co będzie z Dritą.
Kłamca kłamca kłamca.

odpowiedz
WojtasBB - 20.10.2020 / 22:13, *.mm.pl

Po zwolnieniu Vuko i kabaretem, jaki odstawil Czesio z taktyką przestałem oglądać Legię. Radzę Wam to samo-trzeba zmusić prezesa do odejścia, tudzież do sprzedania jej komus kompetentnemu. Mioduski popełnił po raz kolejny ten sam błąd-zwolnienie trenera na początku sezonu. Legia wymaga twardego restartu. I ciesze sie, za Loczek zatrudnił Agenta 711, bo to będzie gwóźdź do trumny prezesury Miodka. Nasza cierpliwość musi się skończyć, dla Legii, dla Jej dobra.

odpowiedz
Olo - 20.10.2020 / 22:44, *.192.245

@WojtasBB: Szczerze? Pierwszy raz od 23 lat nie ciągnie mnie nawet przed telewizor nie mówiąc już o stadionie... Pudel zabił moją pasję.

odpowiedz
Fargo - 20.10.2020 / 23:58, *.as45177.net

@Olo: to samo, jako ze jestem po drugiej stronie globu kiedys specjalnie wstawalem wczesniej rano ze wzgledu na roznice czasu, a teraz... akurat jak cos jest to obejrze na soccer-live. bez entuzjazmu w jedna czy druga strone. jest zycie poza....

odpowiedz
Sss - 21.10.2020 / 09:37, *.centertel.pl

@Olo: A przypadkiem łolter i ajtiaj nie zabili twojej pasji?

odpowiedz
Zielu - 20.10.2020 / 22:04, *.centertel.pl

Vuko, pół rozegrania rzutu rożnego nie było, granie gruzinem na 10 zamiast Luqiego, według mnie byłeś wygodnym " trenerem" dla tej bandy cwaniaczkow... Dlaczego drużyna przysiadła z tym zap...niem za Legie??? Bo mieli Cię głęboko w ... Ostatnią godną osobą mianowania siebie trenerem Legii był rosyjski niedźwiedź... Reszta to banda karierowiczow liczących na cud... Vuko był jednak przeciętnym piłkarzem, mimo że walecznym, to jako trener nawet nie zbliży się do tych osiągnięć pilkarskich. Pier mnie jak ktos wygląda ale nasz ciekawy przyjaciel z Serbii wyglądał na ławce trenerskiej jak bidny gołębiarz... Nosz kur...czy Legia to Śląsk za czasów Staszka Levego... Żal straconego czasu, i wstyd mi że ktoś dopuszcza do tego ze trenerem Legii zostają takie miernoty... Co do legijnego DNA to ma je ten kto od poczatku do końca jest profesjonalistą a to ostatnim razem kojarzyło mi się z nazwiskami takimi jak Voo a napewno Zielinski... Pozdrawiam prezeso-wlascicielo-stratego-budowniczo-alfo omego- siwego- Janusza Mioduskiego

odpowiedz
Pacocha - 21.10.2020 / 00:26, *.chello.pl

@Zielu: Grubo poleciałeś:) Ale trafnie:)

odpowiedz
magoo - 20.10.2020 / 21:43, *.chello.pl

Złote słowa :
"Tacy piłkarze jak Wszołek, Luquinhas, Gwilia, Karbownik przez rok pracowali, żeby grać ten najważniejszy mecz. A jak już ten decydujący mecz o Ligę Europy przyszedł, to musieli patrzeć z ławki i obserwować na boisku kolegów takich jak Valencia czy Juranović, którzy są w Warszawie tak krótko, że nawet Pałacu Kultury jeszcze nie widzieli. To jak oni mogli pomóc drużynie już w tamtym momencie..."

odpowiedz
l - 21.10.2020 / 03:03, *.tpnet.pl

@magoo: To prawda, lepiej sie tego nie dało ująć...

odpowiedz
Ko(L)o - 21.10.2020 / 05:31, *.amazonaws.com

@l: on zdziwiony że został zwolniony w poniedziałek ,ja byłem mocno zdziwiony w niedziele rano ,że brak komunikatu...

odpowiedz
Ko(L)o - 21.10.2020 / 05:31, *.amazonaws.com

@l: on zdziwiony że został zwolniony w poniedziałek ,ja byłem mocno zdziwiony w niedziele rano ,że brak komunikatu...

odpowiedz
Pawciu - 20.10.2020 / 21:12, *.net.pl

Vuko o Kucharczyku : "Ludzie nie wierzą, że masz wystarczające umiejętności piłkarskie na Legię, ale ja mam z tobą inny problem. Ja nie wierzę w ciebie jako człowieka" - cytat roku!!

odpowiedz
anty vuko - 20.10.2020 / 20:23, *.vectranet.pl

przestańcie juz pisać o tym wuefiście amatorze !!!

odpowiedz
dino - 20.10.2020 / 21:36, *.vtelecom.pl

@anty vuko:
Ten wuefista-amator to kawałek historii Legii, jako piłkarz plus Mistrz Polski jako trener

odpowiedz
Arek - 20.10.2020 / 22:35, *.tpnet.pl

@dino: daj sobie spokój z tłumaczeniem życiowej łamadze czegoś, czego i tak nie pojmie.

odpowiedz
vuko = pinokio - 21.10.2020 / 00:07, *.master.pl

@dino: kawałek zje..ej historii !!! MARNY piłkarz i jeszcze gorszy trener !!!

odpowiedz
Darek - 20.10.2020 / 20:08, *.t-ipconnect.de

Vuko to dla mnie po Magierze drugi trener na lata.Tylko prezesa mamy gamonia.
Michniewicz 711 chórzysta przyszedł i gówno zrobił.Składem na Karabach się ośmieszył.Może musiał taki wystawić w zamian za tę robotę?Tak jak kiedyś Magiera się postawił bo nie chciał lecieć na Florydę a za 3 dni już był Jozak i ogłosił,że drużyna leci na Florydę. A drużyna z czasem weszła by na wyższy poziom.
Dzieki Vuko za wszystko.Powodzenia.
A MY dalej musimy się męczyć z rozchwianym emocjonalnie właścicielem i prezesem w jednym,który nie ma pojęcia o zarządzaniu klubem piłkarskim.
Żuraw też już wisiał na włosku w amice i to ze 3 razy.I dali mu czas i teraz mają tego efekty.Drużyna za Vuko też by zaczęła grać lepiej.
Chory właściciel jest tu przyczyną.

odpowiedz
Szelka - 20.10.2020 / 20:41, *.chello.pl

@Darek : optymalnym terminem ew. zwolnienia Vuko z posady trenera powinien być moment/fakt (również ew.) niezakwalifikowania się przez Legię do fazy gr. LE.
To co uczynił (spieprzył) Miodowy i CM trafnie opisałeś.
Dołączam się do pozdrowień dla Vuko.

odpowiedz
WarMaster - 20.10.2020 / 21:45, *.165.49

@Darek : 100% racji

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 23:30, *.centertel.pl

@Darek : dokladnie . Potwierdzam. Vuko świetny trwner. I jak milo bylo ogladac 7:0 z wisla oraz chociazby 5:1 z gornikiem. Kiedy ostatnio takie wyniki Legia osiagala. Pytanie do statystow ale chyba to bylo pamiwtne 7:2 z ksp.........a byl to rok hmmm 2006??? Xhyba wtedy iti przyszlo

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 19:28, *.play-internet.pl

nie wiem kto go namówił na Michniewicza , ale to nie jest zmiana na lepsze tylko na gorsze , Vuko zdobył mistrzostwo w najlepszym stylu od wielu lat ,na pewno lepszym niż między 2016 i 2018 mimo tylu gwiazd wtedy , szkoda , jeszcze gdyby zastąpiono go Magierą czy kimś związanym z Legią , ale Michniewicz to porażka

odpowiedz
oLaf - 20.10.2020 / 19:16, *.vectranet.pl

1. Pierwszy błąd był taki że Vuko nie rok temu tylko dopiero za kilka lat powinien zostać trenerem Legii po tym jak się przyuczy w innych klubach (patrz: Papszun).

2. Legia ostatni raz to super grała .... w lutym!!! : O
Od tego czasu był marazm, człapanie stąd - słuszne- zwolnienie Vuko.

3. Inna sprawa to to że MIchniewicz składem i taktyką na Karabach totalnie się skompromitował jako trener - to nie mogło się udać!!!
I tu doszliśmy do sedna - taki trener w kraju "może być" a w el. do Europy znowu się skompromituje za rok pewnie....

4. Naprawdę Miodek nie potrafi raz na 5 lat zatrudnić NORMALNEGO DOŚWIADCZONEGO trenera????

odpowiedz
Miki - 20.10.2020 / 22:20, *.inetia.pl

@oLaf: Michniewicz jest jak na PL doświadczonym trenerem. Mistrzostwo, ileś klubów, kadra z turniejem włącznie. Ale moment wrzucenia go był absurdalny. Mógł albo grać to co Vuko (to po co zmiana?) albo coś namieszać na wariata. Namieszał na wariata bo klub go wziął, by było inaczej niż za Vuko.

Inna brocha, że jak już brać treneiro budującego od tyłu, to Ojrzyński pasowałby bardziej. Trenersko ciut mniej ale więzi z W-wą i brak różnych obciążeń.

odpowiedz
Wolfik - 21.10.2020 / 01:08, *.mm.pl

@Miki: Ojrzyński na trenera Legii....ja chyba śnię.

odpowiedz
Trenerio - 20.10.2020 / 18:55, *.chello.pl

Vuko zły Czesiek zły,nie ma dobrego trenera dla Legii.Pozdrowianie dla Kibiców,którzy pamiętają naprawdę złe czasy.

odpowiedz
geds - 20.10.2020 / 20:33, *.chello.pl

@Trenerio:
Jeśli policzyć ile lat odpadamy w el. LE to chyba jednak nie jesteśmy w dobrych czasach.

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 23:58, *.play-internet.pl

@geds: jeśli policzyć to w 2011 mieliśmy pierwszy awans do pucharów od 16 lat więc jednak chyba nie jesteśmy w takich złych czasach , bronimy mistrzostwa i to szóstego na 8 możliwych od 2013 ,które było pierwszym po 7 latach

odpowiedz
gazza - 20.10.2020 / 18:29, *.inetia.pl

Hahahaha On pokazuje że ludzie z bałkanów to ludzie bez honoru i ambicji !
WYNIKI !!! Wyniki pokazały że należało ci się zwolnienie już wcześniej niż Cię zwolniono !
Beznadziejny drugoligowy trenerzyna...!

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 18:39, *.centertel.pl

@gazza:
Mistrzostwo Polski : zrealizowano
Liga europy: nie dano dokonczyc

Rzeczywiscie wyniki zwolnily Vuko...

odpowiedz
:o - 21.10.2020 / 00:09, *.master.pl

@grzesiek: grzesiu..jak ty piszesz w kaftaniku?

odpowiedz
pol - 20.10.2020 / 18:22, *.chello.pl

Bezczelny typek.
Typowy pinokio

odpowiedz
AdamJ - 20.10.2020 / 18:20, *.chello.pl

Dla mnie Vuković jest trenerem Legii, a nie ten poznański śpiewający wieprz.

"Wiem, że w klubie była forowana taka narracja, że drużyna potrzebuje - tu i teraz - zmian taktycznych i personalnych w składzie. Między innymi wystawienia większej liczby nowych, dopiero co sprowadzonych do klubu zawodników. Zresztą widać było - na podstawie decyzji o składzie, jakie podjął w meczu z Karabachem nowy trener - jak mocno była lansowana ta opinia" - no i widać, jak się kończy uleganie podpowiadaczom i zausznikom.

Vuko wróć!

odpowiedz
Błagamy !! - 21.10.2020 / 00:45, *.master.pl

@AdamJ: vuko nie wracaj !!!

odpowiedz
bronek49 - 20.10.2020 / 18:11, *.chello.pl

Vukowic zrobił się zarozumiały i zbyt pewny siebie przeciez zdobył tytuł ledwo -ledwo Legia człapała a nie grała w piłkie a przygotowanie do sezonu chyba najgorsze w lidze a potwierdza tą zarozumiałość to ze wystawiał słabiutkiego Gwille a nie dawał żadnych szans Praszelikowi i chłopak wychowanek poszedł za darmo do ślaska Vukowic zapewniał też że drużyna na puchary jest lepiej przygotowana i nie powtórzy się zeszły sezon w pucharach a jak było to widzieliśmy ,także Vuko nie płacz bo wszystko spieprzyłeś

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 18:19, *.centertel.pl

@bronek49: przed ostatnimi 7 meczami Legia miala 12 pkt przewagi nad 2 druzyna. To jest dla ciebie przypadkowy mistrz? Pozniej fakfycznie te ostatnie 7 meczow bylo slabych ale pilkarze moze sobie dorobili u buków. Bo kazdy myslal ze beda chcieli zapewnic sobie tytul i pozniej spoczna na laurach a oni zrobili odwrotnie. Fakt faktem mistrza zdobyli. Osiagneli cel. Kolejnym byla faza grupowa ligi europy, celu nie dano dokonczyc Vukoviciowi...

odpowiedz
Adam - 21.10.2020 / 17:21, *.chello.pl

@grzesiek: Nie można jeszcze zapominać, że w ostatnich meczach wielu piłkarzy miało albo kontuzje, albo już urlopy, więc ta przewaga na koniec sezonu była jszcze mniejsza.

odpowiedz
bronek49 - 20.10.2020 / 18:11, *.chello.pl

Vukowic zrobił się zarozumiały i zbyt pewny siebie przeciez zdobył tytuł ledwo -ledwo Legia człapała a nie grała w piłkie a przygotowanie do sezonu chyba najgorsze w lidze a potwierdza tą zarozumiałość to ze wystawiał słabiutkiego Gwille a nie dawał żadnych szans Praszelikowi i chłopak wychowanek poszedł za darmo do ślaska Vukowic zapewniał też że drużyna na puchary jest lepiej przygotowana i nie powtórzy się zeszły sezon w pucharach a jak było to widzieliśmy ,także Vuko nie płacz bo wszystko spieprzyłeś

odpowiedz
BR - 20.10.2020 / 18:08, *.chello.pl

Nie da się tego czytać.
Mecz z Ominia był podsumowanie półtorarocznej pracy Vukovica w Legii. Jeśli miał to być egzamin to został oblany. Co to za tłumaczenie, ze to był o awans do LM, a celem była LE. Mieliśmy na swoim boisku drużynę absolutnie ze swojej polki i nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji. Dla mnie to było dyskwalifikujące trenera. Później górnik Zabrze grający w dziadka w naszym polu karnym. Ta drużyna nie miała pomysłu na grę.
Vuko szacunek za mistrzostwo polski i kilka niezapomnianych pogromów, ale teraz każdy powinien pójść w swoją stronę.

odpowiedz
Roma - 20.10.2020 / 18:04, *.159.68

Jestem pod wrażeniem, jak trafnie zdiagnozował mecz z Karabachem, szkoda tylko, że z taką samą trafnością nie jest w stanie ocenić swoich pomysłów.

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 18:03, *.centertel.pl

Jeszcze warto dodać że takie rotacje trenerami jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Wiadomo ze kazdy trener wymaga czegos innego skupia sie na czyms innym. A pilkarze od tego głupieją na boisku....beznadziejne korpo szambo. Nawet za kadencji Leśnego sie zdarzaly podobne sytuacje m.in zwolniebie urbana i zatrudnienie Berga.

odpowiedz
Arek - 20.10.2020 / 17:37, *.tpnet.pl

Jeśli w ogóle Vuko powinien zostać zwolniony, to tylko po meczu z tymi Azerami. Mioduski potwierdził po raz kolejny, że na piłce się nie zna. A Vuko cóż, wypada życzyć powodzenia. Ja osobiście mam nadzieję, że jeszcze wróci tu, jako już bardziej doświadczony trener.

odpowiedz
Wojtek86 - 20.10.2020 / 17:31, *.chello.pl

Powiem tak, fanem trenera Vukovica nie byłem. Niemniej nie zwolniłbym go po przegranej z Omonia. Dopiero po ewentualnej porażce z Karabachem podjałbym taką decyzję.

odpowiedz
Autor - 20.10.2020 / 17:28, *.vectranet.pl

co za debil to jednak xD

odpowiedz
Stan - 20.10.2020 / 17:57, *.vectranet.pl

@Autor: nie pisz mi tu xd ,baranie

odpowiedz
Autor - 20.10.2020 / 19:47, *.vectranet.pl

@Stan: dobrze xd debilu xd

odpowiedz
arek - 20.10.2020 / 20:40, *.chello.pl

@Autor:
Jak cię czytam to myślę że powinny być dwa oddzielne fora - jedno dla dorosłych mężczyzn drugie dla szczyli. Miałbyś okazję z podobnymi sobie pisać xd i różne tam. A mężczyźni pisaliby sobie o piłce i nikt by się nie wkurzał, każdy byłby w swoim świecie. Redakcjo co wy na to?

odpowiedz
Autor - 21.10.2020 / 01:58, *.vectranet.pl

@arek: zgadza sie szczylu xd , spadaj xd na xd forum xd dla nastolatkow xd

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.10.2020 / 17:17, *.orange.pl

Kiedy powinien zostać zwolniony to temat innej historii, ale jak opowiadał bajki z Mchu i Paproci o Żwirku i Muchomorku, tak robi to dalej...

odpowiedz
Danie(L) - 20.10.2020 / 17:42, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: No niezupełnie, dość konkretnie się wypowiedział i do tego logicznie. Tyle, że to Legia i tu takie decyzje są podejmowane z dnia na dzień od kiedy pamiętam. Mioduski nie jest tu wyjątkiem. A skoro ja pamiętam to i Vukovic powinien. 2-3 mecze w plecy i nie ma trenera. No ale to już historia. Nie ma Vuko, a jest Czesiek. Czy nam się to podoba czy nie za jakiś czas nie będzie i Cześka ;-) Nie jestem jego fanem, ale dla dobra Legii zawsze wierzę, że właśnie nowy trener może być najlepszym w historii ;-) A potem za tego nowego przychodzi jeszcze nowszy i tak w kółko.
Tak czy inaczej zostało jakieś 7 miesięcy do kolejnego mistrzostwa, jakieś 9 do kolejnych eliminacji pucharowych. Niech Michniewicz wykorzysta ten czas optymalnie.

odpowiedz
Kosa - 20.10.2020 / 18:00, *.plus.pl

@Danie(L): a 5 miesięcy do nowego trenera

odpowiedz
Darek - 20.10.2020 / 20:32, *.t-ipconnect.de

@Danie(L): Jak się nie mylę to 14 piłkarzom kończą się kontrakty po sezonie.Drużyna bedzie w kolejnej przebudowie.Kasa klubowa jest pusta więc nie spodziewał bym nikogo sensownego do pierwszego skladu.Znowu zaciąg bezrobotnych piłkarzyków.Jak czesieķ ugra ze dwie rundy eliminacje to będzie sukces.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.10.2020 / 23:15, *.centertel.pl

@Danie(L): Konkretnie? Druzyna jest zzyta, jak nigdy, ale na boisku jakos tego nie widac. Kilka dobrych meczow w sezonie, to jak dla mnia zbyt malo, zeby bronic czlowieka, ktory od poczatku tego sezonu mial strach w oczach i pelne gacie. Teraz moze mowic, co chce, nie bylo zadnej taktyki, kryzysy byly caly czas. Mowi, ze chcial tych nowych zawodnikow? A tymczasem kilka osob, ktore go znaja i z nim rozmawialy twierdza co innego. I tam mozna pisac cala encyklopedie 4 tomowa. Szkoda czasu...

odpowiedz
Miki - 20.10.2020 / 17:02, *.inetia.pl

… w klubie była forowana taka narracja, że drużyna potrzebuje - tu i teraz - zmian taktycznych i personalnych w składzie. Między innymi wystawienia większej liczby nowych, dopiero co sprowadzonych do klubu zawodników. Zresztą widać było - na podstawie decyzji o składzie, jakie podjął w meczu z Karabachem nowy trener - jak mocno była lansowana ta opinia. A nowy trener nie dostał tej sugestii ani ode mnie, ani od nikogo ze starego sztabu, bo do meczu z Karabachem z nikim ze sztabu nie rozmawiał, nie radził się. W mojej opinii bardzo nietrafnie oceniono wtedy zarówno stan jak i potrzeby zespołu.

… Wszołek, Luquinhas, Gwilia, Karbownik przez rok pracowali, żeby grać ten najważniejszy mecz. A jak już ten decydujący mecz o Ligę Europy przyszedł, to musieli patrzeć z ławki i obserwować na boisku kolegów takich jak Valencia czy Juranović, którzy są w Warszawie tak krótko, że nawet Pałacu Kultury jeszcze nie widzieli. To jak oni mogli pomóc drużynie już w tamtym momencie, jak odbyli z nią raptem kilka treningów?

… Myślałem, że trener Michniewicz przyjdzie i zbierze owoce tego, co zrobiliśmy w Legii wcześniej. Bo wiadomo było, że ta drużyna musi zacząć dobrze grać. T(…) Ale warunkiem było niewywracanie drużyny do góry nogami. Szczególnie jeśli masz tak mało czasu. Możesz próbować działań mentalnych, wejść chłopakom na ambicję, ale nie robisz totalnej rewolucji w składzie. I jeszcze próbowanie nowej taktyki. Zbyt dużo zmian naraz.

… Nie twierdzę, że Legia nie może grać rombem w ustawieniu 4-4-2, ale to wymaga pracy, przygotowań, sparingów itd. Nie wierzę, że można wyjść na najważniejszy mecz w sezonie w nowym ustawieniu, którego zespół jeszcze nie miał prawa się nauczyć.

odpowiedz
ajg - 20.10.2020 / 16:59, *.chello.pl

Vuko nie widzi ,że drużyna od maja grała coraz gorzej? Ze zawodnicy byli bez formy oraz -jak Vuko chciał - nie zapierdalała?
To jest wina przede wszystkim trenera!
Nie jestem zwolennikiem wywalania trenera ale w tym przypadku błędem Mioduskiego było zbyt póżne zwolnienie trenera!!!
A Michniewicz? No chyba to nie jest trener wymarzony ale przynajmniej ma doświadczenie a nie będzie się uczył zawodu na Legii,tak jak prawie wszyscy poprzednicy oprócz Staszka i chama Sa Pinto...

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 18:26, *.centertel.pl

@ajg: a uja sie tam znasz. Vuko widzial ze druzyna gra slabiej bo po prostu fizycznie pilkarze padnieci byli i nie wyprostujesz tego niczym. Po prostu trzeba przeczekac gorszy czas i grac pozniej swoje. Z sierpniem i z wrzezniem w Legii nie poradzil sobie juz dawno zaden trener bo pilkarze po prostu nie sa w formie. Jak adam malysz nie byl w formie to tez kiedyś MŚ nie zdobył, miml ze byl faworytem. Tak samo do wejscia do grupy LE my bylismy wiekszym faworytem niz Lech. A wszedl Lech bo zadecydowała forma pilkarzy. Mimo ze Lech mistrza polski nie zdobyl czyli byl de facto gorszy od Legii a osiagnal w europie wiecej. Czemu? Trzeba zapytac ludzi od przygotowania fizycznego glownie. Bo karbo wszolek czy luqinhas grac umia. A czemu z forma fizyczna u nich na bakier we wrzesniu ?

odpowiedz
ajg - 20.10.2020 / 19:14, *.chello.pl

@grzesiek: cyt. "a uja się tam znasz" -Dajesz dowód głupoty,jeśli piszesz ,że to nie wina Vuko,ze piłkarze nie byli w formie...bo dobry trener umie przygotować drużynę w odpowiednim czasie! A jak nie potrafi to jest dupa a nie trener!

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2020 / 16:52, *.centertel.pl

Zwolnienie po meczu z karabachem o ile ten mecz bylby przegrany... A zwolnienie przed tym meczem pokazuje ze Mioduski nie zna sie na pilce noznej ani troche ...

odpowiedz
pnk - 20.10.2020 / 16:45, *.chello.pl

Abstrahując od tego, czy zwolnienie było słuszne czy nie, to sposób w jaki to zrobiono pokazuje jaką osobą jest Miodek, oraz to że nie ma on żadnego pojęcia o pracy z ludźmi. Wiele osób pisz, że Legia to teraz korpo... no akurat nie. Korpo są przewidywalne, liczą się jasne cele, efekty i praca z ludźmi. Tego u nas nie ma. Mamy firmę zarządzaną chaotycznie, gdzie są jakieś grupki interesów i korytarzowe rozgrywki a nie dobrze działające korpo.

odpowiedz
dom_rembsky - 20.10.2020 / 16:38, *.chello.pl

ja ogólnie z tezą że Vuko wyleciał za wcześnie się zgadzam nie mnie słowa "Ale nie powinno być tak, że jeden mecz decyduje o ocenie twojej pracy przez kilkanaście miesięcy." To jest gruba nadinterpretacja, zespół grał fatalnie już od początku sezonu odpadł z Omonią po fatalnym meczu, więc wyleciał za całokształt a nie za bęcki z Górnikiem.

odpowiedz
Glb - 20.10.2020 / 16:36, *.124.67

Zgadzam się, Vuko powinien zostać zwolniony po zakończeniu poprzedniego sezonu albo po meczu z Karabachem.

odpowiedz
Jurek - 20.10.2020 / 16:29, *.tropolys.de

To trzeba było z tą Nikozją wygrać.

odpowiedz
Sławek - 20.10.2020 / 16:33, *.ntelekom.pl

@Jurek: celem był awans do LE i był nadal możliwy do zrealizowania

odpowiedz
Autor - 20.10.2020 / 17:28, *.vectranet.pl

@Sławek: brednie

odpowiedz
wrt - 20.10.2020 / 19:22, *.play-internet.pl

@Autor: nie brednie tylko przedsezonowe założenia , czy chodzi ci ,że cel był niemożliwy do zrealizowania ? To tym bardziej dlaczego go zwolniono ?

odpowiedz
Szacunek - 21.10.2020 / 11:16, *.235.143

@wrt : bo byl chu...y. jeszcze Cunt'e out

odpowiedz