fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ranking przychodów klubów Ekstraklasy: Legia na czele

Woytek, źródło: Deloitte

Po raz dziewiąty z rzędu Legia Warszawa wygrała w rankingu "Piłkarska liga finansowa", przygotowywanym przez firmę Deloitte. Mistrz Polski osiągnął przychody w wysokości 123,95 mln zł, czyli więcej niż zsumowane przychody drugiej Lechii Gdańsk i trzeciego Lecha Poznań.

W 2019 roku rrzychody Legii wzrosły o blisko 24 mln w porównaniu z rokiem 2018. W sumie przychody wszystkich klubów grających w Ekstraklasie wyniosły 572,3 mln zł.

Ponadto Legia zdecydowanie najwięcej zarobiła na transferach - 48,11 mln zł, które nie zostały uwzględnione w przychodach.

Przychody Legii w podziale na lata (w mln zł)

RokKomercyjneTransmisjeDzień meczuSUMA
20144032,830,8103,6
201542,134,831,1108
201682,167,661,9211,6
201752,150,136,2138,4
201847,12528100,1
201970,925,227,8123,95



fot. Deloitte

fot. Deloitte

fot. Deloitte




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
GrzeLeg - 25.10.2020 / 07:50, *.virginm.net

Taaaakie dochody, a nie ma pomysłu jak tych chłopaków choćby kondycyjnie przygotować do sezonu.

odpowiedz
Szymon - 24.10.2020 / 10:31, *.chello.pl

Dochody dochodami a wyniki sportowe fatalne. Fatalne decyzje pudla w zarządzaniu, coroczne miotanie się i totalna niecierpliwość to prawdziwy obraz sytuacji w klubie. Połowa składu to oldboye lub odgrzane kotlety, którzy mają rozbuchane kontrakty i za dużo luzu z treningami. I do tego trenerzyna kombinator obrażający klub i kibiców. Tak to naprawdę wygląda.

odpowiedz
wawa 12 - 24.10.2020 / 09:15, *.chello.pl

kalkulacja biznesu, jak malo zarobil Miodek to niech sie wycofa z Legii raz na zawsze, podsumowanie bez kasy

odpowiedz
Tomek Mokotów - 24.10.2020 / 02:17, *.chello.pl

Moj firma współpracowała kiedys z Deloitte...
Niestety, poza dobrym PR, większość tego typu firm przedstawia albo, jak w tym przypadku, zwykłe zestawienie cyferek, niewarte nawet 500 złotowej faktury (ot, ciekawostka, dane znane są każdemu) albo bliżej nieokreslone "wartości marki" nijak mające się do rzeczywistosci, która zmienia sie diametralnie w przeciagu... np.dwumeczu o awans do LM...

Poza tym, wiedza sportowa "ekspertów" z tejże firmy przedstawia wiele do życzenia... Oczywiście szablony do wyceny są podobne dla firm z różnych branż ale mimo wszystko mam nadzieję, że ten "raporcik" nie został opłacony przez Legię. Choć Pan Prezes Miodousty lubi takie dyrdymały zamiast konkretów...

Zabawa, fajna może ale tylko zabawa.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 23.10.2020 / 11:16, *.vectranet.pl

Można mieć przychód 50M i dochód 30M, albo jak my przychód 120M i dochód 20M...co lepsze???

odpowiedz
Marian - 23.10.2020 / 09:36, *.plus.pl

HEGEMONIA

odpowiedz
Normalny - 23.10.2020 / 09:16, *.net.pl

Szkoda, że to sie nie przeklada na madre zarzadzanie klubem...

odpowiedz
SEBO(L) - 23.10.2020 / 07:08, *.chello.pl

W raporcie jest,że budżet na płace na poziomie rozsądkowo- biznesowym 58% przychodów (52% wliczając przychody z transferów). Tylko co z tego,skoro drużyna jest zbudowana głównie w oparciu o zawodników minimum 28-29 lat+,w której nie brak ludzi ponad 30 letnich,a nawet bliskich piłkarskich emerytur,na których nie da się zarobić a trzeba im w większości przypadków GODNIE zapłacić. Oczywiście mają wystarczająco (byle)jakości,by powalczyć nawet skutecznie o mistrzostwo tej byle jakiej ligi,ale niewystarczająco, by przejść kwalifikacje pucharowe... I te pieniądze są wydawane na "ciepłe",dobrze płatne miejsca marnie i rzadko wykonywanej pracy (bo po odpadnięciu z "pucharów" mają zazwyczaj jeden mecz w tygodniu,i obligatoryjnie po weekendzie dzień-dwa wolnego,bo najważniejsze dla piłkarza to świeżość i odpoczynek,nie trening...) przez co mamy Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia...
P.S.: nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której gramy obroną w "składzie" Stolarski-Wieteska-Astiz-Rocha... To jak stanie na śliskim parapecie z pętla na szyi...

odpowiedz
oLaf - 23.10.2020 / 13:44, *.vectranet.pl

@SEBO(L): racja, np. po cholerę wydawaliśmy 400 000 Euro rocznie na Antolica, ktory jest średniakiem.
Może Akademia coś zmieni aczkolwiek boję się że to potrwa kilka lat...

odpowiedz
SEBO(L) - 23.10.2020 / 21:48, *.chello.pl

@oLaf: po cholerę wydaliśmy,jako klub oczywiście, w sumie blisko 2 miliony € na tego defensywnego pomocnika (750 000 transfer, plus 3x400 000) ,który nie daje liczb ani spokoju,przez 3 lata gra jeden przyzwoity sezon (tylko w przaśnej lidze),i z którym nie wchodzimy do pucharów (nie tylko przez niego oczywiście) ,przez co jako klub nie zarabiamy?? Nie mówiąc już o sprzedaży go i zarobku,z uwagi na wiek i pozycję na boisku. Jestem przekonany, że w to miejsce dałoby się znaleźć i przekonać do gry w tej lidze za takie pieniądze ofensywnego zawodnika (pomocnika lub napastnika),choćby i bez kontaktu (za 500 000 € za podpis i 500 000 € rocznego kontraktu na 2 lata) który dałby liczby na boisku,pomógłby wejść w tym czasie do pucharów i jeszcze dałoby się na nim prawdopodobnie zarobić.No,ale tu nikt nie uczy się na błędach,tylko się je powiela,więc mamy niepotrzebnego Valencię, za ok.120 000 na miesiąc, który bez formy i bez gry w ostatnim sezonie przyszedł na 9 miesięcy,do pucharów wejść nie dał rady pomóc,a za jakiś czas go nie będzie,więc znowu do pucharów wejść nie pomoże,a zdobyć mistrzostwo i bez niego powinno się udać...I tak oto buduje się drużynę na piłkarzach (bo dochodzi np. taki Kapustka) do odbudowy... I jeszcze wierzy się w przeciętnego Kante,który choćby był kilka lat bez kontuzji, to bariery 10 goli nie przekroczy,ale "walczy ,i jest dobry/lepszy w grze kombinacyjnej od Pekharta".Tak,kombinacje polegają na tym,jak mu podać,by osiągnął średnią wyższą, niż 0,25-0,35 gola na mecz w tej lidze.No,ku.wa,pewniak i filar drużyny w jednym człowieku...:(

odpowiedz
(L)egia - 22.10.2020 / 22:47, *.virginm.net

I co z tego, że Legia na czele?

odpowiedz
Sputnik 44 - 22.10.2020 / 22:17, *.vectranet.pl

Za rok będzie niestety gorzej :( Dzień meczowy wyciął Covid, za transmisje nic nie urośnie a komercyjnie łachmica jest na lepszej pozycji... Za transfery też kuchenki się obłowiły... Czas chyba przebudować nasz zespół - więcej młodych, więcej Polaków, poucinać kominy płacowe i uzbroić się w cierpliwość bo efekty przyjdą po 2-3 latach. Ale najpierw wymiana prezesa na człowieka, który zna biznes i dostanie kredyt czasu i zaufania od właściciela.

odpowiedz
1993 - 22.10.2020 / 21:34, *.chello.pl

Nie mogę się k... doczekać pamiątkowej koszulki!

odpowiedz
Kuba - 23.10.2020 / 11:33, *.t-mobile.pl

@1993: Właśnie dużo przychodów Mioduski zgarnia dzięki sprzedaży koszulek i innych gadżetów.

odpowiedz