Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Rosołek zastąpi Pekharta?

Woytek / Legionisci.com, źródło: Legionisci.com

Ostatni trening przed meczem z Pogonią Szczecin drużyna Legii rozpoczęła o godzinie 13. Na boisku Legia Training Center stawiło się 20 zawodników, z których sztab szkoleniowy zabiera na mecz. Tomas Pekhart wziął udział jedynie w rozgrzewce i do ostatniej chwili jego występ będzie stał pod znakiem zapytania. Czechowi oprócz bólu pleców doskwiera mięsień przywodziciela, więc trenerzy postanowili nie nadwyrężać najlepszego strzelca drużyny.

W tej sytuacji wzrosły szanse na występ od pierwszej minuty Macieja Rosołka. Jose Kante trenuje już z zespołem, ale jeszcze nie jest gotowy, by wyjść w pierwszym składzie. W spotkaniu z "Portowcami" Legia będzie musiała sobie radzić także bez Luquinhasa i Rafaela Lopesa - obaj nie polecą do Szczecina. Najprawdopodobniej na lewym skrzydle zagra Joel Valencia.

Lista nieobecnych na piątkowym treningu była bardzo długa: Astiz, Cholewiak, Cierzniak, Hołownia, Kapustka, Luquinhas, Rafael Lopes, Muzyk, Sanogo i Vesović. Indywidualnie na boisku obok trenowali Mateusz Wieteska i Kacper Kostorz.

Po 15-minutowej rozgrzewce pod okiem Łukasza Bortnika zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny i ćwiczyli warianty taktyczne aspekty sprofilowane pod najbliższego przeciwnika, które przygotował Czesław Michniewicz. Trener Legii dużo czasu poświęca na rozpracowanie rywali i chce, by legioniści wykorzystywali wszelkie błędy w ich ustawieniu. Trening zakończyły dośrodkowania w pole karne z lewej i prawej strony. Utrudnieniem była bramka ustawiona w poprzek pola karnego, nad którą należało posłać piłkę. Gdy pod okiem Przemysława Małeckiego zawodnicy wykonywali kolejne wrzutki, Michniewicz zabrał na drugą stronę skrzydłowych i bocznych obrońców i doskonalił z nimi inne warianty ataku.

Prawdopodobny skład Legii na mecz z Pogonią:
Boruc - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek, Slisz, Gwilia, Karbownik, Valencia - Rosołek (Pekhart)

Do dyspozycji trenera będą jeszcze: Tobiasz, Antolić, Luis Rocha, Andre Martins, Stolarski, Kante, Remy

Poniżej prezentujemy zdjęcia z treningu:

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
MARKUS - 25.10.2020 / 13:15, *.t-mobile.pl

APROPO wczorajszego meczu i SĘDZIOWANIA karny był jak grecki obrońca zagral ręką ale PAN sędzia nie widział a mało tego WAR nie został sprawdzony GRAĆ dalej I po co to jest skoro nie korzysta się z niego

odpowiedz
MARKUS - 25.10.2020 / 12:02, *.t-mobile.pl

ogólnie wczoraj rosi był cieniem samego siebie

odpowiedz
MARKUS - 24.10.2020 / 12:40, *.t-mobile.pl

każdy wynik tylko nie porażka biorę w ciemno POGOŃ to solidna drużyna na nasze warunki

odpowiedz
Juzzziooo - 24.10.2020 / 07:49, *.chello.pl

Ja daję na Pogoń. Dobry kurs i to lepsza ekipa niż my mamy. Do tego Rosołek w ataku który jest mega słaby i nic nie strzeli

odpowiedz
Zdziwiony - 24.10.2020 / 00:53, *.t-mobile.pl

Czesław Michniewicz na treningu bez laptopa? :D

odpowiedz
atmosferic - 23.10.2020 / 23:54, *.orange.pl

Mam kandydata na nowego napastnika dla Legii - Nick Doodeman - FC Volendam w 2 lidze holenderskiej 24 lata. Super pilkarz. Moze tez grac na skrzydle. Duzo asyst robi wlasnie ze skrzydla.
https://www.flashscore.pl/zawodnik/doodeman-nick/bJepttM9/

Dlaczego Legia nie szuka wlasnie tam pilkarzy - tam jest masa zajebistych talentow.

odpowiedz
Szymon - 24.10.2020 / 00:22, *.chello.pl

@atmosferic: a kto ma szukać. Skauting to u nas padaka, tylko stare kotlety odgrzewają jak im pismaki przypomną

odpowiedz
Gghhahha - 24.10.2020 / 11:55, *.centertel.pl

@atmosferic: ogarnij się już kiedyś Śląsk wziął króla strzelców 2ligi holenderskiej i to była padają - Voskamp, 2liga holenderska jest poziomem jak nasza 1liga i jak zobaczysz kto stamtąd przychodził do naszej ligi to skończysz pisać takie bzdety, nie wiem czy akurat kurs ci wpadł czy w FM fajnie ci gra chłopak ale nie..

odpowiedz
atmosferic - 24.10.2020 / 12:20, *.orange.pl

@Gghhahha: Nonsens. To jest lepsza liga niz 1 liga. I tez nie porownujmy starego capa po 30stce Voskampa ktory przyjechal po czek a nie sie rozwijac, do tego mlodego zawodnika na poczatku kariery, tak jak mowilem to jest inny typ zawodnika, nizszy bardziej mobilny, bardziej ruchliwy i dobry na skrzydle. Robiacy duzo asyst - patrzmy na to czy pasuje profilem do stylu gry ktory chcemy wdrazac, a nie na same suche liczby, a liczby to on ma, a w lepszym zespole bedzie mial wiecej. On by pasowal na skrzydlo bo Luquinhas tam sie nie sprawdza - potrzebujemy przebojowych skrzydlowych. Moim zdaniem ani Wszolek ani Luquinhas sobie nie radza. Wszolek nie wycisnie wiecej jak 5 asyst i 5 goli w sezonie - to za malo,jesli sie mysli o tytule.

Trzeba szukac mlodych, perspektywicznych zawodnikow i Doodeman takim jest. Lepiej szukac w holandii.

Nie mozna sie ograniczac do suchych liczb. Ale Doodeman ma coraz lepsze liczby.

odpowiedz
Kokosz - 23.10.2020 / 22:19, *.jmdi.pl

Widać że ostro trenują bo Boruc brzucha zgubił ????

odpowiedz
Szymon - 24.10.2020 / 00:27, *.chello.pl

@Kokosz: a w różowym będzie hasał?

odpowiedz
SEBO(L) - 23.10.2020 / 22:15, *.chello.pl

Trenowanie wrzutek... super nowatorska taktyka w ostatnim czasie,co przy nieobecności na treningu Pekharta (i innych napastników) także w meczu zakończy się wrzucaniem do nikogo...Ot,na taką zmianę w taktyce warto było zmieniać trenera legionistę na chórzystę i telefonistę!! Ale...zaraz,zaraz... skoro podczas trenowania wrzutek Michniewicz zabrał skrzydłowych i bocznych obrońców,by "ćwiczyć inne warianty ataku",to:
1.: kto i do kogo wrzucał te piłki? Środkowi pomocnicy do środkowych obrońców,(skoro nie ma/było napastników) czy na odwrót?
2.: co w tym czasie ćwiczyli skrzydłowi i boczni obrońcy? Chyba tylko grę z pierwszej piłki i na obieg,bo dośrodkowania ćwiczyli chyba w tym czasie inni?
3.: a jeśli tak (a jeśli NIE ??!!) to co to był za trening?,bo...nic nie rozumiem... I obawiam się, że odpowiedź otrzymamy w meczu z Pogonią... :(

odpowiedz
Kibic - 23.10.2020 / 23:35, *.tpnet.pl

@SEBO(L): Pajac i debil.

odpowiedz
SEBO(L) - 24.10.2020 / 11:20, *.centertel.pl

@Kibic: chociaż szczerze przedstawiłeś się...

odpowiedz
Joł - 24.10.2020 / 11:46, *.com.pl

@SEBO(L): ty sebix idź lepiej umyj swojego golfa zamiast pisać takie bzdury

odpowiedz
SEBO(L) - 24.10.2020 / 11:54, *.centertel.pl

@Joł: A w którym momencie? Bo chyba kłania się czytanie ze zrozumieniem...?

odpowiedz
M-Ochota - 23.10.2020 / 22:07, *.chello.pl

Ten Lopez to jakiś kryształowy, zagrał kilka minut i znowu kontuzja...

odpowiedz
WETERAN - 23.10.2020 / 19:38, *.chello.pl

I od razu zobaczymy, jakie znaczenie dla zespołu ma Luquinhas.

odpowiedz
P. - 23.10.2020 / 19:35, *.net.pl

Miedzyladowanie we Wronkach...

odpowiedz
SEBO(L) - 23.10.2020 / 22:25, *.chello.pl

@P.: międzylądowanie czy jednak...międzyładowanie telefonu...? ;)

odpowiedz
Arek - 23.10.2020 / 23:23, *.tpnet.pl

@SEBO(L): pamiętaj, że sędziuje Marciniak, a do tego melepeta z Torunia na varze. Dlatego, w pełni naładowany telefon będzie jak znalazł:)

odpowiedz
Piasek - 23.10.2020 / 19:10, *.inetia.pl

Czesiu, pamiętaj żeby telefon z Wronek wziąć ze sobą

odpowiedz
Autor - 23.10.2020 / 18:47, *.vectranet.pl

To jakis szpital jest czy co? Kabaret na kółkach

odpowiedz
Gizior - 23.10.2020 / 18:19, *.alfa-system.net

Gwilla główny hamulcowy...

odpowiedz
Kibolek - 23.10.2020 / 18:35, *.telefonica.de

@Gizior: dokładnie. A mioduski główny lichwiarz

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.10.2020 / 17:52, *.vectranet.pl

Już lepiej niech gra Rocha niż Valencia...

odpowiedz
P. - 23.10.2020 / 22:35, *.net.pl

@Sputnik 44: popieram!

odpowiedz
Arek - 23.10.2020 / 17:45, *.tpnet.pl

Jeśli Rosołek zagra, to w końcu na swojej pozycji.

odpowiedz
Elquatro - 23.10.2020 / 17:43, *.chello.pl

Niech gra, może Maradona mu dogra i coś strzeli

odpowiedz
MARKUS - 23.10.2020 / 17:31, *.t-mobile.pl

trudny mecz każdy wynik KOŃCOWY możliwy nie dość że obsada sędziowska mi nie pasuje to jeszcze LEGIA osłabiona

odpowiedz
Byk - 23.10.2020 / 16:45, *.plus.pl

amikorz ledwo sznurowadło wiąże.

odpowiedz
Darek - 23.10.2020 / 15:52, *.t-ipconnect.de

Czemu Luquinhas i Lopes nie lecą do Szczecina?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 23.10.2020 / 17:37, *.legionisci.com

@Darek : urazy

odpowiedz