Gol Pawła Wszołka - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Warta Poznań - Legia Warszawa

W Grodzisku bez niespodzianki

Mishka, źródło: Legionisci.com

W zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań 3-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zdobyli je Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomas Pekhart.

Legioniści szybko przeprowadzili groźną akcję. Prawą stroną popędził Josip Juranović, zdołał oddać strzał z ostrego kąta, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi mocno zaatakowała Warta. Gospodarze stworzyli kilka niezłych sytuacji, a w 7. minucie Kuzimski próbował silnego strzału zza pola karnego, jednak uderzenie to zostało zablokowane. W 12. minucie pierwszą bramkę dla Legii zdobył Paweł Wszołek, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po świetnym podaniu Filipa Mladenovicia z lewej strony. Po golu tempo spotkania spadło. Przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 23. minucie dobre podanie dostał wychodzący na pozycję Joel Valencia. Odegrał do środka, a akcję wykończył świetnym uderzeniem Mladenović.

Chwilę później prawą stroną pobiegł Juranović, ale jego podanie do Wszołka nie sięgnęło celu. W 28. minucie piłka po uderzeniu Pekharta trafiła w słupek. Legia spokojnie konstruowała atak pozycyjny, coraz mocniej zaznaczając swoją przewagę na boisku. 2 minuty później w polu karnym przewrócił się Pekhart. Sędzia nie zareagował, akcja toczyła się dalej. Wreszcie nieudany strzał oddał Juranović, piłka trafiła jeszcze do Pekharta, a ten głową podwyższył wynik na 3-0. W 37. minucie mieliśmy kolejną niezłą sytuację gospodarzy, legioniści zdołali jednak wybić piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Trałki żaden z jego kolegów nie zamknął jednak akcji. W 42. minucie indywidualną akcją popisał się Paweł Wszołek. Dostał dobre podanie od Waleriana Gwilii, pobiegł prawą stroną boiska, oddał strzał, ale bramkarz nie miał problemów z obroną. Końcówka pierwszej połowy to okres spokojniejszej gry. Sędzia nie doliczył ani minuty do tej części spotkania.

Po przerwie Artura Boruca w bramce Legii zmienił Cezary Miszta. W 54. minucie na dobrą pozycję wybiegał Mladenović, został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez rywala. Legioniści zdecydowali się na długie rozegranie, jednak gospodarze zdążyli wrócić do obrony. W 59. minucie Valencia posłał znakomite podanie do Mladenovicia, ten dośrodkował, ale żaden z legionistów nie zamykał tej akcji. Kolejne minuty to okres dominacji Legii - piłkarze z Warszawy zamknęli gospodarzy na własnej połowie. W 69. minucie strzał z prawej strony oddał Valencia, jednak Lis zdołał złapać piłkę. 2 minuty później Pekhart groźnie zderzył się ze Szmytem, na szczęście żadnemu z zawodników nic się nie stało i sędzia szybko wznowił grę. W 76. minucie mieliśmy jedną z nielicznych okazji dla Warty. Bardzo niepewnie interweniował w tej sytuacji Miszta, na szczęście zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 78. minucie dobry strzał oddali gospodarze, a Juranović wybił piłkę z linii bramkowej. Mogło być groźnie, bo Miszta z pewnością by nie sięgnął futbolówki. Chwilę później po akcji Kapustki i Stolarskiego Domagoj Antolić oddał strzał, jednak z bliskiej odległości trafił tylko w boczną siatkę. W 84. minucie Bartosz Kieliba sfaulował w środku boiska Macieja Rosołka. Kapitan Warty powinien zobaczyć w tej sytuacji swoją drugą żółtą kartę, jednak sędzia po kartonik nie sięgnął. W końcówce Warta jeszcze próbowała swoich szans, ale ofiarnie interweniował Artur Jędrzejczyk i skończyło się na rzucie rożnym. Sędzia nie doliczył ani minuty do drugiej części spotkania, więc chwilę później zakończył mecz. Legioniści wywieźli z Grodziska Wielkopolskiego pewne 3 punkty.

Ekstraklasa
6. kolejka
#WARLEG
bez udziału publiczności
Grodzisk Wielkopolski
2.11.2020
18:00
Warta Poznań
Legia Warszawa
Warta Poznań
0-3
Legia Warszawa
(0-3)
Wszołek 12'
Mladenović 23'
Pekhart 30'
1 Adrian Lis
2 Jan Grzesik 68'
4 Robert Ivanov
5 Bartosz Kieliba
6 Łukasz Trałka
8 Kajetan Szmyt
9 Mateusz Kuzimski
13 Jakub Kuzdra
18 Mario Rodriguez 70'
21 Mateusz Kupczak
22 Robert Janicki 46'
33 Daniel Bielica
3 Jakub Kiełb
7 Konrad Handzlik 70'
10 Adrian Laskowski
11 Michał Jakóbowski 46'
17 Mateusz Czyżycki
23 Mateusz Spychała 68'
24 Dominik Smykowski
25 Gracjan Jaroch
46' Artur Boruc 1
Josip Juranović 2
Igor Lewczuk 5
Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
77' Paweł Wszołek 22
75' Bartosz Slisz 99
60' Walerian Gwilia 8
Domagoj Antolić 7
Joel Valencia 11
75' Tomas Pekhart 9
46' Cezary Miszta 35
Mateusz Cholewiak 17
60' Bartosz Kapustka 67
Luis Rocha 16
75' Andre Martins 24
Rafael Lopes 21
75' Maciej Rosołek 39
77' Paweł Stolarski 41
Trener: Piotr Tworek
Asystent trenera: Adam Szała
Kierownik drużyny: Karol Majewski
Masażyści: Bartłomiej Smuniewski, Wojciech Danielewicz
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Paweł Gil
Asystent: Marcin Borkowski
Asystent: Adam Kupsik
Techniczny: Karol Iwanowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Krzysztof - 05.11.2020 / 06:24, *.centertel.pl

Dobrze,że wygrałaś mecz Kochana Legio.

odpowiedz
lukasz - 04.11.2020 / 18:32, *.plus.pl

gdzie można obejrzeć lech-stardand?

odpowiedz
gazza - 03.11.2020 / 18:49, *.inetia.pl

Jaki amatorski klub ogłasza stan zdrowia swoich piłkarzy zaraz po meczu ???

odpowiedz
artic - 03.11.2020 / 18:36, *.t-mobile.pl

Na boisku bez ale potem Czesiowi na szczerosc sie zebralo przed gryzipiorkami juz Warta oswiadczenie wydala jeszcze sie to skonczy walkowerem albo czyms gorszym gupi ten CM taki Stasiu Czerczesow pary z geby by nie puscil!

odpowiedz
Olomanolo - 03.11.2020 / 15:57, *.play-internet.pl

Za nie odpowiedzialne zachowanie "naszego " ???? trenera może być jeszcze nie miła niespodzianka - obym się mylił

odpowiedz
M3 - 03.11.2020 / 15:06, *.jmdi.pl

Druga połowa do zapomnienia. Od Martinsa i Kapustki trzeba wymagać więcej. W takim meczu trzeba strzelić więcej bramek, a nie iść spać.

odpowiedz
Super(L)asek - 03.11.2020 / 12:58, *.play-internet.pl

Michniewicz to kompletny idiota.

odpowiedz
Jozin - 03.11.2020 / 12:47, *.193.100

ważne że wygrali. widać legii potrzebny był dwunasty zawodnik :) COVID-19. a tak na serio to pierwsza połowa mogła się podobac

odpowiedz
Władeczek - 03.11.2020 / 10:20, *.netfala.pl

Faken troche wolno nasi grali ale na łacha to powinno wystarczyć.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 03.11.2020 / 09:42, *.chello.pl

Zwycięstwo cieszy tylko te je.... wirus szaleje.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.11.2020 / 09:41, *.play-internet.pl

Zawsze mnie zastanawia,czemu po porażce jest masa (ponad 200) komentarzy "hejtujących" Mioduskiego,trenerów,czy też piłkarzy,a po meczu wygranym ledwo kilkanaście wpisów,z czego ponad połowa też negatywnych.Chyba się karmicie porażkami Legii niczym jakieś internetowe trolle.Ja tam się cieszę,że Legia wygrała,pomimo stylu,który pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

odpowiedz
Adam - 03.11.2020 / 14:37, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: myślę, że to kwestia tego jak te ostatnie porażki wyglądały. Ludzie się wku****** i stąd te gorzkie żale. Wygrane, szczególnie z taką Wartą, to dla klubu jak Legia (albo raczej klubu jakim chce/powinna być Legia) obowiązek i nie ma co urządzać z tego wielkiego święta. Po pociśnięciu np. Kuchenkorza 3 czy 4 do 0 pewnie też byłoby z 200 komentarzy.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 04.11.2020 / 04:20, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA:
Wystarczy pomyśleć... gdy dojeżdżasz do pracy codziennie autem bez przeszkód to czy opowiadasz o tym na forum?
A jak ci usterka się wkradnie to nie wspomnisz choć raz komuś?

odpowiedz
Fan Legii - 03.11.2020 / 09:13, *.multimetro.pl

Czemu wygrali tak mało?

odpowiedz
WAWA Orbitek - 03.11.2020 / 09:08, *.vectranet.pl

Gdzie oni się zarażają?

odpowiedz
Adam - 03.11.2020 / 07:49, *.chello.pl

Pekhart na króla strzelców!

odpowiedz
vuko = PINOKIO - 03.11.2020 / 01:51, *.master.pl

brak buco i nagle drużyna jakoś wygrywa.. możliwe, że to za sprawą trenerzyny 711 z PODPIŹDZIA

odpowiedz
Jerry - 03.11.2020 / 14:14, *.netfala.pl

@vuko = PINOKIO: Słabe wyniki na początku sezonu to już tradycja. Czesio nie wiele tu zrobił. Gra teraz składem Vuko. Wychodzi na to, że to co powiedział były już trener. Czesio spierdzielił puchary. Wystarczyło grać tym samym składem a oni w końcu by zaskoczyli.

odpowiedz
peru123 - 03.11.2020 / 00:11, *.chello.pl

jezeli craxa dostała 5 pkt ujemnych za korupcje, no to obawiam się że mogą Nas zdegradować do 4 ligi za umyślne narażenie życia wielu ludzi, to jest jak po pijaku jechać autobusem MZK. walkower pewny, Witam Michniewicza

odpowiedz
Szymon - 02.11.2020 / 22:02, *.chello.pl

Nie dość że pudel ma nasrane to jeszcze pseudotreneieo wystawił chorych piłkarzy z covidem. Rewewlacja

odpowiedz
M-Ochota - 03.11.2020 / 13:38, *.plus.pl

@Szymon : zniknij trolu - sam jesteś chory

odpowiedz
jo - 02.11.2020 / 21:54, *.tpnet.pl

Złota rada dla Miodka... Oddaj tych piłkarzy za darmo a następnie kup tańszych, z niższymi kontraktami. Rób tak przez około 3-4 lata a potem wspominaj z rozrzewnieniem batalię z Omonią Nikozja jak my dziś mecz z Realem. Gwarantujemy, że za kolejne 3-4 lata z wypiekami na twarzy wspomnisz 3-0 z Wartą Poznań...

odpowiedz
Niezły - 02.11.2020 / 21:54, *.133.81

Sparing...Legia dopiero budowana ..już widać kto bez kondycji..kto sie leni ..tak trener poznaje drużyne I nie do poznania niebawem bêdzie...

odpowiedz
Micha(L) - 02.11.2020 / 21:13, *.kpn.net

Niezły mecz, niewiem tylko co robił Pekhart na boisku ????

odpowiedz
ben - 02.11.2020 / 23:30, *.inetia.pl

@Micha(L): strzela bramkę, a może to dla ciebie za trudne!

odpowiedz
Pierwszy - 03.11.2020 / 00:04, *.75.251

@ben: +1

odpowiedz
miL) - 03.11.2020 / 00:25, *.centertel.pl

@Micha(L): Pekhart ma najlepiej ułożoną głowę w tej lidze .. kumaty albo ten co grał w piłkę wie o co chodzi. gościu zrobił swoje, rola trenera to zmiany... tylko jaki napastnik jest na zmianę? ogarnij się..

odpowiedz
[L] - 02.11.2020 / 20:33, *.elartnet.pl

Jak to, bez niespodzianki? 3-0 dla Legii to nie jest niespodzianka???

odpowiedz
Yeti - 02.11.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

Niezły mecz, ale bez szału. Słaby przeciwnik, więc Legia zagrała na 80%. Co ciekawe nie słyszałem żadnych bluzgów na Legie co jest w Poznaniu niebywałe :-)

odpowiedz
Znawca - 02.11.2020 / 20:06, *.centertel.pl

Czesiu ich poskładał to trener na lata

odpowiedz
Wilanow - 02.11.2020 / 21:17, *.tpnet.pl

@Znawca: Trener do lipca, ale w czerwcu przedłużą z nim kontrakt do 2026 :)

odpowiedz
Darek - 02.11.2020 / 20:03, *.t-ipconnect.de

1 minuta strata Mladenovicia przed naszym polem karnym.Na szczęście bez konsekwencji.
Boruc znowu błędy podczas wyprowadzania piłki w 9,20,21,22 minucie.
Drużyna po strzeleniu 3 gola stanęła.Brak odpowiedniej mentalności by dążyć do zdobycia kolejnych goli.
Za chwilę amica gra w Pruszkowie.W czawtek w lidze europy i jedzie w niedzielę do nas na mecz.My w tym czasie leżymy parówkami do góry.Mamy więcej czasu na odpoczynek.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.11.2020 / 20:36, *.vectranet.pl

@Darek: Zgadzam się z przedmówcą Gimbaza w komentarzach pieje z zachwytu.... A za rok powtórka i znów bach bach Karabach. Brak mentalności, powinno się i 7 -0 skończyć cały czas do przodu, a tu po trzeciej bramce koniec grania, gwiazdy zadowolone, zawodnicy , którzy weszli nie zrobili nic na plus....

odpowiedz
Wawa - 02.11.2020 / 20:01, *.124.248

30 minut toooo
Trochę za
Mało dobrej gry.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 02.11.2020 / 19:59, *.orange.pl

Zwycięstwo cieszy, gratulacje !
Fajnie że Miszta dostał szansę.

odpowiedz
wtf - 02.11.2020 / 19:59, *.chello.pl

Qrwa kolejny mecz za tydzień a ci od 30min już się oszczędzają!Co za banda leni i pozorantów.

odpowiedz
Wolfik - 02.11.2020 / 19:59, *.mm.pl

Taki spokojny sparing, bo przeciwnicy byli bardzo słabo dysponowani. Plus dla trenera za minuty dla młodych. Najciekawszy moment meczu - próba wykorzystania przez zawodnika Warty sędziego do rozprowadzenia akcji. Szkoda, że Gil nie zrozumiał intencji :).

odpowiedz
PAB(L) O - 02.11.2020 / 19:55, *.mm.pl

Najważniejsze 3 pkt, jeśli wszołek zacznie dogrywać powinno być dobrze, zawodnik tej klasy dostaje tak wiele piłek i bardzo mały z tego pożytek. Kapustka wraca do formy, będzie z niego wiele radości, wykopy i podania Boruca ehhh, Andre za Antole i czekamy na Luqiego i Karbo i będzie dobrze

odpowiedz
Książę Nocy - 02.11.2020 / 19:52, *.inetia.pl

DNO... Mamy beznadziejnych piłkarzy i drużynę... DNO.

odpowiedz
WETERAN - 02.11.2020 / 19:57, *.chello.pl

@Książę Nocy: Mówisz o Warcie. Fakt - słabo.

odpowiedz
ROSOMAK - 02.11.2020 / 20:31, *.chello.pl

@Książę Nocy: Po co się wypowiadasz chłopie nie ta strona

odpowiedz