fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Warta: Legia naruszyła zasady

źródło: Warta Poznań

Warta Poznań opublikowała komunikat po meczu z Legią w związku z sytuacją z wypowiedzią trenera Legii Czesława Michniewicza. Poniżej prezentujemy jego treść:

Jako Warta Poznań S.A. z zaniepokojeniem i zaskoczeniem wysłuchaliśmy słów trenera Legii Warszawa Czesława Michniewicza na konferencji prasowej po meczu w 6. kolejce PKO Ekstraklasy. Szkoleniowiec poinformował, że na boisku przebywali dwaj zawodnicy, u których zaobserwowano objawy charakterystyczne dla COVID-19.

Uznajemy ten fakt za naruszenie zasad, na których opiera się funkcjonowanie najwyższych lig piłkarskich w kraju, w czasie pandemii. Piłkarze, trenerzy, pracownicy klubów od wielu miesięcy są objęci reżimem sanitarnym, wysyłają raporty na temat swojego stanu zdrowia. Wszystko po to, żeby zachować ciągłość rozgrywek, a jednocześnie nie narażać się nawzajem na ryzyko zakażenia.

Ta dżentelmeńska umowa mogła zostać złamana podczas meczu. Chcemy stanowczo podkreślić, że przyjmujemy wynik z boiska, mimo że znaleźli się na nim zawodnicy, którzy – w myśl zaleceń Zespołu Medycznego PZPN – powinni zostać odsunięci od składu. Uczestniczyli jednak w grze, czym potencjalnie mogli narażać na zakażenie innych piłkarzy, trenerów oraz wszystkie osoby, które tego dnia pracowały nad organizacją meczu oraz przy realizacji transmisji TV.

Takie postępowanie stoi w jawnej sprzeczności z regułami, których wszyscy zobowiązaliśmy się przestrzegać. Budzi też obawy, co do wzajemnego zaufania w przyszłości. A to właśnie na nim opiera się przede wszystkim idea sportowej rywalizacji w czasach pandemii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy zespół chce grać w jak najmocniejszym składzie i zwiększać swoje szanse na zwycięstwo. Warta Poznań była w podobnej sytuacji na początku października, akurat przed meczem z Legią Warszawa. Gdy u przedstawicieli naszego klubu pojawiły się objawy typowe dla COVID-19, działaliśmy w porozumieniu z Zespołem Medycznym PZPN oraz Ekstraklasą. W efekcie tych działań mecz został odwołany. Straciliśmy na tym finansowo, ale też sportowo, bo to rywal był kilka dni po swoim pucharowym występie. Byliśmy jednak przekonani, że tak należy postąpić. Że tak jest po prostu w zgodzie z duchem fair play.

Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami spółki Ekstraklasa S.A. oraz klubem Legia Warszawa. Skierowaliśmy równocześnie prośbę o interpretację wczorajszej sytuacji przez przedstawicieli Zespołu Medycznego PZPN, ponieważ zależy nam na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tego wydarzenia. Zdrowie zawodników i ich najbliższych jest dla nas wartością nadrzędną. Wychodzimy bowiem z założenia, że warto wyciągnąć wnioski i ustalić standardy działania – tak, aby podobne sytuacje nie zdarzyły się w przyszłości.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Mamy trenera paple - 06.11.2020 / 08:48, *.orange.pl

Strzela z ucha każdemu i o każdym . Zero szacunku dla tej kreatury

odpowiedz
TL - 05.11.2020 / 11:08, *.tom-net.pl

JAKIEŚ RUCHY W KIERUNKU POWROTU DO NORMALNOSCI I FAŁSZYWEJ PLANDEMII CZY DALEJ BEDZIEMY SIEDZIEĆ CICHUTKO?

odpowiedz
(L)egia - 05.11.2020 / 00:27, *.virginm.net

Warta g*wno warta.

odpowiedz
M-Ochota - 04.11.2020 / 21:49, *.chello.pl

Już niedługo kolejny nasz przeciwnik zażyczy sobie badań wymazowych w przerwie meczu, bo te robione wcześniej zgodnie z protokołem będą niewystarczające... Takie rzeczy tylko w posraniu...

odpowiedz
Przemo - 04.11.2020 / 16:22, *.162.128

Mimo że testy wyszły negatywne to i tak będzie walkower bezmyślne decyzję trenera że nie miał innego stopera a to co jest szeroka kadra nie można przestawić z innej pozycji a przypomnę trenerowi że jest taki zawodnik jak Ariel Mosor młody perspektywiczny

odpowiedz
Hugon - 04.11.2020 / 23:14, *.vectranet.pl

@Przemo: Mosur kontuzjowany.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 04.11.2020 / 12:47, *.t-mobile.pl

Kolejne jasełka w jednej z najsłabszych lig w Europie. I śmieszno, i straszno.

odpowiedz
WETERAN - 04.11.2020 / 09:14, *.chello.pl

Polskie piekiełko. Podstawą do dopuszczenia są wyniki testów. Testy są ujemne, a czy zawodników bolały odciski, gardło, czy mieli sraczkę - to nie ma znaczenia. Procedur nie złamano. Tyle.
Za to schorowana panna Koprowiak (taka niby dziennikarka) znowu szuka smaku w gównie. Podobnie jak Boniek i kilku innych speców od wszystkiego.
Ta liga coraz bardziej rozśmiesza.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 04.11.2020 / 06:54, *.chello.pl

Pokretne, niepowazne, smieszne i nie na miejscu tlumaczenie Czeslawa. Szkoda slow.

odpowiedz
Zu(L)us - 04.11.2020 / 06:15, *.centertel.pl

Tradycja z grodziska . Czy zdechł czy ch.... warta ciągle szukają walkower .1993 leży cały czas w ich gardle. Nie. niech się nie udlawia . Niech stoi im w gardle ha ha ha.ha.ha cały czas. Taki murzynski,jedrny po niebieskiej tabletce. A my i tak świętujemy 1993.

odpowiedz
x123 - 04.11.2020 / 13:39, *.portnet.pl

@Zu(L)us: debili nie sieją

odpowiedz
Fargo - 04.11.2020 / 05:44, *.as45177.net

Albo walkower dla Warty w przypadku pozytywnych testow, albo kara finansowa. mistrz bez fairplay nie jest potrzebny nam.

odpowiedz
sedm - 04.11.2020 / 08:11, *.tpnet.pl

@Fargo: No i co frajerzy wyniki testów sa ujemne po co wychodzicie tu i wypisujecie idiotyzmy

odpowiedz
Markus Merk - 04.11.2020 / 00:14, *.play-internet.pl

No i co? Wyniki negatywne, przygłupy z posrania zamiast poczekać na wyniki to wysmarowali paszkwil i wyszli na idiotów.

odpowiedz
123 - 03.11.2020 / 23:25, *.as13285.net

O Czechśku... Co Ty robisz ??

odpowiedz
olew - 03.11.2020 / 22:56, *.vectranet.pl

nasz pan trener jest niestety idiotą, natomiast Warta jest nic nie warta, w Poznaniu tradycyjnie liczą na odebranie punktów Legii, na podstawie donosów, taka lokalna tradycja...

odpowiedz
Piko - 03.11.2020 / 22:50, *.vectranet.pl

Szukamy czego nie zgubiliśmy

odpowiedz
Kowal - 03.11.2020 / 22:36, *.vectranet.pl

Posen to jednak słowiki i prałatowcy

odpowiedz
Felek - 03.11.2020 / 22:07, *.vectranet.pl

W posraniu tradycyjny ból dooopy czy to po meczu z Legią czy to przed meczem. Lewczuk i Pekhart są zdrowi.

odpowiedz
MARKUS - 03.11.2020 / 22:05, *.t-mobile.pl

wyniki są zdrowi

odpowiedz
Mk - 03.11.2020 / 20:55, *.com.pl

Piszą "przyjmujemy wynik z boiska, mimo że znaleźli się na nim zawodnicy, którzy – w myśl zaleceń Zespołu Medycznego PZPN – powinni zostać odsunięci od składu." a tak naprawdę liczą że może PZPNik do spółki z Ekstraklapa przysoli Legii walkowera. Niedoczekanie, a jesli do tego dojdzie to Czesław w Legii jest skończony.

odpowiedz
zp - 03.11.2020 / 19:57, *.centertel.pl

Czesiek to chórzysta, w kielni ok, w głowie mało. Kazali to powiedział, szukajcie matoly dookoła. Warta ? A co miała napisać, na prawdę meteory, kibice zwycięskich drużyn tego nie widzicie ? (Bo kibice Legii już dawno tu nie robia wpisów).

odpowiedz
Mb - 03.11.2020 / 19:57, *.toneticgroup.pl

Amatorka. Najpierw Klub odpowiada oświadczeniem jakiemuś podrzędnemu aktorzynie, któremu puściły zwieracze, teraz Czesław chlapie jęzorem i wywołuje Legia gate.

odpowiedz
Medalik - 03.11.2020 / 19:48, *.superonline.net

Żal dupe ściska po przegranej, i szuka się innej opcji przy stoliku. Nawiasem mówiąc, j... michniewicza!

odpowiedz
Micha - 03.11.2020 / 19:44, *.14.27

O Zagłębiu jakoś nikt nie mówi mimo, że po meczu z nimi zaczęły się problemy i u nas i w Lechii Gdańsk.

odpowiedz
Lw - 03.11.2020 / 19:40, *.toneticgroup.pl

No normalnie dzban z tego Czesława.

odpowiedz
a - 03.11.2020 / 22:00, *.centertel.pl

@Lw : dzban to mało powiedziane.Głupich nie sieją...........

odpowiedz
Obi - 03.11.2020 / 19:39, *.chello.pl

Nie rozumiem po co chlapie się jęzorem na własną szkodę. Debilizm!!!!

odpowiedz
Marce(L)i - 04.11.2020 / 16:44, *.t-mobile.pl

@Obi: Debilizm? Chyba nie. Podejrzewam (nieświadomą?) dywersję

odpowiedz
Mrok - 03.11.2020 / 19:29, *.chello.pl

No cóż, jeżeli to prawda co mówią to festiwal decyzyjny idiotów w Legii trwa od czasu Celticu w najlepsze. Tego co zrobił Michniewicz i jak sobie sam strzelił w kolano i jak się tłumaczył nie da kompletnie obronić. Idiota stuprocentowy.

Teraz czekam aż się jakiś klubowy fan fejsbuka wypucuje, że na imprezie u Remy`ego byli dokładnie wszyscy. Nie zdziwi mnie to bo taki jest profesjonalizm amatorów udających profesjonalistów.

odpowiedz
Jestman - 03.11.2020 / 19:21, *.chello.pl

a jeszcze zapomnieli o Arturze
też facet ma problemy z Achillesem od koronawirusa

odpowiedz
Pawel - 03.11.2020 / 19:18, *.net.pl

Niestety ale Warta ma racje...

odpowiedz
wrt - 03.11.2020 / 22:57, *.play-internet.pl

@Pawel: na szczęście nie ma nawet jakby byli chorzy to do protokołu wpisano negatywne wyniki i zgodnie z procedurami wszystko się odbyło , nie ma przepisów karających za objawy po meczu a 37 stopni przed meczem Lewczuka to przecież nie gorączka tylko Michniewicz spanikował

odpowiedz
WarszawskaOchota - 03.11.2020 / 19:08, *.orange.pl

Jakim trzeba być idiotą żeby mówić takie rzeczy na konferencji i narażać nasz klub na konsekwencje.

odpowiedz
Farme(L) - 03.11.2020 / 19:08, *.virginm.net

Niech się cieszą, że gdzieś od 30 minuty nastąpiło osłabienie związane z Covidem bo mogli przegrać 7-0...
Po pierwsze jakim kretynem trzeba być, by publicznie o tym opowiadać?
Po drugie nie rozumiem po co ten lament ze strony Warty? On to zgłosił w przerwie meczu wiec jak sobie to wyobrażali, że do 45 minuty nie zarażał a od 46 nie powinien wychodzić bo zaraża? Przed meczem czuł się ok to może zaraził się od Tralki bo był jakiś nie wyraźny?

odpowiedz
to o co come on? - 03.11.2020 / 19:02, *.vectranet.pl

No ale nic nie zostało naruszone bo zarówno jeden jak i drugi gracz byli zdrowi

odpowiedz
jim - 03.11.2020 / 19:02, *.tpnet.pl

Pan Michniewicz to amator rodem z a klasy

odpowiedz
S - 03.11.2020 / 18:58, *.chello.pl

Z takim Cześkiem konie można kraść, hehehe

odpowiedz
Mr T - 03.11.2020 / 18:54, *.mm.pl

Lewczuk nie mial zadnego objawu covida. Co za pierdololo.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 03.11.2020 / 18:49, *.mm.pl

K...a jak nie jakaś Ostrowska czy jak tam się ona nazywała, to teraz Michniewicz. K.... a kto tych ludzi do Legii wpuszcza. Mioduski ptzypałętałeś się tu z pyrkandii, żeby Naszą Legię od środka rozj... ać ? Taki koń trojański z Poznania??

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 03.11.2020 / 18:46, *.vectranet.pl

Michniewicz powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony. Albo za narażanie zdrowia zawodników, albo za gadanie głupot na konferencjach, narażając tym samym na szwank dobre imię Legii.

odpowiedz
Czesław wyjazd! - 03.11.2020 / 18:39, *.chello.pl

Mają rację!

odpowiedz
Cyniek - 03.11.2020 / 18:38, *.play-internet.pl

Michniewicz to jednak wielkopolska K...

odpowiedz
Tom - 03.11.2020 / 18:22, *.t-mobile.pl

#czesiekout

odpowiedz
Marcin(L) - 04.11.2020 / 07:46, *.chello.pl

@Tom: jestem za !

odpowiedz
Pablo33 - 03.11.2020 / 19:31, *.ziggo.nl

Taki straszniutki ten covidzik właśnie jest. Większość nawet nie wie, że go już dawno miała.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 03.11.2020 / 18:04, *.play-internet.pl

Coście zrobili z tym klubem.....

odpowiedz
Kylu - 03.11.2020 / 18:04, *.t-mobile.pl

Nie rozumiem po co Michniewicz chlapał językiem

odpowiedz
arek - 03.11.2020 / 19:41, *.chello.pl

@Kylu:
bo jest głąbem

odpowiedz
Cat - 03.11.2020 / 18:02, *.centertel.pl

Najlepsze, że to Czesław sam nas wrobił w ten syf, choć piłkarze mieli negatywny wynik przed meczem. Teraz będziemy udowadniać że nie jesteśmy wielbłądem a i tak "cała polska" wietrzy spisek.Co trzeba mieć pod deklem żeby takie rzeczy wygadywac na oficjalnej konferencji.

odpowiedz
Stary zgred - 03.11.2020 / 17:42, *.vectranet.pl

Niezły Czesiek... Jak już robią takie numery, to moda w kubeł

odpowiedz